INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
Jaso: odporucam ti este raz precitat vyhlasenie a obvinenia, ktore tam padli. Potom mozno pochopis. A obaja s Lubom sme reagovali po skusenostiach s Cerovkou.
Mozem Ta uistit, ze NIKTO z Tvojich znamych a kamaratov trat NEPREZNACOVAL. Vsimol som si, ze si zaujal rovnaku retoriku ako Palo (spominanie konkurencie, tvorcov trailov...). A to mi je luto.


To co sa stalo je pre nas paradoxne ulava. Aspon maju ludia predstavu co organizator zaziva. Aj ked si stale myslim ze debata tohoto druhu sem nepatri.

A k Cerovke.... Je to presne ten isty pripad, len trosku na iny sopsob. Cakali ste ked cez Cerovku prejde Stupavsky maraton 2009. Juro, vtedy Hlavny Organizator nezvladol komunikaciu s Vami, kedze bol po akcii este stale organizacnom premotivovanom tranze. Pustili ste sa do nas okamzite po akcii. A davali ste nam zabrat presne tym istim sposobom ako teraz. Ja som sa hned po akcii 2009, bez Jura spolu s Ivanom Janosikom JASKI&SKI Bratislava, isiel na bajku pozriet ze co sa to na tej Cerovke vlastne porobilo. Bolo to fakt smiesne. Vydeli sme povalanu travu, ktora sa urcite po istaom case spamatala, a na jednom mieste sa prejazdom vacsieho poctu cyklistov rozjazdila jedna zakruta.
Vyuzili ste proti nam zamienku aby ste mohli vyvolat spor. A zivili ste to v podobnom duchu pri kazdej moznej prilezitosti. Vtedy som pochopil, ze Vam neslo ani tak o napravu drobnych skod na Cerovke, ale ze islo o to ako nam nieco otrieskat o hlavu. Cerovku do siete nasich tras uz po tejto skusenosti radsej nikdy nezaradime.

Co tak sa stretnut niekde na kofole, a skusit zakopat vojnovu sekeru. Zacat od nuly a skusit vymysliet nieco spolocne, nieco pre ludi kt. chodia do lesov? Negativnym pristupom nikto nikdy nic nedosiahne.
02.08.2012 - 09:12:07
00
Len pre upresnenie: Juro sľúbil pomoc pri oprave, ktorá sa nekonala (myslím tá pomoc)
Spor vznikol o rok, keď ste chceli viesť maratón po Cerovke znova. Ako aktívny účastník maratónov môžem povedať že bez Cerovky v prvej časti preteku je Vaša trať lepšia.
Tú zákrutu sme dali do stavu v akom má byť vlani.

S tým koncom súhlasím. :y:
02.08.2012 - 09:21:36
00
problém je podľa mňa v občerstovačkách .. ak by tie boli okej tak preznačovanie nikto toľko nerieši a neobvinuje a tým pádom ani druhá strana nehľadá blbé výhovorky ... ale vlastne pokračujte ... celkom sa zabávam
02.08.2012 - 09:24:17
00
Nechcel som uz reagovat, pretoze sa to vsetko ubera nespravnym smerom.
Mal som na mysli r.2010 a snahy viest maraton novymi castami Cerovky (2 etapa), ktore boli tesne dokoncene, ktore potrebovali chvilu dozriet a k tomu nedodrzanie prislubov z r.2009. Je to ale historia, ktorou som sa nechcel zaoberat a tahat ju do tohto fora. Myslim, ze gro je popisane v prislusnej teme.
Mne len vadili tie silne slova, obvinujuce zo sabotaze urcitu skupinu ludi, do ktorej sa radim aj ja. Ver mi, ze nikto nema zaujem nicit pracne vybudovane znacenia...viem co je s tym prace.
Tu vidim skor zaskodnicke snahy zo strany polovnikov a trampov. To je najcastejsia skupina niciaca faborky na vsetkych BA maratonoch. Je to ale zial dan za uz masovost nasho oblubeneho sportu.

edit: Milan a Palo ma predbehli :-P
02.08.2012 - 09:33:57
00
problém je podľa mňa v občerstovačkách .. ak by tie boli okej tak preznačovanie nikto toľko nerieši a neobvinuje a tým pádom ani druhá strana nehľadá blbé výhovorky ... ale vlastne pokračujte ... celkom sa zabávam


Ak by sme to nestihli ako tak doznacit, tak by nam namiesto 40 nedoslo do ciela 400 bajkerov. A kedze by taka masa ludi bludila po lesoch, urcite by netrafili ani na obcerstvovacky. Takze si myslim ze zvoleny postup bol spravny.
02.08.2012 - 09:44:21
00
Nechcel som uz reagovat, pretoze sa to vsetko ubera nespravnym smerom.
Mal som na mysli r.2010 a snahy viest maraton novymi castami Cerovky (2 etapa), ktore boli tesne dokoncene, ktore potrebovali chvilu dozriet a k tomu nedodrzanie prislubov z r.2009. Je to ale historia, ktorou som sa nechcel zaoberat a tahat ju do tohto fora. Myslim, ze gro je popisane v prislusnej teme.
Mne len vadili tie silne slova, obvinujuce zo sabotaze urcitu skupinu ludi, do ktorej sa radim aj ja. Ver mi, ze nikto nema zaujem nicit pracne vybudovane znacenia...viem co je s tym prace.
Tu vidim skor zaskodnicke snahy zo strany polovnikov a trampov. To je najcastejsia skupina niciaca faborky na vsetkych BA maratonoch. Je to ale zial dan za uz masovost nasho oblubeneho sportu.

edit: Milan a Palo ma predbehli :-P



Super reakcia. K tym trampom, polovnikom... Neverim, ze by sa takyto ludia proti nam zorganizovali takymto sposobom v case medzi 23:00 az 05:00. Nemaju mat preco taku motivaciu nam takto totalne torpedovat nasu akciu.

Tesim sa na tu kofcu. Dame niekedy stretko.
02.08.2012 - 09:49:56
00
Preco vidis za vsetkym konspiracie a planovanie nejakych zaskodnickych akcii zo strany inych organizatorov MTB a bezeckych akcii? Toto mi na Tebe vadi najviac...ten pocit neustaleho ukrivdenia a konfrontacny styl.
Mnou uvedena skupina "pravdepodobne" preznacila trat na Svatojurskom maratone v okoli Hviezdy (sam som bol v skupinke, co na to doplatila), to same sa opakuje kazdy rok aj na Greenbiku.
Nemaju motivaciu? Krizuju sa ich teritoria a to im vadi. Bol to moj pohlad na vec. Zober si z toho co chces.
Edit
A este vyjadrenie p. Kutku z fora maratonu. Aby sa zachovala aka taka objektivnost diskusie:

Dobry den, takze z mojej strany posledny prispevok. Neblogujem, nepisem na fora, toto bola len obrana, ked niekto zavadza, u nieko je to vidim styl beznej prace.
Povolit 4 kolky na jednu akciu, to rozputa lavinovy efekt a bude to chciet kazdy usporiadatel pretekov, ked jedni mozu, preco my nie. Najprv jedna, potom dve, potom 4, preco ked ide jedna preco nie viac. Vsak viac poskodzujuju auta, nakladaky teren, ako 4 kolka, to je pravda, tam ide o psychologicky efekt. Viem ako by to dopadlo, nedovolil som to u nas polovnikom, ani inym ziadatelom, ktori sa chceli vozit po lese, ani organizatorom sportovych podujati. Toto je proste fakt, vsetci to akceptuju, vysvetlujem p. Grujbarovi 2 x rocne niekolko rokov a ani tuk, asi plna SD karta.
Polovicu organizatorov sutazi organizovanych u nas ani osobne nepoznam, ale ani jeden okrem p. Grujbara nema so mnou problem, pricom ja problemy nevytvaram, ja problemy riesim. Je mile konstatovanie, ze ste nam "ustupili" pri poziadavke nesrobovat tabulky na stromy, co tak akceptovali sme Vase podmienky? To je tiez znak ako pozerate na vsetkych partnerov a sutaziacich, su tu len pre Vas a vsetci by z Vas mali pocuvat na slovo, co Vy od nich chcete. Este ma napadla jedna argumentacia z Vasej strany, ze 4 kolky sa nebudu len tak premavat po lese, ale Vam staci ked dostanete povolenku na vjazd do lesa na auto, tak zoberiete dve cicusky do auta, idete ich previezt po hradzi 1 rybnika(najblizsi k Snezienke), ktora uz vonkoncom nie je urcena pre auta a ohrozujete tam autom asistentku p.primatora, ktora tam kocikovala vnuka a musela kvoli Vam cuvat, odchytila ma a vynadala mi, co su to za blazni. Takze vidite, ze som tam bol v zime 2012. Ja sa chodim na tie akcie pozerat z profesionalneho hladiska, ziadneho preteku nie som ucastnik, rad si zabeham na zeleznej sam, vcera som bol na Cerovej drahe so svagrom, rad si to vychutnavam v klude. Kazdy kto ma pozna, vie ze mi nejde o to, aby som sa mohol zadarmo ozrat vo VIPke, a pretrcat sa kto som ja, mne zalezi na tom aby veci co najlepsie fungovali.
U p. Andrassyho som mal co na Vas vytiahnut, to bola ta igelitka s Vasim znacenim, tym je povedane vsetko(no Vy viete povedat, ze to boli saboteri, ktori to tam doniesli este z minuleho roku, aby Vam uskodili, Vam proste krivdia vsetci).
V r. 2010 Vam islo 6.4. listom najprv negativne stanovisko, po akcii na Kacine, sme Vam to povolili.
Nevyjadrujem sa k Vasim inym organizacnym lapsusom, to je Vas problem, riesim len Vase urazanie mna a mestskych lesov, ze komplikujeme Vas pretek.
Este pre p. Shreka, o Lamackovom memoriali nic nevieme, p. Dolak organizuje beh Baba - Kamzik, ale to bolo v aprili, on oznacuje zakruty sipkami z muky, takze Vami spominany beh nebol nami odsuhlasovany. Kazdy organizator dostava do nasho stanoviska podmienku, aby po preteku po nom nezostalo ziadne znacenie.
CO sa tyka tzaby dreva, je to bohuzial problm v symbioze rekreracia a zabezpecenia prijmu. Mestske lesy tohoto roku dostali prispevok na zabezpecenie rekracnych funkcii 3000 EUR (v r.2009 to bolo 220 000EUR), ze mame vytazit viac dreva. Takze na zabezpecenie chodu nasej organizacie sluzi prijem z tazby dreva. Kedze vsetok zisk pouzivame na zber smeti, kosenie, opravy altankov, na opravu ciest nam neostavju prostriedky. V zahranici vlastnik lesa dostava pripevok na udrzbu cyklotras, turistickych tras, u nas to nikto neriesi, ak sukromnik rozryje LKT lesnu cetu ktora je vyznacena ako cyklotrasa, nikto ho nemoze donutit, aby z toho opat urobil opat peknu cestu. To sa mi stalo na Podbanskom min. rok, ked som isiel z Permonu na Strbske pleso, tak som polku trasy musel ist po asfaltke, zvysok bol po lese (oznacenej cyklotrase) neprejazdny.
Parkujuce kamiony na Bielom Krizi - to je otazka na Prvu svatojursku s.r..o., to uz nie je v nasej sprave.
Koncim, dufam ze uz vela zlce nepretecie tymto forom, pekny den vsetkym, vela bezpecnych kilometrov.
Vladimir Kutka
Mestske lesy v Bratislave.
02.08.2012 - 10:03:53
00
Inak k tomu znaceniu - sipkam na zemi. Raz som videl na jednom behu, ze boli v lese obrovske sipky na zemi spravene drevnymi pilinami. Neviem ci by to vsak na MTB maratone rychlo nezislo. Raz som bol aj na behu Lamac-Stupava a tak sa mi zda, ze na niektorych stromoch su zlte pismena L-S, ktore tam asi ostanu naveky.
02.08.2012 - 10:31:08
00
Veci nikdy nie sú čiernobiele. Ja osobne by som za nikoho ruku do ohňa nedával, ani sa nebudem prikláňať na nikoho stranu.

Pod jednu vec by som sa však podpísal okamžite:
Každý kto chodí do lesa pravidelne a není slepý vidí kam tieto lesy za Kuťku smerujú...

Meno Kuťka mi nič nehovorí, počul som toto meno prvýkrat v tejto diskusii.

Neuprataný bordel po maratóne štve aj mňa. Je to však záležitosť pár dní, pár faboriek a pár obalov z tyčiniek a gelov(zvyčajne). Naproti tomu, každý výjazd sa mi dvíha tlak kvôli rozmrdaným chodníkom kvoli pár zotnutým stromov, ktoré už nikto nedá do pôvodného stavu.

Neviem ako Vám, mne táto kritika smrdí...
02.08.2012 - 10:39:15
00
Hej ved prave... Tvoja Firma Sportservis, moja Firma Maraton...


SS nie je "moja" firma to po prve a po druhe ten moj prispevok nijako neurazal, neobvinoval, nekritizoval ziadnu osobu a ani Tvoju firmu Maraton. V podstate to islo cele mimo podujatia ale nehnevaj sa ked prispievatel tohoto fora napise, ze SS "doj***va" mieco s cim nemame nic spolocne tak je vysvetlenie na mieste. Nikdy som nemala nic proti ani som si nemyslela nic negativne a zle o stupavskom maratone ani o nikom z ludi co to robia tak tu zo mna prosim ta nerob nejakeho zaskodnika co utoci na vas maraton resp. na tvoju osobu. Dakujem.
02.08.2012 - 10:45:23
00
K tym trampom, polovnikom... Neverim, ze by sa takyto ludia proti nam zorganizovali takymto sposobom v case medzi 23:00 az 05:00. Nemaju mat preco taku motivaciu nam takto totalne torpedovat nasu akciu.


Trampovia nie, "polovnici" ano. Kto iny okrem par stratenych bajkerov chodi v po noci v lese. Ja poznam jedinu kategoriu, ktora tam patri. Myslis, ze ked sa organizoval RCP maraton, ze s tymto neboli problemy ? Boli a nemale a neustale .. odznacovali a preznacovali trat v oblasti Hviezdy /ak sa dobre pamatam/ a jeden usek kompletne presmerovali uplne inde. Pritom o tom vedeli. Uz si velmi nepamatam, ale zda sa mi, ze raz dokonca nacapali takeho zeleneho pri zaskodnickej cinnosti. Ak niekto zamerne organizuje odznacovaniu a hlavne preznacovaciu akciu v nocnom case, tak to na 99% budu ludia, ktori maju v prenajme polovny revir na danom uzemi. /zamerne nepisem polovnici, lebo to s polovnictvom uz nema nic, co taki ludia prevadzkuju/ .. pretoze ich presvedcenie je, ze im to tam patri.

edit: prave citam, ze oblast Hviezdy je pravidelny problem kazdeho maratonu .. minule som na chodnikoch nasiel nahadzane konare krizom. No .. takze niekomu tam vadi jazdenie. Kto .. tak to je otazka. Ale dalo by sa to zistit.

romanx: super, ze si dal sem vyjadrenie p. Kutku .. tazba dreva je problem vyssie, ako su ML.
02.08.2012 - 10:52:44
00
Zaujímavé. Len škoda, že pre nás, ktorí nevidíme do čachrov-machrov na všetkých stranách, sú to všetko len "tvrdenia". Ako tu už odznelo, bez dôkazov dnes nič nefunguje... (občerstvenie a značenie dôkazom bolo, zvyšok je mimo obzory pretekárov)

Chcel som však napísať iné. Ak povinnosti pri nasledujúcom ročníku dovolia a náhodou sa nerozhodnem pretekať, hlásim sa na nočnú jazdu po trati - stráženie.

PS: Ututlávať problémy ("veď to možno zvládneme...") je zlé a nevypláca sa to. To ste už zistili. Snáď si z toho vezmete ponaučenie do budúcna, ak by sa náhodou ešte niečo stalo, čo vám neprajem. Väčšina ľudí sa snaží maskovať prúsery, či už rozbitú vázu alebo niečo väčších rozmerov. Je to bežné, bohužiaľ.
02.08.2012 - 11:05:16
00
Toto nemyslim na tento maraton,ale obsirnejsie..
Mnoo p.mudra, treba si vsimat kto a kolko krat tento rok povyhraval biky.Nemozem na nikoho poukazat pretoze mi chybaju priame dokazy.Ale ved uz je to smiesne,tym pozornejsim iste niektore nahody nejdu do hlavy. A konkretne som bol svedkom toho ako sa "akoze" vyhrava bicykel.Ale bolo by to len tvrdenie proti tvrdeniu.Dotycny si to nevsimol. Samozrejme ze vsetci teraz vedia co by robili,ako typicky Slovaci. Ako som si precital, je mi jasne ze to znacenie poriesili "milovnici prirody". No neviem,ale stale sa riesi to iste dokola, a uz chapem tych ktori prestali chodit na maratony. Apropo Cest tym ktori svoju pracu na maratonoch robia kvalitne.



Ledavi, neviem co sa navazas do mna, chcela som ja a myslim aj ini pocut to, na co si vo viacerych prispekovkoch narazal, ale viac si nepovedal nic....doslova si si pytal, aby zacal niekto na to reagovat.....
Niekedy mas stastie a vyhras a niekedy nie, a vobec uz neriesim tombolu....poznam, ludi, ktori vyhrali 1. cenu tombolu bike, ale maju svoj bike lepsi, takze aj tak to poriesili inym sposobom.....
Osobne mi je jedno kto to vyhrava, a ak nebodaj vyhram ja nejaku malickost, beriem to len ako male +...nie je to podstata maratonu predsa....
02.08.2012 - 11:21:17
00
No neviem, či som jediný, ale mne sa táto diskusia už nepáči... Podľa mňa sa to všetko zbytočne nafukuje a rozpitváva a už sa aj vyťahujú rôzne ťahy, ktoré podľa mňa väčšinu účastníkov podujatia nezaujímajú. Usporiadateľom je jasné, že asi trocha to podcenili so zabezpečením pitného režimu, moderátor, že to prepískol a ideme ďalej, nie? Ja osobne by som tu už uvítal zopár linkov na fotečky, (lebo na trati bolo dosť veľa fotografov) a 2€ sa mi nechce platiť za záber od FaxCopy, keby to bol aspoň nejaký pekný moment, ale aj tak tam nad tým potôčikom väčšina pretekárov zosadala z biku :-)


Ja som tiez za ukoncenie tohto...uz bolo toho vela povedaneho / napisaneho...aj tak vacsina pride o rok opat, verim tomu, na zle sa :o: zabudne, treba mat v pamati tie pekne spomienky a zazitky, a sup sup trenovat na dalsie preteky..... a aj ja by som sa rada potesila uz nejakym fotkam :y: :hai:
02.08.2012 - 11:38:37
00
Chcel som však napísať iné. Ak povinnosti pri nasledujúcom ročníku dovolia a náhodou sa nerozhodnem pretekať, hlásim sa na nočnú jazdu po trati - stráženie.

Pripadne vyjazdy potom bude dobre riesit mimo fora .. je to tu moc verejne :lol: zapratavaci maju tiez internet :D
02.08.2012 - 11:52:09
00
keyboard_arrow_up