Ale ba. Su tu take legendy :)
16.07.2022 - 22:19:24
04
Strasne by som to chcel vidiet.
16.07.2022 - 23:55:12
00
co je na tom nemozne? este v dnesnej dobe cinkularok namiesto kazety.
17.07.2022 - 00:45:09
00
tá "stojka" je len rozcvička.
17.07.2022 - 06:34:39
01
imajoros napísal:
Otazka do plena - dal z vas niekto tu hnusnu stojku od Pezinskej Baby na Konske hlavy? Mne to pride nemozne..

Minulý rok keď sme šli Štefáničku som postup vravel chalanom čo neverili.
Nahneš sa nad predstavec (kľudne môžeš doňho zahryznúť aby ta neprekacovalo keď máš starú, nemodernú geo. ako ja 69° ) posunieš sa na špičku sedla dopredu, (dovtedy kým ti nezapadne špička medzi polovičky) no a ak nie si na chlapcov tak pri každom poľavení ti sedlo vbehne do ri.i a neboj ako ťa poženie dopredu lebo zastaviť je nepredstaviteľné :lol: tip pre nás pupkatých: musíš mať nohy dosť na široko ( ako keď máš detskú sedačku v predu) inak ti bude obed tlačiť na podnebie
17.07.2022 - 08:32:28
03
petrik Netvrdim ze to je nemozne. Len by som to rad videl. Je to tak strme a dlhe ze ma clovek problem peso sa dostat hore. Vcera som to opat slapal a napadlo ma hodit tuto otazku na mtbiker.
17.07.2022 - 10:14:09
00
na normálnom biku som to nevyšlapal nikdy-ale to aj preto,lebo som tam vždy prišiel dosť vyšťavený z celodenného výjazdu,nebolo už síl ...
nie je to moc dlhé,ale časť ku koncu je dosť strmá,tam treba dosť zabrať a mať správny posed-fakt to nevyšlape hocikto :shake:
ale o kúsok ďalej sú iné "pochúťky" napr. červená hore na Čmelok,vraj to kedysi niekto vyšlapal :o
alebo ešte o kúsok ďalej-po červenej zo sedla Javoriny smer Jágrová-tak to fakt netuším,ako sa dá-šiel som to nedávno smerom dole,bolo to o hubu,skoro som to neubrzdil :^)
17.07.2022 - 10:36:21
01
HA na to az taky vplyv nema. Skor SA. JA mam HA 71,5 ale co je vacsi problem tak aj SA mam 71. Taketo stojky bez sance a na inom v pohode. Ale tak nebudem koli tomu teraz kupovat novy bike.
17.07.2022 - 10:39:07
00
Rozdiel 2 stupne v nejakom uhle nie je urcujuci dovod ci sa to vyslapat da alebo nie. A ano, Cmelok je horsi. Horna polovicka Cmelka smerom od Baby sa da v pohode, ta spodna je tazsia. Treba to vediet udychat, cize to chce kondicku.
17.07.2022 - 12:06:00
01
Ak je ten vyslap na Konske hlavy to co myslim, strma lesna cesta stredom ktorej je hlboky rygol, tak ja to mam naopak a Cmelok mi prijde lahsi, menej strmy. Nejak casto tam nechodim ale ovela castejsie a viac napohodu vyslapem Cmelok z Baby ako tie Konske z Baby kde casto zosadam uz len z principu, ze mi to prijde zbytocne tam minat o tolko viac energie na biku.
Co sa tyka geo tak ta poloha sedla pomoze ale prijde mi ze ovela viac pomaha dlhsia zadna stavba. V zmysle 1,5cm sedlo viac vpredu vs 1,5cm koleso viac vzadu. Mam posuvne patky na dvoch bikoch takze to mam porovnane. Najlepsie je samozrejme spojenie oboch ... a nizky predok, uz pri 5mm vyssom predku vidim ze sa musim ovela viac naklonit dopredu a dlhs vyslap je tym menej pohodlny.
17.07.2022 - 12:37:20
00
ale veď tie KK sú hladká cesta bez kameňov výborný terén.len treba mať nohy a techniku nič iné.
17.07.2022 - 17:52:16
00
imajoros napísal:
Otazka do plena - dal z vas niekto tu hnusnu stojku od Pezinskej Baby na Konske hlavy? Mne to pride nemozne..

Konske hlavy nie je nic zvlastne, len slapes. Odkedy je to zbagrovane je to trapne. Predtym to bolo tazsie, pretoze to bolo pred najstrmsim usekom este technicke kvoli zlabu, ktory bol niekedy dobry, niekedy zly. Horsie je to, ked mas v nohach 100km a 3k vyskovych, ale ani tak to nie je nic, co by neslo vyslapat. Jak kondicne, tak technicky. Ale zalezi aj aky mas tazky prevod, zas na tazsom prevode to nevyslape kazdy, pokial nema v nicku "max" :lol:
Je pravda, ze na niektorom bajku to ide lahsie, inde tazsie /prvy bajk com som mal tak v pohode, ten dalsi ani za svet, aj ked mal o dost lahsi prevod, dalsi potom uz sa dalo/. KH som vyslapal bajkom za poslednych 20 rokov asi tak 100x... taky Cmelok od Baby po cerevnej je o dost horsi. Alebo Javorina, tu som este nedal, ale uz je tam chicken line, tak mozno niekedy zase skusim. Ale uz tade jazdim pramalo.
V okoli Kamzika inak najdes aj vacsie stojky, alebo minimalne porovnatelne. Ako taky etalon stupaku je napr. stara zjazdovka, od naucneho /tu som uz davno neskusal, zatial to nemam odfajknute/, alebo popod lankovku od Snezienky (uplne cele zdola som to este nesiel, najstrmsi usek ma urcite min. 30%). Na trening staci aj zlta od 9mlyna, hlavne teda posledny usek , kde sa treba odpojit od zltej a ist priamo na hreben. Tam je taky hruby konar cez cestu, ten ma vzdy zastavi (ale siel som to tusim vzdy len na XC jankovitej kobyle), ale je to pekne na trening krotenia vzpinajuceho sa predku :D
Echt stupak, ktory som dal len po prvu planinu, je chodnik, ktory odbocuje od spominanej zltej, ako prva odbocka od mlynu dolava. Neskor hore sa znovu pripoji.
Taky lahsi trening je zlta, co ide od asfaltky pred sanatoriom hore pod Drienovec, pretina 5bojara. Po 5bojar je to hracka, ale od 5bojara to da zabrat. Dalsi fajnovy usek mozes skusit z Krahulcej cez Kamenne sady. Echt dobry je od Laurotovej, ale az kusok co je skratka medzi 2mi poschodiami zvaznic. Ten som este nedal, zatial len 1. pokus.
No a dalo by sa pokracovat...moznosti je dost. Jeden taky co som sa nanho chystal je ale uz zapadany listim, nejazdeny, tak to uz je asi pase.
Ale zaklad je, treba posuvat tazisko na sedle dopredu tak, aby bolo zatazene aj zadne (nepodsmykovalo) a zaroven predne sa nedvihalo. Dnesna geometria (sedlo strcene dopredu) asi je tomu viac napomocna. Cize aj to, ze dlhsia zadna stavba. Alebo jednoducho sa s tym nebabrat a vydupat to :D :D
17.07.2022 - 21:45:18
04
Tak ja stojky vobec nevyhladavam a podla toho co tuna citam ani nemam uplne vhodny bike na zdolavanie takychto chutoviek ? Ale fajn vediet ze su medzi nami supermani co to dat vedia ?
17.07.2022 - 22:29:08
00
neviete nahodou niekto, komu patri ta farma nad Fialkovym udolim na Kobyle? Akurat presne vtedy ked som prechadzal tou cestou co vedie krizom, tam pristal taky paradny novy vrtulnik, niekoho vylozil, a hned aj letel dalej, proste aero-taxi. Niekomu sa uz asi nechce jazdit autom po Devinskej ceste :lol:

inak ti polovnici na DK tomu lovu moc nedali, stretol som kopu sviniek. A velke stado hned pri parkovisku Dubravska hlavica, kadial denne prejde mnozstvo aut a ludi

Prílohy:

Komentár súboru: kamenolom nad Devinskou cestou
P7172369.JPG
P7172369.JPG 175.43 KiB thumb_up1thumb_down

P7092323.JPG
P7092323.JPG 286.14 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Vysoka a Pajstun
P7172439g.jpg
P7172439g.jpg 104.56 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2022 - 00:48:02
01
https://www.startitup.sk/milionar-tkac-lieta-domov-v-helikoptere-niektorych-bratislavcanom-to-rusi-odskodnenim-ma-byt-pomocne-gesto/
18.07.2022 - 02:03:07
02
keyboard_arrow_up