Schvalujes rozhodcovsku frasku lebo si fandil finom?
O com chces asi pisat, pozri si nazov temy. O zasluzenom vitazstve finov? :lol: Pisem co vcera na lade videl kazdy nezaujaty fanusik.
30.05.2022 - 08:07:41
02
Ja som držal čechom a oplatilo sa, to bol ozaj bojovný zápas o bronz. Finále som tiež držal fínom ale zápas som nevidel, takže nekomentujem.

Ale zaujala ma iná vec : Dnes som počúval šport správy v aute cestou do práce, postupne v dvoch rádiách, ako šport spomenuli F1 a nejaké víťazstvo v pretekoch a iné. Ale to že včera skončilo finále MS nespomínali.
30.05.2022 - 09:01:01
00
ennio Tak to je pekny nezmysel, ze kanadania to hodili davno za hlavu - som ochotny sa s tebou stavit, ze aj v priebehu niekolkych dni vyjde clanok,podcast, kde sa zamorske media tomu povenuju - aj ked generacie to riesit nebudu. Hokej dost sledujem a citam najma kanadske media, vyjadrovali sa k tomu aj kanadski hokejovi youtuberi a riesi sa to aj na discussion boards pomerne hodne. Akurat ano, neriesilo sa to prilis v kontexte konspiracnych teorii, ale v kontexte toho, ze rozhodovanie absolutne nesplnalo kriteria hodne zapasu o majstra sveta a ze si nevedia predstavit, ze nieco podobne by sa dialo napr v 7.zapase playoff NHL a podobne. A teda, ze v zamorii sa zvykne vyskytnut kontroverzia ako naposledy v poslednom zapase Edmonton vs Calgary, ale stale je NHL co sa tyka rozhodovania head&shoulders nad europou. Sleduju MS pomerne dost, napriek tomu, ze je to pre nich v dost nevhodnych casoch, bez najlepsich hracov a subezne bezi playoff NHL>
Tiez spominali, ze urcite by mal byt zorganizovany Svetovy pohar, ked sa chceme bavit o tom, ktory team je najlepsi a mal by byt cislo 1. v rebricku. Kedze olympiada bola bez hracov NHL.

XCBoy Na dvojminutovy trest si challenge nemozes zobrat. Musi zasiahnut druhy hlavny rozhodca, ked tak.

Fini su imho take nenapadne sracky uz dlhodobo. Aj vo Vancouveri, ked sme hrali o bronz isli velmi ochotne na lad (najma ufnukany Jokinen) a rozhodcovia im kadeco pripiskli. V tomto trende pokracuju a hraju hnusny hokej.
30.05.2022 - 09:35:51
04
Veru , ten Fín dostal Oskara a Zlatého Medveďa za filmovanie . Fandil som Fínom zo začiatku ale tie divne rozhodnutia a zranenie brankára to zmenilo, nebyť toho určite by neprehrali, ten náhradný bol očividne slabší . Ku cti rozhodcu patrí to opätovne priznanie gólu videorozhodcom . Ale ten faul v predĺžení . Pozeral som a sused rovnako vykríkol ako ja že ty hajzel fínsky 😀😀. Keď sa tam sklatil ako keby ho prepichol mečom zozadu. V tom počte 4:3 nemali listy šancu . Jedine ze by netrafil bránu. Škoda Kanady lebo hrali fakt dobre , nie tie ich fauly v štýle my sme Kanaďania a u nás je to bežne .
30.05.2022 - 12:02:52
02
To fakt asi len na Slovensku su vsetkemu na vine rozhodcovia. Aspon fanusik videl ze nie len Slovenaki urobia chybu ale aj zahranicny z top sutazi. Doma na gauci je 1000 borcov na cele s Valabikom. Skoda ze ani jeden z nich si nikdy nedal na seba pasikavy dres a vela z tychto odbornikov nevie ani korculovat.
Preco sa neprisiel fin priznat ze to bola jeho hokejka? V pravidlach je presne definivane co sa moze ist volat, kedy sa moze ist volat. tolko k tomu
30.05.2022 - 15:02:29
01
slavomirk napísal:
Veru , ten Fín dostal Oskara a Zlatého Medveďa za filmovanie . Fandil som Fínom zo začiatku ale tie divne rozhodnutia a zranenie brankára to zmenilo, nebyť toho určite by neprehrali, ten náhradný bol očividne slabší . Ku cti rozhodcu patrí to opätovne priznanie gólu videorozhodcom . Ale ten faul v predĺžení . Pozeral som a sused rovnako vykríkol ako ja že ty hajzel fínsky 😀😀. Keď sa tam sklatil ako keby ho prepichol mečom zozadu. V tom počte 4:3 nemali listy šancu . Jedine ze by netrafil bránu. Škoda Kanady lebo hrali fakt dobre , nie tie ich fauly v štýle my sme Kanaďania a u nás je to bežne .


Ako povedal Duda v českom štúdiu, v predĺžení finále MS sa má pískať len vražda (kto rozumie, ten vie o čom je reč). To čo predviedol ten fín, za to by sa ani Neymar nehanbil.
Fíni si pri hre 5 na 5 s tým antihokejom proti Kanade ani nepinkli. Stojím si za tým že finále rozhodli pásavky, o dôvodoch konšpirovať nebudem, nechajme to v rovine že podľahli domácej atmosfére.

Ten náhradný kanadský brankár bol skutočne čajový, možno len stresom a tým že naskočil ,,studený´´ do takého zápasu. Na nájazdoch by s ním kanaďania zrejme neuspeli.
Ale klobúk dole ako sa s vývojom zápasu popasovali a dotiahli to do predĺženia. Mentálne slabšie tými by sa rozsypali.
Gratulácia Kanade k striebru a Česku k bronzu :)
30.05.2022 - 17:19:58
06
Nemala by byt po neuspesnej trenerskej vyzve presilovka pre supera? Ak ano tak preco Finsko za to nevylucili? To sa tiez rozhodcovia ,,pomylili´´?
30.05.2022 - 18:28:01
00
prva je za time-out, ci?
30.05.2022 - 18:35:01
00
Andreas12 napísal:
Preco sa neprisiel fin priznat ze to bola jeho hokejka?


Ja ti neviem cim to bude. Tiez som nechapal, ze ked mi davnejsie ukradli bicykel sa zlodej neprisiel priznat.
30.05.2022 - 18:36:50
00
AnitaCok Porovnavas neporovnatelne. Zlodej to asi neurobil nahodou. Isiel s nejakym zamerom. Tu ide o fairplay. Takze tvojmu prirovnaniu celkom nerozumiem
30.05.2022 - 19:02:53
00
Andreas12 Dovol aby som vysvetlil. Je absolutne naivne a nelogicke ocakavat ze zlodej bicykla sa pride priznat, rovnako tak ako cakat od hraca ze vo finale MS sa prizna ze nebol faulovany. Len na to som narazal. Od toho su tam pasikavy aby posudzovali take situacie spravne, nie hraci aby sa priznavali.
30.05.2022 - 19:11:22
01
Pravý športovec by mal byť schopný aj takého gesta.....aj sa to občas stáva.
Na druhej strane v tom zápale hry ani nemusel naisto vedieť, čia hokejka ho zasiahla do tváre......ale tomu dávam tak 3 percentá...
30.05.2022 - 19:18:32
00
AnitaCok zjavne si v obraze. Asi budes presne jeden z tych odbornikov, ktori sa opat objavia az o rok pocas MS.
30.05.2022 - 19:36:08
01
AnitaCok napísal:
Andreas12 Dovol aby som vysvetlil. Je absolutne naivne a nelogicke ocakavat ze zlodej bicykla sa pride priznat, rovnako tak ako cakat od hraca ze vo finale MS sa prizna ze nebol faulovany. Len na to som narazal. Od toho su tam pasikavy aby posudzovali take situacie spravne, nie hraci aby sa priznavali.


Ale aspon si to skusil .
30.05.2022 - 19:52:03
01
Tu je pekne vidiet ten "faul" Sillingera. Ak niekto tvrdi, ze si Heiskanen sam **bol hokejkou do ksichtu, aby ziskal 2 minuty, tak je riadne mimo. Faul to asi nemal byt, ale je tam jasne vidiet najprv jedno seknutie po prstoch Heiskanena a hned nato seknutie "zdola", cim Finovu hokejku nadvihol a ta mu praskla do tvare. Cize podla mna sa to dalo odpiskat ako sekanie, nie ako nebezpecna hra vysokou hokejkou.
https://twitter.com/HockeyNewsHub/status/1530988924818141187

Tuto v druhom videu je kanadsky gol, ktoremu predchadzalo narazenie Fina na brankovu konstrukciu. Jasne 2 minuty, ktore zostali nepostrestane a gol nemal platit, ale rozhodca "odplacal" ten predosly "faul" Sillingera.
https://twitter.com/HockeyNewsHub/status/1530996281463668737
30.05.2022 - 20:30:57
02
keyboard_arrow_up