aj mne

....ja pozdravím všetkých. Kto odzdraví OK ak nie, čo už... Možno to tu nečíta. Väčšina odzdraví aspoň na hlasový prejav (pozdrav) vrátane peších


Naposledy upravil Scorpi dňa 03.04.2010 - 18:36:23, celkovo upravené 1 krát.

03.04.2010 - 18:25:41
00
Dnes sme sa vratili zo Spanielska, kde sme posledne 2 tyzdne jazdili na cestakoch a musim povedat, ze sa tam zdravia uplne vsetci, bez rozdielu - ci su to to chrti, tlstogumkaci, dedci... a aj v momentoch kedy sme isli my, alebo cyklisti oproti naplno bolo zdvihnutie ruky, alebo aspon pokyvnutie hlavou samozrejmostou, pripadne slovny pozdrav "Hola" pri predbiehani ... ja to jednoducho povazujem za slusnost...
03.04.2010 - 18:29:31
00
v okoli TN, NM a MY sa zdravi tak na 70%, comu nerozumiem, nezdravi p.Kačic, p.Galik a BradloBike
25.08.2014 - 12:17:02
00
Ja som sa jednu dobu intenzívne každému zdravil, až som sa uzdravil.

Teraz sa zdravím iba starším a ženám. Od mladších mužov a chlapcov očakávam, že sa pozdravia prví. Dávam im väčšinou šancu očným kontaktom. Možno taká tretina až polovica na mňa serie. No čo už, asi si to zaslúžim.
25.08.2014 - 17:06:54
01
Ja jazdím 25 rokov len cestu a môžem napísať že v 90-tych rokoch,keď nás bolo na cestách oveľa menej než dnes,tak sme sa zdravili akosi automaticky.Teraz je to tak 50/50.Aspoň v mojom okolí.Bol som prekvapený,keď som bol vlani jazdiť na Južnej Morave,tam sa mi nestalo,aby mi niekto neodzdravil,alebo aspoň nekývol hlavou a väčšinou ma zdravili prví a to bez rozdielu či to boli mtb-čkári, alebo žiletkári.Malo by to patriť k takému ,,cyklistickému bontónu",aby sme sa navzájom pozdravili,aj keď sa nepoznáme,tak ako to majú zaužívané kamionisti alebo autobusári. :)
25.08.2014 - 20:13:00
02
Môj dedo hovoril: "Pozdraviť - slušnosť, odzdraviť - povinnosť".
Idem si na bicykli, pozdravím cyklistu, ten ak neodzdraví, rozladí ma to. Poviem si prdím na to, nezdravím. Potom ma to samozrejme prejde. Mám už vypestovanú takú podvedomú selekciu (odzdravím samozrejme všetkých), koho zdraviť a koho je to zbytočné.
Výber sa mi v podstate zúžil len na tých, čo berú bicykel vážne - horákov, cykloturistov. Žiletkárov som tiež zdravil výdatne, ale máloktorí mi odzdravil (niektorí si myslia, že sú šľachta). Koho zdraviť poznám už z diaľky - helma, štýl jazdy, celkový dojem. Jazdievam sám, takže pozdravenie mi dobre padne. :hai:
30.08.2014 - 08:07:37
02
v okoli TN, NM a MY sa zdravi tak na 70%, comu nerozumiem, nezdravi p.Kačic, p.Galik a BradloBike


mne sa zdá že ešte aj menej.. včera som išiel napríklad z beckova do stankoviec, kde je vždy pomerne viac cyklistov ako inde a odzdravilo ma tak 20% maximálne. a to už zdravím len žiletkárov, s MTB už som to vzdal. Raz som bol okruh čičmany bojnice čičmany a tam sme sa zdravili na dobrých 95%. Najmenšia pravdepodobnosť odzdravenia je u takých postarších pánov..(50+) hádam tak 1%... neviem prečo, ale obyčajne sa tvária strašne zduto na tých bajkoch :D
30.08.2014 - 08:18:21
02
Zdravím len tých čo majú helmu :)
30.08.2014 - 08:43:12
02
Vôbec to nie je o tom, že žiletkár nepozdraví a MTB-čkar áno, alebo naopak.....to je trošku smiešne triediť ľudí podľa typu bicykla na ktorom jazdí. Ak bude hlupák sedieť na MTB-čku a nepozdraví, tak ten istý hlupák nepozdraví ani keď bude sediť na žiletke. Je to o človeku ktorí na tom bicykli sedí a nie o bicykli na ktorom ten človek sedí.

Ani ja vždy nepozdravím - nedá sa, nevšimnem si cyklistu, míňa ma auto, je rozbitá cesta (aspoň kývnem hlavou), alebo sa oprotiidúci schválne zapozerá do zeme , sklopí zrak alebo (stojaci cyklisti pri ceste) sa otočia iným smerom.
30.08.2014 - 08:52:08
00
Bikejoring Ti tatkovia 50+ co v druhom zaslahu puberty kupili daky bajk za 2000+ € su v tom neodzdraveni nevinne. Idu na max kapacity pluc extra nadych/vydych mimo rytmus by ich vyradil :-)
30.08.2014 - 10:04:31
04
Mna prekvapuje ta bohata debata. Je problem pozdravit vsetko co sa hybe a kaslat na to ci ten druhy odpovie? Neodpovedat sa da z mnohych dovodov, nestihnem, som v tranze zo zazitku, len teraz som zistil, ze sa ludia v prirode zdravia, som zabedneny a polepsim sa, som zabedneny a ostanem taky ...
30.08.2014 - 10:06:59
02
RobbD - aj najmladsi z mojich spolujazdcov je kdesi blizko k 60 a mame podobne zazitky opacneho smeru. Najlepsie je neskatulkovat. :rofl:
30.08.2014 - 10:10:17
01
zdravim vsetkych, ktori idu na bicykli :) nerobim rozdiel, ci ide oproti alebo ho predbieham, ci ma mtb, ziletku, trekking alebo staru Ukrajinu. je mi to jedno, ide na bicykli a to je podstatne.
ci odzdravi, neviem. je to na nom. niekto ano, niekto nie. kazdy ako sa momentalne citi, chce, registruje. niektori sa divia a pozeraju, ci sa pozname. je to vsetko o sile zvyku, kulture a ludoch. nic viac :)
30.08.2014 - 10:51:48
01
dovo Ked som vonku tak zdravim aj pesich aj konickarov. Ked je len drobny naznak, ze mi uvolnuju cestu tak aj podakujem. Nic ma to nestoji a pomaha lepsim vztahom.
30.08.2014 - 12:14:40
01
pista To vobec nemalo vyzniet ako generalizovanie a hadam ani nevyznelo. Vsetka cest starsim cyklistom sam nemam -nast ani 25. :-)
Ja som skor opisoval "tiez cyklistov" pre ktorych je takmer urazkou ak pride pozdrav z obycajneho bajku na hlinikovom rame bez odpruzenej vidilice ci z bajku bez kompletnej rady durchom durch napriec kostrou.
Tito, to je ina slachta ta nezdravi. Ako som spominal vacsinou na drahsich bajkoch v timovom obleceni s kondiciou astmatika sycia hore kazdym kopcom.
ale ako bolo spominane.
"Pozdravit je slusnost, odzravit povinnost!" a ak aj niekto neozdravi, neni tomu treba venovat ziadnu pozornost, nie je to iste nic osobne. Keep calm! Bike On!
30.08.2014 - 14:10:03
02
keyboard_arrow_up