Ja neviem, nebude skôr problém v celkovom počte áut? Poznám mnoho rodín z Petržalky (8 rokov som tam žil) a každá vlastnila min. 2 autá. S príchodom parkovacej politiky síce hromžili že budú musieť platiť za každé auto, ale nikto z nich autá nepredal a ani v budúcnosti nepredá, pretože ročné poplatky sú aj tak nízke.
Tých Janových 20 UK áut je ten zásadný problém? Keby tam neboli, miesta zaplnia okamžite domáci a návšteva by krúžila tak ako krúži aj teraz.
scarinko Jano1987koľko áut parkujete na váš byt? Len pre info..
17.03.2023 - 11:55:28
01
na nas oficialne 1, realne 2. (druhe je prihlasene na iny byt kde nemaju auto)
nemozeme mat 1, nerealne na pouzivanie

ale viem ze tu v okoli je par bytov kde je aj viac aut. nie UK auta ale UA.
A kde tych 20 domacich tam pride? kde su zaparkovani ked su tam UA auta?
17.03.2023 - 11:59:22
00
LOL, ze dvaja ludia nemozu mat len jedno auto. :D First world problems...

Pre mna bolo zavedenie parkovacej politiky prinosom. Od jej spustenia nie je problem zaparkovat kedykolvek, predtym to problem bol. Ale kontrolu vnimam ako nedostatocnu, kedze sa spolieha len na nejakych panacikov co behaju po uliciach. Nerozumiem preco nie je appka pre verejnost, aby kazdy vedel overit ci ten co parkuje v danej zone tam parkuje opravnene alebo neopravnene. Ak neopravnene, tak by stacilo len v appke nahlasit nespravne parkujuce vozidlo a kontrolor by uz len prisiel dat nalepku. Bolo by to rychlejsie aj efektivnejsie ako momentalne a ignoranti by casom pochopili, ze sa neoplati skusat parkovat nacierno.
17.03.2023 - 12:00:58
02
a neviem, nebude skôr problém v celkovom počte áut?

Asi tak, primarnym cielom parkovacej politiky nie je vyberat peniaze. Ide hlavne o to aby si ludia nahalsovali trvaly pobyt ak niekde byvaju dlhodobo a aby si ludia rozmysleli ci musia chodit vsade autom (napr. vyssie spominane navstevy v inych mestskych castiach).

Este clanok s info ohladom toho zamietnuteho parkovacieho domu. Typicky slovensky pristup, nadavat na nedostatok bytov a parkovania ale nie ked sa ma stavat mne pod oknami lebo nebodaj budu musiet zrezat 2 vyschnute stromy. https://www.yimba.sk/clanky/petrzalka-nechala-hlasovat-verejnost-o-navrhu-parkovacieho-domu-najviac-obcanov-bolo-proti
17.03.2023 - 12:01:45
01
Jano1987 napísal:
U nás tiež začína byť problém s parkovaním a v okolí parkuje ma modrých miestach tak 20 UA vozidiel. Tiež sa domáci sťažujú, že keď k nim ide návšteva, tak musia hľadať miesto, príde UA vozidlo, niekam si to hodí a nič sa nedeje. V okolí máme aj pár prechodov a nemajú problém to dať aj rovno na prechod. Mať SK značku, do hodiny odtiahnuté. UA kým majiteľ neodíde, tak tam je a je jedno, koľkokrát človek volal políciu. Takže znechutenie časti ľudí nad situáciou je snáď predsa pochopiteľné... Netreba tu hneď nad tým grcať. Kolegov brat žije na Dlhých Dieloch a má vyhradené parovacie miesto na značku a platí si za to. Napriek tomu, mu tam bežne parkuje jeden ich UA sused a nestačili ani dohovory, a polícia odmieta auto odtiahnuť, aj keď im tam máva papierom, že je majiteľ miesta. Ale pokutu za to, že zaparkoval 4,91m pred prechodom mu bez problémov dali (mal byť 5m od prechodu), a bol riadne naštvaný, lebo zase mu tam UA sused parkoval na mieste a policia to odmieta riešiť a nemal kde inde zaparkovať a to parkoval tak 500m od domu.

Ale treba!
Ak si niekto neuvedomuje,že ta parkovacia politika sa vnicom nezlepší,ak by aj tí Ukrajinci naraz zmizli...Ale ak niekto druhému aj rakovinu závidí,ten reflux neovládam...
17.03.2023 - 12:05:27
00
Jezus napísal:
Ak neopravnene, tak by stacilo len v appke nahlasit nespravne parkujuce vozidlo a kontrolor by uz len prisiel dat nalepku.
nalepku netreba, argumentom pre zavedenie objektivnej zodpovednosti bol prave scenar ze zdokumentovat a odoslat platobny rozkaz ...
17.03.2023 - 12:05:55
00
TOME napísal:
Ja neviem, nebude skôr problém v celkovom počte áut? Poznám mnoho rodín z Petržalky (8 rokov som tam žil) a každá vlastnila min. 2 autá. S príchodom parkovacej politiky síce hromžili že budú musieť platiť za každé auto, ale nikto z nich autá nepredal a ani v budúcnosti nepredá, pretože ročné poplatky sú aj tak nízke.
Tých Janových 20 UK áut je ten zásadný problém? Keby tam neboli, miesta zaplnia okamžite domáci a návšteva by krúžila tak ako krúži aj teraz.
scarinko Jano1987koľko áut parkujete na váš byt? Len pre info..

tam nie je problem. kazdy obyvatel s trvalym pobytom moze mat nahlasene auto. limit na byt boli tusim 4. teda ak jedno dieta ma 18 tak mozu mat 3 rodinne sukromne + 1 firemne ak tam ma firma sidlo.

edit: tak som to aj pohladal. tak 3.

"Na jeden byt je možné vydať maximálne 3 rezidentské karty. Jednej osobe možno vydať len jednu rezidentskú parkovaciu kartu. "
17.03.2023 - 12:06:52
00
Jezus napísal:
LOL, ze dvaja ludia nemozu mat len jedno auto. :D First world problems...

Pre mna bolo zavedenie parkovacej politiky prinosom. Od jej spustenia nie je problem zaparkovat kedykolvek, predtym to problem bol. Ale kontrolu vnimam ako nedostatocnu, kedze sa spolieha len na nejakych panacikov co behaju po uliciach. Nerozumiem preco nie je appka pre verejnost, aby kazdy vedel overit ci ten co parkuje v danej zone tam parkuje opravnene alebo neopravnene. Ak neopravnene, tak by stacilo len v appke nahlasit nespravne parkujuce vozidlo a kontrolor by uz len prisiel dat nalepku. Bolo by to rychlejsie aj efektivnejsie ako momentalne a ignoranti by casom pochopili, ze sa neoplati skusat parkovat nacierno.

presne teba som cakal ze napises, clovek co sa stara tak max sam o seba
jedno auto je skoro stale niekde prec na cestach takze druhe auto je u nas must have ale ty sa kludne voz mhd ked ti to vyhovuje

problem bol a mozno este je z sa rozdavali administrativne TP kde si CPckari dokazali vybavit rezidentske parkovanie aj bez TP v BA.


Naposledy upravil scarinko dňa 17.03.2023 - 12:15:56, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2023 - 12:14:31
00
ivast napísal:
nalepku netreba, argumentom pre zavedenie objektivnej zodpovednosti bol prave scenar ze zdokumentovat a odoslat platobny rozkaz ...

No ano, nalepka je len informativna. Ale vychovny efekt ma aj na dalsich co by chceli zaparkovat v rozpore s pravidlami ak si ju vsimnu. Ja ako obcan by som cez appku len dal podnet na kontrolu vozidla kontrolorovi a ten by to musel potvrdit oficialne a zaevidovat pokutu. Ale urcite by to zvysilo efektivitu / pocet odchytenych vozidiel. Ti kontrolori sa v zone nepohybuju nonstop, takze s trochou stastia sa da parkovat aj bez pokuty.
17.03.2023 - 12:15:33
00
scarinko napísal:
presne teba som cakal ze napises, clovek co sa stara tak max sam o seba
jedno auto je skoro stale niekde prec na cestach takze druhe auto je u nas must have ale ty sa kludne voz mhd ked ti to vyhovuje

problem bol a mozno este je z sa rozdavali administrativne TP kde si CPckari dokazali vybavit rezidentske parkovanie aj bez TP v BA.

co mrncis na byt mas povolene 3 auta...
17.03.2023 - 12:17:12
00
o com? vsetky tie mimo BA SPZ tam teda parkuju ako?
17.03.2023 - 12:19:41
00
Jezus napísal:
No ano, nalepka je len informativna. Ale vychovny efekt ma aj na dalsich co by chceli zaparkovat v rozpore s pravidlami ak si ju vsimnu. Ja ako obcan by som cez appku len dal podnet na kontrolu vozidla kontrolorovi a ten by to musel potvrdit oficialne a zaevidovat pokutu. Ale urcite by to zvysilo efektivitu / pocet odchytenych vozidiel. Ti kontrolori sa v zone nepohybuju nonstop, takze s trochou stastia sa da parkovat aj bez pokuty.

Čím chceš byť? Čím chceš byť?
Údavač! Údavač!
17.03.2023 - 12:21:20
10
scarinko napísal:
o com? vsetky tie mimo BA SPZ tam teda parkuju ako?

napriklad moj brat ma firemne auto na ceskych SPZ ma trvaly pobyt v petrzalke ma normalne prihlasene auto v parkovacej politike a viem si predstavit ze nejaky scarinko ked ide okolo tak mrnci ze cesky hajzel mu zabera miesto ;)
17.03.2023 - 12:22:14
011
preeeesne :) len nejak neverim vsetkym tym vychodniarskym znackam co sa im auto nepohne cely tyzden z miesta ze su to firemne auta firiem z vychodu vies
17.03.2023 - 12:23:25
00
v tomto pripade by som kludne tri krat za den dobrovolne oskenoval ulicu okolo domu ...
17.03.2023 - 12:24:08
00
keyboard_arrow_up