Marli napísal:
Marian61 a na čo by to bolo dobré?

Nerypem, len sa zvedavo pýtam.
Podmienky (takmer) splnam, no nechápem dôvod, či čo z toho má vyjsť.

Tipujem, ze by chcel cyklistom dokazovat, ze e-lenivci jazdia s rovnakym vykonom ako cyklisti. :) Na tomto fore vlastne skoro vsetci na e-bajku tvrdo makaju. :D
08.05.2024 - 11:39:47
03
Stale sa tu hadate ako retardovani, ci pri ebiku sportujete? Gratulujem soudruzi.
08.05.2024 - 13:18:10
00
Nie, ja tvrdím, že na elektrospotrebičoch sa nebicykluje ale vozí.
08.05.2024 - 13:50:58
05
lto napísal:
Nevidim tam vcelku trasu/priemerku, po segmentoch sa mi to nechce spocitavat...

Bukova - BA je inak nenarocny vylet, bez motora s trochou kondicky 15km/h+ priemerka, pri nejakej namahe by na ebajku nemal byt problem mat priemerku 25km/h, cize tak 3.5hodiny celkovy cas aj s prestavkou na obed/kofolu, inak by to malo ist dat za dost pod 3 hod.

Daj si BA - Bukova - BA , tam bez nabijania uz bude treba trochu effortu naviac :lol: (ale stale to nie je nejak extra narocne, ak sa ide klasicky napriamo)

Alebo skus si dat, co siel lxnay nedavno. To uz je fajnovy vyjazd :)

17,9kmh a to som sa celkom slusne flakal :)
https://www.strava.com/activities/9732349218
08.05.2024 - 13:54:29
01
je mi jasné, že ma tu s týmto pošlete do prdele. Keď sa mi to video včera zobrazilo v návrhoch, tak si vravím, no ako to môže skončiť, keď "klasikár" spraví test na e-bike. Bol som ale prekvapený zo záveru, čo sa týka vyhodnotenia efektivity športovania, Pán to navyše celé podal inteligentne a nezaujate. Takže ak je niekto schopný vypočuť si aj iný názor: https://youtu.be/fAYS3yi2UAY?si=fI0FEwYgAPFxk8S-&t=2024
08.05.2024 - 17:05:47
00
No, nikde som to tam nevidel ale ak nema chalan urobene zatazove testy a zony tam ma by default od garminu tak je to cele uplne k ....
08.05.2024 - 17:09:55
00
Winston Churchil: Verím len tej štatistike, ktorú sám sfalšujem
08.05.2024 - 17:34:57
00
úvodom pozdravujem používateľa sorcerer a ohľadom jeho vtipu z iného vlákna mi dnes prišiel na um tiež jeden vtip keď som videl stáť e-bikera a pozerať na motor že : " Čo Aladin,neštartuje,neštartuje? " :D ...
thePegass Marli písal že sa nebude opakovať ale ja to svoje kľudne zopakujem ... ja milujem e-bikerky...radosť jazdiť za nimi hlavne ak majú pekný zadok... ty na tom svojom akože bicykli máš nášľapné pedále? vieš ním preskočiť konár v lese? povieš si že : idem tam a tam a ideš...neriešiš či ti tam vydrží baterka??? ak je pred tebou v lese spadnutý strom a nedá sa obísť dáš ten "bicykel" na plece a ...hop? ak nemáš protivietor a ideš niekam po asfaltke vieš na tom dupať 40km/h? chceš práve teraz niekam ísť...ideš alebo najprv pozeráš koľko percent baterky máš? minule som tiež na mobile videl nový príspevok v "Reálnych e-dojazdoch..." keďže som predtým videl inde že jedna známa prešla 100km na BICYKLI a oni sa tam "potľapkávali" že niekto prešiel na elektrike 100 km tak som tam tiež rýpol...jasné že ma umínuskovali :D :D :D
stačí mi v tom vlákne pozrieť čo všetko chudáci musia riešiť aby niekam došli a toto by ma teda ozaj nebavilo...
08.05.2024 - 18:25:11
20
thePegass napísal:

Prečo Vy nejazdíte e-bike?

keby si hladal, nasiel by si ze servis si robim sam, a tieto systemy tomu brania.
tiez vysoka vaha prinasa dalsie problemy...
08.05.2024 - 18:55:39
00
xyz Vymenoval si svoje osobné preferencie, za mňa ok. Každý ma nejaké.
Nemám nášlapné pedále a nemal som ich ani na klasickom, konáre v lese s 26kg ebikom s 2.6" pneu naozaj nepreskakujem, proste po ňom prejdem, s baterkou to mám ako s mobilom, večer dám na nabíjačku a ráno nabité, pokiaľ nejdem viac ako 100km trasu tak baterku neriešim, iba výnimočne ak idem niekde kde som ešte nebol, pozriem si profil trasy. Strom padnutý už bol, aj celá cesta a 26kg zas nie nie váha pod ktorou by sa mi lámali kolená, normálne ho prenesiem, normálne som ho vyniesol aj na 4 poschodie keď bolo treba a doma ho vešiam na stenu (22 kg bez baterky) a ruky mi zatiaľ neodpadli. 40 nedupem,30 dupnem ak nefúka, ale skôr okolo 28. Ale to primárne nie je ciel, nekúpil som si eMtb, aby som dupal 40 po asfaltke. Predtým som na klasickom tiež dal 100 aj cez 100km, trvalo dlho, bol som viac zdochnutý a nedovolil som si taký terén ako teraz.
Proste ty máš veľa dôvodov prečo by si do toho nešiel ani zadarmo a ja neriešim problémy, z ktorých sa ti zamotáva hlava. A ver či nie, výsledok je rovnaký, obaja máme radosť z jazdy. Teda aspoň predpokladám (pokiaľ sa vyslovene nejedná o výkonnostnú alebo vytrvalostnú cyklistiku, kde radosť z jazdy je (asi) na druhom mieste). Rozdiel medzi mnou a tebou (medzi bio a elektrobajkermi, česť výnimkám) je, že ja tu nikoho nenazývam chudáčikom, Aladinom, lenivcom, zaprdencom a pod a nerobím z nikoho druhotriedneho človeka preto, že nespadá do mojej predstavy bajkera.
08.05.2024 - 19:35:27
09
Jezus napísal:
Tipujem, ze by chcel cyklistom dokazovat, ze e-lenivci jazdia s rovnakym vykonom ako cyklisti. :)

A ja zas tipujem, že žiadny ehejter nemá záujem nechať svoje hejty overiť ;)
08.05.2024 - 19:40:37
00
xyz napísal:
ty na tom svojom akože bicykli máš nášľapné pedále? vieš ním preskočiť konár v lese? povieš si že : idem tam a tam a ideš...neriešiš či ti tam vydrží baterka??? ak je pred tebou v lese spadnutý strom a nedá sa obísť dáš ten "bicykel" na plece a ...hop? ak nemáš protivietor a ideš niekam po asfaltke vieš na tom dupať 40km/h? chceš práve teraz niekam ísť...ideš alebo najprv pozeráš koľko percent baterky máš? .

Ten scott s motorom CYC Photon a batériou 400Wh (dokopy cca 6,5kg) ktorý som tu už raz ukázal, je tomu, čo si opísal oveľa bližšie ako si vôbec vieš predstaviť. A aj s nášľapákmi.
Prvé meranie, pán 54 rokov, 120km, 1500 výškových.
Toho už nikto v živote neukecá na žiadny kúpny ebike, a jeho full s ním naďalej zažíva to, čo za mladších čias.. :)
08.05.2024 - 19:56:47
00
Marian61 prosím aj o odpoveď mne
08.05.2024 - 20:09:57
00
ten ti neodpovie, ani mne neodpovedal koľko má rokov...len nejakého 54 r. pána bude spomínať... to zas môžem ja povedať že je to ako vtip o Gagarinovi čo spomínal sorcerer... a inak zas ...1500 výškových... ja mám najradšej jazdu do kopca a v živote som nepočítal ani ma netankujú výškové metre. amen
08.05.2024 - 20:45:17
00
Marli napísal:
Marian61 prosím aj o odpoveď mne

Že načo je to dobré?
No, občas nezaškodí aj hejterom overiť si, že 2+2=4
08.05.2024 - 21:47:26
00
keyboard_arrow_up