Yogisz napísal:
Tak dnes jeden výborný pád na špitálskej pri americkom námestí , koleso šmyklo na mokrých koľajach v zákrute
Výsledok je roztrhnuté tričko, rozbité koleno, jemne narazená hruď a fest narazený lakeť
Domov som už prišiel MHD, len som zvedavý ako odsoferujem zajtra 450km keď mi s rukou nejde poriadne hýbať :)


na tie kolaje mam tiez dobru spomienku. v jedno vikendove dopoludnie som tam zasekol predne koleso a letel cez rajdy. vysledok bola rozbita hlava, krv mi stekala po tvari, tak som sa rovno odobral cez cestu do univerzitnej nemocnice. vratnicka mi odmietla davat pozor na bike tak siel somnou do cakarne. samozrejme s tou krvou na tvari som necakal ani minutu [=
15.05.2017 - 23:23:45
00
hh to je nejake popularne miesto :) ja tiez v zime, isiel som od spitalskej k blumentalu, v zime zamrznute kolaje, samozrejme ze nie kolmo ale sikmo na kolaje a vysledok bol na svete
vsetci co stali na semafore mali zabavu a ja som sa ledva pozbieral zo zeme, nikto ani prstom nepohol len kukali a rehotali sa ale nastastie nic zlomene len dva tyzdne som mal lavu stranu rozbitu na kasu.
16.05.2017 - 09:17:17
00
Mňa odstrelilo na pruhovany ostrovček čiže som nikomu nezavadzal, pribehli ale nejaká partia zo zahraničia , celkom šikovný pomohli mi na nohy aj trvali na sanitke najprv následne aj prevadzkar oproti z krčmy čiže 👍 za reakcie okoloidúcich , auta nič ale nevadí

Výsledok je zlomený horný koniec vretennej kosti, ortéza (nakoľko cestujem do zahraničia za dva dni sadru som nechcel ) a ďalšia dobrá historka xD
16.05.2017 - 10:18:00
00
hh skoro ako ja akurat ja som sa hodnu chvilu nevedel postavit
tiez tam stal a nejavil znamky pohybu az kym som neprisiel blizsie
thumb_up0thumb_down
16.05.2017 - 15:03:49
00
Aj ty si isiel v odbocovacom pruhu a nakoniec si neodbocil ako ten cyklista vo videu? Trochu aj jeho chyba...
Aj ked evidentne sofer auta asi ani len netusil ze po ceste (to je jedno v ktorom pruhu) ide nejaky cyklista.
16.05.2017 - 16:27:05
02
Nie, tu bol len jeden pruh :D
16.05.2017 - 18:55:20
00
no ako som pozeral to video, tak sa sice zda, ze ide v odbocovacom, ale on v podstate ide v priamom, akurat po jeho kraji, aby ho auta mohli v pohode obist. Na chybe bol vodic auta, mal predvidat... A navyse cyklista nedaval znamenie o smere jazdy v pravo.
16.05.2017 - 20:37:42
04
az teraz som si vsimol ten doublekill najprv ho nabral jeden a odrazil ho do druheho uf
16.05.2017 - 20:39:52
00
filipza napísal:
no ako som pozeral to video, tak sa sice zda, ze ide v odbocovacom, ale on v podstate ide v priamom...

ma cyklista po lavej strane plnu ciaru ? lepsie je to vidiet na zaciatku videa
tak potom asi ide v tom pravom pruhu, ktory je odbocovaci ...
samozrejme je na vine vodic (bolo mu uplne fuk, ze tam nejaky cyklista ide) - predvidat musi hlavne slabsi :(
17.05.2017 - 08:45:46
00
tak to aby som prehodnotil prejazd krizovatkami. tiez chodim pred krizovatkou po ciare. nechavam vlavo volny priamy pruh pre auta kedze tym autam ide oproti opacny smer tak nech maju viac miesta. odbocujuce auta po pravej strane maju vzdy sirsiu krajnicu keby ma chceli obehnut vacsim oblukom. robim to tak aj pred kruhacom ale asi to prehodnotim. samozrejme pred kruhacom sa uz otacam a pytam si miesto a cez kruhac uz idem stredom ako Auto kedze ma kazdy vodic pusti..
17.05.2017 - 09:11:16
01
cyklista by mal prednosť aj keby odbočoval, takže je bezpredmetné riešiť či šiel alebo nešiel za čiarou... skôr sa čudujem, keďže je to rukso, že mu nešli tí čo ho sundali ešte naložiť ručne...
17.05.2017 - 09:18:03
02
Az take bezpredmetne to zasa nie je. Skus o tom presvedcit pravnika poistovne ktora by mala platit skody.
Ano, mal by cyklista prednost aj keby odbocoval ale v tom pripade by k ziadnej zrazke nedoslo pretoze cyklista by odbocil a auto sa plynule zaradilo za neho. Deje sa to bezne ze auto odbocujuce z hlavnej sa uz pomaly pohne (najma ak krizuje viac pruhov) aj ked to druhe odbocujuce z hlavnej este manever nedokoncilo - ale je v odbocovacom pruhu a dava smerovku.V case ked auto bolo na mieste zrazky by uz odbocujuci cyklista bol 5 metrov pred nim na vedlajsej ceste.
Ale aj tak je evidentne ze ho vodic vobec "neregistroval".

BTW: rad by som vedel ako dopadne sudne vyrovnanie po uz vyssie spominanej nehode v Kosiciach. Co na to povie pravnik poistovne mladeho z mercedesu a hlavne sudca. Pretoze ako je zname je to rychlostna cesta kde cyklista podla zakona nema co hladat ale na druhej strane je to rychlostna cesta ktora vobec nesplna parametre rychlostnej cesty a pre neexistenciu zmysluplnej alternativy pre cyklistov (nie, obchadzka cez Bukovec a Sacu nou nie je) po preklasifikovani na rychlostnu cestu ich tam aj policia ticho tolerovala. Samozrejme teraz bude asi prva ktora da ruky prec.
17.05.2017 - 09:33:00
00
Ktej nehode z ruska, jednoznacne chyba cyklistu, ved krizoval zebru...
17.05.2017 - 09:47:28
02
neviem co riesite ,cyklista nejazdi vlavo v pruhu ale vpravo pri okraji ,keby odbocoval bol by pri pravom okraji odbocovacieho pruhu pripadne v jeho strede a ked meni pruhy vystrci dostatocne vopred paprcku ....kazdemu "normalnemu" vodicovi bolo jasne uz z jazdy ze odbocovat nebude ...vodicak dnes potrebuje skoro kazdy ,ale nie kazdy by ho aj mal mat kedze nedokaze spravne reagovat ani na takuto "beznu pomalu a prehladnu" situaciu ,vsetkym ostatnym ide o zdravie a zivot...
mohla zabocit este dlho pred nim ,cakala a keby aj odbocil ,tak by ho najmenej ohrozila alebo sepalila zozadu ,ako nacasovala zrazku dokonale...
17.05.2017 - 10:01:37
014
inak ked kuknete ten druhy pohlad tak to vyzera tak ze ide bajker, prazdny protismer "pockam pustim ho", lenze vtom sa objavia auta "stres", tak to chce stihnut akoze poza cyklistu ,no len odhad rychlosti vzdialenosti a "praca" na spojke robia "svoje"
17.05.2017 - 10:14:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up