Blatníky sú super.. Blata na nohách oveľa menej ako bez nich
25.03.2020 - 17:14:05
00
Mne tam dokonca vadí aj ten kľúč ktorým sa to povoľuje. Treba na to orech na povoľovanie kazety, alebo špeciálny tool od RockShox. Má to celkom malé zúbky a keď ideš na to klasickým orechom, tak jednoducho tú čiernu povrchovú úpravu škrabneš a sú tam také strieborné škrabančeky potom. Keď na to potom dáš naspäť krytku, tak zrazu to vyzerá ako nové :)
Ináč Jaiub ten blatníček si isto zožeň, lebo mne osobne to blato tam moc nejde, lebo ho mám, ale ako hovorím ja sa blatu čo najviac vyhýbam, ale jazdím naplno jeseň ,zima, jar..takže blato je môj nezvaný kamarát - neznášam ho,ale nevyhnem sa mu. Na tej FOXE na tej fotke ten blatník nie je..a omnoho väčší problém ako vidíš je blato na nohách..ale dnes už ho tam asi ten kamoš má..to sme boli na výlete v nedeľu..Naozaj to moc pomôže..nie jazdcovi , ale vidle :)
25.03.2020 - 17:21:11
00
Tak ja nepotrebujem blatnik kvoli vidle, to povazujem proste za spotrebak a co sa znici sa opravi, vymeni. Ale kvoli sebe, aby som pokazde nechodil oprskany dom jak svina, a to sa tiez snazim blatu vyhybat :-D Ten maly blatnicek pod mostik je taka chaba alternativa, nie moc funkcna, aj s tym som maval ksicht zadrbany...
25.03.2020 - 18:08:40
00
SQlab - nový XC kokpit.a sedlo
https://www.mtb-news.de/news/vorgestellt-sqlab-performance-line-xc-infos-preise/

Prílohy:

untitled.222png.png
untitled.222png.png 779.53 KiB thumb_up1thumb_down

untitled11.png
untitled11.png 663.11 KiB thumb_up0thumb_down

untitled22.png
untitled22.png 719.54 KiB thumb_up0thumb_down

untitled33.png
untitled33.png 873.82 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2020 - 10:55:57
00
stale viac rozmyslam o tych sqlabs sedlach. Len sa dost bojim napr toho zdvihnutia zadku ... ti co na takych jazdite, napr dudo, ako to stym je ked menite polohu alebo ked ste raz viac skloneni a raz viac vystreti ?
26.03.2020 - 11:27:29
00
Jaiub Prat tu musis tak ci tak. Nie je to uz jedno, ze je na tych veciach popri pote, sopli a slinach este aj blato? Mne napr. vobec nevadi, ze pridem domov alebo sa po svojom okoli pohybujem zablateny. Travim cas v prirode a som na to hrdy. Narozdiel od mojho suseda, ktory chodi domov z krcmy dogrcany a dostaty.
26.03.2020 - 11:52:01
05
Nie tak uplne. Napr bundy neperem pokazde, az ked naozaj treba. Nerobi mi problem ich nosit 2-3 tyzdne pokial neni iny dovod... Rovnako rukavice, ciapku, teda z tych vrchnych vrstiev co su na rane. Gate perem po kazde to je jasne. Aj take craft spodne terma vydrzia 2-3 vyjazdy v pohode. Ale to uz odbacam. Ide o to ze tie veci sa pranim nicia, resp. pomahaju znizovat zivotnost. To je prosty fakt, tak naco tomu pomahat? Za dalsie, ked pridem domov a vyzliekam sa, tiez nepridava na rodinnej pohode ked zo mna opadavaju kusky blata :D Samozrejme da sa to eliminovat tym ze sa oprasim este vonku, ale odkladat veci v takomto stave na dalsie oblecenie uz nieje zrovna prijemne a opat som pri tom prani... Dalej, casto koncim vyjazd v robote, kde tiez neni zrovna dva krat idealne chodit jak diva svina. Staci ze tu vlacim taky bike do satne, nieto na tretrach, obleceni... Za dalsie nemam rad ked mi frka ci uz blato alebo voda z mokrej cesty rovno do ksichtu, na okuliare... Je ine to znasat na preteku, kedy si to clovek aj uziva :-) ako pomaly kazdy den pri treningu. Takze ono je tych dovodov viac, nie ze by som sa hanbil chodit od blata, to je to posledne ;-)


Naposledy upravil Jaiub dňa 26.03.2020 - 12:11:49, celkovo upravené 1 krát.

26.03.2020 - 12:09:08
00
ked citam tuto temu tak som si spomenul na jednu story...
ideme traja lesom, trailom... proste v MK... prvy typek zabrzdi, zastavi ako keby dostal srdcovy infarkt....a zosadne pred blatom/kaluzou, cudujem sa co sa deje.... dvaja ideme cez to dalej hlava nehlava, obehneme kamosa a kricime nanho ze co robi.... on obchadza kaluz velkosti bajkalskeho jazera lesom velkou obklukou.... a odpoveda nam: ,,Mna tatko zabije ked pridem domov spinavy od blata´´ ..... aj toto moze byt dovod na obchadzanie blata :D.. ja som myslel ze spadnem od smiechu z biku :D
26.03.2020 - 12:10:21
06
No lebo mozno sa potom ide v tych veciach vyvalit na gauc, alebo do kuchyne, to uz ti nepovie, preco ho tatko ide zabit :D
26.03.2020 - 12:15:20
00
ja tiež obchádzam blato a kaluže, keď sa dá :-)
26.03.2020 - 12:25:24
00
lapaloma napísal:
stale viac rozmyslam o tych sqlabs sedlach. Len sa dost bojim napr toho zdvihnutia zadku ... ti co na takych jazdite, napr dudo, ako to stym je ked menite polohu alebo ked ste raz viac skloneni a raz viac vystreti ?

zadok nie je hore, ak ho das do vodovahy, sedis "akoby" v malom lavoriku, prave to ta vyborne fixuje. Podobne to bolo aj na Selle Italia, tiez nie je 100% rovne, SQLAB ma ten priehyb o par mm vacsi.
BTW sedlo je vyborne, naozaj ale treba trafit presne sirku zadku. Mne chyba len diera, lebo v tom lavoriku sa mi zbiera pot a lockam si v nom celu jazdu... :lol:
26.03.2020 - 12:28:24
10
Kludne aj prenesiem, ak by ta jedna kaluz mala robit rozdiel medzi spinavym a cistym bajkom po vyjazde. Inac radsej idem suchat asfalt ako prist zasraty z lesa
26.03.2020 - 12:29:45
01
Blato a kaluze sa obchadzaju.
Az do prveho neobideneho blata a prvej neobidenej kaluze. :)
26.03.2020 - 12:31:23
06
Tak ono to clovek inac vnima ked si ide zajazdit napr. cez vikend, uzit si to, ma cas, pride dom, umyje bike, seba, opere a ide opat zajtra (cez vikend) alebo o tyzden... Ako ked jazdi (takmer) kazde rano, po tme, pred robotu, popripade v iny cas cez den kedy ma tento cas vyhradeny a nema cas na ine veci ako umyt seba a pokracovat v dalsej cinnosti ktoru ma naplanovanu takmer na minutu... To by si chytro kazdy rozmyslel ci bude kazdy den prat, alebo umyvat bike a pod :-) Samozrejme, aj ja si dokazem uzit blato a vodu. Uz ked po par dnoch viem ze dneska to ide do prania, alebo umyvam bike, tak tiez si inac uzivam jazdu v blate a neobchadzam ho... Bol by som zvedavy kto by to zopakoval hned dalsie rano, opraty, umyty a pred robotou :-) Takze ja blatniky nikomu nenutim, iba spominam preco ich ja potrebujem (v tomto obdobi) a som nestastny ze neviem zohnat nieco rozumne na dt-cko...
EDIT: Ale pojme sa bavit o kaluziach, blatnikoch a prani niekde inde :lol:
26.03.2020 - 12:35:40
01
Blato mi nevadi, ale pokial je sucho a predmnou jedna kaluz/blato, tak to radsej preskocim alebo obidem. Vonkajsiu a strednu vrstvu zavesim na balkone do dalsieho vyjazdu (periem to cca 1x za 3 tyzdne), bike som od Novembra umyval 3x (jazdim priemerne 3x do tyzdna a iba les).
26.03.2020 - 13:10:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up