Hosť napísal:
konečne si na to prišiel že motor na bicykli je chyba


Chybu mas v hlave... ;))))
11.08.2023 - 01:40:20
00
Nemá chybu, dvojkolesove vozidlo s motorom je motocykel ...
11.08.2023 - 06:26:33
05
Klameš
Podľa zákona o cestnej premávke (8/2009 Z.z.) je elektrický bicykel nemotorovým vozidlom. Avšak len v prípade, ak jeho trvalý menovitý výkon nepresiahne 0,25 kW. Pomoc elektrického motora sa musí progresívne znižovať a dôjde k jej odpojeniu ak bicykel dosiahne rýchlosť 25 km/h alebo cyklista prestane šliapať do pedálov. V takom prípade sa pre tieto „ebajky“ vzťahujú rovnaké podmienky, ako pre bicykle štandardné, vrátane povinnej výbavy.
11.08.2023 - 06:59:44
01
Nuž vidíš Iváňuška že nech napíšeš čokoľvek, sme stále cyklisti čo musia tolerovať biomotovidlá na chodníkoch. Vzhľadom na všeobecný pokrok by sa biocyklisti už kľudne mali nazývať "Neprispôsobiví" a ako takí majú svoj malý vnútorný svet z ktorého sa boja uniknúť a chránia si ho za každú cenu.
By som bol zvedavý koľkí biocyklisti chodia pešo po schodoch miesto vozenia sa výťahom ... :) A kto len raz uprednosttnil výťah a hejtuje v tomto vlákne ebikerov tak je pokrytec ...
11.08.2023 - 07:53:38
00
VTV napísal:
Klameš
Podľa zákona ................


Zákon taký ako ten čo ho napísal a tí čo ho schválili.


VTV napísal:
Taká karma dokáže byť sviňa.

Presne tak, keď si minieš prídel elektriky zamladi, na staré kolená budeš odpojený
11.08.2023 - 08:00:21
01
Chlapi, priznajte si že nam tak trochu aj zavidite tú voľnosť pohybu a radosť zo športu.
Namakáme sa rovnako ako vy, len pri tom prejdeme viac kilometrov…a to je neskutočná pecka keď zistíš že toho za život stihneš viac ;)
11.08.2023 - 08:51:38
00
o tom dost pochybujem ze by si sa namakal rovnako ako ja :) jedine ze by si bol az tak slaby ze pri jazde na ebiku mas rovnake tepy ako ja na bio :D
a pokial nemas precipovany ebike tak sotva prejdes dalej, to by si mal permanentne vypnutu pripomoc :D
11.08.2023 - 08:57:07
01
Čoho stihneš viac? športovania?
11.08.2023 - 09:00:09
00
Marceluss: tazko prejdes viac,to by si musel mat o dost vacsiu baterku ako mas
11.08.2023 - 09:02:52
00
ale tak zase, naozaj prejde viac za jednotku času ... napr za hodinu za dve toho stihne viac ... on nejde na celodenný výlet lebo potom by nemohol frajerke ukázať aký je žrebec, ktorý ušetril energiu pri športe :P
11.08.2023 - 09:05:48
01
aJoN napísal:
Čoho stihneš viac? športovania?

Vozenia sa... Ale e-motorkari nechapu rozdiel medzi vozenim sa na e-motorke
a športovanim na bicykli
11.08.2023 - 09:07:32
07
JoKo Som takmer starý ako ty -2r.,najazdím tolko čo ty tak mi vysvetli prečo by som si mal drať už aj tak zodraté klby na bio ked si môžem v pohode zajazdiť na elektre. Ja v tom nevidím žiadny zmysel zatial som nepotreboval žiadnu operáciu a dúfam, že to tak aj zostane. Ja si tu pomníčky z chorôb a operácii stavať nemusím.
Je velký rozdiel jazdiť cestu a mtb. Celý život som jazdil na ceste posledné roky som sa dal na mtb a ver mi, že prvých výjazdoch do lesa som chcel hodiť bajk zo skaly vrátiť sa. Je to úplne iné. A dnes banujem, že som na mtb neprešiel skôr.
11.08.2023 - 09:36:36
04
A to este nie je mtb ako mtb :lol:
11.08.2023 - 10:03:25
02
VTV napísal:
Klameš
Nie nie slabonohy motocyklista, legislativna seda zona na ktoru sa odvolavas vznikla este v patdesiatych rokoch minuleho storocia v case hospodarskej konjuktury a celospolocenskeho dopytu po lacnej doprave robotnickej vrstvy za pracou a volnocasovymi aktivitami. Doteraz preziva v podobe zakonnych uvolneni pre niektore typy motorovych vozidiel, napriklad znama Babeta, alebo aj dnesne casto legislativne nariadenia nesplnajuce elektromotocykle.

Vobec to neznamena ze jednostope vozidlo s motorom je bicykel, stale zostava motocyklom ktory ma z legislativnych dovodov namontovane pedale, aby formalne a na pohlad naplnil legislativne poziadavky, presne tak ako to bolo historicky pri povodnych modeloch charakteristickych svojim zvukom aj smradom ... ;-]
11.08.2023 - 11:01:49
01
Nerozumieme si asi ... ide tu o minutú vlastnú energiu. Biobiker na nejakú hodnotu vlastnej energie prejde napríklad 50km, zatiaľ čo ebiker minie toľko isto, ale prejde 80km, lebo mu pomáha motor. To znamená že pri tej istej minutej bioenergii zažije ebiker viac kilometrov ako bioš. A to je úžasné.
11.08.2023 - 11:02:41
01
keyboard_arrow_up