ach jaj - myslel som na odstranenie takychto uletov (hrubych chyb)
03.05.2024 - 15:26:02
00
keď si ma už nechtiac označil
... sledujem počasie na dennej baze už pár rokov ale na shmu sa už fakt nedá spolahnúť ... len tento rok sa xy krat stalo, že ta predpoveď bola ale že úplne mimo - z oblačna bolo jasno (a naopak) alebo pršať nemalo a lialo pol dňa ... a podobne (nie búrky) 😄

zaujimalo by ma prečo tie grafy neaktualizujú aspoň 3x za deň pretože raz za 12 hodin je fakt oničom, počasie sa vie mení velmi rychlo takže sa ani tak nečudujem, že tie predpovede resp. vystup z tych modelov je častokrat hodne uletené

sledujem inak aj (české) chmi (lebo v ČR pracujem) a tam je ta prenosť predpovede/modelov minimalne raz tak lepšia/presnejšia
03.05.2024 - 23:18:27
00
Ak to sledujes roky, tak je zaujimave, ze si za cely ten cas nezistil, ze sa Aladin aktualizuje kazdych 6 hodin. :)

Za mna je SHMU velmi dobry zdroj. Riadim sa nim dlhe roky. Kombinujem Aladina a radar kvoli zrazkam, obcas druzicu kvoli oblacnosti a po novom uz aj A-LAEF kvoli pravdepodobnosti zrazok (ale ten len kratko, kedze ho pridali relativne nedavno).

Za cely cas co si to takto kombinujem ma pocasie snad ani neprekvapilo, resp. si uz na to nespominam. Samozrejme neratam lokalny vznik burkovych mrakov v lete, co sa v podstate predpovedat neda. Staci vdaka aktualizacii grafov identifikovat trendy, tzn. ci je vyvoj stabilny alebo premenlivy plus sa obcas aj pozriet na oblohu a podla toho aj mat ocakavania. V preklade - nespoliehat sa na matematicky model na 100 %, ale pouzivat aj radar, oci a rozum.

Takych, co si pozru den dopredu jeden vystup Aladina (nesleduju trend), podla toho si urobia plany a potom su prekvapeni, ze to nevyslo presne ako tvrdil graf je plno a je to ich trest za to, ze ocakavaju od x hodin stareho matematickeho vypoctu, ze je presny na 100 % a radar im nic nehovori. :)
04.05.2024 - 07:38:36
18
Minule prisli chlapi zahradnici ostrihat vysoke tuje. Hovorim im, chlapi ale zatial mozete ist na kavu za 15 minut je tu lejak. Pozerali na mna ako puci, ked som im ukazal radar. Ze to nepozname, to vidime prvy raz. A to su ludia, ktorych robota je viac menej zavisla od pocasia. A dodam, ze fakt lialo, lebo niekedy tie burky stiahnu okolite kopce. Aj ked sa vali silna burka casto sa pred TN akokeby rozdeli.
04.05.2024 - 08:29:49
01
Jezus napísal:
Ak to sledujes roky, tak je zaujimave, ze si za cely ten cas nezistil, ze sa Aladin aktualizuje kazdych 6 hodin. :)

Za mna je SHMU velmi dobry zdroj. Riadim sa nim dlhe roky. Kombinujem Aladina a radar kvoli zrazkam, obcas druzicu kvoli oblacnosti a po novom uz aj A-LAEF kvoli pravdepodobnosti zrazok ...


Radar je super a Aladina už hádam vyše roka nesledujem, A-LAEF sa dá - podľa mňa bol ALADIN voľakedy presnejší.
Momentálne frčím na "VENTUSKY" a to čo mám predinštalované v mobile - to vychádza.

PS: víkend vyzerá super ? ešte keby bol čas na bike ?
04.05.2024 - 10:09:01
01
máš pravdu, splietol som si to s tym modelom a-leaf, ten je len raz za 12h
samozrejme pozeram aj ja v daný deň ráno predpoveď ale ako som už písal xy krát bola realita uplne iná (okolo obeda, teda tesne pred nahratim noveho modelu) ako predpoveď z rana

inak využívám už roky aj českú appku - meteor - zražkove mapy/model ... ta ma zachranila niekolko krát - hlavne pred búrkou

každopádne stojim si za tým čo som napisal vyšsie a to, že česká predpoveď, ich modely su presnejšie
04.05.2024 - 17:34:40
00
nocna mora vsetkych predpovednych modelov:
V teplom a vlhšom vzduchu sa bude nad našou oblasťou naďalej udržiavať
nevýrazné tlakové pole.
04.05.2024 - 18:52:38
00
Predpovede SHMU sú na úrovni losovania v Tipose. V obidvoch prípadoch sa údaje z blízkosti pozície pozorovateľa málokedy zhodujú s údajmi uvádzanými na obrazovke... :)
Moja reumatická starká dokáže lepšie predpovedať ako bude ... ;)
06.05.2024 - 08:31:29
00
Tak zacni so starkou podnikat. Vela firiem chce co najpresnejsiu predpoved.
06.05.2024 - 09:01:39
01
Dokonca aj žabka s rebríkom v sklenenej fľaši tromfne SHMU. Priznajte si, aj tak kazdý berieme tú predpoveď v telke tak 50/50 a skôr ako tému keď už nieje o čom hovoriť...

pravda či mýtus???
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/262695/umi-rosnicka-predpovidat-pocasi-mytus-nebo-pravda.html
06.05.2024 - 14:21:29
00
Uz nam v stredu neleje ale zajtra pol dna poprcha? :^) meteoblue cca rovnako a yr dazd dokonca aj zajtra aj v stredu. No vyber si |( Aj ked podla radaru mozno nieco nakoniec este dneska dofuka..

Prílohy:

IMG_4497.png
IMG_4497.png 106.92 KiB thumb_up0thumb_down

06.05.2024 - 17:47:40
00
paráda u nas 11mm doobedu... takže mi fajn poleje, aj sa trochu naplní nádrž... lebo na orave sa už poriadne práši
06.05.2024 - 19:46:14
00
Yr.no sa akosi nevie trafiť do toho dažďa...malo včera, malo dnes a nikde nič. Nezvykli mať také nepresné predpovede.
06.05.2024 - 20:05:12
00
Tak už sa trafili :)
07.05.2024 - 08:35:45
00
konečne vychytávka pre tých, ktorým vadilo jazdiť v daždi ... :)

Prílohy:

comfort.jpg
comfort.jpg 64.08 KiB thumb_up0thumb_down

07.05.2024 - 08:41:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up