taka pikoška, nič neznamenajuca a na nikoho cilene nenamierena !

znie to v tejto dobe neuveritelne ale moj dedek (umrel v roku 2004), tak oni mali doma sluhov. nazvime ich cosi ako "kulakmi" , si este najimali bírešov....
na margo prispevku johnySVK, ktory spomina utecencov ako sluhov v domacnosti - aspon ja to takto chapem.
23.11.2017 - 11:12:13
00
ale otroctvo zrusil uz abraham lincoln :D
23.11.2017 - 11:13:39
00
njn z USA do europy je daleko...internet este nebol a kym to došlo aj v naš kraj to potrvalo....ved ani Stalin v 50tych rokoch o tomto bezpecne ani nechyroval, ked zriadzovali gulagy....inak by istotne take nic neprivolil.... :-)
23.11.2017 - 11:20:18
00
duves napísal:
Len čert vie, s akymi chorobami.

Trochu brzdi ten svoj skrytý fašizmus, dnes sa napríklad vyžaduje ako povinné očkovanie do zahraničia IBA žltá zimnica - teda tam, kde je. Je totiž endemická. Inkubačná doba 3-6 dní, to taký černoško nie je ešte ani na hranici.
S čímkoľvek ostatným buď zabudni, že by si s tým sem došiel (napríklad taká cholera sa isteže dá dostať, ale inkubačná doba je pár hodín, max. nejaké zo 2 dni, takže sa zosereš cestou), a vlastne to ani nie je nič, čo by sa nedalo liečiť ľavou zadnou alebo čo by tu nebolo.
Podstatne zaujímavejšie je ísť tam a dostať nejakú z tamojších legendárnych parazitóz, ale na to musíš byť prítomný na mieste a byť ďobnutý správnym hmyzom a pod. - preto ma do trópov nikto nedostane, jednak na to nemám termoreguláciu, dvak ma nepriťahujú miestne pomery a treťjak ma možnosť dostať napríklad maláriu nenapĺňa rozkošou. Malária bez anofela nie je prenosná - a v tomto smere je skôr zaujímavé, ak si napríklad správny faš, zamyslieť sa nad popieračstvom globálneho oteplenia, ktoré v sebe má pestovať ako každý správny trumpista, tak každý správny fašista. Pretože v 80. rokoch si napríklad k babezióze (alebo tvoj pes) mohol prísť tak v Bulharsku. Dnes to nie je problémom ani v Žiline, pretože babézie už znesú tunajšiu klímu. Nie že by boli menej zimomrivé, ale Zem nám poněkud zohrialo.
Takisto maláriu sem neprinesú imigranti, ale sem domigruje s vracajúcim sa anofelom (well v podstate tiež imigrant, alebo skôr navrátilec :D len sa obávam, že nebude používať fašo approved hraničné prechody, ale podnikne airborne insertion). Mimochodom, ona tu aj bola - k eradikácii prišlo v r. 1946 v súvislosti s budovaním širokorozchodky do Čopu, kedy opakovane vystriekavali pás okolo budúcej trate v šírke asi 6-8 km, aby im neochoreli budovatelia, a tým zlikvidovali tunajší fokus. Kedysi bola aj v Podunajsku. Najbližší fokus je, ak ma pamäť neklame, v delte Dunaja.
Ďalej som vo fašo kruhoch zachytil hrôzu zo západonílskej horúčky. Nuž, fašíkov opäť sklamem, napriek názvu vektor ochorenia (Culex pipens) je komár bežný aj v našich končinách a aj samotný vírus bol u nás izolovaný už niekedy v 60. rokoch. V okolí Viedne je taký notable focus. Celkove, nechať sa opájať "ľudovými názvami" chorôb a fixovane na ne prehlasovať obyvateľstvo daných oblastí za škodnú a presadzovať ich lov je mierne *****, ako sa dá pekne demonštrovať na tom, že ako vírus nílskej horúčky si pokojne odjakteživa vegetuje na Záhorí a pri Šniclograde, tak aj adenská horúčka (dengue) sa nevyskytuje len v Adene, ale globálne vo všetkých trópoch a oba vírusy sú príbuzné s vírusom japonskej encefalitídy, ktorú môžeš pokojne dostať aj v Indii (ako aj na Sibíri) a v spomínanom Japonsku by som hodnotil riziko ako vcelku zanedbateľné.
23.11.2017 - 12:06:24
02
tulenik ze ty si nejaky akademik.
23.11.2017 - 12:13:34
00
Boha a to ste akym jazykom hovorili? A americky viete?
23.11.2017 - 12:20:10
02
petrik napísal:
tulenik ze ty si nejaky akademik.

Ja som sa zlakol, že je to DR.Lokoty.

Inak, vymenoval pi*oviny a zabudol na žltačku a TBC.


Naposledy upravil duves dňa 23.11.2017 - 12:32:35, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2017 - 12:21:16
01
johnnySVK napísal:
Kazdy u nas by mal mat svojho vlastneho utecenca...
, bol by najlepsim kamaratom ... môj, aj manzelky :) .. V case nasej nepritomnosti by ... a vetral. ....(MANŽELKU) A to vsetko len za stravu a strechu nad hlavou. Uplna idylka.


:-)
23.11.2017 - 12:21:38
01
Svrab,syfilis ani tuberkuloza nepotrebuju anofela ani iny hmyz k prenosu.Jasne ze to sa vsetko da dostat aj v Europe,len akosi sa vyssie spominanym lahodkam dari viac v skupinkach,ktore do Europy cestuju bez pasov.Zmienky o skrytom fasizme mozno funguju na ludi,ktori cestuju do teplych krajin akurat na dovolenku,ja zijem 18 rokov na Blizkom vychode/v Afrike,a za tuto dobu sa moj svetonazor dost zmenil.To by ale bolo na debatu mimo bike fora.


Naposledy upravil bikeanddive dňa 23.11.2017 - 12:47:03, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2017 - 12:22:47
01
GZA napísal:
...že sa nedodržiavajú základné pravidlá...

Akoze nie? Dôstojnú životnú úroveň mas definovanu ako? Prave preto to napisali len tak pro forma, aby to tam bolo ale aby nikto presne nevedel, co to je. Vo vseobecnosti co je pre niekoho "Dostojna zivotna uroven" je pre ineho neprijatelna zobrota a pre dalsieho zasa absolutny luxus. Je to strasne subjektivne.
Najdi si prislusny zakon co pod tym pojmom rozumeju predstavitelia statu a ak sa ti zda, ze to nedostavas tak zazaluj stat na sude ze nedodrziava co ti slubil v ustave. Vyargumentuj a .... tes sa z odskodneho.
23.11.2017 - 12:33:22
01
A potom sa človek dočíta, že na pracovné povolenie do nefašistického Norska potreboval očkovanie na TBC. Kamoš pred rokom, než mu odišla dcera na pol ročny študijny pobyt do nefašistickeho USA, rychlo riešili očkovanie na žltačku.
23.11.2017 - 12:36:12
00
dotm napísal:
stará pravda hovorí: Nakladajú koňovi, ktorý ťahá.

Uz o tych konoch aj v mediach pisu...
https://dennikn.sk/blog/slovenske-kone-tahaju-dobre-ale-zapadny-zivot-maju-iba-jazdci-ktori-na-nich-sedia/

A Drucker systemove riesenia v zdravotnictve vymysla
https://domov.sme.sk/c/20701457/pacienti-by-sa-k-lekarom-mohli-objednavat-za-vysetrenie-si-maju-zaplatit.html
23.11.2017 - 13:26:23
00
Minikin mam v pi.. Aj tak skončím, ako homlesak
23.11.2017 - 14:53:05
00
tulenik si ma rozsekal ako vzdy, bravo :-)

v tej analyze je ale este jeden faktor, okrem klimy a inych geografickych faktorov su tam aj tie socio-demo. Aj na Slovensku bude pravdepodobne vyssi vyskyt infarktu zo stressu v BA nez v osade na vychodnom Slovensku a vice versa zase aj vyssi vyskyt choroby spinavych ruk tamtiez. Ano, chapem ze toto zavana nielen podcenovanim vychodnarov ale aj fasunstvom, ale ak to plati pre male etnikum v ramci nasej rodnej, stredoeuropskej krajiny, nebude to asi klam kompozicie, ak ocakavam ze to bude platit aj pre velke zahranicne etnikum, ktore doma odpadky hadze na zem (v lepsom pripade do rieky/mora), kedze nema pristup k vode tak splacovacie WC ani umyvadlo nepouziva a ako argument pouziva palicu alebo stehennu kost (nepriatelovu)...
23.11.2017 - 15:14:55
00
GZA napísal:
Minikin mam v pi.. Aj tak skončím, ako homlesak


Ach jaj ...

Ak je clovek v hlave presvedceny, ze je stastny a spokojny, tak je uplne jedno kde je, co je, co ma...Moze byt kludne aj homlesak.
Prajem ti pozitivnu mysel.
23.11.2017 - 15:46:29
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up