juju_pepe napísal:
Zbavit sa zavislosti na cukre je obcas tazsie ako zbavit sa cigariet. Najpopularnejsia droga na svete.


S cigaretami to neviem porovnat, ale zbavit sa zavislosti na sladkom je fakt tazke, hlavne prve tyzdne a ked clovek chodi po navstevach, kde prve co ti daju na stol je co ine ako sladke.
04.07.2023 - 12:41:37
00
Ixnay napísal:
ja si robim na cyklo vyjazdy hlavne ked idem intenzivnejsie, cukrove vody 150g cukru do 950ml vody :) podla mna nieje na tom nic zle kedze rovnaky cukor by som prijal zo sladkosti ktore by som navyse musel travit. Pripadne z akehokolvek jedla kedze kazde jedlo je zmenene vo finale na glukozu..

To by si mal ale dávkovať po troskách a často. Ak sa z toho napiješ raz za čas a dáš si viac, tak ti ten cukor zostrelil inzulín a máš z neho...
04.07.2023 - 12:43:48
00
Neviem ako vam, ale mne nic ine okrem vody na bike nevyhovuje. Isty cas som jazdil s hypotonickym napojom a jedine, co som tym dosiahol, bol vacsi smad resp. pocit smadu.
04.07.2023 - 12:56:23
00
corsair ja tiez niesom odbornik..ale zas clanok aky dal dotm by som zas az tak vazne nebral.
Pretoze to nieje vedecka publikacia ale typicky clanok typu "vsetci tu zomrieme ak neklines na toto!"

Moj nazor je ze cukor je "zly" ked ho konzumujes bez toho aby si ho vyuzival... Nezijes aktivne a namiesto vody slopes sladku zbrndy - to je problem lebo sice sa z toho nenajes ale prijmes slusnu porciu kalorii (25-45Kcal na 100ml)
Plus su tam farbiva, kyseliny, konzervanty - veci ktore telu mozu skodit vo vacsich mnozstvach.

Opravte ma ak sa mylim ale cukrovku (typ 2) neposobuje vyslovene cukor, ale skor nadmerny kaloricky prijem, ktory moze pochadzat aj z mastnych jedal a celkovo z nezdraveho sedaveho/neaktivneho zivotneho stylu.

Kaski dal som pacik, ale asi by som este doplnil ze neexistuje zla zlozka potravy (cukry tuky bielkoviny) lebo kazda ma svoje opodstatnenie. Moze byt ale zly timing ich zvyseneho prijmu... Napr cukry na noc (clovek dostane rychlu energiu a moze mat problem zaspat), Tuky na obed (prilis tazky mastny obed po ktorom ma clovek komu)..pripadne len bielkoviny na ranajky (prilis malo energie na rannu bikovacku :) )

Inak ohladom mojho prijmu cukru, do kavy si davam 3-3.5 lyzicky cukru :) a pijem jednu az dve denne :) A rozhodne to nieje jediny denny prijem cukru.
A brucho mi nerastie :) preventivku som nemal az tak davno a vsetko bolo v poriadku. 5 rokov dozadu som mal este 93-94kg...ako som sa od polky 2018 teho zacal hybat a potom od korony naozaj zacal hybat a nakoniec v 2021 zacal bikovat islo to dole az na 77kg teraz som okolo 81kg a vykonnost (casy na strave) sa stale pomaly zlepsuje.

Tym samozrejme netvrdim ze som si isty ze moje vnutornosti su v uplnom poriadku..len momentalne tomu nic nenasvedcuje ze by mal byt v niecom problem.
04.07.2023 - 13:15:38
00
juju_pepe napísal:
To by si mal ale dávkovať po troskách a často. Ak sa z toho napiješ raz za čas a dáš si viac, tak ti ten cukor zostrelil inzulín a máš z neho...


Na jendnom vyjazde som mal takto 4 flasky..minul som tusim 2.5.. ak sa dobre pamatam..jedla mi stacilo o dost menej.. a ak som mal na chvilku ku koncu hladak (je ti blbo nemas energiu) tak ten rozpusteny cukor to velmi rychlo vyriesil a citil som sa zrazu super.

Ale suhlasim ze priebezne davkovanie by bolo urcite lepsie..len to by som musel mat permanentnu hadicku v hube :D teda idealne dve z jednej cukrova voda z druhej cista voda aby som si to riedil ako karburator meni zmes podla zataze motora :rofl:

Urcite sa to da robit aj bez cukru..jest priebezne prijmat dostatok tekutin aby si sa stihol aj potit aj travit jedlo a taktiez kontrolovat zataz (neist cely cas v race tempe ale co najviac oddychovo)
Ale podla mna pri dlhej intenzite potrebujes co najrychlejsiu energiu..kedze tych 400-800kcal (100-200gramov cukru btw) na hodinu proste nejak treba doplnat.
04.07.2023 - 13:26:27
00
Sesulak Ja som viac smadny po cistej vode. Aspon sumivu tabletu s obsahom mineralov do nej davam. Cistej vode k haseniu smadu nepomaha ani ked je tepla.

Ixnay Nezabudaj na to, ze cukry skodia aj zubnej sklovine. :-)
04.07.2023 - 13:51:34
01
Ja myslím, že keď dám 2.000001xBW mŕtvy ťah tak som v pohode.
Ale nepáči sa mi, keď najmä najbližšia rodina zneužíva cukor (ale aj iné veci) na manipuláciu s deťmi (tu máš toto a tu seď) a potom pri zhoršenom zdravotnom stave dieťaťa začnú roniť slzy, že svet je nespravodlivý, boh ich tresce a sú v tom, že choroba je náhoda. Pritom od bábätka do nho tlačia sladké ako do husi pred porážkou. A potom mu to ešte vyčítajú. To dieťa je schopné prejsť 50km na bicykli ale rodičia ho udupú, že nevládze prejsť z auta do domu a povie mi úplne vážne, že na "ten" kopec nevyjde (ale nakoniec samozrejme vyjde)
04.07.2023 - 13:56:21
00
ked cukor do deti, jedine s alpou!
04.07.2023 - 14:09:40
09
Stara skola :-D
04.07.2023 - 14:11:00
00
GaliPet napísal:
WDčkom postriekaj a nechaj ho pôsobiť pár hodín.


Vymenené, nebolo treba vŕtať :)
04.07.2023 - 14:11:36
06
user_id No cize by si nemal jest ovocie..lebo je plne cukru :)
04.07.2023 - 14:41:36
00
fruktoza na vstrebavanie nepotrebuje inzulin
04.07.2023 - 14:48:21
00
ennio napísal:
Povedal muffin :D

mozno keto-muffin :)
04.07.2023 - 15:24:13
00
lto napísal:
fruktoza na vstrebavanie nepotrebuje inzulin


https://www.namaximum.sk/aky-je-rozdiel-medzi-fruktozou-a-glukozou/?

fruktoza sa vstrebava cez pecen, ale teda tam je/moze byt problem pri velkych narazovych davkach..

Coz by pri ovocii nemal byt problem, z neho sa uvolnuje pomalsie, a tiez neobsahuje len jeden typ cukru.
04.07.2023 - 15:46:32
00
hlavne v tenkom creve, preto aj moze prehnat vacsia davka, ale chcel som tym len povedat, ze zranie vela ovocia nesposobi zataz pankreasu a tym potencionalny problem s cukrovkou
04.07.2023 - 16:01:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up