imajoros napísal:
Otazka do plena - dal z vas niekto tu hnusnu stojku od Pezinskej Baby na Konske hlavy? Mne to pride nemozne..


Mam sice cirkularku vzadu a vidis kolko mam odjazdene a minuly utorok som to vysiel len 2x zivote v ten den som tlacil hore na Veterlin, Skalnatu a vysiel som si Cmelok pekne v sedle. Pre mna je to jedno z najtazsich stupani. Keby ten najneprijemnejsi usek mal o 10m viac nedavam to. A teda pre predstavu ja mam 80kg + veci, bajk okolo 15kg + veci. vzadu 51 vpredu 30.

Velmi tazke stupanie je aj po zltej z pod dracieho hradku na Kozlisko - to sa mi raz skoro podarilo vyjst cele :rofl:

alebo tiez z pod Dracieho hradku za potokom po rozbitej zvaznici okolo Bielej Luny na Kaplnku pod Bielym krizom https://www.strava.com/segments/15441137 - link na segmet
toto som nikdy ani len neskusil vyslapat...

A teda podla stravy to nieje nemozne, len pre nas beznych smrtelnikov je nemozne na tychto segmentoch dat KOM :rofl:
18.07.2022 - 14:51:15
00
imajoros napísal:
Otazka do plena - dal z vas niekto tu hnusnu stojku od Pezinskej Baby na Konske hlavy? Mne to pride nemozne..

Tiež som neveril, prišlo mi to nereálne. Keď človek začne viac jazdiť, niečo aj natrénuje (nie len turistické tempo) zrazu sa dá. Vyšiel som pár krát. Aj počas Stupavského maratónu. Kamoši to vyšli v sedle na konci 150km TranskMK celodenného výjazdu :D Ja som vtedy sánka dole a poctivo potlačil. Podľa mňa ťažšie je vystúpať na Veľkú Homoľu a ešte ťažšie je na Klokoč. Potom som videl chalanov na vlastné oči, ako vyšli na Homoľu a viac mi netrebalo k motivácii, zistil som, že sa to dá. Časom sa mi podarilo výjsť osobne oba.
Podľa mňa nejde tak až o bajk, ale o kondičku a nohy. Lebo chalan zo Stravy vyšiel na Klokoč na enduro bajku. Vyšiel aj napriek nevhodnému bajku a práve vďaka tomu, že má natrénované.
18.07.2022 - 14:54:28
06
Klokoč sa podaril aj mne tento rok. Bol som z toho v pomykove, lebo nikdy pred tým som to nevyšľapal 😀.
18.07.2022 - 15:33:31
02
Z juhu? :)
18.07.2022 - 15:47:09
00
uplne nevhodny bike na vyslap nejestvuje ,kym narazis na limit geometrie uz davno odidu nohy alebo pluca -to je ten trening... ,rozdiel bude v rychlosti vyslapu - energetickej narocnosti...velmi pomaha sa trocha posunut v sedle ,spicka do zadku a idees ;) :D
18.07.2022 - 15:48:45
01
Palo TT napísal:
Z juhu? :)

Z juhu?, nejaký chodník o ktorom neviem?

Zo severovýchodu, po červenej, od Amonovej lúky.
18.07.2022 - 16:00:44
03
Strenki napísal:
Lebo chalan zo Stravy vyšiel na Klokoč na enduro bajku. Vyšiel aj napriek nevhodnému bajku a práve vďaka tomu, že má natrénované.

Mne sa na vacsine enduro bikoch s modernou geometriou slape ovela lepsie ako na xc. Vela strmsich a hlavne technickejsich vyslapov som zvladol az na endure. Dovody tu boli spominane, moderne enduro sa jazdi viac na predku, kolmejsia sedlovka, dlhsi predok, casto o nieco dlhsi zadok. K tomu lepsia trakcia vdaka maksiemu odpruzeniu, sirsiemu a agresivnejsiemu obutiu, obcas i lahsie prevody. Druha vec je ale efektivita. Nechcem aby to vyznelo ze ide len o bike, je jasne ze najviac ide o natrenovanie ... akurat potom aj natrenovany citi rozdiel medzi bajkami, vdaka tomu ze ma ale naslapane tak vie utlmit pohupovanie a uslapat i vyssiu vahu.
18.07.2022 - 16:03:35
03
kvakob napísal:
uplne nevhodny bike na vyslap nejestvuje ,kym narazis na limit geometrie uz davno odidu nohy alebo pluca -to je ten trening... ,rozdiel bude v rychlosti vyslapu - energetickej narocnosti...velmi pomaha sa trocha posunut v sedle ,spicka do zadku a idees ;) :D


tak to vyslap na DH bajku s klasickou 7sp kazetou a 34T prevodnikom :D
18.07.2022 - 16:06:32
01
Ixnay napísal:
alebo tiez z pod Dracieho hradku za potokom po rozbitej zvaznici okolo Bielej Luny na Kaplnku pod Bielym krizom https://www.strava.com/segments/15441137 - link na segmet
toto som nikdy ani len neskusil vyslapat...


tak tento usek som dal prvykrat tento rok, Konske hlavy minuly rok, a to som este pre 4 rokmi Konske hlavy tlacil aj smerom dole :-)

vyzivnych usekov je dost, treba si najst take co su blizsko a jazdit ich casto, vysledky sa dostavia.
Hmotnostne som na tom podobne ako ty (77kg), bajk tiez (15kg, najlahsi prevod 32:50) akurat mam o 10r viac.
18.07.2022 - 16:08:56
02
Dzejkob napísal:
Z juhu?, nejaký chodník o ktorom neviem?

Nebud detailista :) OK, myslel som JZ od Uhlisk.

kvakob Pokial merias 130cm (=mas nizko tazisko), tak na biku naozaj nezalezi.
Pre tych vyssich volakedy davno vyrabali vidlice so znizovanim. Ale to fungovalo, tak sa na to vykaslali, aby mohli ine novinky propagovat. Moderna geometria , .....

Par tipov zo severu MK:
https://www.freemap.sk/#map=17/48.523366/17.416838&layers=X&osm-way=52939274
https://www.freemap.sk/#map=16/48.429151/17.304904&layers=X&osm-way=756069180
18.07.2022 - 16:17:10
02
u mna je prax taka ze na endure som vyslapal uz daleko viac ako na xc bajkoch co som mal ...ano aj ja som mal so znizovanim ale to nahradzali nedostatky geometrie ,teraz sa staci fakt uz len dat na spicku sedla a ked neuslapes tak sme zas pri tej kondicke ...
18.07.2022 - 16:35:58
00
Strenki Na Velku Homolu si vyslapal z ktorej strany? Od Zochovej chaty? Ten taky finalny cca 200m brutal strmy, kamenisty vyslap?
18.07.2022 - 16:39:53
00
imajoros napísal:
Strenki Na Velku Homolu si vyslapal z ktorej strany? Od Zochovej chaty? Ten taky finalny cca 200m brutal strmy, kamenisty vyslap?

Áno. Najlepšie, keď je veľa turistov a ešte povzbudzujú a správne vyhecujú :)
18.07.2022 - 16:53:35
02
juliusv napísal:
tak tento usek som dal prvykrat tento rok, Konske hlavy minuly rok, a to som este pre 4 rokmi Konske hlavy tlacil aj smerom dole :-)

vyzivnych usekov je dost, treba si najst take co su blizsko a jazdit ich casto, vysledky sa dostavia.
Hmotnostne som na tom podobne ako ty (77kg), bajk tiez (15kg, najlahsi prevod 32:50) akurat mam o 10r viac.


Pekne, nuz si na tom ziavne vykonostne lepsie ako ja :clap: ja som s bajkom zacal v Novembri 2020 za ten rok som spravil prvych 250km :D tak snad to dalsimi rokmi pojde este trosku hore :)
18.07.2022 - 17:05:51
00
Na zltom Ccku pod Panovou lukou su na mostiku cez Vydricu preborene dosky...to len varovanie pre tych, co radsej po mostikoch jazdia.
18.07.2022 - 17:36:43
01
keyboard_arrow_up