Nokia zaradenia uz akosi neexsituju, tak som zvedavy na dalis vyvoj Nokie. Takmer sa s WP zruinovali.... :)
01.10.2014 - 14:40:28
00
Nové Lumie majú celkom úspech, akcie nokie stupajú, takže práveže nové nokie majú šancu... Sám mám lumiu 925 a android si viackrát nekúpim, pretože konečne mám mobil, ktorý neseká neblbne...
01.10.2014 - 14:48:44
02
Nové Lumie majú celkom úspech, akcie nokie stupajú, takže práveže nové nokie majú šancu... Sám mám lumiu 925 a android si viackrát nekúpim, pretože konečne mám mobil, ktorý neseká neblbne...


Tak predaj vsetkych WP v absolutnych cislach KLESOL, pri raste celeho trhu. Nokia uz ziadne WP nevyraba, zruinoval ich Microsoft, ktory divizu nasledne odkupil a prepustil vyse 10 000 ludi. To ze si s telefonom spokojny je super, ale v mojom okoli kazdy jeden WP vratil, alebo dal detom... takze asi tak. ;)
01.10.2014 - 14:53:28
00
Ja zase poznám iba ľudí s WP, ktorý sú spokojní...
01.10.2014 - 14:57:54
00
Kubo, napr. zariadenia s wp, ktoré nie sú nokia nemajú zadarmo Here mapy, takže pochybujem, že budú pre android zadarmo, zbytočne by si tým nokia uškodila.

Na tom odkaze od Andreja je aj toto: https://www.mojandroid.sk/samsung-galaxy-here-mapy-nokia/

A este jeden postreh k tej HERE navigacii: Nie je tam jedna funkcia, ktora mi chyba aj v Google maps (v Sygicu to je). Konkretne ide o to, ze nemozete stanovit prejazdovy bod/y. Je mozne zadat len start a ciel. To je skoda, lebo pokial chcete prechadzat cez konkretne miesto/a, tak to treba zadat na dva/viackrat.
01.10.2014 - 14:59:41
00
Včera mi doniesol kuriér Nokiu Lumiu 925 Black...
Moje prvé dojmy sú také, že dizajnom pôsobí veľmi luxusne, dobre sadne do ruky (teda do mojej)
Na systém som si zvykol asi za pol minúty, prostredie WP je mi známe aj z PC. Prehľadné menu,
svižný systém. Fotoaparát som neskúšal ešte aj keď kvôli tomu som ho primárne nekupoval. Office funguje
veľmi dobre, dokumenty Office idú bez problémov, prezentácie tak isto.
Obával som sa Exploreru, nakoľko je to predsa len nepodarený program, no tu v telefóne mi vyhovuje,
nieje pomalý, ani nepadá, ako zvykne v PC. Zatiaľ som nemal potrebu sťahovať Google. GPS som ešte neskúšal. Možno cestou z práce.
Oproti Androidu sa mi páči hlavne prostredím. Nemám tu nanútené Google blbosti a nemusím rootovať
systém aby som nepotrebné veci odstránil...
Uvidíme časom, zatiaľ som nadšený aj keď opatrný :-)
01.10.2014 - 15:46:21
00
Existuje chrome pre wp?? Ja som este nenasiel..
01.10.2014 - 17:37:51
00
Ale mas tam nanutene MS sracky, co je este horsie. Android sa bez Googlu da pouzit, WP bez MS nie... :/
01.10.2014 - 22:02:48
00
Po dvoch rokoch na WP mi Google sracky vobec nechybaju a velmi rad ich postupne opustam ;-)

Nie vsetko musi byt super a vymakane len preto, ze to povedal kamarat. Naco mi je Google Drive a ich Docs, ked dokumenty mam aj tak v Office (a nie, Google Docs mi to nenahradi). System nepada, ide rovnako svizne ako po kupe, appky su a budu, atd. A k tomu je to este Nokia, citaj telefon do ruky. Nie plastova placka, o ktoru by som sa bal, ze sa zlomi v ruke alebo pri prvom vysmyknuti (ano, moje Lumie mi uz popadali, prip. prezili pady na bicykli v zadnom vrecku).

Lepsie je vyskusat a mat vlastny nazor, az potom komentovat. Horsie je prijat nazor inych (a mozno rovnako zaslepenych) a prezentovat ho za vlastny a objektivny. A, pockat, "hate", chapem.
01.10.2014 - 22:15:31
02
??? Ako chces pouzivat WP bez MS kont a podobnych obludnosti? Android preflashujes napr. Cyanogenom a z Google tam nemusis mat ani prd. Ale vidim, ze dalsi dotknuty vztahovacny majitel. ;) Btw ako keby Google Docs bol jediny office na Android. Btw. ten MS Office pre telefony je co sa tyka editovania dokumentov zalostny.
01.10.2014 - 22:20:35
00
nic to nemeni na tom ze po par updatoch systemu bude android spomaleny... :) a treba novsi telefon.... :) to u WP nezazijes :) co preboha chces editovat cez telefon?? vsetky zakladne funkcie mas v tom mobilnom....ak dokonca vies co pisat do zadavacieho riadku v exceli tak excel mas vlastne takmer full version :)

odolnost pri padoch tiez hra v prospech lumie :)

galaxy s3 padol zo svojej hrany...na displej na drevenej lavici a displej puknuty....moja lumia popadala uz aj rovno na displej aj rozne inac...aj zo skoro 2 metrov a stale je v pohode :)
01.10.2014 - 22:27:51
00
Ano, odolnost bakelitu je funkcia OS. :D Sef v Lumii vymienal SIMku a praskol display. Letelo to do kosa potom, kedze servis stal skoro tolko, co telefon.

A samozsrejme nic ine ako Samsung neexistuje. :) Inak zaujimave, ze som mal v rukach X telefonov, s X aktualizaciami a spomalene neboli.
01.10.2014 - 22:32:47
00
Ani nie vztahovacny, skor objektivny. Na WP viem vysypat velku kritiku a vycitky, ale aj tak u mna stale vyhrava. No nie su to typu "sracky".
Jednym z hlavnych dovodov MS konta v telefone je pristup do Store a instalovaniu aplikacii. Jasne, na Android ich mozes side-loadnut, len tie nevyhody nainstalovania uplne hocicoho.

Ked su podla teba MS sracky, tak ma ako najblizsia alternativa pochoptielne napadol Google. Okliesteny Office vo WP urcite je a par funkcii navyse by sa zislo. No komplet Office mi tam vobec netreba a rozhodne nepotrebujem sediet cely den len na telefone pisanim dokumentu.
01.10.2014 - 22:35:53
01
Tak predaj vsetkych WP v absolutnych cislach KLESOL, pri raste celeho trhu. Nokia uz ziadne WP nevyraba,..


Tu rozumiem WP ako device/zariadenie. A teda porovnanie odolnosti Lumii mi nepride nemiestne.
Nepredava sa OS ale zariadenie s OS ;-)
01.10.2014 - 22:40:08
00
Tak si porovnaj odolnost Samsungov s WP (Ativ) s nejakym CAT telefonmi, alebo Nokiou 3210. Asi taku logiku to ma. :) Su Lumie aspon vodotesne? Pokial viem nie. Je nejaky zodolneny telefon s WP? Pokial viem nie je ziadny. ;)

Netvrdim, ze co je WP je automaticky zle. Po tych poslednych updatoch je ten OS uz pouzitelny (konecne hlasitost oddelena, VPNky atd) a vedel by som niektorym typom pouzivatelom niektore telefony s WP uz kludne odporucit (hlavne pri niektorych dumpingovych cenach, kedy to vlastne vyrobcovia HW predavaju so stratou, respektive dotaciou MS) a verim, ze by boli spokojni. Ale rovnako viem o nezanedbatelnej skupine pouzivatelov, ktori by mi telefon s WP omlatili o hlavu bez ohladu na to, aky podareny by bol dany kus HW. ;)
01.10.2014 - 23:04:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up