Je na to norma, myslim 4% musia byt vyhradene alebo minimalne jedno miesto. Inak by to nemohli skolaudovat.
ak nebola novelizovana tak
Vyhláška MŽP SR č. 532/2002

§ 56 ods. 2

Na vyznačenej pozemnej, nadzemnej a podzemnej odstavnej a parkovacej ploche pre osobné motorové vozidlá musia byť vyhradené 4 % stojísk, najmenej však jedno stojisko, pre vozidlo osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie a musí byť umiestnené najbližšie k vchodu do príslušnej stavby. Vyhradené stojisko musí spĺňať požiadavky podľa prílohy bodu 3.1. a musí byť označené medzinárodným symbolom prístupnosti uvedeným v prílohe bode 4.

3.1. Parkovisko a odstavná plocha

3.1.1. Šírka stojiska na odstavnej ploche pre vozidlo osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie musí byť najmenej 3500 mm a môže mať sklon najviac 1:20.

3.1.2. Miesto na parkovisku určenom pre autá osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie musí byť s verejnou pešou plochou spojené zošikmeným obrubníkom širokým najmenej 1 000 mm, so sklonom najviac 1:8.
20.07.2016 - 19:51:20
00
astro napísal:
Tak zaparkuje na nevyhradenom parkovacom mieste rovnako akoby zaparkoval na vyhradenom.


Invalidi musia mat sirsi priestor na vystupovanie
20.07.2016 - 20:09:27
00
Ok, takže príde pred MTBiker kde má červo povedzme 4 parkovacie miesta, 2 z toho budú obsadené a 2 voľné. Ale invalid nezaparkuje lebo ani jedno miesto nie je označené ako pre invalidov. To tým chceš povedať?
20.07.2016 - 20:29:14
00
Prečítaj si ešte raz tu citáciu zákona vyššie. Minimálne jedno miesto musí byť vyhradené pre invalidov a musí tak byť označené. Plus nejaké tie postihy pre vozidlo bez "kartičky" stojace na vyhradenom mieste.


Naposledy upravil miro33333 dňa 21.07.2016 - 06:00:23, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2016 - 05:57:42
00
Viem čítať, reagujem na otázku na vrchu tejto strany.
21.07.2016 - 06:00:04
00
Tak potom nechápem zmysel tvojej otázky nado mnou...
21.07.2016 - 06:03:21
00
Tak ešte raz trochu inak: invalid sa rozhodne, ze chce ist na mestskú plaváreň, autom s "kartičkou". Pride pred ňu, parkovisko je prázdne ale ani jedno miesto nie je označené príslušnou dopravnou značkou tak nezaparkuje a odide.
Rozumiem zakonu, v tomto pripade vyhláške a viem čítať s porozumenim. Reagujem na otázku: co ked sa invalid rozhodne kupit dietatu bicykel? A tiez na to, ze potrebuje väčší priestor na vystupovanie. Ak take miesto nie je k dispozícií jednoducho pouzije obycajne parkovacie miesto....lebo môže.
21.07.2016 - 06:17:33
00
Moct moze, len napr zaparkuje vystupi. Pride iny vodic nevie ze auto vedla je invalid. Zaparkuje normalne vedla neporusi nic, neprekroci ciary. Ale ked sa vrati invalid, uz nedokaze nastupit do auta.
21.07.2016 - 06:30:23
00
astro, nerozumieš výrazu "musí" v citácii vyhlášky vyššie?
21.07.2016 - 07:02:15
00
Rozumiem. A ty rozumies vyrazu "moze"? Bavime sa o dvoch rôznych veciach, ja o tom co urobí invalid ked chce ist kupit synovi bicykel a ty o tom co musi subjekt zabezpečiť na parkovisku.
Opakujem - rozumiem pisanemu textu, dovolim si tvrdit, ze niektorym právnym predpisom trochu viac nez bezna populacia a som dokonca sociálne citiaci obcan a nikde som netvrdil, ze subjekt nema konat v zmysle príslušného pravneho predpisu. Takže uz si dufam rozumieme.
21.07.2016 - 07:09:00
00
Anythingelse napísal:
Čo keď rodič vozíčkar chce ísť dieťaťu kúpiť bicykel ? Myslím, že pár vyhradených parkovacích miest je to najmenej čo môžeme pre tých bojovníkov s nešťastným osudom urobiť.

to je úplne v poriadku že majú miesta.. len občas to je na hlavu, ako aj v článku píšu o tých mega parkoviskách pri obchodných domoch či centrách..
a možno podceňujem aj MTBiker predajňu ktorá je umiestnená v dedine kde široko ďaleko nič iné nie je a majú nonstop narvané parkovisko ;)
21.07.2016 - 07:10:16
00
astro napísal:
Rozumiem. A ty rozumies vyrazu "moze"? Bavime sa o dvoch rôznych veciach, ja o tom co urobí invalid ked chce ist kupit synovi bicykel a ty o tom co musi subjekt zabezpečiť na parkovisku.
Opakujem - rozumiem pisanemu textu, dovolim si tvrdit, ze niektorym právnym predpisom trochu viac nez bezna populacia a som dokonca sociálne citiaci obcan a nikde som netvrdil, ze subjekt nema konat v zmysle príslušného pravneho predpisu. Takže uz si dufam rozumieme.


Nie, neozumieme. Pokial je subjekt povinný a neporuší zákon, tak invalid ktorý chce kúpiť dieťaťu bicykel jednoducho bude na parkovisku mať to označené miesto a pokiaľ už na ňom nebude stáť iný kúpychtivý vozíčkár, či bezočivý ignorant, tak v pohode zaparkuje. Howgh!
21.07.2016 - 08:16:52
00
Máš pravdu, nerozumieme. Kupychtivy vozickar u "ignoranta" teda nenakupi aj keby mal cele parkovisko prazdne... Howgh
21.07.2016 - 08:19:44
00
Nezaparkuje na prázdnom parkovisku, krásny antagonizmus Daj ešte niečo
21.07.2016 - 08:37:57
00
Nenapisal si uz howgh? No dobre, ja sice tiez ale ked si nedas pokoj tak este raz. Otázka znie: Co urobí vozickar ked chce dietatu kupit bicykel.
Sadne do auta s "kartičkou" a pride pred predajňu s bicyklami kde
A) je vyhradene miesto pre invalidov a je voľne
B) je vyhradene miesto pre vozickarov ale je obsadene. Nevyznacenych miest je ale 10 voľných.
Edit: zabudol som moznost
C) Nie je ziadne vyhradené miesto pre invalidov ale je dostatok volnych neoznacenych parkovacích miest
Prosim odpovedz mi na tieto tri moznosti.
21.07.2016 - 08:38:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up