LAPIERRE Fatranský MTB maratón

05.06.2010
2. kolo - Valašsko-Považská séria
5. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Stráňavy pri Žiline (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (20)
CraObsGreywolfGwendolynInstinctmorgenJaniakkirikubasLakynoMarianSUPmilsuoborRaverrichardleRoanLVSp4joStictritolunigenaVALE 46vankes
A este grafik :P

Prílohy:

fatra.jpg
fatra.jpg 200.68 KiB thumb_up0thumb_down

06.06.2010 - 10:52:41
00
Niekoho zrazilo auto? No ma poser, to som nevedel :x ale ak ide cyklista po hlavnej, tak ma prednosť tak či tak.

Dobojované, premiéra na maratónoch je už za mnou.
Trať bola veľmi záživná, lúky boli v pohode, sám som bol prekvapený ako ľahko si režem cestu hore :) Inak čo to máte za prevodníky, že sa vám namotávala reťaz :lol: Každe stúpanie som nadával a pripadalo mi ako nekonečné :whew: kde sa hrabem na borcov, keď som išiel z Javoriny na Vrútky tak Hartl si to už trielil dolu :o 21,59 km/h na tej trati? Tiež ma poser :o

Po 5:50 hodín "trápenia" mám prvých 856 bodov vo vačku :y: Celkom dobré, v živote som takú vzdialenosť nejazdil a zadok to pocítil. Na ceste z Vrútok na Javorinu som nemohol šľapať ani v sede ani v stoji, najlepšie bolo v polohe ležmo :lol:
06.06.2010 - 10:58:18
00
Dobra akcia. Vdaka organizatorom aj Alenke s partackou a ich kolacikmi pod Strecnom. Aj tetam na obcerstvovacke vo Vrutkach som slubil ze ich pochvalim, tak teda za seba vyhlasujem tuto obcerstvovacku za najlepsiu :-).

Ako tu uz odznelo, po niekolkych tyzdnoch dazdov sa asi blatko ocakavat musi. Je to MTB koniec koncov. A nebyt po nejakom maratone tento rok zasrany ako diva svina by sa mi asi ani neratalo uz :-).

Co sa tyka organizacie. Dosiel som do ciela, umyl bike a seba v potoku, uskladnil ho uschovni, zobral papanie a veci z Jarozovej uschovne :y: popocuval vyhlasenie vysledkov a tombolu, dokoncil ocistu biku na wapke, dal popri tom kofolku a siel spokojne domov. A to vsetko bez vyraznejsich prestojov (mozno aj preto, ze som dosiel do ciela pomerne neskoro). Absolutna spokojnost. O rok znova.
06.06.2010 - 11:11:30
00
Tak toto bol môj prvý blatový maratón, ak nerátam minuloročný Súľov, kde som to po chvíli zabalil. Už v piatok na prezentácii som videl fotky zo začiatočnej časti trate, tak som presne vedel čo nás čaká. Prvý brod ma uviedol do reality, keď som mal tretry plné vody :) Po prejazde prvými blatovými úsekmi som mohol odrátať malú pílu a tak som až do Turia dával všetko na strednej. Tepy mi v tom blate hádam ani pod 180 neklesli. Najhorší bol úsek po vykosenej lúke, tam to bola čistá tlačenka až na vrchol. V Turí pri brode som skočil do potoka a prepláchol prevody na bajku, aby som pod Zdobinou mohol rátať s malou pílou. Druhý bikewash som spravil aj v brode pod Polomom. V strede brodu som zoskočil a v najväčšom prúde umýval bajk :P Takmer celý pretek som odšlapal s Romanx-om vo dvojici kilometre odsýpali super. V "krásnom" stúpaní z Vrútok som po dlhšom čase zbadal Imra. Dotiahol som ho rýchlo, lebo sa mi šlo dobre, ale v tom momente prišli náznaky kŕčov, tak som sa zase trochu stiahol. Neskôr som ho zase dotiahol, ale asi 3 km pred Saračníkmi zrýchlil a už mi nejak nevydali sily aby som sa udržal. Záver po lúkach bol zase "zaujímavý" :lol: Celkovo sa mi maratón páčil aj napriek blatku. Už teším sa na budúci rok :y:
06.06.2010 - 11:16:15
00
Tak a prvy tohtorocny maraton mam za sebou. Pocasie luxus, trat prva 1/3 fajne blatko, ale ved co mozeme cakat po 5tich tyzdnoch dazda, ale mne sa pacilo. Prvy kopec v pohode, ale na polome ma chytila kriza, ale ked je biedny trening, tak sa nemozem ani cudovat. Downhill do Strecna bol super, asi prvy krat som si ho uzival!!! 300 krokovy vyslap tak na ten som sa nikdy netesil, ale je to fajne spestrenie :D ... Luka kostitras, konecne jej pomenovanie nedavalo zmysel. No a par km pred cielom som chcytil prvy krat v zivote krce do lytka, neprijemny pocit, ale som rad ze som sa doteperil do ciela!

Co sa tyka mna tak spokojnost veskera az na tie vapky a mozno ze v buducnosti by nebolo na skodu rozdelit 46tku na dve vlny!!!
06.06.2010 - 11:46:45
00
inak ja som ani necakal na tu wapku som mal metlicku z domu a sup ho do potoka umyvat cca 30 min a bol to zase bike

mne zase vadili tie zjazdy lebo to co som hore kopcom nadbehol mi dole kopcom stiahli ,kedze neviem dobre zjazdovat, ale sak snad nabuduce to uz bude lepsie

a sprchy som nasiel hnedkaj lebo mi janci duris povedal kde su :rofl:

jaj a malo fotografov som videl na dlhej ;)
06.06.2010 - 12:02:19
00
Po prvych metroch v terene som pochopil ze moj maratonik sa meni na celodenny vylet :P ale aj napriek tomu som si to uzival, po mesiaci na biku no proste superrrrrr :clap: aj naprik tomu ake boli podmienky na trati mne sa to osobne velmi velmi lubilo \o/ Tesim sa na Vasu 24ku som tam ako na koii \o/ \o/ \o/ :emo:
06.06.2010 - 12:03:06
00
cau felto chvilu sme spolu kecali , tu jano z LM
06.06.2010 - 12:07:00
00
cau felto chvilu sme spolu kecali , tu jano z LM

CiaoJani, jasnacka pamatam, super si ma potiahol a aj super pokec, dufam ze sa stretneme na dalsich maratonikoch :) 8) \o/
06.06.2010 - 12:12:19
00
Barbibike ! Súhlasím s tebou. Asi bol ze Žiliny ,alebo sú to jeho kamoši.

Rozprával som sa osobne v cieli so zraneným pretekárom. Aby Vás to ukľudnilo, tak je z Trenčína a o preteku napísal, čo cítil. Viniť organizátora za to čo sa stalo je nezmysel. Vodička nerešpektovala cestný zákon a stala sa nehoda. Mohlo sa to kľudne stať aj mne, to je riziko nášho športu.
06.06.2010 - 12:39:33
00
Rozprával som sa osobne v cieli so zraneným pretekárom. Aby Vás to ukľudnilo, tak je z Trenčína a o preteku napísal, čo cítil. Viniť organizátora za to čo sa stalo je nezmysel. Vodička nerešpektovala cestný zákon a stala sa nehoda. Mohlo sa to kľudne stať aj mne, to je riziko nášho športu.

No hej, zakon, sice neviem presne kde sa to stalo, ale podla popisu, tesne pred cielom a na vyjadze z vedlajsej cesty, to snad organizator mohol tu krizovatku zabezpecit, obzvlast ked potom sa to uz dalo, ale az ked sa nieco stalo. Takze z toho mi vychadza ze maslo na hlave ma aj organizator. Verim ze to bude dobre ponaucenie do buducosti a az pride o rok do Stranav 1000 ucastnikov tak neskolabuje cela dedna :!: ;) .


Naposledy upravil obor dňa 06.06.2010 - 17:07:42, celkovo upravené 1 krát.

06.06.2010 - 12:47:22
00
Tak za mňa celkom pekná akcia, na začiatku dlhej ma tie lúky totálne znechutili a rozmýšľal som že sa otočím, naviac som začínal trochu vlažnejšie a technika jazdy niektorých "borcov" v blate bola fakt katastrofa, našťastie lúky prešli a potom to už bola parádička. Občerstvovačky klasicky super, značenie bez problémov, tri wapky v cieli málo, rizotko super.

pár fotiek, snáď sa daktorý nájdete a potešíte:
http://math0s.rajce.idnes.cz/
06.06.2010 - 13:01:37
00
Aspoň pár fotiek zo začiatku, kým som nefrčal sa prezliecť a postaviť sa na štart Mediana.
Na prvej fotke fóristi Skicool, Charlie, "Šikmo", RaBa, Gebuľa a Kiri.
Na ostatných fotkách je sekvencia štaru na dlhú trať Brutale 75 km Fatranského MTB maratónu.

Prílohy:

Štart maratónu 2010.jpg
Štart maratónu 2010.jpg 188.27 KiB thumb_up0thumb_down

Štart maratónu 2010, dlhá Brutale.jpg
Štart maratónu 2010, dlhá Brutale.jpg 184.47 KiB thumb_up0thumb_down

Štart maratónu 2010, Brutale, Jožko Orem.jpg
Štart maratónu 2010, Brutale, Jožko Orem.jpg 159.76 KiB thumb_up0thumb_down

Štart maratónu 2010, Brutale, Imroman.jpg
Štart maratónu 2010, Brutale, Imroman.jpg 149.68 KiB thumb_up0thumb_down

Štart maratónu 2010, Brutale, Michal Sýkora.jpg
Štart maratónu 2010, Brutale, Michal Sýkora.jpg 154.81 KiB thumb_up0thumb_down

Odštartovanééé.jpg
Odštartovanééé.jpg 192.92 KiB thumb_up0thumb_down

O pár sekún štart Brutale 2010.jpg
O pár sekún štart Brutale 2010.jpg 174.57 KiB thumb_up0thumb_down

Pred štarom Fatranského maratónu 2010.jpg
Pred štarom Fatranského maratónu 2010.jpg 151.5 KiB thumb_up0thumb_down

06.06.2010 - 13:03:36
00
no napriek zmeskanemu startu koli tomu ze ja somar som si zabudol pripevnit chip na nohu mam fotecku s milanom jurcom takze som spokojny , inak nemate niekto z trate cislo 69 ??
06.06.2010 - 13:26:44
00
Tých vapiek mohlo byť aj viac. Ale zase ani minulý rok na blatistom Súľovskom maratóne ich nebolo viac a v rade sa čakalo dosť dlho. Celkovo som s organizáciou ako vždy spokojný :y: Segedín ako od tety Márgit :clap: Už sa teším na fotky :)
06.06.2010 - 13:30:32
00
keyboard_arrow_up