Cyklisti chodia po ceste preto, aby sa niekam dostali. Rovnako ako vodiči áut.....

Asi si necital temu od zaciatku. Nikto nespochybnuje co si napisal az na drobnost, tu nie je predmetom diskusie ci moze cyklista na cestu vseobecne. Ale to ze radsej ide po ceste ako po korune hradze, kde vedie medzinarodna cyklisticka trasa. Ich odstup je v priemere 50m od seba. Teda tu nejde o dopravu z bodu A do bodu B. Tu ide o jazdu po verejnej komunikacii aby nebolo treba brzdit kvoli zavoram a drat pneu. na menej kvalitnom asfalte.

Na zníženie rizika existujú iné metódy, napr. aj obmedzenie rýchlosti a zákaz predbiehania na začiatku videa od Kenaia. Alebo zviditeľnenie sa jasnými farbami alebo svetlom (aj cez deň) v prípade cyklistu. Kto ale nerešpektuje takéto elementárne pravidlá - je jedno, či vodič, alebo cyklista - tomu je zbytočné hovoriť niečo o ohľaduplnosti...


Ano mas pravdu, islo o predchadzanie v useku so zakazom. A teraz sem prosim napiste vsetci co by ste isli za tym cyklistom az po koniec zakazu. Totiz na tej ceste je asi 30% dlzky s plnou ciarou, to je len dalsi dokaz nevhodnosti trasy pre cyklistu. Hadam nikto z vas s trochou sebareflexie nebude chciet aby auta isli v kacacom rade 40 na useku niekolko kilometrov za bicyklom. To vedie len k tomu ze 38. auto v rade to nevydrzi a zacne predbiehat vsetkych na raz. Pirat ? Urcite ano, ale co to pomoze tomu chudakovi iducemu oproti ?
16.04.2016 - 18:38:42
00
preco to vydrzia vo vsetkych civilizovanych krajinach a u nas nie? (ita, at, esp, ch)
16.04.2016 - 19:28:57
02
Kenai napísal:
Mozno aj tym, ze napriklad kurie DHL co ma Petrzalku ma aj Vojku nad Dunajom. Ma 150 rozvozov na den a ide domov nie po 8 hodinach, ale az to rozvezie. Ak nerozvezie ma o to viac na druhy den. Ti 20 rocni chlapci jazdia na s tymi dodavkami 160 km/h na tom useku a bezne pridu ku mne o 19:00 robia od 7:00. Viem si predstavit mieru ich tolerancie a svojim sposobom ju chapem. A tak mozeme pokracovat,obchodnymi zastupcami co sa nevedia dostat o 17:00 do Samorina z Ba tak to beru cez kompu alebo Gabcikovo...

tak tymto si to zabil - lebo jazdit 160km/h v tych krabiciach je najbezpecnejsia rychlost (bracho robil par rokov kuriera v dhl-ke takze som od neho co to pocul a parkrat som mal moznost sa kurierom nechat previest) - preco vypisujes sprostosti o riskovani na toto forum kde cyklisti NIC neporusuju a nenapises na support DHLky nech si spravia poriadok v pocte kurierov kedze ich ZJAVNE nemaju dostatok (tiez viem o com pisem) a neodstranis tento problem kde kurieri zasadne PORUSUJU PRAVIDLA CESTNEJ PREMAVKY. Toto chapes a tolerujes ale cyklistov nie? sa uvedom...

a aby som to uzavrel z mojej strany - ty riesis dosledok (riskovanie) a nie pricinu - ze tam vodici jazdia ako *****. vyries vodicov aby dokazali bezpecne obchadzat cyklistov aj za cenu toho ze stratia 25sekund a nebudu sa spravat ako ***** a problem vyrieseny. kludne mozes napisat na policiu nech tam zvysia pocet hliadok na dodrziavanie PRAVIDIEL cestnej premavky a meranie rychlosti...


Naposledy upravil stax dňa 16.04.2016 - 19:40:14, celkovo upravené 1 krát.

16.04.2016 - 19:33:45
04
Kenai napísal:
Mozno aj tym, ze napriklad kurie DHL co ma Petrzalku ma aj Vojku nad Dunajom. Ma 150 rozvozov na den a ide domov nie po 8 hodinach, ale az to rozvezie. Ak nerozvezie ma o to viac na druhy den.

Toto je ale problém niekoho iného, nie cyklistov. Niekedy mám podľa toho, že všetci sa všade ponáhľajú pocit, že celý svetový business závisí na Slovensku, lebo napr. v City of London (kto by náhodou nepoznal, je to finančné centrum sveta) bežne zastavovali autá ľuďom, ktorí mali viditeľnú snahu prejsť cez cestu a na biku som tam pomerne dosť jazdil aj ja (za 3 roky som tam stretol jedného problematického šoféra). Treba pocestovať po svete, človek má potom na veľa vecí trochu iný pohľad.

Na druhej strane cez Strečno by som na biku nešiel, keď môžem, obchádzam ho aj autom. A určite sú aj ďalšie podobné úseky, možno aj ten Tebou spomínaný (neviem, nepoznám). Takže odpoveď na Tvoju otázku je: nie, nestojí to za to. Bývať v BA, tak na cesťáku zrejme jazdím do AT alebo HU.
16.04.2016 - 19:38:51
01
Každý normálny človek sa preťaženým cestám a úsekom vyhne. Ale to je podla mňa zlé musím sa, alebo mal by som sa cítiť bezpečne všade kde je mi dovolené jazdiť. cítiť bezpečne. To o tých kurieroch vyšlo ako by sa im malo tolerovať na konci šichty po dve kraksne, lebo sú vyťažení.
16.04.2016 - 19:47:07
01
Pali65 napísal:
Keď som tadiaľ išiel na bicykli naposledy, tak som našiel túto alternatívu. :lol:

No hej, ale to nechodi uplne vzdy. Treba si to naplanovat. V pripade MTB sa da este cez Fatru, ale trva to pol dna :lol: .. vyskusane obe moznosti. Neodvazil by som sa tam bikom ani za nic (leda teda v noci, ked je mala premavka). No ale Strecno za chvilu spadne a bude od kamionov pokoj.
16.04.2016 - 20:08:30
00
No, v nedeľu 24. 4. bude možno kopec srandy. A následne aj v tejto téme. Totiž na inkriminovanej ceste sa budú konať medzinárodné cyklistické preteky V4, to znamená policajti vpredu, policajti vzadu, policajti pred skupinami. Motorkoví, aj v autách, modročervené blikačky, húkačky... Keďže budem šoférovať jedno sprievodné auto, tak ak tam budú policajti, čo ich poznám z predchádzajúcich akcií, upozorním ich už dopredu, že ich možno vysielačkou nasmerujem na jedného (možno aj viacerých) nervákov-ponáhľačov-nedočkavcov - adeptov na mastnú pokutu, prípadne aj odobratie vodičského preukazu...
16.04.2016 - 21:31:28
01
Dakujem za info, dalsia ukazka ako veci funguju. Myslis ze to tu nikto oznamil ? Nikto presne ako minule. To ze predavaju zemiaky vyhlasia, ale taketo nie. Minule som sa dostal domov o hodinu neskor. Este ze o nic neslo bol vikend. Som zvedavy ako budu riesit sanitky a ine urgentne situacie, ked toto podujatie robi cestu na niekolko hodin prakticky neprejazdnu. Ono je to totiz jedina cesta pre obcanov troch obci. Sanitke to sem zvacsa trva aj tak 45 minut az hodinu. Bezne to stoji zivoty.
16.04.2016 - 22:01:07
00
tak tymto si to zabil - lebo jazdit 160km/h v tych krabiciach je najbezpecnejsia rychlost (bracho robil par rokov kuriera v dhl-ke takze som od neho co to pocul a parkrat som mal moznost sa kurierom nechat previest) - preco vypisujes sprostosti o riskovani na toto forum kde cyklisti NIC neporusuju a nenapises na support DHLky nech si spravia poriadok v pocte kurierov kedze ich ZJAVNE nemaju dostatok (tiez viem o com pisem) a neodstranis tento problem kde kurieri zasadne PORUSUJU PRAVIDLA CESTNEJ PREMAVKY. Toto chapes a tolerujes ale cyklistov nie? sa uvedom...

a aby som to uzavrel z mojej strany - ty riesis dosledok (riskovanie) a nie pricinu - ze tam vodici jazdia ako *****. vyries vodicov aby dokazali bezpecne obchadzat cyklistov aj za cenu toho ze stratia 25sekund a nebudu sa spravat ako ***** a problem vyrieseny. kludne mozes napisat na policiu nech tam zvysia pocet hliadok na dodrziavanie PRAVIDIEL cestnej premavky a meranie rychlosti...


Prosim spomal, ja tu nerobim poriadky na to je policia, ani nikoho neobhajujem ani nic netolerujem. Jazdim po tej ceste denne autom a myslis, ze sa tesim, ked ma tam predbieha zjavne podmotorovana dodavka, na taku rychlost a obvykle to nestihne. Potom vsetci ostatny riesia co vodic dodavky posral.
Ak poznas ludi z DHL a inych kurierov ako pises, dohovor im. Ja som to skusal, myslis ze len tak mi pride kurier a zacne vysvetlovat kade jazdi a ake ma roznasky a kolko toho musi stihnut. Asi nie, bola to reakcia na moje, minule ste ma predbiehali....
Ono hovori sa ze mudrejsi ustupy, nemam moznost zmenit chovanie 99% vodicov na tej ceste, ale mozno budu mat cyklisti dost rozumu a pudu sebazachovy a prestanu tadial jazdit, aspon cez tyzden. A ak nie, budu aspon vediet do coho idu.
16.04.2016 - 22:29:44
00
Pali65 napísal:
Keď som tadiaľ išiel na bicykli naposledy, tak som našiel túto alternatívu. :lol:

ten link mi nefunguje :(
18.04.2016 - 11:37:25
00
O nic si neprisiel, bol to off topic odkaz na vlak. Ked raz zo Ziliny do Martina alebo opacne potrebujes ist na bajku, tak ides popod Strecno vzdy, ina cesta nie je. Isiel som tade niekolkokrat, nie je to nic specialne. Taktiez som tam niekolkokrat obchadzal cyklistov ked som siel autom. Tiez nic specialne.
18.04.2016 - 11:47:41
00
do martina sa ide v pohode cez polom
horsie / dlhsie je to nazad ...
18.04.2016 - 12:56:32
00
Neviem kde je Polom, ale mam take tusenie, ze ziletkar by sa Ti za toto odporucanie asi nepodakoval. :D
18.04.2016 - 13:03:20
02
Kenai napísal:
Tu ide o jazdu po verejnej komunikacii aby nebolo treba brzdit kvoli zavoram a drat pneu. na menej kvalitnom asfalte.

Nie. Tu ide o vyhradenie si verejnej komunikacie aby nebolo treba brzdit kvoli cyklistom a drat pneu pri brzdeni a zrychlovani auta, vsak?
18.04.2016 - 17:36:05
01
Ešte sa vrátim k tejto téme. Pri tej ceste smerom na Bodíky som mal prenajatú chatu, asi 100m od vozovky. Za ten čas som vybiehal k 2 nehodám (jeden smrťák). Ďalšie dva smrťáky som videl pri jazde na iných miestach tejto trasy. Tá cesta je obchádzka pre ľudí (KN, DS a pod.), čo sa chcú v určitom čase vyhnúť kolónam v Rovinke. V určitom čase to nebude problém, ale pri väčšej premávke to môže byť o život - nielen pre cyklistu. Bez krajnice, zákerné horizonty a zákruty... Naozaj nerozumiem tej neochote použiť hrádzu.

A k debate o "zavadzaní" na ceste: scéna len pár km na sever - medzi Báčom a Šamorínom. Piatok ráno, žiletkár si to valí po krajnici, na kraji. Autá sa tlačia k stredovej čiare, ale nijaká dráma sa nekoná, odstup je slušný. Kamiónisti už radšej zájdu do protismeru.
Tá istá cesta, piatok podvečer. Iný žiletkár tu asi čítal o tom, ako treba jazdiť "asertívne", ide v jazdnom pruhu 30 cm od čiary krajnice. Za ním kolóna asi 10 - 15 áut, brzdné manévre, aj tolerantní vodiči aspoň na chvíľu zažívajú prejav agresívnych zákutí svojej duše, o existencii ktorých nemali ani tušenia. O zdržiavaní sa ani nebavme, s trochou obrazotvornosti s domyslite, čo sa na ceste deje, koľko rôznych rizík tu na takom úseku povedzme 30km o takom čase na tejto ceste pribudlo, lebo tento chlapík sa rozhodol, že správne sa jazdí práve takto.
Už nejdem nič objasňovať, nadhodil som svoje pozorovanie, zvyšok úvah bude na ctenom publiku tohto fóra.
18.04.2016 - 18:10:22
01
keyboard_arrow_up