Susedov nam prepadli. Je tam toho niekolko stran :-(

Prílohy:

Bikeforum.jpg
Bikeforum.jpg 204.81 KiB thumb_up0thumb_down

27.11.2017 - 08:29:09
00
Tiez to mas cierne? :) to je najlepsie, vsetky stranky co sa daju, davam si do ciernej, napriklad aj youtube
27.11.2017 - 08:33:18
00
Hosť napísal:
No mne sa stava pomerne casto, ze pedalom zavadim o nejaky suter (ale to len pri takom technickejsom jazdeni v istych usekoch, raz ma naraz dokonca az vypol z pedalov - taka to bola supa.

No a co sa tyka tej dlzky kluk, ostal som zaskoceny, ze pri MTB mam 175mm ja co mam 174cm a rovnako aj 190cm borci. Co mi pride trocha divne, vzhladom na to, ze pri cestakoch tam davaju podstatne kratsie. Tu bolo take celkom zaujimave video ohladom dlzky kluk: https://www.youtube.com/watch?v=eMAxH_Ud8YE
a https://www.youtube.com/watch?v=vUygkHlcVMQ

Na co prisli chlapci z GCN je, ze vacsi vykon ti dlhsia kluka neda a ze su vysoki jazdci co jazdia aj 170mm kluky (Wiggins) alebo aj dobrci, co jazdia 172,5mm kluky (Nairo). Takze asi je to fakt individualne a nema to nejaky extra vplyv. Co si ale myslim, ze bolo by dobre mat rovnaku dlzku kluk na vsetkych bicykloch.


hej, o tych kratkych kukach na ceste viem, aj Hansen ma 170tky tusim... akurat Boonen 180 sa mi zda :))
ono je to aj o tom, ako kto sedi na sedle.. ale to by sme riesili cestu a ty si sa pytal na MTB.

170tky kluky by ale nemal byt problem kupit, nie? ci ide ti o to, ze aby boli uz sucastou mensich ramov?
27.11.2017 - 08:41:17
00
pri menších kľukách sa ide lepšie frekvenčne - preto sa dávajú na cesťák kratšie. na mtb sa viac dupe, preto dlhšie s väčšou pákou, v stojkách je to podľa mňa lepšie keď zrovnám svoj gravel bike a mtb kde to mám 170 vs 175 tak mi na tie stojky v teréne príde tých 175 lepšie.. každopádne ak má niekto rád chodiť na frooma, tak nech si dá 170 aj na MTB. mne to nikdy nesedelo točiť moc otáčok, radšej silovo. aj bol vonku nedávno nejaký výskum, že silové šliapanie viac uspokojuje bikera :D
27.11.2017 - 08:54:46
00
inak ficko tam robil nacierno - podla zakona v takejto firme dobrovolnicka praca nie je mozna. som sa celkom bavil ked to mihal splechol do oci richterovi. som zvedavy ci da aj podnet na inspekciu prace. 2000e pokuta pre firmu a 300e pokuta pre ficka ak si dobre pamatam :D
27.11.2017 - 09:13:48
05
pista napísal:
Susedov nam prepadli. Je tam toho niekolko stran :-(


ale toto je extrém :D prvých 20 strán tém sú len tieto blbiny :lol:
27.11.2017 - 09:22:27
00
Hosť napísal:
pri menších kľukách sa ide lepšie frekvenčne - preto sa dávajú na cesťák kratšie. na mtb sa viac dupe, preto dlhšie s väčšou pákou, v stojkách je to podľa mňa lepšie keď zrovnám svoj gravel bike a mtb kde to mám 170 vs 175 tak mi na tie stojky v teréne príde tých 175 lepšie.. každopádne ak má niekto rád chodiť na frooma, tak nech si dá 170 aj na MTB. mne to nikdy nesedelo točiť moc otáčok, radšej silovo. aj bol vonku nedávno nejaký výskum, že silové šliapanie viac uspokojuje bikera :D


a o par rookv si budes musiet kolena mazat hned po prebudeni :D
27.11.2017 - 09:49:25
01
kimlo napísal:
hej, o tych kratkych kukach na ceste viem, aj Hansen ma 170tky tusim... akurat Boonen 180 sa mi zda :))
ono je to aj o tom, ako kto sedi na sedle.. ale to by sme riesili cestu a ty si sa pytal na MTB.

170tky kluky by ale nemal byt problem kupit, nie? ci ide ti o to, ze aby boli uz sucastou mensich ramov?


Mne ide len o to pochopit ten rozdiel. Preco na mtb davaju dlhsie kluky ako cestu.
27.11.2017 - 09:52:53
00
si robite z ficka srandu, ale ked si porovnam to jeho divadielko s divadielkom co predvadza matovic alebo sulik tak ocividne fico hra o dve ligy vyssie
27.11.2017 - 09:52:57
00
Hosť napísal:
pri menších kľukách sa ide lepšie frekvenčne - preto sa dávajú na cesťák kratšie. na mtb sa viac dupe, preto dlhšie s väčšou pákou, v stojkách je to podľa mňa lepšie keď zrovnám svoj gravel bike a mtb kde to mám 170 vs 175 tak mi na tie stojky v teréne príde tých 175 lepšie.. každopádne ak má niekto rád chodiť na frooma, tak nech si dá 170 aj na MTB. mne to nikdy nesedelo točiť moc otáčok, radšej silovo. aj bol vonku nedávno nejaký výskum, že silové šliapanie viac uspokojuje bikera :D


A nemas problem pri prechode medzi jednotlivymi bicyklami s toznou dlzkou kluk?
27.11.2017 - 09:53:51
00
Hosť napísal:
Premyslal som, do ktorej temy hodit tuto otazku a tu snad nikoho neurazim...
Preco sa tak masivne na MTB davaju kluky s dlzkou 175mm? Aj na mensie ramy? Ja som to tak mal aj na BMC (velkost M), Felt 18"?
A na cestaku pri mensich ramoch byvaju obvykle 170mm kluky alebo max 172,5mm. V com je rozdiel? Mne skor pride logickejsie davat kratsie kluky do MTB, kde nimi castejsie o nieco zavadis v porovnani s cestakom. lto ty si taky vseznalec. Co si o tom myslis?

Vseznalec teda nie som, ale tuto otazku som si kladol uz davnejsie. Je sice pravda, ze sa to u MTB az tak neriesi, kedze tam sa efektivita straca vsade-mozne, ale kedze kluky s roznou dlzkou malokto hromadne vyraba /hlavne v minulosti, teraz je situacia lepsia/, snad len Shimano, tak nemaju z coho tie bajky poriadne skladat /a mozno ani netusia, ze by mali/. Niektori vyrobcovia to uz zacali davnejsie riesit skrze specialne vlozky, kedy mozes menit dlzku 170-175, pripadne este aj 172.5, otocenim tej vlozky, ale neviem ci ta vlozka vydrzi, naviac to neriesi uplne problem s obijanim hrany kluky, tak ako pises /pedal ano, co je vacsinou to, co clovek zavadi/. Inak to obijanie vadi imho hlavne u viaczdvihovych fullov, kedy sa pri korenoch viac prepadne do zdvihu .. Co sa tyka kadencie, mne sa lepsie slape na 175 nez 170, dlhsia kluka sice vyssi vykon neda, ale dava silnejsi zaber. Chcelo by to nejake dlhodobejsie skusenosti od ludi, co moc nevyrastli (<165cm, ale nemaju 150cm nohy), ako sa im jazdi na 175/170/165

edit: na bajku, ked som dal 170mm kluky som musel modifikovat posed a myslim, ze to malinko citim, ze su kratsie. Lenze ten bajk je taky zrut efektivity, ze je to asi jedno :D
27.11.2017 - 09:56:20
00
Zemo napísal:
si robite z ficka srandu, ale ked si porovnam to jeho divadielko s divadielkom co predvadza matovic alebo sulik tak ocividne fico hra o dve ligy vyssie

ano ist prikladom v porusovani zakonov - tam hra ocividne o 2 ligy vyssie...

odporucam pozriet si diskusiu mihal vs richter zo vcera na ta3. tak polopate ako dokaze mihal vysvetlit co je za zvysovanim minimalnej mzdy a ako sa na tom nabali stat - to ani narozdiel od tej ciernej prace nie je vtipne. to musia pochopit aj ficovolici...
27.11.2017 - 10:00:08
07
iron.hide písal si niečo? vyskočila mi notifikácia a ništ nevidím... btw dá a ti pripojiť na bikeforum? mňa momentálne posiela prehliadač do péčka :D že prístup bol zamietnutý...
27.11.2017 - 10:01:45
00
Hosť napísal:
A nemas problem pri prechode medzi jednotlivymi bicyklami s toznou dlzkou kluk?


nejak to nepociťujem, keby som možno bike jazdil viac bolo by to horšie
ale na cesťákoch som šiel od 175 cez 172,5 a ostal som pri 170 čo sa mi zdá že mi sedí najlepšie aj kolenám.. ale ťažko to úplne objektívne posúdiť, lebo s tými veľkými som bol začiatočník a ani posedy som nemal vyladené tak ako treba
ale keď som bol na bg fite tam mi odporúčal na maju výšku (171) že mám mať 172,5 kľuky..

inak toto platí keď máš nastavený posed na cestáku so 170 kľukami a chceš ho preniesť na bike so 175
"Výšku sedla na mtb při 175mm klikách snižte o 3mm, protože spd systém je o 2mm vyšší. Předozadní pozici posuňte o 5mm vpřed. Pozice kufrů na tretrách přeneste ze silničních ,ta je stejná. Dosah řídítek ze silničního kola nelze přenést. "
27.11.2017 - 10:04:00
00
Hosť napísal:
ano ist prikladom v porusovani zakonov - tam hra ocividne o 2 ligy vyssie...

odporucam pozriet si diskusiu mihal vs richter zo vcera na ta3. tak polopate ako dokaze mihal vysvetlit co je za zvysovanim minimalnej mzdy a ako sa na tom nabali stat - to ani narozdiel od tej ciernej prace nie je vtipne. to musia pochopit aj ficovolici...


no praveze nemusia a ani nepochopia, lebo richter nerovna sa fico, lebo kliky, lebo chodi na nocnu s pospolitym ludom, lebo istoty. nic proti Mihalovi, ale bohuzial na slovensku neexistuje politik, ktory by ficovi siahal aspon po kolena. samozrejme pod politikou myslim schopnost ziskat a udrzat si moc. sprava statu to je uz nieco ine.
27.11.2017 - 10:13:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up