Beskidy MTB Trophy

04.06.2015 - 07.06.2015
Etapové preteky
Istebna (Poľsko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
žiadny strach, idú sviatky, ani bankám sa moc pracovať nechce...myslím, že GG to má dobre zmenežované...
21.12.2008 - 21:12:44
00
http://www.mtbs.cz/bleskovky.htm

Aktualizovaný web Beskidy MTB Trophy

S příchodem nového roku, byly dnes spuštěny aktualizované stránky mezinárodního etapového závodu Beskidy MTB Trophy - www.mtbtrophy.com
Nový ještě více "zelený" design charakteristický pro zelené lesy, louky a stráně Polsko - Česko - Slovenských Beskyd je osvěžující v těchto zimních dnech. Stejně osvěžující budou i aktualizované nové trasy, kde přibudou nové beskydské vrcholy výškové (Wielka Rycerzowa 1226 m.n.m.), beskydské vrcholy sjezdařské ( Radvanov, Kiczora, Ostrý,...) i beskydské vrcholy singletracku (Velký Stožek - Filipka, Ropice,...). Etapy nebudou jen o délce a převýšení, ale především o krajině a hledání technických bikerských úseků.
S polskými kolegy jsme v létě a na podzim projeli spousty nových chodníčků a cest. Seděli s lesáky a ochránci přírody nad mapami, chtěli jsme ještě více bikerské trasy, ale i ten kompromis mezi přírodou a bikery bude skvělý.
Na Silvestra skončila registrace za základní výši startovného a již více než 150 bikerů využilo výhody včasné přihlášky. Mezi přihlášenými jistě zaujme výprava týmu GS Jistebnice s velkými ambicemi v týmové soutěži kategorie mix. Jak ve svém úvodníku píše Grzegorz Golonko, co dělá muže mužem a bikera bikerem, tak já dodám toto: správný bikerský tým dělá týmem to, že nejdřív vyhraje seriál Kolo pro Život, pak dokončí etapák Beskidy MTB Trophy,.... a pak jezdí dál a dál. Protože radost z pořádného bikování nekončí.
Těším se na Vás na Všechny v červnu v Istebné - zvláštní východní zpravodaj MTBS Bob Damek

http://www.mtbtrophy.com
04.01.2009 - 00:07:03
00
kto je uz prihlaseny(zaplateny) a kto sa chysta ? ruku hore .... ja uz som zatial mam len 2 PL konkurentov kategoria M1
04.01.2009 - 17:21:05
00
Nic proti akcii, ale... Minuly rok uhrada do konca februara 2150,- CZK, tento rok 3300,-CZK. No neviem-znalym veci davam na zvazenie ci je to adekvatne. Naschval sa nevyjadrujem o 2500,-CZK do konca 08.Uverovat niekoho polroka dopredu?
04.01.2009 - 18:35:36
00
Nic proti Tebe, ale ked skusis taku akciu a s takou kvalitou supportu zorganizovat, tak si mozes termin uhrady aj sumu pokojne stanovovat tak, aby si nebol v strate a urcite sa aj tak prihlasi dost ludi, ktori Ta budu ochotni "uverovat". Asi ani netusis, na co vsetko okolo takej akcie treba vyplatit zalohy vopred, ze? Platenie vopred je logicke - svetova kriza ma vplyv aj na organizaciu sportovych akcii a ucast na nich (obzvlast v Polsku to moze byt rozhodujuci faktor v tomto roku), takze je rozumne zo strany Golonka, ze motivuje ludi zaplatit dostatocne vopred a zaroven tym garantuje, ze akcia sa bude konat bez ohladu na ekonomicku situaciu v juni. To uz ani nehovorim, ze je limitovany pocet 500 ucastnikov, takze Ty sa neprihlas a prihlasi sa dost dalsich - kazdym rokom akcia ziskava meno a je coraz lukrativnejsia.

P.S. A ked teda frfles na ceny a uhradu do decembra, tak si nastuduj propozicie a ceny inych etapakov aby si sa zobudil... (napr. si klikni sem http://www.rallydisardegnabike.it/page.php?page_id=6).
04.01.2009 - 19:06:02
00
Za 4 dnovy etapak myslim ze to je akurat ... bol som spoluorganizovat jeden DH pretek a viem kolo to da prace a financii nehovoriac o 4maratonoch za sebou .... a pol roka dopredu je sice skoro ale ako vravi Jezus je to potrebne a ak sa nieco stane tak mozem stale startovne predat niekomu myslim ze nebude problem ale na druhej strane ked zaplatis maraton 2tyzdne dopredu(aspon ja zvyknem platit skor za lepsiu cenu) tak aj za ten tyzden sa ti nmieco moze stat alebo do toho nieco prist ... kedze som tam este nebol tesim sa ... dufam ze bike prezije bez ujmy :d
04.01.2009 - 20:17:14
00
Krátku aktualitu k novému dizajnu webu www.mtbtrophy.com nájdete na hlavnej stránke MTBiker.sk http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=clanky&id=1231103549

Už čoskoro bude k dispozícii aj slovenská verzia stránky, no a rovnako ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch Beskidy MTB Trophy, aj teraz sme pre vás pripravili súťaž o 1 štartovné. Budeme vás priebežne informovať o novinkách.
04.01.2009 - 22:57:29
00
Nic proti Tebe, ale ked skusis taku akciu a s takou kvalitou supportu zorganizovat, tak si mozes termin uhrady aj sumu pokojne stanovovat tak, aby si nebol v strate a urcite sa aj tak prihlasi dost ludi, ktori Ta budu ochotni "uverovat". Asi ani netusis, na co vsetko okolo takej akcie treba vyplatit zalohy vopred, ze? Platenie vopred je logicke - svetova kriza ma vplyv aj na organizaciu sportovych akcii a ucast na nich (obzvlast v Polsku to moze byt rozhodujuci faktor v tomto roku), takze je rozumne zo strany Golonka, ze motivuje ludi zaplatit dostatocne vopred a zaroven tym garantuje, ze akcia sa bude konat bez ohladu na ekonomicku situaciu v juni. To uz ani nehovorim, ze je limitovany pocet 500 ucastnikov, takze Ty sa neprihlas a prihlasi sa dost dalsich - kazdym rokom akcia ziskava meno a je coraz lukrativnejsia.

P.S. A ked teda frfles na ceny a uhradu do decembra, tak si nastuduj propozicie a ceny inych etapakov aby si sa zobudil... (napr. si klikni sem http://www.rallydisardegnabike.it/page.php?page_id=6).


S tou krizou mi asi nieco uniklo...Indexy, nehnutelnosti, ropa(benzin) idu dole a startovne Beskidy MTB Trophy ide medzirocne o vyse 50% hore... Ten p.Golonko je sikovny chlap a ma moj velky obdiv a respekt. Myslim to vazne! Ospravedlnujem sa, ze do tak emocionalnej temy ako je bikovacka vkladam tolko racia. V 2000 devine hlavne zdravie a velke srdce!!...a aj troska sedlackeho rozumu
04.01.2009 - 23:28:48
00
emem, aj narast ceny posledneho modelu Bentley ta trapi? Za kvalitu sa plati a ja ked na to nemam, tak sa s tym ani netrapim a naopak vyberiem si lokalny pretek max. za sto korun, pripadne bez startovneho... :roll:

Naschval sa nevyjadrujem o 2500,-CZK do konca 08.Uverovat niekoho polroka dopredu?

podme si zopakovat trochu matiku, na beznom ucte v CZK dostanes ca. 0,5% p.a. tzn. z CZK 2500,- pre zjednodusenie vezmem 180 dni je to presne 6,25 CZK... :shock: o tomto uverovani sa bavime???
04.01.2009 - 23:50:09
00
Dakujem za vysvetlenie Dudo.
05.01.2009 - 00:39:42
00
Beskidy MTB Trophy ide medzirocne o vyse 50% hore... Ten p.Golonko je sikovny chlap a ma moj velky obdiv a respekt. Myslim to vazne! Ospravedlnujem sa, ze do tak emocionalnej temy ako je bikovacka vkladam tolko racia. V 2000 devine hlavne zdravie a velke srdce!!...a aj troska sedlackeho rozumu

Mas fakt divnu matematiku. Minuly rok 2150 Kc, tento rok 2500 Kc. Ako pocitam, tak pocitam, stale mi vychadza narast o necelych 17%. A ked zohladnim pokles kurzu PLN a inflaciu, tak to vlastne ani narastom velmi nazvat nemozno, ze? Ale aj keby bol narast o 50%, tak by to mohlo pokojne svedcit napr. aj o tom, ze minuly rok organizator zistil, ze celkovy zisk z akcie (ak bol zisk) bol primaly na to, aby mohli pracovat na jej dalsom skvalitneni a tak sa rozhodol zvysit cenu v zaujme dalsieho zvysovania kvality. Ale toto je uz na Tvoje jednostranne zamerane uvazovanie asi prilis komplikovane, takze radsej organizatora nepriamo obvinis zo ziskuchtivosti bez toho, aby si poznal realnu situaciu, prijmy zo startovneho a od sponzorov a vydavky spojene s akciou. Proste dalsi majster sveta, co vie od monitora vsetko spocitat a objektivne zhodnotit aj bez podkladov. Plati co som pisal vyssie a aj to, co pisal Dudo - organizovane podujatie je sluzba, ktoru niekto ponuka. Cenu sluzby stanovuje len a len jej poskytovatel, to nie je tovar, ktory mozes kupit niekde inde lacnejsie. Takze ak o tuto sluzbu nemas zaujem, neprihlas sa, prihlasia sa ini. Mozes ist na maraton so startovnym za 100 Sk abo na maraton bez startovneho a nemusime tu viest tieto zbytocne debaty, budeme vsetci spokojni a Ty este aj usetris.

P.S. Tato tema nebola o emociach, kym si sem nezacal pisat polopravdy (uverovanie, 50% a pod.) namiesto faktov. :idea:
05.01.2009 - 02:25:36
00
Aj tebe dakujem za vysvetlenie. Ano,ano nemam 100 Sk/3,32 Eur na startovne. Co 100 Sk/3,32 Eur? Ale ja nemam ani 50 Sk/1,66 Eur. A kedze ty mas, tak Ti prajem vela silnych zazitkov na biku. A Golonkovy (nie Jozefovy) prajem ozaj vela uspechov! Lebo ja si vazne myslim ze je mudry a sikovny chlap!!
05.01.2009 - 10:22:48
00
podme si zopakovat trochu matiku, na beznom ucte v CZK dostanes ca. 0,5% p.a. tzn. z CZK 2500,- pre zjednodusenie vezmem 180 dni je to presne 6,25 CZK... :shock: o tomto uverovani sa bavime???

Matematiku poznáš, ale ekonomická matematika je trochu iná...
Organizátor nevyberá poplatky od účastníkov vopred preto, aby ich uložil v banke a zarobil na úrokoch. On ich vyberá preto, lebo ich potrebuje. A má dve možnosti - vybrať ich dopredu od potencionálnych účastníkov (a tým si ich dopredu zaviaže, že za svoje peniaza aj prídu a na poslednú chvíľu neodskočia - lepšie sa mu plánuje a rozpočtuje), alebo si na priebežné náklady zoberie úver z banky. No a keď bude musieť za úver dať úrok povedzme vo výške 10%, tak pri tvojich podmienkach sa bavíme o 125 CZK. A to je už troška iná matematika.

Terazky by sa aj dalo skončiť - ale to by som zase vyzeral ako človek, ktorý odsudzuje "nenažratých" organizátorov. Pravda je však trochu iná... Ak účastník zaplatí pol roka dopredu, príde o 6,25 bubákov na úrokoch, ale organizátor získa 125 bubákov na tom, že si nemusí zobrať úver. Takže teoreticky účastník získa 125 bubákov, pretože organizátor nemusí vyberať štartovné zvýšené o úroky z úveru, t. j. o tých 125 bubákov.

Ale načo ten "nenažratý" organizátor potrebuje peniaze v zime, keď preteky budú až v lete? Nuž preto, lebo organizácia väčších pretekov, tým viac etapových, potrebuje minimálne jedného profesionálneho zamestnanca - a jeho ročnú mzdu musia zaplatiť práve účastníci.

A prečo máme nejakého organizátora platiť celý rok, keď preteky trvajú tak krátko. Nuž preto, lebo samotné preteky sú len krátkym intervalom. Ale sponzori pripravujú reklamné rozpočty na nasledujúci rok už v októbri-novembri, takže je neskoro zháňať sponzorov mesiac pred pretekmi - potencionálnych sponzorov treba spracovávať už v auguste - septembri. A to nestačí len zájsť do firmy a povedať - dajte peniaze. Treba si pripraviť prezentáciu, ukázať sponzorovi, čo dostane za jeho peniaze, koľko ľudí uvidí jeho reklamu, koľko sekúnd (minút) sa bude rozprávať o pretekoch v TV, v koľkých tlačených médiách bude nejaký článok - fotka, možno s jeho reklamou... A hneď treba začať spracovávať médiá, aby sa sponzorom len nenasľubovalo, ale aj splnilo, čo sa sľúbilo. Keď je finančné zabezpečenie, treba začať rokovať s vlastníkmi pozemkov, so zástupcami obcí, hľadať dobrovoľných spolupracovníkov, čo budú za ďakujem pekne (za bagetu a minerálku) alebo aj za pár bubákov celý deň stáť niekde na križovatke, nebezpečnom mieste alebo na občerstvovačke. Treba zabezpečiť spoluprácu s políciou. Toto všetko a ešte viac sa nedá robiť popri inom zamestnaní, ani na úkor rodiny. A tak isto príslušné cestovanie nemôže organizátor financovať z vlastných prostriedkov.

A to ešte nepíšem o tom, že nie všetci dodávatelia sú aj sponzormi, niektorí dokonca pýtajú peniaze za dodávku, stravy, nápojov a pod. vopred. Aj na toto musí mať organizátor pripravené peniaze.

A to som ešte nepísal o nákladoch na prípravu trate, na komunikáciu, prípravu webstránok, zabezpečovanie ubytovania, sprievodného programu...

P.S. - Jesus, to robíme preteky, kto dá dlhší diskusný príspevok? Priznávam, zatiaľ vedieš.
05.01.2009 - 22:03:49
00
hm, povodne som chcel napisat ze, citujem, potom cely JoKov diskusny prispevok a za neho ze:
JoKo, lepsie to uz hadam ani nejde napisat, resp. vysvetlit :)
, ale potom prisla JoKova veta o najdlhsom prispevku, tak som mu ho nechcel ukradnut, aby som ho mal este dlhsi :)
05.01.2009 - 23:57:35
00
Jezus je lepší!
06.01.2009 - 10:28:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Plášte a duše / MTB)
keyboard_arrow_up