Zdravim. Takze mam jeden taky problem, mozno nie som sam, a mozno poradite ako na to. Ked idem nejaky zjazd poriadne rychlo - teraz myslim rozbity zjazd kamene, prekazky a tak, tak samozrejme vidla nie vsetko dokonale vyhladi a trasu sa rajdy (dost rychlo). Zatial nic nenormalne - ale z tohto trasenia ma neskutocne bolia clanky prstov co drzia gripy (teda vsetkych okrem ukazovaka). Najviac to boli na krajnych 2 prstoch a najma ten clanok co je najblizsie k ruke. Este aj teraz ked to stlacim citim bolest. Je to dost neprijemne a mnohokrat musim pri zjazde aj na chvilu zastavit lebo to strasne boli. No a potom ked gripy pustim po zjazde tak prsty sa chvilu nechcu same vystriet (zrejme su v takom krci) tak im obcas pomozem druhou rukou :( . Potykal sa niekto s podobnym problemom? Ak ano ako na to? Zandelho idem skusat nove gripy tak sa uvidi ci pomoze...
12.07.2009 - 22:50:10
00
trochu od veci,ale ja mam zas iny problem ktory ani neviem ci je vobec povodom z biku,uz 1 tyzden mam stale(s mensimi prestavkami)strpnuty malicek na levej ruke... :cry: :cry:

a ked idem tie zjazdiky na XC biku ako hovoris,som vobec rad ze rajdy udrzim v ruke,lebo moja vidla tlmi nerovnosti trochu menej ako by som chcel :mrgreen:
12.07.2009 - 22:56:38
00
to mas to iste, ako ked nieco silno drzis a mlatis tym o nieco tvrde, napr. rozbijas beton kladivom...mne to robi tiez, zovretie+otrasy hocijake...na biku to musi byt ale naozaj dlhy zjazd, ale napr. aj vcera som to citil v zjazdiku z Chaty pod Magurou....neviem, nikdy som to neriesil, neviem ci je to normalne :) ale da sa s tym zit....
13.07.2009 - 07:36:20
00
2bobo.chcelo by to asi lepsiu vidlu s vecsim zdvihom....stelovatelnym utlmom..... :idea: :roll:
a pohodlnejsie gripy...ja stym problem nemam odkedy jazdim rebu115mm a gipy BBB..ale kazdemu vyhovuje nieco ine ..ale uz by som zniesol aj tlmic pod zatkom celkom trpim v zadu pri sutrovych dlhych zjazdoch :|
13.07.2009 - 08:27:44
00
Problem je v tom že, křčovito stláčate brzdovu pačku dvoma prstami. Skúste si len tak demonštrovať upoch na riaditkách a imaginarne silovo stláčajte brzdu a pozorujte správanie sa malíčka. V skratke je to sposobene tým že prostredný prst(prostredník) je motoricky inervovaný jak vetiev nervus radialis(nn. digitales dorsales nervi radialis - ktoré inervuju palec, ukazovat a medialnu polku prstenicka) tak aj z vetvy nervus ulnaris(nn. digitales dorsales nervi ulnaris - ktoré inervujú naopak lateralnu polku prostrednika, prsteník až po malíček), čoho dôsledkom je pri silovej práci prostredníka automatické zapojenie aj prstenkiu a malíčka. V konečnom dôsledku spomínane dva "bolestive" prsty zotrvávaju v inej polohe a vykonávaju trocha odlisnu prácu ako by mali. to jest uchop riditok.
Viem, že to nie kazdy je zvyknuty alebo nema natolko vykonne brzdy, no odporucam pri technickych zjazdoch a dlhych pasažach brzdit len ukazovakom a venovat ostatne prsty pevnemu uchopu riditok. Nebojte sa, zabrdite a budete mat vačsiu istotu pri pevnom uchope. Sice mate pocit že sa držite aj prstenikom a malickom, no človek sa na to pri zjazde nesustredi a podvedome len stlaca paku a samotny uchop nasledne pozostáva len z protichodnych sil dlane opretej o rajdy a tahu prstov o pačku. Vaše dva boelstive prsty nie su uplne v dotyku s gripom a dochádza ešte vačšmi k ich otrasom ktore sposobuju ich naslednu bolest a strnulost. Preto môže vyrazne pomoct aj vačší priemer gripov.


Naposledy upravil LittleFox dňa 13.07.2009 - 09:20:02, celkovo upravené 2 krát.

13.07.2009 - 09:07:33
00
ja s tym mavam problem castejsie, hlavne v zime, napr. ked zurivo sekam motykou do ladu :mrgreen: takze som to nejak neriesil...inak jazdim F100 RLC, compresia na minimum, gripy nejake specialized, rajdy wcs...vacsi zdvih je podla mna len o tom, ze je vacsi sag a vidla tie drobnosti zerie niekde viac v strede zdvihu, nie na zaciatku, kazdopadne, o vacsom zdvihu neuvazujem :) ...skor tie gripy...

edit: LittleFox to si vyguglil, ci to studujes? :shock: kazdopadne zaujimave....
13.07.2009 - 09:11:58
00
brzdit len ukazovakom

Ty nas Vckarov asi chces zabit. Skusal som pri MIERNOM zjazde co bol maly dolekopec brzdit len ukazovakom. Sak to prd brzdi a este viac sa musim sustredit na to tahanie paky s jednym palcom. Kazdeho koho bolia prsty od brzdenia dvomi niekedy az tromi prstami by si zasluzil uz poriadne hydry. Sak sme invalidi :oops:
13.07.2009 - 09:33:44
00
Mal som rovnaký problém, hlavne pri dlhých šutrových zjazdoch, tak som si zohnal toto :arrow: http://gym.sk/gumove-koliesko-p-180.html v sériách po 100 5x denne tri mesiace a ruky nebolá. :mrgreen:
13.07.2009 - 09:34:07
00
Funguje? Mam to doma na policke. Tak to uz mi ani hydry nebude treba :twisted:
13.07.2009 - 09:35:59
00
Keď si to rozumne rozvrhneš a nepresilíš to, tak by ti to malo len pomôcť. Mne funguje, akurát som ho mal také 20-30 ročné a stará guma nevydržala a praskla. :wink:
13.07.2009 - 09:40:19
00
edit: LittleFox to si vyguglil, ci to studujes? :shock:


to druhe

Ty nas Vckarov asi chces zabit


Nie, len presvedčiť, že V su prežitok doby. :lol:
13.07.2009 - 09:41:10
00
si tie Vecka nastav a mozes tiez brzdit jednym prstom.. pripadne si ich posun tak aby si ich ukazovakom netlacil v strede paky ale nakonci..
13.07.2009 - 09:54:08
00
Nie, len presvedčiť, že V su prežitok doby. :lol:


No ale vysvetli to rodicom :roll:
13.07.2009 - 10:00:13
00
trochu od veci,ale ja mam zas iny problem ktory ani neviem ci je vobec povodom z biku,uz 1 tyzden mam stale(s mensimi prestavkami)strpnuty malicek na levej ruke... :cry: :cry:

a ked idem tie zjazdiky na XC biku ako hovoris,som vobec rad ze rajdy udrzim v ruke,lebo moja vidla tlmi nerovnosti trochu menej ako by som chcel :mrgreen:


obcas mi trpli prsty ked som isiel dost dlho a drzal sa za rohy (ktore uz tuto sezonu nevozim :) )
bolo to sposobene tym, ze rohy tlacili na nejaku tepnu alebo neico take, cize bol obmedzeny prisun krvy do prstov, a preto po par hodinach zacali trpnut.
13.07.2009 - 10:09:17
00
2 Littlefox: Zaujimava analyza ale takmer nic co pises moc nesplnam :wink: . Mam hydry ktore brzdia v pohode a brzdim 1 prstom, aj gripy mam tucnejsie oproti normalnym a krcovito urcite nebrzdim - iba vtedy ked vazne treba a len trosku :twisted: ...
2 Kubi: Zaujimavy napad ale nemyslim si ze mi pomoze - tym stlacanim trenujes silu uchopu a teda slachy? co pohybuju prstami a su v predlakti (opravte am ak trepem ale predtsavujem si to takto), z tohto ta akurat bude boliet predlaktie a zosilnis uchop ale napr. bolest clankov prstov z toho ze su vytrasene to polda mna neriesi. Rovnako ma prsty boleli aj v case ked som mal uchop omnoho silnejsi ako teraz (kedze som chodil pravidelne lozit)...


Naposledy upravil jorge_sk dňa 13.07.2009 - 11:38:44, celkovo upravené 1 krát.

13.07.2009 - 11:30:51
00
keyboard_arrow_up