DEMA HORAL ALTO MTB maratón + HORAL TOUR

12.08.2011 - 14.08.2011
9. kolo - Cyklomaratónska séria
5. kolo - Inter Mountain Series
8. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Etapové preteky
Svit (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (48)
alena zdravotackaalfiretoAndobikerandrej25bukobykiviCraObsftakopyskhajtmanicemanivliizojazijfabjniJožoŠjurajko1975killergKroko21krtko333kubaslazik22ltomajjermajki666Mamelamartinantoni13martinko76matotopemike007miropesPajoncekPipikovicPupokRamolamRaverrichardleRichi2909Robert1RoboKRoflexromanxRudy79simon97Tomino115Yourselfzihadlo 5zuzu3011
a preco chces ist na detsku trat?
to pravu atmosferu horala ani nezazijes ;)
05.08.2012 - 21:37:17
00
cisto trhovy pohlad nemysliac tym konkretny maraton

este stale je to platena sluzba. v potravinach/v kadernictve/kdekolvek sa nam tiez nestazuju ci prislo xy alebo yz zakaznikov a ze sa dopredu nenahlasili a museli naslepo kupovat zasoby.

ucastnik maratonu (kupujuci sluzbu organizacie maratonu) si moze vybrat a stazovat si (a pripadne buduci alebo dany rok neprist ak je startovne vzhladom na to co ocakava prilis vysoke resp ist na iny maraton v ramci sezonneho budgetu)
organizator (predavajuci sluzbu) si moze vybrat a ak sa mu to neoplati (financne/moralne (ne)uspokojeny) tak sa si moze stazovat(co sa v potravinach nestava ze ake zle externe faktory mu nicia akciu) alebo sa na to o rok vyprdnut.

uplne jednoduche. ak to organizatorom/ucastnikom za to nestoji hold zivot ide dalej... bud bude menej ucastnikov alebo menej maratonov. alebo sa ocakavania oboch stretnu a nikto si nebude stazovat :)
05.08.2012 - 21:42:20
00
Platím všetky maratóny dopredu. Vychádza to od 10 do 15 eur.
Vlani som si zlomil hnátu a mal som zaplatených ďalších 6 maratónov.
Dva som presunul na iných pretekárov, tri sa nepodarilo (vzal som si čísla a št.balíček). Ten posledný som stihol.
Stále to vyšlo menej, ako keby som platil na poslednú chvíľu (to na margo toho, že neviem čo bude za mesiac)
05.08.2012 - 21:50:38
00
ako v BA to urcite nieje :D su to nizke ta3, takze sutre,korene,dlhe zjazdy a vyslapy... ked zaprsi je to mordor! :D
dubnicak je pohodka :)


To, co si napisal, mi nejako nevadi, skor mi ide o to, ci v pripade dazda sa to na mna vsetko nenalepi a nebudem tahat bike za sebou. Ak to bude nieco ako Fatran, pre mna zatial naj maraton, tak to bude super.
05.08.2012 - 22:09:43
00
tak tak... nieco ako fatran.. zazitok zaruceny.. a tie vyhlady ...ale podklad je roznorody od kamenoveho korenoveho cez dlhe zjazdy po lukach...kusok asfaltu...ci strkovej cesticky.. najdes tam hocico :)
jeden rok lialo tusim 2009 treba sa opytat pamatnikov, obcas blata aj po naboje:)
05.08.2012 - 22:35:02
00
a preco chces ist na detsku trat?
to pravu atmosferu horala ani nezazijes ;)


Detská trať... No ako pre koho :) Ja napr. s mojimi 850timi kilometrami aj to z 90 percent po ceste (aby som aspoň nejakú vytrvalosť nadobudol). Ale zase to mám najazdené kontinuálne od konca júna, keďže som kvôli robote nemohol na jar trénovať. Najviac mám jeden výjazd po ceste 75 km a to je predsa niečo iné - ale zasa som nahodil hrubé plášte aby som to nemal také ľahké :) Sa bojím, že by som tých 73 km na Horali v teréne nevydržal (doteraz som jazdil také tie klasické naše kratšie polmaratóny do 50km), ale možno je to len blok a pomaly by som to zašiel...
06.08.2012 - 07:44:16
00
Ved to zase nie, ja som organizoval a organizujem par zavodou a turnajov. Ja si pracu a cas organizatorou vazim. Mam uplne presnu predstavu co to obnasa. To ze sa registrujem pred pretekom je myslim moje ako pretekara legitimnr pravo aj ked chapem ze pre organizatora to neni dobre. Zo par krat som sa vsak uz popalil a som ochotny akceptovat aj 5e navyse ale o to tu nejde. 25e sa mi zda jednoducho vela za 43km keby aspon tie kategorie tam boli, ja uz asi niesom ochotny platit tolko, mne to za to nestoji... Tak ja neviem vy mate nato aky nazor?

v podstate súhlasím, ale väčšina usporiadateľov sa stále sťažuje a potom ked vidím na mieste tie vyhodené peniaze, tak nechápem... načo je nám bikerom večerný ohňostroj, veľkoplošná obrazovka, večerná diskotéka (kde už zostáva len minimálne percento závodníkov), zábery z helikoptéry a ďalších X zbytočností??? Dokonca pri niektorých menších maratonoch je aj meranie čipmi úplne zbytočné, v pohode sa to stihne ručne a ušetrí sa cca 1000€...
06.08.2012 - 08:53:05
00
Peter78 súhlas, len čo keď je napríklad ten ohňostroj a podobné veci súčasť sponzoringu?
Ten príspevok by asi lepšie sadol k inému maratónu :)
06.08.2012 - 08:57:43
00
jasné, k tomuto maratonu to až tak nepatrí, ale tu sa to začalo rozoberať :)
06.08.2012 - 08:59:05
00
Peter presne ako pises, len ja som to nechcel povedat nahlas. Ale z maratonov sa stavaju "saskarne" ktoru platia ludia co tam idu pretekat. Pomaly uz ani nebude podstatne ze bude maraton, ale ze bude koncert po, manekinky pred, jarmok popri atd. Ja osobne nemam zaujem ostavat dlho po preteku este na mieste. Program pocas preteku to ano, vela ludi si tam bere rodiny tak nech sa zabavia. Ale to ostatne mne je ukradnute. Aj ked tych 25e teraz mi pripada ako trest alebo ako extremna snaha motivovat ludi prihlasit sa velmi dolho do predu. Co je zase legitimna snaha organizatora.
06.08.2012 - 12:10:07
00
Andobiker:
Ber to ale tak, že na to aby niečo mohol organizátor zabezpečiť skôr potrebuje peniaze. Niečo zaplatí zo štartovného a niečo možno zo svojho a to si potom vykompenzuje vyšším štartovným po určitom termíne...

Ber to aj tak, že z veľkých maratónov sa robia veľké kultúrne akcie, ktoré ponúkajú program na celý deň. Je tam predsa kopa ľudí, ktorá nepreteká, ale robí doprovod. A teraz napr. treba čakať 5 hodín na pretekárov, niekedy aj viac - predsa len je športovo korektné, keď sa výsledky vyhlasujú po dojazde všetkých pretekárov...

Ja to všetko vítam. Nemusí ísť len o strohý maratón, kde prídeš-zajazdíš-odídeš. Horal, Fatran, Súľov a pod. to sú na slovenské pomery obrie akcie a tie peniaze stoja za to...

Pre porovnanie: zober si bežeckú akciu Rajecký polmaratón, ktorý sa koná tiež v sobotu. Po 5.8. platíš 40 eur! štartovné...
06.08.2012 - 12:39:04
00
Andobiker:
Ber to aj tak, že z veľkých maratónov sa robia veľké kultúrne akcie, ktoré ponúkajú program na celý deň. Je tam predsa kopa ľudí, ktorá nepreteká, ale robí doprovod.

a da sa to zobrat aj takto:

preco by bikeri mali platit v startovnom za program v cieli kym su na trati?

doprovod nech zaplati vstupne ak je z toho kulturna akcia :)
06.08.2012 - 13:52:45
00
Dovolenka vybavena, ubytko tiez, pocko vyzera zatial schopne takze sa tesim po MTB trophy na dalsi etapacik ;)
06.08.2012 - 14:45:40
00
S tym ubytkom som sa celkom natrapil, ked som ho minuly mesiac hladal. Objednal som postupne cez internet 4 rezervacie a zakazdym mi ich zrusili kvoli obsadenosti, pritom na stranke mali vsetko volne. Nastastie to na 5-ty pokus vyslo. Snad bude apartman v Spisskej Teplici pre 3 osoby na 2 noci za 65+10 eur v pohode :-)
06.08.2012 - 15:33:33
00
ubytko rezervovane uz v maju ;-)
06.08.2012 - 15:43:23
00
keyboard_arrow_up