scarinko napísal:
Jo kupoval :D
Niektori to podla mna uz prehanaju, kedysi sa bezne jazdilo na 19mm a nikto s tym problem nemal. Ale tak ja na to nie som odbornik, len vravim co mam ja. V zime tam vozim forekaster 2,35 a ardent 2,25 a to ma tak tusim 60 etrto


Tak dúfam slúži dobre se dielko :)

Ja sa v týchto veciach moc nevyznám lebo prvý krát mam vôbec teraz bezdusaky a posledných 6 rokov som jazdil iba na ebajku a tam je skoro všetko jedno. A posledných cca 15 rokov iba full a tam dáke pohodlie kvôli tlaku plášťa tiež som moc neriešil. Ale teraz mam hardtail a nerád by som skrz úzky ráfik prišiel o komfort ktorý mam aj vďaka husté iu.
19.04.2020 - 22:02:16
00
Načo kupovať nové kolesá, pri ktorých nebudeš môcť ísť na nižšie tlaky pri bezdušákoch a nevyužiť tak jednu z ich hlavných predností??‍♂️ Inak scarinko, nežuje ti tú 2.35tku forekastra na tom 19mm ráfku? Na minulom biku som mal 2.35” Barzo rovnako na 19mm ráfku a pri agresívnejšom naklonení sa to žulo riadne, ani ten plášť nemal ideálny tvar...
19.04.2020 - 22:08:30
00
Ked mam pod 1,5 tak ano ale nejazdim take klopenky ani tak agresivne. V zime som to dal.na 1 bar ked som siel dole po snehu a to bola pecka ale na asfalte som musel zas prifuknut lebo na tom neslo ist :D
19.04.2020 - 22:10:02
00
Supafly666 napísal:
Načo kupovať nové kolesá, pri ktorých nebudeš môcť ísť na nižšie tlaky pri bezdušákoch a nevyužiť tak jednu z ich hlavných predností??‍♂️ Inak scarinko, nežuje ti tú 2.35tku forekastra na tom 19mm ráfku? Na minulom biku som mal 2.35” Barzo rovnako na 19mm ráfku a pri agresívnejšom naklonení sa to žulo riadne, ani ten plášť nemal ideálny tvar...


Prečo by som nemal nižší tlak? V porovnaní s čím?
Lebo to je presne to co ma zaujíma. Medzi 22 a 25 je tak veľký rozdiel že na 25 povedzme pôjdem na tlaku 2 bar ale na 22 by som už mal tlak pomaly ako s dušou? Alebo ten rozdiel 22 vš 25 pri rovnakom plášti je zanedbateľný?
19.04.2020 - 22:13:10
00
mal som 2,35" plaste na 23mm a teraz na 30mm a rozdiel tam urcite je v prospech 30mm. 23mm boli dobre pre 2,2" ikony no 25mm by bol lepsi
ak riesis nizky tlak koli komfortu tak sirsi bude lepsi - a cim rychlejsia, agresivnejsia jazda tym lepsi. ak viac fukas alebo jazdis pomaly, rekreacne na pohodu povozis sa aj na uzsich rafkoch.
povozis sa aj na 19mm ale ked sa uz kupuju nove (nekupujes kazdy den) tak sirsi bude urcite lepsi

tie 22mm by som zvazil jedine ak su UST - bez dier do ktorych nelepis pasku - kedze viac ako 2,25" obuvat nechces.
19.04.2020 - 22:17:09
00
Ak su to crossmax pro tak by mali byt ust bez dier ,moje su
19.04.2020 - 22:18:29
01
Gusto0 napísal:
mal som 2,35" plaste na 23mm a teraz na 30mm a rozdiel tam urcite je v prospech 30mm. 23mm boli dobre pre 2,2" ikony no 25mm by bol lepsi
ak riesis nizky tlak koli komfortu tak sirsi bude lepsi - a cim rychlejsia, agresivnejsia jazda tym lepsi. ak viac fukas alebo jazdis pomaly, rekreacne na pohodu povozis sa aj na uzsich rafkoch.
povozis sa aj na 19mm ale ked sa uz kupuju nove (nekupujes kazdy den) tak sirsi bude urcite lepsi

tie 22mm by som zvazil jedine ak su UST - bez dier do ktorych nelepis pasku - kedze viac ako 2,25" obuvat nechces.


Ráfiky sú crossmax takže ust.
Nízky tlak bude aj pri 22 oproti prevedeniu plast+duša. Takže to sa nebojím. Ale celi čas mi ide o to aký tlak bude 22 vš 25. Rozdiel tam bude to je jasne. Ale ako veľký? Zanedbateľný alebo citeľný?
19.04.2020 - 22:43:55
00
lubo.k napísal:
Verim tomu ze 2 mesacne naboje nemozu mat znicene loziska. Dam to vycentrovat a uvidim ci sa nieco napravi.


skus najskor vytiahnut pevnu os, precistit to a zlozit naspat. Mne sa stalo nieco podobne teraz cez vikend, "jemny pukavy/vrzgavy" zvuk od predneho kolesa. Ale kedze kolesa boli tiez nove a este sa mi nestalo take nieco zeby vyplet povolil az tak aby vydaval taketo zvuky, napadla ma oska ( mozno to bolo aj tym ze posledne tyzdne bolo sucho a uz som v urcitych usekoch jazdil doslova v prachu )
19.04.2020 - 22:47:48
00
matt napísal:
skus najskor vytiahnut pevnu os, precistit to a zlozit naspat. Mne sa stalo nieco podobne teraz cez vikend, "jemny pukavy/vrzgavy" zvuk od predneho kolesa. Ale kedze kolesa boli tiez nove a este sa mi nestalo take nieco zeby vyplet povolil az tak aby vydaval taketo zvuky, napadla ma oska ( mozno to bolo aj tym ze posledne tyzdne bolo sucho a uz som v urcitych usekoch jazdil doslova v prachu )


Nie nie toto to nebude, bike rozoberam a mazem kazdy tyzden. Osy kolies tiez. Ono to nieje hlucny zvuk ale dost neprijemny, ale urcite to ide od kolies, mne to pripada akoby sa spice treli o seba.
19.04.2020 - 23:51:27
00
peteradamek123 napísal:
Prečo by som nemal nižší tlak? V porovnaní s čím?


Predsa v porovnani s tvojimi sucasnymi 30mm kolesami.

UST je fajn, ale vezmi tiez do uvahy ceny a dostupnost nahradnych ZICRAL-ovych spic pre pripadny servis kolies. Pripadne ci ti ho bude mat kto spravit.

Co sa tych tlakov tyka, nezavisi to len od vnutornej sirky, ale aj od plasta. Skor sa ti bude zut Sworks bez ochrany, ktory ma bocnice makkucke ako dusa ako napriklad Onza, tuha tak, ze plast drzi svoj tvar v stoji ako keby mal drotene patky.
20.04.2020 - 08:14:14
00
jachmel napísal:
Predsa v porovnani s tvojimi sucasnymi 30mm kolesami.

UST je fajn, ale vezmi tiez do uvahy ceny a dostupnost nahradnych ZICRAL-ovych spic pre pripadny servis kolies. Pripadne ci ti ho bude mat kto spravit.

Co sa tych tlakov tyka, nezavisi to len od vnutornej sirky, ale aj od plasta. Skor sa ti bude zut Sworks bez ochrany, ktory ma bocnice makkucke ako dusa ako napriklad Onza, tuha tak, ze plast drzi svoj tvar v stoji ako keby mal drotene patky.


To áno. Počítam s vyššími tlakmi oproti 30mm. Len to ze o koľko? V každom prípade to risknem a napíšem potom aký to je rozdiel.
20.04.2020 - 09:09:32
00
Robíte z tých 22mm brutálnu vedu a pritom to z vás nik nejazdi.

peteradamek123 Kľudne si tie Crossmaxy kúp. Ja jazdím Crossmaxy s 23mm vnútornou šírkou, plásťe až do 2,5WT, vôbec sa to nežuje, s tlakmi od 1,8 do 1,4bar a klopím určite viac ako ty.
Ak budeš jazdiť na tých 22mm tlaky okolo 1,6-1,8baru tak sa im nič nestane, neklesneš s pocitom vlastnosti oproti tomu čo máš teraz.

Na margo tých špicov a vlastnosti Mavic kolies, všetko sa dá kúpiť, sú na to servisy a spoľahliví ľudia, nie je čoho sa obávať. Ja som moje Crossmaxy centroval doteraz len raz aj to iba zadné a má za sebou Alpy, Dolomity, bajkparky, skoky, kamene, pády a rôzne nedoletene skoky a drží jak fras. Crossmaxov by som sa nebal.
20.04.2020 - 09:27:22
07
Dublinboy napísal:
Robíte z tých 22mm brutálnu vedu a pritom to z vás nik nejazdi.

peteradamek123 Kľudne si tie Crossmaxy kúp. Ja jazdím Crossmaxy s 23mm vnútornou šírkou, plásťe až do 2,5WT, vôbec sa to nežuje, s tlakmi od 1,8 do 1,4bar a klopím určite viac ako ty.
Ak budeš jazdiť na tých 22mm tlaky okolo 1,6-1,8baru tak sa im nič nestane, neklesneš s pocitom vlastnosti oproti tomu čo máš teraz.

Na margo tých špicov a vlastnosti Mavic kolies, všetko sa dá kúpiť, sú na to servisy a spoľahliví ľudia, nie je čoho sa obávať. Ja som moje Crossmaxy centroval doteraz len raz aj to iba zadné a má za sebou Alpy, Dolomity, bajkparky, skoky, kamene, pády a rôzne nedoletene skoky a drží jak fras. Crossmaxov by som sa nebal.


Dik. Toto som potreboval. Reálna skúsenosť s takými kolesami. Servis mňa vôbec netrápi. Mechanika co mi vie spraviť mavic mam za rohom a všetky diely si viem zabezpečiť do par dni.
20.04.2020 - 09:31:10
00
presne tak, s 22mm vnutornou sirkou si uplne v pohode s plastami so sirtkou do 2,4". Kedysi som jazdil 19mm a tam to zutie plastov bolo citit uz pri 2,35, potom som presiel na 21mm co uz bolo podstatne lepsie a 2,4 plast to deformovalo uz pri ozaj nizkom tlaku. 22mm na XC/trail jazdenie bude uplne v pohode. Tyhc zirkalovych spicov sa tiez nemusis bat, Konkretne tie Crossmaxy co jazdi Dublinboy boli kedysi moje a za celu dobu som s nimi nemal jediny problem, dokonca som ich nemusel nikdy ani centrovat. Urcite by som sa ich nebal. Mavic uz robi dobre kolesa, nie ako kedysi pred 10 rokmi. Hlavne UST rafik je paradna vec, ziadne pasky a v plasti ti staci aj menej mlieka.
20.04.2020 - 10:10:59
02
Rozdiel v tlaku na bezdusoch 22mm vs 25mm je podla mna zanedbatelny .. a pri Ikone 2.2 je to fuk .. zicral spice su v pohode dostupne .. este stale sa daju zohnat aj pre 26tkove z roku 2009. Servis snad nebude o nic zlozitejsi ako pri klasike 4zapadkach. Akurat treba speci kluc na tie spice. Ale oprel by som sa o skusenost Dublinboya, vie co pise. Polo dtto. Ja jazdim aj 19mm aj 21mm na Ikone, ale nie 29er a necitim ziaden problem. Jedine co je, ze tieto Crossmaxy nie su na skakanie :lol: .. ale to Peto neplanuje :D
Inak Mavic boli super aj onehda, okrem toho nestastneho orecha na 2 zapadky, to bol des :(
20.04.2020 - 10:12:40
00
keyboard_arrow_up