Moc to komplikujete, uz ste napisali tolko veci ako by sa stahoval.
Zaklad je naradicko, lepenie na defekty, dusa, pumpa, mobil. Vsetko ostatne sa da zariadit cez peniaze.
12.04.2013 - 10:04:13
00
Tak ako pise lubor1 staci ti tych par veci ... inak zas skoncis s 60l ruksakom :D Napr. ako boli pisane lanka patka atd atd :D napr bracho riesil utrhnutu petku/prehadzovacku prenitovanim retaze na kratsiu a urobil si to na 1 prevod :D mnoho veci sa da spravit bez toho aby si nosil tony naradia a nahradnych dielov :)
12.04.2013 - 12:01:04
00
ja 5-6 hodinovy vylet na cestaku beriem
ZP+mobil+1tycinku....pre MTB tie duse chapem
12.04.2013 - 13:08:36
00
Fuu no ked uz na toto existuje tema :D AJ si si rovno odpovedal, jedlo, dusa, pumpa, euro.
ZP som mal so sebou raz v zivote co jazdim a skoncilo to rocnou marodkou, som povercivy.
12.04.2013 - 13:28:35
00
Zaklad= dusa,lepenie,multiklucik,pumpa, voda,....jedlo ak na dlhsie a peniaze, obcas si spomenem na OP,ZP ked idem na celý den.
podla POCASIA OBLECNIE= navleky ci bundicka,alebo vesta,rukavice,buf
vsetko je to o tom kam , na kolko a ako je
12.04.2013 - 14:22:05
00
nazdar, čo vozíte vy so sebou na výjazdy ? Dám sem foto a popis čo vozím ja, doplnte ak mi niečo chýba alebo je nazvyš, ak áno prečo chýba a prečo je daná vec zbytočná, nech nevozím zbytočne celu dielnu :D
Na štandardný výjazd vždy vozím :
Servisný kit v ktorom je :
-2x lepidlo , 3x montpaka, 6x zaplata velka , 10x zaplata mala, smirgel, zdrsnovaci pliesok
-Nahradná duša
-Pumpa KLS OMNI s odpustacim tlacitkom tlaku
-digitalny tlakomer schwalbe pre presne zmeranie tlaku v pneu
-stahovacie elektrikarske pasky pre univerzalne pouzitie v pripade nudze
-multikluč kde su všetky potrebne imbusy az po imbus 8 (pedale) , kluc na spice a to najdolezitejsie otvarak na pivo
-multikombinacky kde su pilka , nozik, srobovaky krizovy plochy atd...
-izolepa
-nitovač retaze
-spojky retaze
-nahradne jadro ventilu 2ks keby sa poskodilo alebo zalepilo ..
- vložka do brzdoveho strmena v pripade demontazi kolesa, aby oblozenia zostali na svojom mieste
-krytka hlavoveho zlozenia ak by praskla
-skrutka 2x M6x20 ( napriklad do uchytenia brzdovych strmenov/ adapterov)
-skrutka 4x M5x18 ( do hlavoveho zlozenia , na košík pre flašku atd... )
-skrutka 1x M6x40 ( do krytky hlavoveho zlozenia čo ide do ježka vidlice)
-skrutka kladky prehadzovača 1ks
-alu čapičky ventilov 2ks
-2x univerzalny kluč na vyberanie jadra autoventilu alebo galuskoveho presta ventilu

SEBAOBRANA :
- 1x K.O sprej korenovy proti zvieratam ( utok psa. cloveka )
- 1x vystrellovaci nozik s 10 cm cepelou v pripade najvacsej nudze proti obrane pred zvieratom
-1x ručný granát M-67 iba v prípade vyjazdu ktory vedie cez osadu

Doplnková výbava ( nenosím vždy )
-powerbanka 10 000 s kablom usb C
-držiak telefonu na riadítka, drží skvele montujem len na exploračné vyjazdy
-lekárnička v ktorej sú obvazy lelkoplasty, ibalgin, morfium a samozrejme xanax ked ma naserú polovníci že im plaším králiky .

Nočná výbava: ( nosím ju len ak idem na výjazd kde viem že nestihnem prísť za denneho svetla)
-Návlek na tašku reflexny ( Ten inak nosim vzdy lebo tá moja buzitaška vyzerá že mi stačí aj samotná sedlovka bez sedla )
-Reflexné traky ,,popruhy,, ktoré maju podlamna viac reflex prvku v sebe ako vesta.
- reflexné popruhy na nohy
- 3x zadné svetlo, jedno normalne, dve malé uchytavam na zadnú stavbu bicykla
-1x predné svetlo

( ak viem, že nočný vyjazd potrva dlhšie , vezmem také isté zadne svetlá ešte jedny do foroty, a nahradnu baterku do predneho cree led svetla)
___________________________________________________________________________________

Snád nemusim písať že uplnou samozrejmostou su peniaze, mobil. Cela mojoa buzitaška s výbavou okrem svetiel vratane lekarnicky powerbanky drziaka na telefon vazi 2022 gramov, z čoho má samotná buzi-taška pouhých 372g.
Vodu nosím na bajku uchytenu 1000 ml .

doklady nenosím no mal by som . Pivo tiež nenosím , lebo minule mi ustrelilo vrchnák na flaške . Radšej sa stavím na fajnové akurát tak dobre seknuté z oroseného výčapu . V zimnom období aplikujem destiláty vyššej stupnivosti podľa klimatických podmienok, cez koronu v mierne zvýšenych dávkach.

Vyjadrite svoj subjektívny názor či je to moc veľa zbytočností, viem že z toho nevyužijem na výjazdoch okrem pumpy zaplaty a duši asi nič, ale ČO KEĎ .... a čo vozíte vy ?
17.10.2020 - 23:00:00
00
klobasku
17.10.2020 - 23:06:03
112
Kondomy ako radil Joko. Skôr stretnem nadržané cyklistky ako mi praskne veko hlavka, ktoré aj tak netreba
17.10.2020 - 23:08:54
116
Vidim tam kopu zbytocnych veci, ktore som nikdy v zivote za 12 rokov nepotreboval: skrutky, krytka krku vidlice, tolko vselijakeho naradia, milion zaplat, manometer, spojok je zbytocne vela...na ake dlhe vyjazdy toto vsetko nosis? Pripomina mi to tie pribehy, ked sa slo za socializmu na dovolenku a bralui sa aj nahradne diely na auto.
17.10.2020 - 23:11:28
013
Zalezi na ake dlhe vyjazdy ides..ak na par dni tak kludne nos vsetko okrem granatu

Ak len kratsie do 100km tak vyhod :

-digitalny tlakomer schwalbe pre presne zmeranie tlaku v pneu
-multikombinacky kde su pilka , nozik, srobovaky krizovy plochy atd...
-izolepa
-nitovač retaze -izolepa
-nahradne jadro ventilu 2ks keby sa poskodilo alebo zalepilo ..
- vložka do brzdoveho strmena v pripade demontazi kolesa, aby oblozenia zostali na svojom mieste
-krytka hlavoveho zlozenia ak by praskla
-2x univerzalny kluč na vyberanie jadra autoventilu alebo galuskoveho presta ventilu >>>>toto sa da riesit ciapockou na ventil, ktora ma na sebe tento "kluc"

Obrana
-1x ručný granát M-67 iba v prípade vyjazdu ktory vedie cez osadu

--------------------------------------------------------------------------------------------
Pribalil by som vodny fitler
17.10.2020 - 23:17:11
01
MacGyver sa este ma co ucit. K ruksaciku s granatom sa radsej nevyjadrim. No na co ti je extra otvarak na pivo?

Myslim, ze na 8-dnovy TransAlp som mal urcite menej veci, no iste som mal nahradne lanko...
17.10.2020 - 23:29:15
04
Chlapi máte pravdu, preriedim to no nechcel som nic nechavat na nahodu radsej som vsetko maval so sebou a vyjazd u mna dlhsi je tych 50-100km po lesoch / polnych cestach. Nic extra. Ta moja buzitaška vyzera dost priteplene, viete mi poradit malinky batoh pod ktorym sa mi nespoti az tak chrbat?
17.10.2020 - 23:31:09
00
Pod kazdym batohom sa ti spoti chrbat. Keby si dokazal zredukovat mnozstvo svojho vybavenia, zmestil by si sa v pohode do ladvinky. Najma ked mas po ceste civilizaciu, kde sa zastavis na pivo/jedlo. Ja mam Camelbak Kudu 8. Neviem, ci sa este predava, ale v pohode mi na cely den staci. Uz som sa donho zbalil parkrat aj za dvoch, ked som siel s frajerkou niekam.
17.10.2020 - 23:38:09
10
Toto stoji v Decathlone 3€. Mal som ho aj na viacdennom vyjazde a nesklamal.


Ak nechces spotit chrbat,tak podsedlovu brasnu napr :
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/brasne-a-obaly/tasky-na-ram/brasna-giant-scout-bikepacking-seat-bag-velkost-m.html

    17.10.2020 - 23:38:57
    02
    Teraz vážne. 90% výjazdov vozím toto + duša a pumpa. Zatiaľ vždy stačilo.

    Prílohy:

    351CF484-4661-47E2-BC13-C9BA12678923.jpeg
    351CF484-4661-47E2-BC13-C9BA12678923.jpeg 1006.44 KiB thumb_up2thumb_down

    17.10.2020 - 23:44:20
    03
    keyboard_arrow_up