Hack3r napísal:
odlahcim temu..vyroba sediel Selle Italia



Neverim. Z mojej skusenosti len na palenu tehlu natiahnu nejaku hovadziu kozu.
25.11.2017 - 09:27:10
00
fokel napísal:
V suacasnosti si kupis priplatokovu audio vybavu renomovanej znacky, mas tam rovnake papierovo/plastove repraky namonotvane v tapacire a nie na plechu, dvere uz nastastie vacsinou nie su derave jak reseto (hlavne koncern), casto s tym suvisi aj nejaky multimedia srak, takze si vies rucne alebo procesorom upravit ten zvuk trochu. Ale hra to takmer ako ten povodny, aj ked urcite o tych x-sto ( a niekedy aj tisíc) euro lepsie ;-). Takze, povies si OK, urobim tie dvere, vymenim repraky a radio. Lenze - hovno. Vo chvili, ked chces vymenit radio prides na to, ze ti potom nebude fungovat ovladanie z volantu zrazu (lepsi pripad, existuju mudre krabicky), ale nenastavis si ani teplotu na klimatizacii, lebo vsetko pouziva spolocny displej... A este zopar podobnych podrazov. Samozrejeme povodne radio ma iba reprakove (vykonove) vystupy, nejaky signal pre zosik nehrozi. Takze bud kupujes zase krabicku, ktora ten signal vyrobi, alebo rezignujes.


Ja neviem ale riesit kvalitu zvuku v aute je podla mna pre vacsinu ludi uz uplne zbytocne. Nikto nie je v aute aktivnym posluchacom hudby, vzdy to je len doplnok co hra na pozadi a len obcas treba preladit stanicu ked pustia nieco nepocuvatelne.

Ludia su uz "prejedeni" z hudby v telefonoch, na pocitacoch, v praci, tak hudbu v aute uz vobec neriesia. Aj keby som do auta dostal 10TB svojej oblubenej hudby, nebavilo by ma vyberat co chcem pocuvat, zapnem radio a len pridavam/uberam hlasitost podla toho co hraju.

Riesit tunovanie audiosystemu v aute je pre mna absolutna zbytocnost, a to tam mam uplne zakladnych 6 ci kolko reprakov...
25.11.2017 - 09:43:43
05
To talianske video je fakt na zamyslenie. Z materiálneho a technologického hľadiska tam nebolo nič, čo by nezvládla ktorákoľvek fabrika kdekoľvek na svete. Samozrejme, veľká výhoda tradičného výrobcu spočíva v tom, že má za sebou dlhé roky pokusov a omylov, cez ktoré by nový hráč ešte musel prejsť. Toto je presne to, čo neberie do úvahy “nedouk”, ktorý použije stupídnu vetu typu - “Tam platíš len za značku.” Ak si totiž značková firma postráži kvalitu a oprie sa o skúsenosti, tak je to práve tá istota, ktorá dáva zákazníkovi garanciu, že nekupuje neoverenú hlúposť.

Zároveň však dodávam, že výroba tých sediel obnáša veľa ručnej práce, do ktorej sa chce európskym robotníkom stále menej angažovať a vďačne ju v Číne vykoná niekto za zlomok ceny. A nástrahy v technologických postupoch, či ovládnutie funkčného dizajnu sa dajú prekonať.

Prežitie takýchto firiem závisí aj od toho, či sa nájdu robotníci ochotní robiť to za platových podmienok, ktoré uvedomelý a verný zákazník dokáže oceniť eurami.
25.11.2017 - 09:58:09
00
Európskych robotníkom vy sa aj chcelo, ale číňan zarobí za hodinu 1€ a talian 10-15€ tým pádom pri rovnakej cene sedla vyrobca viac zarobí... Celá veda :)
25.11.2017 - 10:06:13
00
mal by si si nieco na temu platy v Cine precitat, mozno sa budes cudovat
25.11.2017 - 10:13:41
02
Do toho ešte vstupujú ďalšie náklady. U nás napr. vláda tlačí na zvyšovanie rôznych príplatkov, ale napokon sa ukázalo, že do Richterovej bezodnej studne padne viac peňazí, ako pribudne robotníkovi na výplatnej páske.
25.11.2017 - 10:16:47
00
andrej25 napísal:
mal by si si nieco na temu platy v Cine precitat, mozno sa budes cudovat


Teraz som si našiel... 3.60 € ma robotník v Číne priemernú mzdu, stale menej, ako talian a pri pár milión sediel je to pre majiteľa fabriky pekný zisk.. Nekúpi si 50 metrovu jachtu ale 100 metrovu hehe

To ako u nás v práci, ročne ušetrí zamestnávateľ 1,5 mil. na mzdách Však preto na SK prišiel... A za chvíľu nás vystriedajú Srbi a ušetrí ešte viac
25.11.2017 - 10:20:22
00
ja si vsak myslim, ze tych celocinskych 3.60 v priemere, robi mzda robotnika v tej priemyselnej casti ciny. svokor tam bol ako turista a robil som mu foto knihu. videl som tie diametralne odlisne podmienky na cinskej dedine a napr. v pekingu.
to je to iste ako u nas. podla http://www.minimalnamzda.sk/priemerna-mzda.php je priemerna mzda na slovensku 944 evri, no staci ist na oravu a pokusit sa najst do hodiny aspon dvoch ludi, co maju taky plat tam.
25.11.2017 - 10:27:56
01
Hosť napísal:
Riesit tunovanie audiosystemu v aute je pre mna absolutna zbytocnost, a to tam mam uplne zakladnych 6 ci kolko reprakov...
zbytocnost nie, ale hlupost :y:
25.11.2017 - 10:37:32
00
No neviem teda, ale ja hudbu v aute pocuvam dost. Hlavne Spotify cez BT. Standardne repro su naprd, ale Bose hraju celkom obstojne. Ano nie je B & O v A8cke, ale stacia.
25.11.2017 - 10:40:38
01
co mas renault scenic ?
25.11.2017 - 10:42:50
00
Megane Coupe Monaco GP.
25.11.2017 - 10:53:26
00
Pali65 napísal:
Do toho ešte vstupujú ďalšie náklady. U nás napr. vláda tlačí na zvyšovanie rôznych príplatkov, ale napokon sa ukázalo, že do Richterovej bezodnej studne padne viac peňazí, ako pribudne robotníkovi na výplatnej páske.



📌 88 = 29 + 59
Podvod na zamestnancoch, ktorý práve pácha Fico, bude ešte väčší ako sme si mysleli!
Zvýšenie minimálnej mzdy v roku 2018 zo 435 eur na 480 eur pri súčasnom zrušení odvodovej odpočítateľnej položky pre zamestnávateľa znamená nasledovné:

1. Mzdové náklady zamestnávateľa pri zamestnancovi s minimálnou mzdou stúpnu o 88 eur mesačne. Myslíte si, že tých 88 eur dostane zamestnanec? Omyl.

2. Čistý príjem zamestnanca s minimálnou mzdou stúpne len o 29 eur mesačne.

3. Štát (Finančná správa na dani z príjmov, Sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa) dostane až o 59 eur mesačne viac!
Zo zvýšenia mzdových nákladov tak zamestnancovi zostane len 33%, štát dostane svojich 67%!!

Toto je sociálny štát vo verzii Slovenská republika!

od : Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála
25.11.2017 - 12:33:22
02
no a samozrejme ceny zase porastu ,kedze tych 88 eur treba niekde "zobrat " a hadajte kde ,takze ani z tych 33% nic nebude...to je zder socialna dop*cikracia...oni svojich 67% na predrbavanie dostanu ...cesty sama jama ,do nemocnice si doneste hajzlak atd. ....dokedy ?!
25.11.2017 - 15:41:48
01
Dnes ide Hranol na nočnú zmenu haha
25.11.2017 - 15:43:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up