a ja sa divím, že sa to ešte rieši :) každý s tým má asi svoje skúsenosti a zbytočne sa nad tým rozčulovať, každý sme iný :)
22.06.2017 - 08:30:13
00
Ked mozem pozdravim, ked nemozem idem bomby :)
02.07.2017 - 16:35:24
00
Ano pozdravit je ludske v nemecku sa zdravi kazdy s kazdym ale tu nehrozi...ale minule som isiel do lesa sa prevetrat a v parku mali akurat decka cyklo kruzok tak ked som minal maleho mozno nadejneho bikera a vedla neho asi pan instruktor tak som pekne pozdravil a nic tichota este namna kukol ze co zavadziam tak ked takym prikladom idu tym detom samotny treneri dakujem pekne skoda no.
02.07.2017 - 16:49:37
01
Dnes som absolvoval trasu Zilna Banovce, zial po ceste, kedze som na to nemal cely den. Stretol som vela ziletkarov a jediny ktory sa nepozdravil bol taky, co naozaj ze dupal. Takze to chapem. V takom tempe je to ozaj problem.
02.07.2017 - 18:21:06
00
Je dosť rozdiel na čom ideš. Ak som na MTB, tak žiletkári málokedy odzdravia, keď som na žiletke, tak málokedy odzdravia MTB... cyklisti sú rasisti :lol:
02.07.2017 - 21:39:36
010
ja som si to odslapal na MTB, ziletku nemam, ale zacinam zvazovat
02.07.2017 - 22:10:05
00
Ja som bol len prekvapený, keď som prvýkrát šiel na cesťáku, že takmer všetci žiletkári odzdravili, to sa mi na MTB ešte nestalo :)
02.07.2017 - 22:14:25
02
ja podobne, sedim na cestaku vsetci zdravia, ale ak sedím v rovnakom obleceni na MTB už sú slepí :D
02.07.2017 - 22:43:57
01
Je to vecou len ľudí, nezáleží kto na čom sedí. Pozdravia ma starší páni na starých favoritoch v starších handrách a žiadny problém. Niekedy rozmýšľam či si naozaj myslíme, že ten druhý nezdraví, alebo si len tie gestá nevšímame. Lebo ja tiež občas pozdravím len ta "light" jedným prstom, ani ruku nezdvihnem. A možno druhí si myslia, že nepozdravím. Na druhú stranu som si už zvykol "hľadať" tieto "decentné" gestá na pozdrav, takže môžem skonštatovať, že zdraví väčšina. Niektorí nie, ale myslím si, že drvivá väčšina, čo má čo to najazdené a vie, že je to zaužívané, tak sa pozdraví. Niektorí klobučkári na bicykloch možno o tom nevedia, tak im to príde zvláštne...

Potom je tu asi taká kategória ľudí "vyčkávačov", čo čakajú, že snáď budeš ty ten prvý, čo ich pozdraví, lebo sú niečo viac :) A keď by som nepozdravil, tak ani oni, však čo, hádam nezačnú oni prví... Že ako som na toto prišiel? Nerobil som zámerne to, žeby som zdravil na poslednú chvíľu, ale občas som aj ja myšlienkami mimo, stane sa, že nepozdravím vôbec (tiež som len človek, občas zhodnotím, že toho netreba, občas nevnímam okolie), alebo len keď sa míňame. A tí ľudia po mne len pozerajú a pozerajú a pozerajú... Ale ja sa väčšinou snažím zdraviť všetko, to vyzerá aspoň na pravidelnejšieho cyklistu. Či už odzdravia alebo nie je ich vec. Väčšinou sa mi práve stane to, že ostanem dobre pobavený tým, ako sa niektorí tvária, ako keby sa svet točil okolo nich, aj sa kde-tu nad tým pousmejem takže mňa takéto veci vôbec nehnevajú :) Ja som pred sebou čistý so svedomím.

A tu ani profíci so zdravením nemajú problémy. Miša Kolářa som stetol zo dvakrát v protismere a gesto na pozdrav bolo jasné. :)

Ešte taká pikoška, kamarát skúšal na spoločnom výjazde zdraviť aj motorkárov a údajne ho niektorí odzravili, tak tu sa opäť len potvrdzuje teória, že je to o ľuďoch :D
03.07.2017 - 00:02:58
02
ja som raz stretol motorkarov v nasom lese a len tak zo srandy som dvihol ruku, akoze nech preboha trochu spomalia, ked tadial ide cyklista :) a prvy motorkar na to dvihol ruku tiez, asi si myslel ze ho zdravim :D
03.07.2017 - 01:03:51
00
milos21 napísal:
Ja som bol len prekvapený, keď som prvýkrát šiel na cesťáku, že takmer všetci žiletkári odzdravili, to sa mi na MTB ešte nestalo :)


Ja mám starý zimák, na ktorom som šlapal domov z práce. Oproti mne šliapali dvaja na cesťákoch (manželský pár tu z okolia). Pozdravil som, oni nie.

O dva dni (to bol weekend, sobota) som vysadol na cesťák na ktorý nosím úplne iné oblečenie,okuliare a aj inú prilbu,takže je zo mňa úplne iný cyklista....a zhodou okolností som zasa stretol tíchto dvoch. A čo sa stalo....odzdravili, resp. pozdravili ako prví.

Inak ja už nezdravím :shake: . Po dlhých rokoch som sa zasa vrátil k cyklistike s akou som začínal a aká ma najviac baví a bavila , to znamená šport, šport a zasa len šport....hlava dole, sledovanie bielej čiary ;) ,plný plyn a pot v očiach a na 4 týždňovej neoholenej brade 8) , takže prakticky ja oprotiidúcich cyklistov ani neregistrujem. Navyše raz som kôli zdraveniu takmer spadol, keď mi predné koleso vletelo do diery na ceste práve vo chvíli keď som riadítka držal len jednou rukou.
03.07.2017 - 08:55:11
00
zihadlo 5 napísal:
ja podobne, sedim na cestaku vsetci zdravia, ale ak sedím v rovnakom obleceni na MTB už sú slepí :D

To len preto, ze saty nerobia cloveka ;)
03.07.2017 - 10:29:14
01
Hmm a čo by ste si pomysleli o jedincovi, ktorý prejde okolo vás bez povšimnutia (tvári sa, že tam nie ste), keď kopete trail (aj pre neho)??
Lebo aj také sa nám stáva na KE.CY brigádach...
03.07.2017 - 10:40:31
01
Toto sa mi stavalo bezne ked som robil udrzbu na traile tu u nas v BA. Snad polovica ludi ani len nepozdravila. Pomyslel som si svoje. :)
03.07.2017 - 10:42:49
00
buďte radi, že Vám niekto nevynadá, čo zavadziate

to mi pripomenulo ako som šiel dolu singlíkom na kobyle a proti mne tlačili chalankovia v integrálach bicykle ... a keď som pred nimi flekoval a oni sa uhýnali tak mi jeden zakričal ... čo tak letíš, nevidíš že tu chodia ľudia? Mi hneď napadlo ako tam potom oni pôjdu dolu pomaly :D
03.07.2017 - 10:58:24
03
keyboard_arrow_up