kamošovi odkáž,že pred medveďom neutečie nikde ani na strom.Medveď je prefektný bežec a lezec.Samozrejme,že sú premnožené čo si myslíš,že ten čo sa objavil na juhu slovenska kde medveď nikdy nebol sa tam išiel len tak 60km prebehnúť???
07.06.2012 - 19:37:56
00
kamošovi odkáž,že pred medveďom neutečie nikde ani na strom.Medveď je prefektný bežec a lezec.Samozrejme,že sú premnožené čo si myslíš,že ten čo sa objavil na juhu slovenska kde medveď nikdy nebol sa tam išiel len tak 60km prebehnúť???

On pred ním neutekal, jasné že by nemal šancu to len potom ako medveď zmizol riadne dupal do pedálov lebo ho desil každý šuchot :D A zvery ako medveď al diviak kľudne urazia aj 40 km pri hľadaní žrádla. Ako som sa dopátral tak odhaduje sa ich počet na 400 až 700 a ročne sa povolí odsterel zhruba 60 čo sa mi zdá dostatočné...
07.06.2012 - 20:02:24
00
tých 400 kusov tam bolo možno v roku 1987,ale teraz ich je dobrých 3 tisíc na celom slovensku a uvedom si,že jeden medveď potrebuje pre svoj život 40 km štvorcových tak si to vypočítaj.
07.06.2012 - 20:09:07
00
Pred medveďom sa utiecť dá, len treba bžať dole kopcom. :)
07.06.2012 - 20:16:02
00
no to ťažko.
07.06.2012 - 20:23:25
00
Bratislavčan poučuje o medveďoch niekoho z Malej Fatry? :D
07.06.2012 - 20:35:30
00
pravdaze sa da medvedovi ujst, pokial sa on nerozhodne inak :D
07.06.2012 - 20:39:00
00
Ak je svah strmý medveďovi sa bude dole ním zle utekať. Spôsobené to je tým, že má slabšie predné laby a ubrzdiť toľko kíl nie je sranda. :)
Ale zvyčajne to dopadne tak, že medveď zmizne skôr ako ho človek zazrie. Dokonca zmizne veľmi potichu bez praskotu. U nás ich je údajne okolo 20 a zatiaľ som mal to šťastie 2x. Raz si ma nevšimli no a raz jeden zmizol skôr ako som zaostril.
07.06.2012 - 20:53:03
00
Ja mám zvonček na medvede a ešte som žiadneho nestretol :) Bohvie či to naozaj funguje alebo to je len také "placebo" :D
07.06.2012 - 20:55:00
00
Pred medveďom sa utiecť dá, len treba bžať dole kopcom. :)


Dole a sikmo, to ze vraj medvede nevedia. Kazdopadne to vobec neni vtipne a nechapem preco sa tu hrame na aljasku alebu kamcatku.

Minuly rok sme s priatelkou isli donovaly-sachticky-balaze-kaliste-donovaly a nad Balazmi, asi 500 metrov za dedinou, na lesnej ceste asi 50m pred nami dve mladata. Take uz odrastenejsie mozno 2 rocne, kazdopadne vacsie ako velky pes. Stres najvacsi, plus, ze kde tak asi moze byt mamá. Zacali sme kricat, ze ich odozenieme, oni sa len tak lenivo obzreli a pomaly zaliezli do lesa. Sme tam zostali stat a a este chvilu sme hucali, ked tu zrazu sa obidve vynorili z krikov asi 5 metrov pred nami. Take DH sme dali, ze slovensky pohar by som vyhral. Problem bol, ze sme inkriminovany usek aj tak museli prejst, tak sme pol hodku pockali a potom sme dali rekordny vyslap. Odvtedy ked tam ideme bikovat, nosim toto: http://www.udap.com/ Tipujem, ze keby som to pouzil, tak bude urcite fukat vietor oproti, nevadi aspon neuvidim ako mi ide odkusnut ruku ;))
07.06.2012 - 21:01:46
00
tých 400 kusov tam bolo možno v roku 1987,ale teraz ich je dobrých 3 tisíc na celom slovensku a uvedom si,že jeden medveď potrebuje pre svoj život 40 km štvorcových tak si to vypočítaj.

3000??? to hádam nie, to by som ich mal zo troch aj v pivnici. Skade to preboha máš?? skús toto: http://guman.blog.sme.sk/c/252857/Kolko-je-u-nas-medvedov.html
07.06.2012 - 21:03:29
00
helboy si hlupák,medveď už dávno nie je plaché zviera a ohrozuje ľudí čo žijú v celej podtatranskej oblasti.Ja osobne by som tam do lesa mal velké obavy chodiť.Sa nečudujem,že už dlhé roky požadujú jeho reguláciu a hlavne vyňatie z pod celoročnej ochrany.Podobne to bolo kedysi aj s kormoránom v podunajskej oblasti a tiež dlhé roky doslova devastoval chovné rybníky svojimi náletmi až kým mu nezrušili ochranu.Zviera nikdy nemože byť na vrchole potravinového reťazca,nežijeme v dobe kamennej.Ja keby som tam býval tak chodím legálne ozbrojený.
07.06.2012 - 21:12:33
00
triki ty si asi neuvedomuješ podstatu problému ale len jeho následok. Takto sa žiaden problém nevyrieši, pokým budeme riešiť len tie následky.
07.06.2012 - 21:18:06
00
Ak je svah strmý medveďovi sa bude dole ním zle utekať. Spôsobené to je tým, že má slabšie predné laby a ubrzdiť toľko kíl nie je sranda. :)
Ale zvyčajne to dopadne tak, že medveď zmizne skôr ako ho človek zazrie. Dokonca zmizne veľmi potichu bez praskotu. U nás ich je údajne okolo 20 a zatiaľ som mal to šťastie 2x. Raz si ma nevšimli no a raz jeden zmizol skôr ako som zaostril.


Totalna nepravda, jedine co je pravda, ze utekanim aj tak nic nevyriesis. Chodim po Tatrach dost, este som tu cest nemal, no pokial by sme uz obaja o sebe vedeli, tak by som urcite neutekal (nechcem umriet unaveny :))
Netreba prepadnut panike, dat o sebe vcasne vediet, nosenim zvoncekov, pripadne rozhovorom medzi sebou a nestretnes nic.
07.06.2012 - 21:18:47
00
pekne napisane :)
ja nachadzam len hovienka:)... zatial
07.06.2012 - 21:19:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up