ahojte, kebyže plánujete spojiť hrebeň VF a hrebeň Kremnických vrchov aj s prespaním, ktorým smerom je to menej tlačenia? Ako by ste to odporúčali? Mojím cieľom je začať / skončiť v RK a začať / skončiť v ZV/Kováčovej - podľa toho ktorým smerom. Šikovné obchádzky "sólo" kopcov, ako napr. Vyhnatová, Ploská, Rakytov neodmietnem. Výškovo je toho aj tak dosť. S tlačením a prípadným ojedinelým nosením bajku počítam.

Zatiaľ sa prikláňam k tejto alternatíve:
1.den - vlak poobede z BA smer ZV - Kováčová - cesta popri červenej na Veľký Son - Tri kríže - Skalka - prespanie
2.den - Skalka - Šturec - Kráľova studňa - ch.pod Borišovom - Smrekovica - Malina - jedno z tých prespanie, neviem ako to vyjde na čas
3.den - zjazd do RK - vlakom do BA

Dík za rady. A ozaj, na leto, nie vo februári :-)
25.02.2017 - 20:31:56
00
no z krížnej na malino je to určite lepšie, len si to neviem predstaviť s batohom na prespanie, aj bez neho je to dosť náročné...
prvú čašť vôbec nepoznám...
25.02.2017 - 20:54:44
00
Nemam prejdenu cast ZV-Skalka, ale zvysok ano . Ja by som siel urcite z juhu na sever. Co mam odskusane tak hreben VF trva cca sedem-osem hodin (TR-Sturec-hreben-RK)
25.02.2017 - 21:00:28
00
ten usek Skalka-Sturec, najme od Flochovej je zevraj dost turistika. Skalka-pod tablou bude lepsie ist po cyklotrase ako po cervenej, to je cista divocina tam som si zanadaval. Z Maleho Sturca to mas do RK pohodovo tak 7-8 hod.Plosku osobne obchadzam traverzom modra-zelena, Mincol obist, Rakytov tiez
25.02.2017 - 21:04:51
01
post306175.html#p306175
25.02.2017 - 21:35:04
00
ďakujem za ohlasy

čo som popozeral, tak medzi s.Flochovej a Malým Šturcom sa dá zísť na východ na nejakú spevnenú lesnú cestu, ktorá končí pod Malým Šturcom na hlavnej asfaltke. Je to síce strata celkovej výšky, ale zas je tam človek rýchlejšie, ako keby som to niesol na chrbte po červenej + podľa mapy sú to tri "hore-dole" vrcholy na červenej.

ad) s batohom na prespanie - toto už mám vyladené. Pojazdili sme takto pár hrebeňov a na tých 2,5 dňa sa viem dať do malého bežeckého batohu so všetkým len skutočne nevyhnutným. Vrátane hygieny. Prespanie beriem vždy také, kde je posteľ + povlečenie + teplá strava. So spacákom a karimatkou by som to nedal. To už radšej na pešo :-)

K tomu celkovému z juhu na sever - odporúčate to preto, lebo nástup na Malinnom je dlhý a prudký ako úvod? Keby som to celé obrátil, zo severu na juh, tak prespávam na Smrekovici (1.noc), obed je na Kráľovej studni, potom dlhý zjazd na Malý Šturec, vynáška na Flochovú a prespanie na Skalke (2.noc). Ráno dlhý zjazd do Kováčovej / ZV. Takto od mapy a podľa prevýšení je to viac menej zajedno.

Ozaj, podstatná informácia, pôjdeme to na hardtailoch, takže ťažké zjazdy skôr "znesieme".
26.02.2017 - 15:07:34
00
Uz sa tu x krat riesilo, preco je varianta J-S jazditelnejsia ako opacna. Pozri par stran dozadu
26.02.2017 - 15:11:52
00
Ak rád tlačis bike chod zo severu ak sa chceš viac povoziť chod ako radime
26.02.2017 - 15:30:35
00
:D ja som tiež už pár krát písal, že mám radšej smer S-J, kedy úseky ktoré nezjazdím (Suchý, Kýšky, Minčol) vynesiem a užijem si ľahšie zjazdy z Minčola a Krížnej, Rakytov je podobný oboma smermi, Smrekovica aj Skalná Alpa sa dá zo severu šlapať určite pohodlnejšie, možno traverz Čierneho by bol z juhu zábavnejší, musím vyskúšať...
takže také jednoznačné to nieje
26.02.2017 - 15:35:03
00
Ak by ti nevadila strata výšky, z hrebeňa by si mohol zísť ku Kordíkom, odtiaľ kúsok po modrej na Štefanku/Ištvánku a odbočiť na lesnú cestu do Horného Harmanca, dolinou Čierneho potoka, potom pár metrov po asfaltke a ste na lesnej ceste na Kráľovú studňu, čo je 14km stúpanie, strata vychádza na cca 600 výškových metrov, čo je celkom dosť ale bez nosenia :)

//nie 600m výškových ale len okolo 350m, keď porovnám výšku sedla Malý Šturec a Horného Harmanca..


Naposledy upravil Syfon dňa 27.02.2017 - 08:59:52, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2017 - 15:40:58
01
Z Kováčovej odporúčam prejsť do sielnice a dolinou to vyslapat na Brestovu. Tu červenú som pred pár rokmi chcel ísť dolu, ale stratila sa mi plus je to medveďove. Hento je pohodlne, ďalej pokračuj bezkarskou trasou východnou stranou hrebeňa až na Skalku.
26.02.2017 - 19:25:17
00
Obchadzka Priecneho vrchu smerom na Sturec z Flochovej .. je to take pidiaturne sedielko, dolava smer Cremosne, doprava kusok (tak 20m) dole a na zvaznicu a dolava (inak krasna cesta s vyhladom, na vlak a jeho tunel) .. strata vyskovych je minimalna.
Inak je to uz znacene ako cyklocesta, ale nie oficialnym zancenim ale dakym lokalnym. Inak to sa chodi jeden den, nie 3 :D /no offense/
26.02.2017 - 19:40:23
03
Dakujem za tipy.

Poznam aj casti ciest okolo Malinneho, Kralovej studne, Kriznej a Skalky.
Pojdem si to cele zakreslit do mapy a poslem vysledok

Ito - plan je stvrtok prist na hreben a v piatok dat za svetla maximum. Nie sme vsetci uplni drtici a radsej naplanujem rezervu, aby sme si to uzili aj "turisticky" a trocha druhy vecer spolu stravili a rozdebatovali zazitky. Zbeh nakonci (ktoromkolvek) je uz drobnost. Uz nejake hrebenovky mame za sebou a viem, ako nam to vychadza :-)
27.02.2017 - 15:48:29
00
lto napísal:
Obchadzka Priecneho vrchu smerom na Sturec z Flochovej .. je to take pidiaturne sedielko, dolava smer Cremosne, doprava kusok (tak 20m) dole a na zvaznicu a dolava (inak krasna cesta s vyhladom, na vlak a jeho tunel) .. strata vyskovych je minimalna.
Inak je to uz znacene ako cyklocesta, ale nie oficialnym zancenim ale dakym lokalnym. Inak to sa chodi jeden den, nie 3 :D /no offense/

Lto môžeš si to potom so mnou buchnuť z Prievidze cez hreneň Žiaru od Vyšehradu do Sklenneho a z datial opäť hore zvažnicou ponad Turček na Skalku potom Šturec a hrebeň VF až do Ružomberku.Klasicka celodenka :)
27.02.2017 - 18:30:34
02
Tak toto chcem vidieť!
28.02.2017 - 19:19:43
02
keyboard_arrow_up