Chcel by som nieco vediet!!!! mozem si dat na vydle dole harmonikove vonkajsie gumicky!!!??? vsimol som si ze pod gumickami mam na koncoch hore aj dole take (ako keby tesniace) gumičky.Mozem dat tie vonkajsie dole??? Nedostane sa mi do vydly prach a necistoty a nezoderu mi ju???? (Je do dost trapne premavat sa na XC biku po Blave aj s tymy gumičkami....... vydla je suntour xc60) ...
26.08.2005 - 08:57:46
00
Ako ja mam tu vidlu a tie gumicku tam su asi jedina dobra vec co na nej je. Dizajnovo to sice vyzera otrasne ale aspom ti vidla nechuta vsetok bordel a prach a neviem co. Nemusis ju potom tak casto cistit a mastit. Ja som prave naopak rozmyslal ze ked kupim lepsie vidlu ze si tam tie gumene srandy dam. JA viem ze nemam vkus, ale kto sa ma s tym bordelom furt srat??

Ludia co si vy myslite o tych nohavickach??? pre??? proti???
26.08.2005 - 10:08:53
00
Ak neberieme ohľad na estetiku, tak pre.

Mimo Marzocchi. Tam nohy nie sú mastné, bordel sa nechytá a čo sa zašpiní prachom a blatom, ľahko sa utrie.

ALE PRE BOHA VIDLA JE S MäKKÝM I !!!!!!
26.08.2005 - 12:52:02
00
Tak ok !!!!! necham si poradit!!!
26.08.2005 - 14:20:52
00
keby si sa menej premaval okolo bloku a viac po lese tak by si zistil na co su tie gumicky dobre....

ak mas prachovky (to su tie harmonikove gumicky) od vyroby na vidle tak ich tam nechaj...na to, aby si ich mohol dat dole by si musel mat tvrdene klzaky a kvalitne tasnenie s tou spruzinkou okolo.

inak suhlasim s The-MiOS image je nanic...prachovky su super vec... Jazdim momentalne Lefty a taa ma velku skaredu prachovku ale plni ucel a to je hlavne
26.08.2005 - 20:12:53
00
ta vidla Suntour XC 60 je taka hrozna? uvazujem kupit Meridu, a tam je prave taka vidla, avsak bez tych gumiciek...
27.08.2005 - 18:29:45
00
Robo, si cital co napisali ????? ak tam tie gumky niesu tak tu meridu nekupuj lebo za pol roka budes muset kupovat nov vydlu lebo ta stara sa ti dosere!!!!
28.08.2005 - 10:05:42
00
no a nedaju sa tie gumy na tu vidlu dokupit a dat si namontovat priamo u predajcu?
a zaujimaju ma celkovo nazory na tu XC 60 suntour
28.08.2005 - 13:45:54
00
To Robo:

ak tam vyrobca prachovky na vidlicu nedal tak asi na to ma dovod...
a sice je dost pravdepodobne, ze ta vidla na tej meride ma tvrdene klzaky a kvalitne tesnenia...pozri sa na tom biku blizsie na vidlu ci ma dole pri tesneni gumene tesnenia (mali by byt makke a mali by mat aj pruzinku dookola ktora dba na 100% utesnenia)

neviem ci to tak bude, ale viem, ze napriklad kedysi davno na mojej RST Aerose som mal iba prachovky a take tvrde plastove tesnenie (ktore iba drzalo tu prachovku) a v tom istom modeli o rok neskor uz vyrobca dal prachovky dole a nahradil ich tym gumenym tesnenim so spruzinkou a tvrdenymi klzakmi...

takze ak tam vyrobca nedal prachovky, tak ich asi ani netreba skus napisat vyrobcovi
28.08.2005 - 19:35:47
00
tie gumene tesnenia so spruzinkou sa volaju gufera.

2 robo: necital si uz nahodou niekde clanok o meridach? co tak velmi znami citat "puk puk merida puk"? ale ked ju tak moc chces tak si nechaj u predajcu vymenit tu vidlu za inu pac to neni vidla
28.08.2005 - 20:12:31
00
2 Robo.
Clovece neviem ci su ti to ludia ochotny namontovat v servise. Podla mna by to zvladli, ale budu sa vyhovarat ze sa to nema, ze sa to nehodi a tak. Skor je s tym moc vela prace a ked to vidla nema defaultne tak to nechaj tak.

K XC 60.
podla mna je moc tvrda. Ale podla mna su tvrde vsetky vidli bo ja mam len 56 kil :) Takze moc si so mna priklad neber. Ale aj tak by som ti odporucil sa radsej kuknut po niecom inom.
30.08.2005 - 08:52:50
00
2 The_MiOS

ja mam sice viac kg ale nie ovela, totalna lahka vaha.

2 geroy

gumene tesnenie tam je ale ta pruzinka okolo uz nie (Suntour XC60), ta je az na vidle Merida M510 Lockout, ktoru si Merida podla informacii veduceho predajne dava robit tiez u Suntouru.

---
Inak jazdil som trochu na Merida Kalahari 590 s tou XC60 a celkom v poho, do kopca som dako nestracal extra energiu kvoli tej odpruz.vidle, ked som uz vstal zo sedla a pohupoval sa na bike, tak trosku hupalo. Inak som mal celkom pohodovy pocit

Inak ja jazdim XC a velmi umiernene DH, mozno by to niekto ani nenazval DH ale sucast XC. a sem tam si skocim, ale to sa FR nazvat naozaj neda, ked tak dam obrubnik :-)
30.08.2005 - 21:43:24
00
no rob ako myslis :)) ta Suntourka je podla mna lepsi napad ako RST...
30.08.2005 - 22:54:49
00
prepac Robo
ten predchadzajuci odkaz nejakym nedopatrenim odisiel pod tvojim menom ...hmmm...
30.08.2005 - 23:15:34
00
rozhodne si ich tam nechaj pretoze tie prasnice maju svoje opodstatnenie.vidla nieje stavana na pouzivanie bez prasnic
29.10.2005 - 21:21:40
00
keyboard_arrow_up