xyz napísal:
ani mne neodpovedal koľko má rokov...len nejakého 54 r. pána bude spomínať...

Uznávam, že ako hejter si špička :y:
08.05.2024 - 21:56:03
01
Marian61 napísal:
Že načo je to dobré?
No, občas nezaškodí aj hejterom overiť si, že 2+2=4


To je správny výpočet, no čo by mali ukázať ciselka z náhodného výjazdu cyklistu?

Dovolím si tiež svoj trufaly tip a želanie: aj po šesťdesiatke (rokov, veku) by bolo fajn vyjadrovať sa zrozumiteľne a dospelo, nie ako 'škôlkar'
08.05.2024 - 22:07:13
00
Marli napísal:
To je správny výpočet, no čo by mali ukázať ciselka z náhodného výjazdu cyklistu?

Nie z náhodného, ale porovnateľného.
A je to celkom jednoduché pochopiť ak si pluralitný demokrat.
Každý leňoch a elektroodpad má v pluralitnej demokracii právo sa k hejtom na svoju komunitu vyjadriť, a tak nech aspoň vie k čomu konkrétne.
Myslím že žiadny slušný ebiker sa nehanbí za svoje štatistiky, a možno by sa i rád porovnal so svojimi kritikmi, len akosi niet s kým.

A áno, keď ide o výkon motora, tak prečo nie aj o výkon jazdca.
Ono možno taký 55kg chrúst potrebuje na výšľap polovičný výkon, ako ebiker v eco režime.
Možno.
09.05.2024 - 06:22:52
01
to zistíme montážou elektromera, teda možno ... alebo pri naozajstných cyklistoch vieme že 50, 100 aj 150kilovy jedinec potrebuje na výšľap 100% výkonu, a preto mu netreba kožúšok ako elektro lenivcovi ...
09.05.2024 - 08:23:35
00
thePegass pekne si napísal to že "radosť z jazdy" ,tá by sa v mojom prípade vytratila ak by som jazdil na elektrike...mal by som z toho pocit že klamem sám seba...že by som vyšiel kopec ktorý na bicykli nevyjdem? ani z toho by som nemal dobrý pocit.
09.05.2024 - 08:26:49
13
keby nieje e-bike tak mne by sa nielen vytratila radost z jazdy ale aj zo života. Manželka popri detoch nemá čas budovať kondíciu a ani nato nieje stavana. E-bike nam dal možnost strávit čas spolu a nie, že kdesi vypadnem sám na celý den, prídem unavený domov a pôjdem spat a na druhy den budem regenerovať. Slobodní chlapci ešte možno bez priateľky a deti kludne si budujte kondíciu ,lepšie ako na pive alebo gauči. Síce na e-biku si kondíciu asi ťažko vybuduješ resp bude to stáť rovnako ako keby máš klasiku ale má kopec iných výhod. Možno aj pre Vás, že si dáte jeden den e-bike výjazd a druhy si date 100km na klasike. Alebo dajte si nejaky hreben západných tatier ako turistiku a na druhy den e-bike jazdu a treti na klasike. Tým chcem povedať ,že e-bike Vám šetrí sily aj na iné aktivity či možnosť byť na bicykli častejšie. Ja mám po 40tke a každým rokom je čoraz náročnejšie byt vo forme ako pred 10 rokmi, nehovoriac ,že aj čas na regeneráciu je tiež dlhší. Stále chcem mat kondíciu aby om zvládol na klasike 2000 výškových a nebol ko ale je to na úkor iných vecí , nieje to vôbec ľahké a stojí to kopec času.
09.05.2024 - 10:31:16
00
nemám pocit že by som za tých 30+ rokov jazdenia pozoroval na sebe že to nejde, či už prejsť výškové metre , kilometre, alebo sadnuť na bike 5x týždenne. Zato tieto výhovorky - manželky, čas na iné aktivity, chatrné zdravie, zhoršená regen. sú tu recyklované dokola. Chudáci 20-tnici, 30-tnici, 40-tnici - čo sa vám to deje ? Vlastne viem - lenivosť
09.05.2024 - 10:55:17
14
No lenivosť to určite nie je. Každé telo je inak stavané a po 40ke som ja napríklad šiel rapídne dolu a začínam pozerať aj ebajky. Sú krásne riešenia a nemusí to byť nabitý 25kg plnohodnotný stroj. Už 17kg LEVO SL ide hore kopcom v tom tempe ako jazdím na mechnike prakticky zadarmo, stačí len kývať nožičkami hore dolu bez námahy. Ťažké ebajky by som si musel doslova na trailoch udržať v stope. Tá energia ktorou to ide dopredu je problém pri zatáčaní, taký ebajk jednoducho tlačí predné koleso v priamke dopredu - je akoby nedotáčavý.
Manželky sú potom ďalšia kapitola, ktorá zničí aj lepšieho cyklistu. To sú už potom len také polovičné narýchlo jazdy, potom práca a predtým super jazdec je zrazu ako medzi mlynskými kameňmi. Skôr či neskôr je koniec takejto kariéry. Potom majú ľudia aj náročné práce, kde musia sedieť cez deň v práci, takže v zime nezajazdia nič a na jar a v lete len večerom. Potom ma kamaráti volajú či nejdem o 18.00 na traily...sa len pozriem či mu nevyhráva...potom sa tu čudujeme, že lesná zver nemá v lese kľud a musí chodiť kade-tade, keď v noci je plná hora ľudí, áut, cyklistov. Všetko aspoň 12000 lm osvetlenie samozrejme.

Takže s tou cyklistikou to nie je také jednoznačné...a keď niekomu cez deň urýchli ebajk to čo prejde za 2 hodiny, ktoré má medzi všetkým na povozenie sa, tak nech sa vozí. Táto téma je skôr na srandičky z iných elektro indivíduí, ktorých denne stretávam hodne. Rozoznajú sa ľahko - Pozdrav na 100% neexistuje, idú ako sochy na tom e-stroji, prilba nikde a sú aj v lete oblečení v nejakých hrubých šuštiačikoch :)
09.05.2024 - 11:16:32
04
No ja mam 25kg a pokial traily a technicke veci urcite lahsi. Nehovorim ze sa to neda ale treba nato viacej sily a este vycibrenejsiu techniku. V tych reklamnych videach to jazdia jazdci svetovej urovne. Ten e-bike s tym taziskom dobre sedi pokial nepride problem. Siroke plaste ,vaha a dobre tazisko dava pocit bezpecia a rychlejsej jazdy, preto ked sa nejaky e-biker niekde vysype boli to viacej:) Viem otom svoje lebo aj moja mama si ho skusila a letela dole ze som dostal ja za nu strach. Len by vbehla do strku alebo ju vyniesla zakruta tak amen tma:)
09.05.2024 - 12:27:55
00
ebike pre svokru je novy trend ? :D (ako tie vtipy,mam na mysli)
09.05.2024 - 14:01:25
02
je to tak. kto sa chce pomstiť svokre spravte jej výlet na e-biku na Sliezky:)
09.05.2024 - 14:45:11
00
Tak zrovna tato hladka asfaltova trasa absolvovana skoro zadarmo na e-motorke takmer urcite ziadna pomsta nebude. :) Ak sa chce niekto svokre pomstit, tak nech ju zoberie sem. To aspon trosku pocvici aj hornu polovicu tela. :D
09.05.2024 - 15:00:00
00
princím je taký, že tam ju nedostaneš ale asfaltku hore dá ale dole sa jej stane určite nejaká zákruta osudná alebo nerovnosť:) snáď to tu manželka nečíta lebo budem mať problém ja:)
09.05.2024 - 16:19:56
00
Od kedy idu ebiky potichu? Zvyklo to bzucat a vzdy som ich pocul. Dnes na strmine ked som siel dusu vyplut ma zrazu jeden starsi pan s usmevom opalil a ze ahoj. Skoro som infarkt dostal
09.05.2024 - 20:09:09
01
Shimana tusim su take, nie ?
09.05.2024 - 22:06:25
00
keyboard_arrow_up