cyklista ma ist po (pri) krajnici - keby siel v odbocovacom pruhu, siel by po jeho pravej strane - v zivote by ma v tejto situacii ako sofera nenapadlo ze ide v odbocovacom pruhu. zlozitejsie je to ale s tou krajnicou - kedze ten priebezny (ani odbocovanie pruhy do lava) krajnicu nemaju. davnejsie to bolo rozoberane v nejakej relacii - zaver kadial mam vlastne ist si nepamatam. osobne ale nejazdim tak ako zrazeny cyklista z videa ale pri ciare z lavej strany akoby tam ani ten odbocovaci pruh ani krajnica nebola.
17.05.2017 - 11:32:44
00
Je zaujímavé že za každým nickom , ktorý dá za vinu cyklistovi sa skrýva " lesný " jazdec , ktorý poväčšine hovno na ceste najazdil , ale dáva take " dobroty a múdra zo života " , že mi je na :puke: ... To video z "divokého " východu - jednoznačne chyba vodiča . Kvakob aj ked je " lesak" to zhodnotil najobjektívnejšie ...


Naposledy upravil Ramon1 dňa 17.05.2017 - 15:58:02, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2017 - 15:55:15
01
v tejto diskusii cyklistovi vinu nedava nikto myslim ...
17.05.2017 - 15:57:52
00
...si na drogách , ci nerozumieš písanému textu ? Tak si este raz a v klude prečítaj Minikina a Pol-a
17.05.2017 - 16:00:01
00
co ti na to odpovedat ? :)
ano, mas pravdu

akurat sme sa dostali do takeho stavu, ako kedysi v teme "ktora cyklistika je bezpecnejsia" ...
tak sa nehraj na ceruzku, lebo prave toto je taka situacia (inkriminovane video), kde je uplne jedno, kto je v prave a ma prednost - odsere to vzdy cyklista
17.05.2017 - 16:34:33
00
proste siel za ciarou a presiel cez zebru :) bezne su taketo krizovatky riesene aj ostrovcekom namiesto zebry, mam taku 100m od domu....keby skakal cez ostrovcek tiez by bol na vine vodic? predvidanie je druha vec, ale z technickeho hladiska je na vine cyklista :) to je jedno na ktorej strane bol, proste bol vtom pruhu...vid foto, ked je niekto v odbocovacom pruhu automaticky idem vedla ostrovceka a davam prednost z prava...kto jazdi ako pan na videu, tak vela stastia v dalsom zivote :) ....

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 201.25 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2017 - 16:37:01
00
Ramon1, ja nedávam vinu cyklistovi. Len tvrdím, že to bude mať veľmi ťažké ak by chcel presvedčiť poisťovňu vodiča, že to bola vina len toho vodiča. Vladko Weiss je podľa prokurátorov tiež čistý ako ľalia ale pritom vieme, že pri svojej spanilej jazde zákonov porušil až až. Ale skutok sa nestal.
BTW: na ceste (cestnom bicykli) mam najazdených určite viac ako ty. Ty "cestný" jazdec. Ak ešte pár rokov výdatne pojazdíš (a ja sa dám výhradne na lesné jazdy) tak sa možno dočkáš že budeš mať na ceste najazdené rovnaké hovno ako ja.
17.05.2017 - 18:27:55
03
No tak droty mali ist von o mesiac,ale nejak som to urychlil :D Namiesto 3 kusov som ich nasekal na 6 kusov :) každopadne lave 3ks mi vyberu zajtra ,zvyšne si vezmem do hrobu.su navrtane v kostiach a i ked to na foto tak nevyzera,tak nebudu prekažat do buducna v pohybe

Prílohy:

ruka.png
ruka.png 338.61 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2017 - 19:34:07
01
Minikin napísal:

BTW: rad by som vedel ako dopadne sudne vyrovnanie po uz vyssie spominanej nehode v Kosiciach. Co na to povie pravnik poistovne mladeho z mercedesu a hlavne sudca. Pretoze ako je zname je to rychlostna cesta kde cyklista podla zakona nema co hladat ale na druhej strane je to rychlostna cesta ktora vobec nesplna parametre rychlostnej cesty a pre neexistenciu zmysluplnej alternativy pre cyklistov (nie, obchadzka cez Bukovec a Sacu nou nie je) po preklasifikovani na rychlostnu cestu ich tam aj policia ticho tolerovala. Samozrejme teraz bude asi prva ktora da ruky prec.


no ako by sa asi mala postavit k tomu PZP poistovna vinnika ? samozrejme ak bude vodic uznany za vinneho, poistovna bude platit skody a ruky od toho urcite neda prec, lebo nema preco ... to ci tam bol cyklista protipravne alebo zakonne je irelevantne, zakon o PZP stanovuje kedy poistovna moze odmietnut plnenie a tieto pripady sa tykaju vylucne porusení povinností poisteneho, a nie poskodeneho ...

je to podobne ako ked sposobim nehodu a poskodeny vodic bol opity ... samozrejme ma to viny nezbavuje a poistovna bude poskodenemu platit, akurat ten opity dostane od policajtov pokutu za jazdu pod vplyvom ...
17.05.2017 - 19:35:59
00
A bude vodič uznaný za vinníka? Myslíš že jeho právnik ho z toho nebude chcieť vysekat? Ide mu o pár rokov za mrežami. Použije všetko možné aby svoj podiel viny minimalizovali. A prítomnosť cyklistu na rýchlostnej ceste bude to prvé čo použije.
A ani o poisťovniach si nerob ilúzie. Nahnevaných reakcií poškodených pri nehodách odškodnenych z PZP Vinníkov sú plné internety. Poisťovne tiež bojujú za minimalizovanie svojich záväzkov.
17.05.2017 - 20:09:50
01
pisal som jasne "ak bude vodic uznany za vinneho ...
poistovna nijako nevstupuje do vysetrovania policie ani do sudneho procesu s vinnikom ...
poistovna nastupuje az ked bude vodic pravoplatne uznany za vinnika nehody a poskodení si u nej uplatnia nahradu skody ...
a v tom okamihu nema poistovna ziadne paky vyvliect sa z plnenia poskodenym, má paky len na nahradu plnenia od vodica ak ten porusil povinnosti dane zakonom (napr. alkohol, 15-dnova lehota na nalasenie, vedenie vozidla nesposobileho na premavku, omeskanie s platenim poistneho, viedol vozidlo neopravnene)
17.05.2017 - 20:21:20
00
Ako som písal Minikin si lesný jazdec s " lesným " pohľadom na vec ... Na ceste si možno jazdil viacej ako ja no podľa mna este v čase ked cesty brázdili dvojtakty a počet áut aj s kombajnom co sa prehnal cez hlavnú cestu za 1 hodinu , bolo 6 kusov :) ... vráť sa na cestu , nieco spolu " nakrútime " v dnešnej dobe , cez tyžden a potom špekuluj ako Beta s prirodzenim ...

A ak sa už daš na odbornú dišputu , uvítal by som valídne dáta , nie tie " kaleráby " z Googelu ...
17.05.2017 - 20:25:37
02
idem si to pustit teda ked sa tak vadite :-)
17.05.2017 - 21:29:22
00
vlastoch a ja som písal že pri rozhodovaní o vine vodiča sa ten bude snažiť dosiahnuť pre seba čo najnižší trest a tým pádom použije všetko čo len bude môcť. Tým pádom pomáha aj poisťovni.
A pri rozhodovaní o vine zároveň padne aj verdikt o výške náhrady z PZP ktoré je poisťovňa povinná akceptovať?

Ramon1
Vidíš, zle myslíš. To ze som o necelé 2 roky starší od teba neznamená že neviem co je jazdiť v dnešnej premávke. Aj keď pravda ze keď idem na cestu tak si radšej vyberám tie, kde je menšia premávka. Jazdí sa tam príjemnejšie. Ale to neznamená že nepoznám veci ako ke-soroska v špičke vrátane úseku kde došlo k tej nehode ci jahodnu s bláznivými motorkármi alebo Dargov. Hlavne je ze si si znova rypol a klasicky sa nezdrzal posmešných formulácii.
17.05.2017 - 21:40:54
07
no gulfast tak nech ti to dopadne čo najlepšie a prajem ti rýchli návrat na bike, ale samozrejme k všetkým ostatným činnostiam :) , tak ten Vtáčnik budeš musieť odložiť, škoda, no on ťa počká :)
17.05.2017 - 23:35:49
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up