ŠKODA Svätojurský MTB maratón - 1. kolo

18.04.2015
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
1. kolo - Župný pohár
1. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (124)
adam_saraglaalex8anarchistaandrej25ANDYKUBISAskijko1205bastylicaBiker201bombtrackBralajbrunicekcervocicerocipocripodakeyrasdali1daniel153dano696deadeedefDomestikdon281doubleDURI76duryDusanPmtbDyonexemsiennioerichkfabkofazzyfeltoForestRunnerFOTOservis_HviezdaGaliPetGeorge17hellwingsHooKooAndKoojancifjaro180jaroslav_hjelo520joziCCJulkoJurajMTVKaskajakochhyLeroyLIGRLukas.sllukassamomadman09MageZMajkyctmMajkyFmali6marek.kolesMareKMMMarešekmark12345MatejBacoMatho2matko055mato687matttassMichal89michalfalconmiko53miloslavmilsuminco87murkochlapecnameless_onenomadNorbertSNoriokonortelPato95Pavol.Grujbarpepemskpeter1976peter22peterppPeterWPogyprakoloprcinRamonbikeRBprorichtoškarobostroman73Roman74rtlsagatjurajsaki66Shamusimon97siso33SNBzuziSodjagstarsidurcovstawoStef30stephmaticSTULObikerszab.andrejTakeUrPillsTesaktinoLMTomas11tomicepiTomikZATurboHobikUrsusviktor_gc_2015vladikavlsuwhitemamutwillxbikerzobaniezrniek
Šak totok.Preto si ich necitil,lebo si letel
19.04.2015 - 10:49:04
01
Inak to stretavanie jazdcov z kratsich trati ... niektori nie a nie uhnut a argumentuju, on sa nebude uhybat, neuvolni stopu aj ked sa mu zakrici, pripadne premotivovanost niektorych dost znacne ohrozuje ostatnych .. najlepsi bol panko, ktory zakrical, ze on je na pretekoch a nevie preco by mal niekoho pustat :) a kluckovanie zo strany na stranu je asi nejaka moda :)
19.04.2015 - 11:47:16
00
slahnut takych retazou cez krize - oficialne podmienky ucasti:

- certifikovaná cyklistická prilba na hlave počas celého preteku
- štart na vlastné nebezpečenstvo
- usporiadateľ nezodpovedá za škody účastníkom vzniknuté ani nimi spôsobené
- všetci účastníci sa musia správať športovo a umožniť rýchlejším účastníkom, aby ich predbehli bez prekážania
- mimo vyznačené občerstvovacie stanice je zakázané vyhadzovať akýkoľvek odpad
- ak účastník opustí trať z hocakých príčin, musí sa vrátiť na trať v tom istom bode ako ju opustil
19.04.2015 - 11:52:43
06
Hore kopcom kričím zlava sprava ale dole pri vyssej rýchlosti nekricim pri mensej resp ked ma brzdí tak zakričím. Takto to mam osvedcene. Jednoducho chcem vyuzit to ze viem zjazdovat a to co stratím v kopci chcem ako tak dobehnut v zjazde. Skusený jazdec si vie poradit aj stymi co su pomalsi teda nijak extra mi neprekáža ak sa mi tam motaju jazdci s kratsích tratí. Viac mi prekáža ked vidim ako ma niekto z dlhej obieha v kopci 2* rýchejsim tempom ako idem ja:) Je to závod takže platí pomalší sa musia prisposobyt rýchlejsím a ak to niekomu nevyhovuje tak nech nechodi na závody. Sucastou závodu su aj pády je to prirodzené kedze tu sa snazí clovek dat 100% zo seba s tym treba rátat
19.04.2015 - 12:04:30
01
slahnut takych retazou cez krize - oficialne podmienky ucasti:

- certifikovaná cyklistická prilba na hlave počas celého preteku
- štart na vlastné nebezpečenstvo
- usporiadateľ nezodpovedá za škody účastníkom vzniknuté ani nimi spôsobené
- všetci účastníci sa musia správať športovo a umožniť rýchlejším účastníkom, aby ich predbehli bez prekážania
- mimo vyznačené občerstvovacie stanice je zakázané vyhadzovať akýkoľvek odpad
- ak účastník opustí trať z hocakých príčin, musí sa vrátiť na trať v tom istom bode ako ju opustil


Ja by som zvyraznil aj to vyhadzovanie odpadkov. V nasej skupine myslim ten panko co na dlhej vyhral kategoriu 50-59, este k tomu z Ciech, suverenne odhadzoval vsetko co mu od huby islo, a na upozornenie odpovedal, ze ma plne kapsy a nieco v tom duchu, ze ked si zaplatil startovne, tak to ma niekto aj pozbierat. Myslim ze treba prerobit tie oficialne podmienky alebo diskvalifikovat takychto ludi.....
19.04.2015 - 12:16:07
010

tomkud velka vdaka za fotky :y: , 2x som sa nasiel. Este raz dakujem :)
19.04.2015 - 12:35:12
00
Borci kolko sme nastúpali výškových metrov? Stratil som tacháč hned na prvom km tak nemám prehlad. Dík
19.04.2015 - 12:43:49
00
...Je to závod takže platí pomalší sa musia prisposobyt rýchlejsím a ak to niekomu nevyhovuje tak nech nechodi na závody. Sucastou závodu su aj pády je to prirodzené kedze tu sa snazí clovek dat 100% zo seba s tym treba rátat


Nie chlape, rýchlejší sa musí prispôsobiť pomalšiemu a ak ho v danom mieste nevie bezpečne predbehnúť, tak má holt smolu a musí ísť za ním až do momentu, kedy sa to dá. Ten pomalší nemá povinnosť uhnúť ti z ideálnej stopy. Naopak, ty ak si rýchlejší, tak sa predpokladá, že máš na to aby si tú ideálnu stopu opustil a predbehol ho aj tak. A áno, pády sú prirodzenou súčasťou cyklistiky, ale len pokiaľ spolu so sebou nezhodíš aj nejakého "debila ktorý nechcel uhnúť"...
19.04.2015 - 12:53:06
010
Borci kolko sme nastúpali výškových metrov? Stratil som tacháč hned na prvom km tak nemám prehlad. Dík


Edge 510 mi nameral 1160m na strednej trase.
19.04.2015 - 12:56:06
02
presne tak ako pise Tomas11...rychlejsi nema na pretekoch ziadne pravo aby mu pomalsi "prepustil" idealnu stopu. treba si uvedomit ze ten pomalsi ma mnohokrat uz problem sam so sebou a ked si ho dovtedy slusne dava tak v danom momente ma uz problem aj s koordinaciou svojich pohybov na bicykli ( preto mozno to spominane "kluckovanie zo strany na stranu" ). ten ktory je na tom vykonnostne podstatne lepsie by nemal mat problem obiehat takehoto bikera v dostatocnej vzdialenosti aj mimo vyjazdenu stopu.

takze organizatori by urcite mali vypustit ten bod "všetci účastníci sa musia správať športovo a umožniť rýchlejším účastníkom, aby ich predbehli bez prekážania"...treba si uvedomit ze cyklistika nie je Formula1 kde ten pomalsi po predbehnuti o kolo tym rychlejsim len zoslapne plynovy pedal a ide sa dalej...
19.04.2015 - 13:09:26
03
A co s borcom, co tlaci v idealnej stope? Tiez sa pocita za pomalsieho a musim ho obiehat po nevyhodnej a mozno aj nebezpecnejsej stope?
19.04.2015 - 13:15:53
00
Ja som pisal na margo toho ze si tu niekdo stazoval ze sa jazdí rýchlo dole kopcom, ak to niekomu vadi tak bud nech si zlepsi techniku alebo nechodí na maratony. Nie otom ako sa ma pomalsi jazdec uhybat. Mne je jedno aku stopu ma pomalsi jazdec dole bud cakam ci sa neuhne a ked nie volim si horsiu stopu ja, Nikdy netlacim na pomalsieho aby mi uhol ked zjazdujem. Inak Hore kopcom by podla mna pomalsi mali davat prednost rýchlejsim a uhýnat sa z idealnej stopy. Ja to tak robím.
19.04.2015 - 13:27:33
08
hellwings, takych co tlacia v idealnej stope treba slusne prevychovat, ale o tom moj prispevok nebol :) ...rovnako na inu debatu by boli ti pomalsi ktori by sa aj vedeli uhnut ale proste ich jesitnost im to nedovoli.

double, keby mal mat kazdy +/- rovnaku kondiciu a techniku aby teda "mohol" ist na maraton tak by to asi stratilo svoje caro, ci? :) ...asi by nebolo idealne keby teraz vsetci zacali dotrenovavat a na maratony by chodilo 50 ludi ktori su na tom dobre :) ...samozrejme tym ze na inych netlacis aby sa ti uhli a ze ak sa da tak sa ty uhnes rychlejsie mas u mna :y:

ja som chcel svojim prispevkom len naznacit zeby sme sa mali voci sebe spravat ohladuplne. rychlejsi k pomalsim a pomalsi ( ak je to v ich silach ) k rychlejsim. lebo nechcem zazivat na maratone aby premotivovani jazdci nadavali tym pomalsim a naopak...ano, zazil som aj situaciu kedy biker ktoremu islo o umiestnenie vulgarne nadaval pani v strednych rokoch ( odhadoval som ze bola prvykrat na maratone ) ze co mu tam zavadzia a nech ide ... do ... :(
19.04.2015 - 13:40:11
04
double - súhlas, s tým, že rýchlejší pri zjazde, má byť ten zodpovednejší. V tej rýchlosti kričať, je zbytočné. Všetci sme hluchí :-D. Buď pribrzdím, čo treba zvážiť, možno je ďaľší ako ja za mnou. Niečo podobné, ako pri lyžovaní- môj názor. Ale téma zľava-zprava, sa tu rozoberá po každom preteku. Treba byť ohľaduplný k ostatným. A nejakí "prepnutí" sa vždy nájdu ;-)
19.04.2015 - 13:48:15
00
matt ja som mal na mysli tých čo si myslia ze ked su pomalsí tak ze im patrí cela trat. Jasne ze treba ohladuplnost z oboch stran len ludia sa menia a povahy sme rozne stym nic neurobiš a filozofovanie nepomože. Moj prvý maraton bol pred 12rokmi takze mam cosi obehane a myslim ze vtedy bolo aj viac padov oproti dnesku. Ale to asi pripisujem ze dnesne bicykle su uplne niekde inde a dovolia robit jazdcovi mensie chyby bez toho aby padol.
19.04.2015 - 13:53:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Servis)
keyboard_arrow_up