Ahoj všetci,
som tu na fóre nový, tak ma, prosím, hneď nekameňujte ;)

Mám taký pocit, že táto téma sa týka aj mňa, keďže som pravdepodobne ten Švejkov kamoš, ktorého myslel (Ondro zdraví ;-) ).
Chcel by som sa len trošku vyjadriť k tomu, čo tu všetko zatiaľ odznelo, takže:
- nejdeme na preteky. Tempo bude pohodové, trasy také, aby sme ich zvládli a dajú sa prispôsobiť.
- ak to nepôjde (únava / technický problém / zranenie... ), dá sa kedykoľvek predsa celý trip ukončiť a najbližším vlakom domov. Veď nejde o to, aby sme to prešli za každú cenu.

Ďalej ma celkom prekvapili niektoré reakcie - Švejk sa predsa len niečo opýtal (konkrétne sa pýtal na CESTU) a niektorí mu hneď začali vysvetľovať, ako je to nemožné, čo sa snažíme spraviť... Trocha divné, ale OK, aj tieto informácie svojim spôsobom pomôžu. Ľudia - nemyslím, že by sme boli až tak strašne mimo realitu, že by sme si nedokázali ani približne naplánovať náš výlet. Napriek tomu, ak to naozaj neodhadneme, dá sa to vždy upraviť.

Čo by som sa ja osobne chcel opýtať na Vaše názory (názory skúsených bikerov, ktoré si vážim), to je toto - naľahko (malý batoh + malá kapsa alebo stredný batoh) vs naťažko (veľké kapsy alebo veľký batoh). Úplne naľahko to proste nejde, keďže nejaké veci musíme zobrať...
A ešte k tej ceste - iba po červenej by som teda určite nešiel, to je čisté šialenstvo. Skôr by som uvítal nejaké rady na miestne chodníčky, ktorých je na Slovensku plno, ale poznajú ich len miestny ;)

Ospravedlňujem sa za dlhý sloh, nedalo mi :D.... tmax, ahoj, rád ťa spoznám osobne ;)


a vitaj.. som vedel ze to objavis..
uz sa tesim.. este musim zmaturovat.. :D
28.04.2011 - 22:22:21
00
no zasa sa pridám:
v prvom rade, by bolo asi dobré ujasnit si TRI základné otázky:
1. chcem to OZAJ prejsť (v podstate za každu cenu) a VŠETKO tomu podriadim
2. zbalim sa (tak ako som sa rozhodol) a idem (možno motyka vystrelí-ale ja som ešte motyku strieľať nevidel a mám svoje roky aj skúsenosti :-) )
3. chcem jazdiť cykloturistiku (cyklotramping ;) ) alebo MTB ?

a potom sa Vám dá radiť
(inak stále trvám na svojom názore, vo vašom prvom podaní: týždeň, nadivoko, nie po asfalte a naťažko = nereálne a nerealizovatelné )
ale to neznamená, že vás odhováram, iba vravím SVOJ názor
29.04.2011 - 09:12:21
00
Zdravim.

Napad je to skvely a aj trasa vyzera zaujimavo.. mozno by som ju skor doplnil o nejake zaujimave miesta :)

Pridam len jeden postreh ohladom batoziny. Batoh na chrbat urcite nie! Nikdy ho neodlahcis na tolko aby si ho na chrbte necitil. Varic+karimatka+spacak+nejake zakladne jedlo+voda+par kuskov oblecenia.. Ono to nevyzera ,ale ten batoh by mal aj urcite rozmery ,ktore dost prekazaju pri slapani do pedalov,nehovorim o hmotnosti..

Skusal som to s batohom len raz-dost to obmedzovalo a po case bolest chrbta ,o zadku ani nevravim.

Rozmyslal by som urcite nad nosicom.

Drzim palce nech sa vam tento napad podari :y:
29.04.2011 - 09:52:24
00
Veď len 3-litrový plný Camel+tyčinky+náradie+nejaký dres a mám dosť.... A to idem len na jeden deň.
30 litrový batoh som mal na bicykli raz v živote, nikdy viac...
29.04.2011 - 10:07:04
00
obdivujem vas ... cez velku noc som si dal 3 65+ km tury s prevysenim len nieco pod 1500 a aj ked nohy aj zadok by zvladli aj viac .. vobec si to neviem predstavit bez spania a jedenia doma

kazdopadne drzim palce
29.04.2011 - 10:12:19
00
katko, ked ides napriklad do lago di garda a das kazdy den po sebe min. 2000 vyskovych tak to je zhruba to ite nie?

K tomuto nezmyslu si dovolim nieco napisat: Ako mozes tu vasu planovanu akciu porovnavat s Gardou? To mas potom pekne skreslene predstavy a fakt vam nejde o to, aby ste to zvladli, ale len o vylet, ktory zabalite, ked si zmyslite. Priemerna dlzka vyjazdu na Garde je okolo 45-50 km a najdlhsie rozumne neextremisticke trasy tam su okolo 65 km (tym myslim to, ze asi nikto nedava v jeden den napr. Tremalzo aj Altissimo, kedze to by bolo odhadom cca 115 km a 4200 vyskovych). A dalsia vec - na tie kopce na Garde neslapes s 5-6 kg nakladu a nerobis tak 7 dni po sebe, nie? Cize si treba fakt upratat v hlave, zrealnit predstavy a neporovnavat neporovnatelne.

P.S. Da sa aj s 5 kg ruksakom (2 flase s pitim na bajku, Camel kvoli hygiene urcite nie ak v nom nebude len cista voda) a na zadok odporucam pouzit na to urcene pripravky a no problem. Ako citam, niektori masochisti radsej deru kozu akoby rozumne investovali par €. :lol:

http://www.suncycle.sk/masazne_kremy/krem-sportique-century-riding-cream/
http://www.suncycle.sk/masazne_kremy/krem_sixtus_gesasscreme_50ml/
29.04.2011 - 10:17:03
00
pred par rokmi sme si dali tour de vychod na tazko vecsina cesty ale boli ja prechody horou a teranom co bolo na tazko dost narocne...
na lahko s malym batozkom sa este da..tak do 8kg ale po celodnovke uz poriadne pocitis rit...
na viacdnovku sa nalahko neda....odskusane...jedine zajednane ubytka a strava po ceste....
idealne je nosic aspon na sedlovku a vecsia brasna.. mensia na riadidlach aby si bol vyvazeny v terene...
drzim palce...
29.04.2011 - 10:34:55
00
heh by si neveril ale práve tú gardu šlapeš tak s 5-6kg vakom..
cca 500-800g samotný ruksak, 2-3L=kg vody, nejaká tá tyčinka, gél a tak cca 300g, náhradná duša 150g, multiklúč 150-200g, pumpička 100g?, foťák 200-500+g.. to niekto ešte berie bundičku, GPSku, návleky.. a aj samotná peňaženka váži cca 100g+10€ v papierovej forme cca 2g? ale v minciach ďalších 150g :D

mne stačí keď sme šli opekať s kamošmi niekam prespať s opekačkou (30L eiger= 2L kofola, 800g spacák, 1xx g karimatka (netuším čo to váži), špekačky, malý chleba.. bol som rád že sme došli.. na pajštúne som bol takto naložený len raz a skoro ma drblo, s takým nákladom dá zabrať aj tlačiť nie šlapať..
29.04.2011 - 10:44:49
00
Myslim si,ze zalezi na prioritach. Niekto chce trasu iba prejst,niekto chce zazitky,vyhlady,pohrat sa na traile. Batoh pre prveho bude iny ako pre posledneho. Urcite s plnym batohom nepojdem nastupy do kopcov ktore idem sotva s lahkym batôzkom a radsej si ho vytlacim. Proste treba ist v pohode a nenahanat sa. S vakmi na biku sa priliz dobe v terene nejazdi,ale tazky batoh je asi rovnako zly,ak nie horsi.
29.04.2011 - 10:57:29
00
CraObs, tak ja urcite nejazdim s 5-6 kg nakladom ked bajkujem v civilizacii (tzn. v okruhu 20-30 km je moznost doplnit vodu/jedlo). A pouzivam flase a nie camel, cize hmotnost pitia nevlacim na chrbte - uplne zbytocne zatazovanie chrbta a zadku (hlavne pri viacdnovych vyjazdoch). V Oscarovi mam light dusu, lepenie na duse, lepenie na plaste, nahradnu pätku, 2 montpaky, multikluc, fotak, mobil, nejake 2 keksy, vestu (ak treba), nejaku bankovku a doklady v plastovom puzdre, vreckovky. To vsetko aj s Oscarom ma do 1 kg a zrazu mam na chrbte nalozene o 80% menej ako Ty a to ani nie som kuzelnik. ;) Ani by som to sem nepisal, ale aj z tohto si mozu chalani co-to zobrat ked sa budu balit a rozhodovat co na chrbat a co na bajk. V principe plati, ze vsetko co sa da dat na bajk treba dat na bajk (vodu, pumpu do uchytu pod kosik na flasu, dusu prilepit pod predstavec...).
29.04.2011 - 11:31:32
00
my sa ale nebudeme nikde ponahlat... neni dokonca problem aj ked budeme moc unaveny den nekde sa kupat alebo podobne... proste nejdeme sa hnat na vyskove metre a priemerku... a myslim si ze aj ked prejdeme povedzme 50km denne tak to uplnestaci... mame prazdniny, takze aj cas.. pojdeme aj dva tyzdne premna zamna,
29.04.2011 - 11:38:21
00
CraObs, tak ja urcite nejazdim s 5-6 kg nakladom ked bajkujem v civilizacii (tzn. v okruhu 20-30 km je moznost doplnit vodu/jedlo). A pouzivam flase a nie camel, cize hmotnost pitia nevlacim na chrbte - uplne zbytocne zatazovanie chrbta a zadku (hlavne pri viacdnovych vyjazdoch). V Oscarovi mam light dusu, lepenie na duse, lepenie na plaste, nahradnu pätku, 2 montpaky, multikluc, fotak, mobil, nejake 2 keksy, vestu (ak treba), nejaku bankovku a doklady v plastovom puzdre, vreckovky. To vsetko aj s Oscarom ma do 1 kg a zrazu mam na chrbte nalozene o 80% menej ako Ty a to ani nie som kuzelnik. ;) Ani by som to sem nepisal, ale aj z tohto si mozu chalani co-to zobrat ked sa budu balit a rozhodovat co na chrbat a co na bajk. V principe plati, ze vsetko co sa da dat na bajk treba dat na bajk (vodu, pumpu do uchytu pod kosik na flasu, dusu prilepit pod predstavec...).


jasne, aj rady o baleni urcite pomozu..
napriklad ta dusa pod predstavcom ma zaujala.. :D
29.04.2011 - 11:40:56
00
Nebudem ti brať ilúzie...
29.04.2011 - 11:41:17
00
Jezus: len Mirec a aj ja nemame na fulloch navarky na kosik. Tym padom je nutne brat vodu na chrbat. Len take male odbocenie.
29.04.2011 - 11:42:16
00
po tyzdni toho budete mat plne zuby... bez svojej postielky a cisteho pradla a pohodlia domova...TV a pocitacovych hier a samozrejme cisteho zachoda :lol: ;)
29.04.2011 - 11:45:25
00
keyboard_arrow_up