Ale samozrejme, že lekári vo väčšej čo menšej miere poukazujú na nedostatky už roky. Nie je všetko v médiách.
Momentálna výpoveďová kampaň je vyvrcholením hádam 10-ročných snáh o zlepšenie zdravotnej starostlivosti na rôznych miestach, na rôznych úrovniach, v rôznych iniciatívach, s rôznou mierou odhodlania, poukazovania na nedostatky a pod. Nevidíte do toho, ale to neznamená, že sa to nedeje. No a tak sme postupne vďaka cynizmu verejnej správy, politických strán a straníckych nominantov sme dospeli do stavu, keď zdravotná starostlivosť - ale to som už písal - funguje iba čiastočne. Viete, že na Slovensku je ročne 11-tisíc odvrátiteľných úmrtí, to sú úmrtia, ktoré by sa nestali, keby bola poskytnutá starostlivosť lege artis, teda na modernej úrovni. Už dlhšie je to 10-11-tisíc ľudí ročne a týka sa to aj mňa alebo vás ako pacientov. Lekári sa snažia to nejako zmeniť, ale márne. Viete, že niektoré nemocnice šte stále platia aj za neodobranú stravu, i keď v nich behajú potkany? Viete, že od 1. januára 2023 sa malo zrušiť 67 staníc záchrannej služby po celom Slovensku? Podarilo sa to zastaviť, zatiaľ. Videli ste to snáď niekde v médiách?
Súčasnú výpoveďovú kampaň je treba vnímať v kontexte dlhodobých snáh a v kontexte tých 8 podmienok, nie iba tej jednej, mzdovej, ktorú zviditeľňuje Matovič. Ten pritom nerobí nič iné, než že sa bombastickým "vernostným bonusom" snaží odsunúť problém na ďalšie vlády, keďže vie, že v nich už nebude. :-(


Naposledy upravil Jaroh dňa 24.11.2022 - 10:19:35, celkovo upravené 1 krát.

24.11.2022 - 10:09:50
21
clxno1 nejake hromadne vypovede a protesty boli aj vtedy

https://www.cas.sk/clanok/587008/lekari-dali-hromadne-vypovede-v-spickovom-centre-ako-to-mieni-minister-zdravotnictva-riesit/
https://domov.sme.sk/c/6605633/k-protestu-lekarov-v4-sa-prida-pat-slovenskych-nemocnic.html

..ale je logicke ze pohar trpezlivosti pretiekol ked 2 roky museli riesit pandemiu, zdravotnictvo kolabovalo, ludia odchadzali a vlada to uplne odignorovala

Len nekradnut nestaci. Tato vlada nic nespravila lebo na nicom sa nedokaze dohodnut.
24.11.2022 - 10:13:27
05
Zdravotnictvo si to staci prirovnat k firme, ktorej sa darilo, vtedy sice zamestnanci tiez nieco ziadali, ale zase nie az tak velmi dorazne, ale momentalne ide firma dole vodou a mozno krachne....a zamestnanci sa pod hrozbou hromadnej vypovede zacnu dozadovat zlepsenia pracovnych podmienok a zvysovania platu.
Ten majitel by im to mozno aj rad dorovnal a platil vyssie mzdy, ale jednoducho nema z coho.
Smutne na celej veci je to, ze teraz je ten najhorsi cas za poslednych 10 rokov davat hromadne vypovede a ze sucasna vlada tento problem dlho neriesila, premier sa spolahol na to, ze ked poprosi tak zdravotnici zase na isty cas cuvnu a navyse nechal vyjednavat psychicky labilneho ministra financi, ktory tam vnasa ako vzdy viacej emocii ako zdraveho rozumu.
Som sice na strane lekarov, ale momentalne nie je velmi z coho rozdavat, mal by sa spravit kompromis s tym, ze po skoceni recesie nech daju hromadne vypovede a zatlacia na vladu znovu....alebo nech tlacia priebezne, ale nemozu dostat to, co sa zanedbavalo roky hned a naraz.
24.11.2022 - 11:02:21
03
Dráčik by mal už akútne vyhľadať odbornú pomoc...

Prílohy:

Screenshot 2022-11-24 at 11-04-33 Dráčik - Vitajte v internetovom obchode s hračkami.png
Screenshot 2022-11-24 at 11-04-33 Dráčik - Vitajte v internetovom obchode s hračkami.png 182.33 KiB thumb_up0thumb_down

24.11.2022 - 11:07:01
00
V Čechách sa už dracikom zaoberá česká polícia...
https://www.startitup.sk/dracik-si-vzala-na-musku-policia-u-susedov-kontroverzne-bannery-vyvolali-rozruch-aj-mimo-slovenska/
24.11.2022 - 11:15:52
00
myslim ze nepotrva dlho a dracik padne velmi hlboko a je otazne ci sa este odrazi od dna. isto nie ak to niekomu nepreda
24.11.2022 - 11:25:07
00
flegko napísal:
Som sice na strane lekarov, ale momentalne nie je velmi z coho rozdavat, mal by sa spravit kompromis s tym, ze po skoceni recesie nech daju hromadne vypovede a zatlacia na vladu znovu....alebo nech tlacia priebezne, ale nemozu dostat to, co sa zanedbavalo roky hned a naraz.


Keby si vedel, ako sa na Slovensku rozhadzujú peniaze, tak by si to zrejme nenapísal. Už samotný systém verejných financií je totálne zle nastavený, nehovoriac o atómofkách. Lekári sú iba prvý stupeň. Ak sa doslovo do pár týždňov nevyriešia zle vymyslené daňové bonusy, tak má vláda na krku kolaps funkcí, ktoré zabezpečujú samosprávy. Ak "drahá (!) nevesta" SME rodina nebude súhlasiť s výdavkovými limitmi (vyžadujú cca 700-mil eur), tak prídeme o niekoľko miliárd z Plánu obnovy (vrátane 80-mil na cyklotrasy) atď atď. O koľko miliónov (mohli ísť trebárs lekárom) príde štát len preto, že budeme lacnejšie lyžovať a kúpať sa v aquaparkoch a Boris viac zarobí? Atď atď ...
Peňazí je dosť, len skrátka sú zle manažované.

Späť k lekárom - ako si správne napísal, lekári už dlho držali hubu a krok. Nemocnice a lekári celé roky robili značnú časť svojej práce doslova zadarmo a porušovali pritom zákon - v záujme nás, pacientov. No a teraz de facto robia dve veci:
- chcú, aby sa začali dodržiavať zákony a koncepcie, ktoré si štát sám vymýšľa a aby sa začala konečne preplácať práca štátnych nemocníc; nič viac, ale ani nič menej;
- no a využili svoje legitimné právo dať výpoveď.

Čo z toho je zlé?

Viete o tom, že Slovensku ešte viac ako lekári chýbajú ajťáci? Programátori? (A to mimochodom aj v štátnom sektore - ekvivalent zdravotníctva - a dokonca aj v samotnom sektore sektore zdravotníctva, informačné systémy v štátnych nemocniciach sa plátajú s vypätím všetkých síl, v žadnom prípade nie sú moderné a ich nedostatky nahrádza kto? zase len lekári, ktorí namiesto vyšetrovania a liečenia značnú časť svojej pracovnej doby ďatlujú do počítačov a to preto, lebo skrátka štát nie je schopný zabezepčiť IT).
Tak a prečo sa tu nenadáva na programátorov, že dávajú výpovede a odchádzajú preč? Len preto, lebo tie vypovede "nevidno"? A pritom tá programátori robia presne to isté, čo lekári.

Prečo by práve lekári mali "brať ohľad" na súčasnú situáciu?
24.11.2022 - 11:42:27
03
Slovaci idu po cene, mysli, ze dracik bude v pohode 😊

a flegko, “statnemu” zdravotnictvu ako firme sa nedarilo nikdy, teda ak za uspesnu nepovazujes firmu, ktora dava 70-80% svojho rozpoctu na platy 😊 a Matovic potrebuje k zivotu nejaku show, napatie a bombasticke napady, tak by som este pockal do buduceho tyzdna, kym sa dohodnu 😂
24.11.2022 - 11:47:50
00
jerry74, dik za link. Od SEVA som síce ešte nič nekúpil, ale od dnes viem, že už ani nekúpim.
24.11.2022 - 11:55:37
00
dracik nepadne nikam. Ludia na Slovensku su "splachovaci". Lenivost a cena vzdy vyhraju nad moralkou a charakterom.
24.11.2022 - 12:01:25
01
O tom, ze zdravotnictvo je cierna diera sa bavit nemusime. Hadzat donho peniaze mozme aj roky a efekt bude takmer nulovy. Podobne je na tom skolstvo, kde sa nasypali miliardy za posledne roky, ale efektivne vyuzitie je asi 20-30%...min v IT sektore, ktory sledujem.
Ze mame rozvratene verejne financie vie asi kazdy...okrem ministra financii.
A prave preto povazujem sucasny tlak lekarov za kontraproduktivny, pretoze ak by aj vlada ustupila v plnom rozsahu iba tym zhorsi beztak uz zufaly stav verejnehych financii. Najmensie zlo zo vsetkych je kompromisne riesenie s postupnym riedenym rieseni ich poziadaviek.
Ze su vsetky opravnene nespochybnujem.
Viete o tom, že Slovensku ešte viac ako lekári chýbajú ajťáci? Programátori?

Programatorov kludne vacsina ludi ozelie, ale ak si za posledne roky vyuzival system naseho zdravotnictva aktivne urcite radsej uvitas v state dalsieho priemerneho lekara ako spickoveho programatora.
Momentalne treba riesit zdravotnikov, ajtakov si relativne lahko vyrobime/dovezieme, ale v zdravotnictve nas Ukrajinci donekonecna zachranovat nebudu.
Taka kvizova otazka...kolko poznate vo svojom okoli ukrajinskych zdravotnikov? Ja hoci zijem na zapade vdaka par dnom stravenym v nemocnici tohto roku zrazu plno. Som doteraz ani netusil, ze pomaly niet oddelenia, kde nie su.
Tipujem, ze v inych nemocniciach to nebude ine.
24.11.2022 - 12:05:36
00
Vcera v Ruskej TV “Keď niekoho malého zbijete, musíte to urobiť presvedčivo. Je to normálna vec,” uviedol Drobnitskij svoju myšlienku v relácii ruskej štátnej televízie Rossija-1 Večer s Vladimirom Solovjovom. “Presne ako Slovensko,” dodal.
https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1595031749532483584?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1595031749532483584%7Ctwgr%5E4ffd19971daeb58df7091ee05835a9ee8f449098%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fhnonline.sk%2Fsvet%2F96052728-naco-hrozit-atomovkami-ked-staci-slovensku-vypnut-plyn-znelo-v-znamej-ruskej-talkshow
24.11.2022 - 12:06:27
03
mirec16 napísal:
Slovaci idu po cene, mysli, ze dracik bude v pohode 😊

a flegko, “statnemu” zdravotnictvu ako firme sa nedarilo nikdy, teda ak za uspesnu nepovazujes firmu, ktora dava 70-80% svojho rozpoctu na platy 😊 a Matovic potrebuje k zivotu nejaku show, napatie a bombasticke napady, tak by som este pockal do buduceho tyzdna, kym sa dohodnu 😂


Pod firmou som myslel samozrejme stat, zdravotnictvo je oddelenie len.
A statu sa relativne posledne roky darilo.
A mohlo sa viac nebyt smerovlady a toho okateho kradnutia.
24.11.2022 - 12:07:31
00
Pracoval som za sociku cca 15 rokov v zdravotnictve /nie som lekar/. Takze trochu prehlad mam a mozem porovnavat.
Dovolim si tvrdit, ze dnes je stav zdravotnictva katastrofalny a ziadne zlepsenie necakajme. Musim bohuzial poznamenat, ze namiesto zdravotnej starostlivosti uz dlhsiu dobu funguje prirodzeny vyber.
Bolo by preto korektne zo strany statu aspon Uzakonit eutanaziu., lebo zdravotnictvo uz nie je schopne zabezpecit ani dostojne umieranie.
Toto nie je cynicky nazor mladeho zdraveho cloveka, ale 70 rocneho dochodcu, ktory je uz nadnesene povedane, jednou nohou v hrobe.
/Na odlahcenie: Moja predstava je, z bajku rovno do truhly, len preboha ziadna nemocnica/
24.11.2022 - 12:15:00
08
Hack3r napísal:
myslim ze nepotrva dlho a dracik padne velmi hlboko a je otazne ci sa este odrazi od dna. isto nie ak to niekomu nepreda

No neviem v tvojej bubline to možno tak vyzerá, ja som žene tiež povedal že pred vianocami žiaden dráčik, ale kopec ľudí o týchto statusoch ani nevie alebo ich ignoruje, podporuje
24.11.2022 - 12:28:42
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up