MTBiker 4. expedícia

20.05.2011 - 22.05.2011
Cykloturistika
Varín - autocamping (Slovensko)

Propozície, Pozvánka
Zúčastnených bikerov (39)
_andrej_bikeeerCraObsdrotarFlinkergekonkoHenochrinikicemanjfabkapokesalpKidaklapalomaLapierremaciashmarek001martin190mipo13misenomisugenaliniPatrikLpeter2077PoloromanxscyphoSTNsylvaticTomasTomTomáš45vladikaVladimir222vladolyojozbartosZekerzihadlo 5
2. Martinky - XCkari papa alebo prisposob k ostatn.

- ale odomna to uz bude arogantne a nadradzujem sa...

no na martinky zrovna XCčkári nepindali že sa nevedia hore dostať :P
15.12.2010 - 11:02:33
00
Ja si myslím že XCčkari ani nadol nepindali :)
15.12.2010 - 11:06:16
00
ani pri pive nepindali :lol:
15.12.2010 - 11:09:24
00
Aj ja si musim dat jedo OT ked sa to tu tak pekne rozobera. :) Neviem co sa tu dotahujete a stale hladate rozdiely, ved treba hladat to spolocne (a povedat si to na rovinu). :devil:

AM.EN je len light verzia XC a jazdia to byvali XC-ckari (nikto nezacinal s FR), ktori uz nechcu resp. nevladzu a tak si kupili tazsie/lenivejsie bajky, aby sa mali na co vyhovorit. :) Filozofia AM.EN je v duchu "naco sa hore nahanat, aj tak som sratchka a nemam na to tahat spicu - potom cestou dole im to ukazem, ked to ten tazsi bajk rozbehne za mna". Z uvedeneho vyplyva, ze ja som vlastne cisty AM.EN-ak, len sa stale zdraham priznat si, ze nikdy nebudem mat na to (a nikdy som nemal), aby som sa mohol radit medzi XC-ckarov, ktori su svojim sposobom elita a väcsinu z nas by schovali do vrecka ako hore, tak aj dole. misuge to vystihol absolutne presne, niet o com...

definicia AM.ENu je predsa uz roky znama: prilis pomaly hore kopcom na XC, prilis pomaly dole kopcom na DH... preto to jazdim, ni? :)

P.S. A ako pisal Dijck - AM.EN-ak vie vyslapat hocijaky kopec bez problemov na bajku a rad si ho vyslape. Ti co riesia ako oj*bat cestu hore aby nemuseli ist na bajku sa uz podla mna dost podstatne vzdaluju principu bajkingu.
15.12.2010 - 12:08:07
00
jezus odporucam vratit sa na zakaldnu skolu a zopakovat si Newtnove gravitacne zakony. Ta tvoja teoria s tazsom biku ktory ide dole kopcom rychlejsie sa s nimi trosku bije ;-)
15.12.2010 - 12:24:15
00
tak ja to pre velky uspech este trochu rozvediem...
AM.EN delime na Low a High:
AM.EN.Lo je to co som pisal hore, prilis pomaly hore kopcom na XC, prilis pomaly dole kopcom na DH...
AM.EN.Hi je elitna kategoria, hore kopcom taha spicu s XC-chrtmi, dole kopcom prisne naklada zjazdarom ;)

inac myslim ze je dobre sa poriadne sflejmovat este tu na forku, aby sme potom na stretku mali vsetko vyriesene a mohli sa po vyjazde pekne priatelsky ozrat...
15.12.2010 - 12:42:44
00
este sa podgurazeny pobijete pri tom pive qoli tymto kategoriam :D
15.12.2010 - 12:53:16
00
Neviem co sa tu dotahujete a stale hladate rozdiely, ved treba hladat to spolocne (a povedat si to na rovinu). :devil:
Presne tak. Je to na organizatorovi co nam ponukne a nas je len na nas ci to akceptujeme alebo nie. Ja sa priznam, ze ani neviem kde sa mam zaradit medzi aku "elitu" :lol: Snazim sa kopec vydupat tak aby som hore neprisiel posledny a v zjazde sa snazim tym rychlejsim velmi nezavadzat. Trosku si prihrejem polievocku :P Ako spoluorganizator Cyklo campu na Poracskej doline sme si hned pri prvom rocniku povedali ze Cyklo camp musi byt o jazdeni a o zabave. Dufam, ze ti co sa zucastnili si pojazdili a aj sa zabavili. A trasy sme vyberali tak, aby si v nich kazdy nasiel to svoje. Nerobime rozdiel medzi vykonostou, pohlavym, a ani medzi zdvihmi. A toto by som Mirovi odporucil tiez. Ak si ale da tu robotu, ze trate navrhne speci pre kategorie Xc aj AMEN tak mu budme za to vdacny. Robi to pre nas. Tak mu nekomplikujme zivot. Ak bude zverejnena lokalita, termin a trasy ja sa urcite rozhodnem dobrovolne. Bol som na dvoch rocnikoch ( nulty bol velmi poucny :-) ) a rad sa zucastnim aj dalsieho.
15.12.2010 - 13:32:51
00
jezus odporucam vratit sa na zakaldnu skolu a zopakovat si Newtnove gravitacne zakony. Ta tvoja teoria s tazsom biku ktory ide dole kopcom rychlejsie sa s nimi trosku bije ;-)

Som sice zo zakladnej skoly prec dlhsie, ale zas mam vdaka tomu asi viac praxe a ani vzorce na to nepotrebujem. Skuste si na tom istom bajku dat s kamosom tazsim abo lahsim o 25 kg ako Ty zjazd na volnobeh na nejakom peknom rovnom useku dolekop a zmerajte si casy. ;)
15.12.2010 - 13:33:34
00
jezus odporucam vratit sa na zakaldnu skolu a zopakovat si Newtnove gravitacne zakony. Ta tvoja teoria s tazsom biku ktory ide dole kopcom rychlejsie sa s nimi trosku bije ;-)

urcite sa rad priucis aj nieco zo stredoskolskej fyziky


maximalna rychlost volneho padu je dana vzorcom:
upload.wikimedia.org

cize je jasne, ze s vyssou hmotnostou bude vyssia rychlost kedze v citateli pod odmocninou je m (hmotnost)

Vt = maximalna rychlost
m = hmotnost padajuceho objektu
g = gravitacne zrychlenie
Cd = koeficient odporu vzduchu
ρ = hustota okoliteho prostredia (ten znak sa vola ró - po anglicky rho)
A = plocha
15.12.2010 - 13:41:50
00
ok tak zohladni aky ma aerodynamicky odpor AMENak (vascinou sirsi dres) a XCkar (navleceny v kondome) :-D alebo valivy odpor Minion 2,7" ;-)

PS: najblizsie ked pojdes dolekop tak rychlo ze ti odpor vzduchu bude branit zrychlovat daj pls o tom report ;-)
15.12.2010 - 14:18:26
00
dobre, teraz mi naozaj uprimne odpovedz na otazku "co si chcel povedat poslednym prispevkom?"
15.12.2010 - 14:26:24
00
Súhlas s tLama.
XC na tych ziletkovych (ani sa neda nazvat plastoch) budu mat urcite minimalny odpor. Tak tu netrapos s odporom vzduchu a hustotou okoliteho prostredia. V zivote si v skole ten vzorec nepouzil a ides sa hrat na fyzika.

Ak mas rad XC, ok. Ale neosocuj tu ine stlyly, kazdy pozna aj DH jazdcov co by mohli slapat maratony tak klidek.
15.12.2010 - 14:27:18
00
Kuva, vy necitate len tak, abo preto, ze neviete citat? Takze specialne este raz pre tLAMA a Jamal21:

Skuste si na tom istom bajku...


P.S. Jamal, to cele co som napisal bolo myslene ako sranda ak si to nahodou nepochopil...
15.12.2010 - 14:31:34
00
kazdy pozna aj DH jazdcov co by mohli slapat maratony tak klidek.


ja nie :|
15.12.2010 - 14:34:24
00
keyboard_arrow_up