Roman, tiež sa s tebou nepotrebujem dostať do sporu. Ale svoje nepáčiky budem dávať podľa svojej vlastnej vôle.
Tiež občas neodolam a jazdím tam kde by sa nemalo ale vždy v takých prípadoch nesiem riziko prípadného postihu. V tej chvíli som si vedomý porušovania zákona. Aj si pofrflem. Ako ostatné leto keď mi pri tlačení bajku hore zjazdovkou pod Štartom skrizil cestu ochranar na Nive. A aj tu u nás na Kobyle som mal tú česť s ochranárom - áno, bol som tam kde som byť nemal. Uznal som v oboch prípadoch, obišlo sa to bez pokuty.
To, že niekto porušuje zákony (skialpinisti, taziari....) ešte neznamená, že ich budem porušovať aj ja a jeho konaním ospravedlňovať svoje. To je najlepšia cesta k anarchii. A určite preto nebudem ochranara nazývať kktom, rovnako ako policajta, ktorý mi dá pokutu za prejdenie križovatky na červenú.
Maroš bol tam kde byť nemal a mal smolu, capli ho. GaliPe-ho prerazenie si cesty nasilu môže mať za následok ešte väčší lov na nás cyklistov. Vždy si treba byť vedomý následkov, nielen pre seba ale pre komunitu.
07.03.2018 - 13:52:04
013
kazdy mate cast pravdy, z roznej strany ,ktora by mala byt zapracovana v zakone ...ten momentalny je ucelovy a na pikacu ,to sa zhodneme hadam vsetci a ked nie tak aspon vacsina (obcanov) ,tej by mal ten zakon aj co najviac vyhovovat ...ked ma zakon hlavu patu je vsetko ine ...
07.03.2018 - 14:10:32
01
Astro, ako príklad uvádzaš "policajta, ktorý spokutuje vodiča, ktorý prešiel na červenú". Je však smutné, keď ten policajt tam striehne v noci a široko ďaleko nič vo voľnom smere nejde. (tento policajt však práve v tom čase chýba tam, kde sa hrubo porušuje zákon)
A o takomto "zákonnom" prístupe je i môj príspevok ohľadne ochranárov.
07.03.2018 - 14:15:24
02
V noci sa hrubo porusuje zakon prave na tej krizovatke. Pokial sa tak stane, je na spravnom mieste. Rozved si inu modelovu situaciu podla ineho scenara, i tak to nejak nevychazda :-D
07.03.2018 - 14:38:58
01
Policajti idu na istotu, u nas zvyknu merat rychlost prejazdu cez zel. priecestie...mierne schovany za stromami. Predpisovych 35km/h ide cez zel. priechod malokto, takze vedia ze tam zarobia vzdy. To je vyslovene ucelove, ale to ze im nejaky blazni v meste idu 80km/h neriesia, lebo by ho museli nahanat a to sa im nechce.
07.03.2018 - 14:44:32
05
Už sa vybodnime na tieto úvahy. Táto téma je o fotkách z výjazdov a nie o ukladaní pokút. Pridávam teda foto z výjazdu, i keď staršieho dáta. Kto Tatričky pozná, vie že na Kopské sedlo nevedie žiadna cyklotrasa. :lol:
Príloha:
aba.jpg
aba.jpg 183.31 KiB thumb_up6thumb_down

07.03.2018 - 15:24:05
010
Ja sa predsa len ešte vrátim k téme. Ak zákon nechráni správne hodnoty, nevyhovuje občanom a je účelový, oslovte poslancov NRSR z vášho mesta či kraja, ktorých ste volili aby vykonali nápravu a priniesli návrh na zmenu zákona. Preto tam sú, je to ich povinnosť reagovať. Ak sa tejto povinnosti nezostia, viete koho v ďalšom volebnom období nevoliť. Prípadne použiť iné demokratické nástroje ako napríklad petície. Stažovať sa vie každý, porušovať zákon tiež, ale urobiť niečo aby sa to zmenilo chce už vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, a to nie je celkom príjemné, že?
07.03.2018 - 15:56:41
05
https://www.mtbiker.sk/forum/post1346760.html#p1346760
07.03.2018 - 16:06:22
00
Maly janko ... ty filištinsky farizej :D , práve ty ma máš čo najmenej palcovať dole 👎... prave ty , čo si nadrzovku jazdiš cez zákaz vjazdu pre všetky motorové vozidla na Kojšovsku hoľu po zasneženej a odhrnutej ceste po bežkárskej stope :tmi: ... a ty mi tu budeš niečo palcovať ?! A na dotaz bežkárov na Strave , len prisprostalo a suchoparne so Smerackou drzostou skonštatuješ “ tam je nejaký zákaz ?! Som ho nevidel “ ... mám takých rad . A aj gaučomena mám rad :* , ďalej bezhlavo palcuj 👎 každý môj príspevok :D

Janiiik heeej


Naposledy upravil Ramon1 dňa 07.03.2018 - 16:15:05, celkovo upravené 1 krát.

07.03.2018 - 16:12:35
00
a čo mi može taky ochranca vysoko v horach ked ma stretne na bajku a ja nebudem mat pri sebe obciansky? ved kto si bere obciansky ked spi napr na hoteli?
bujnoss napísal:
oslovte poslancov NRSR z vášho mesta či kraja, ktorých ste volili aby vykonali nápravu a priniesli návrh na zmenu zákona. Preto tam sú, je to ich povinnosť reagovať.

ty nezijes na slovensku ze nevies ako to tu funguje?
ved talianska mafia riadi tento stat :lol:
07.03.2018 - 16:13:55
00
zrejme dojde ku premenovaniu na "taliansky smer" :-D
07.03.2018 - 16:29:24
00
To su take zabo mysie vojny toto, my sme nasrati ze nemozme jazdit mimo cyklo tras a ochranari su nasrati ze mimo nich jazdime. A to ze chodia na starych dieslovych olejnickach komentovat netreba. Kazdy dobre vie ze oni hory znecistuju mnohonasobne viac ako my ale aj tak s tym nic nespravime. Osobne ma jeden tiez vyhnal z lesa ale za tie roky na biku 1x je nic. Preto budem dalej veselo a vedome hrubo porusovat zakon a jazdit mimo cyklo tras.
07.03.2018 - 18:00:40
01
Dnes to uz bolo 45km s pocitom jari na tvari :sun: konecne uz mi ani palce na nohach neomrzli :lol: :clap:

Prílohy:

20180307_163250.jpg
20180307_163250.jpg 1.26 MiB thumb_up5thumb_down

07.03.2018 - 18:27:04
05
Jen pozor aby , ta nejaký mestský policajt nedodrbal za to , že opieraš svoj bike o kultúrnu pamiatku :)
07.03.2018 - 18:31:05
02
pohoda :)
07.03.2018 - 18:32:54
00
keyboard_arrow_up