zdravotnictvo nie je cierna diera, to je celkom popularny mytus… ale fungovat na principe za malo penazi vela muziky sa neda, dlhodobo uz vobec nie
24.11.2022 - 12:30:20
00
Ked sa budu vyhadzovat miliardy na predrazene statne zakazky, nezostane na to dolezite. Zdravie, vedomosti a pokrok. Takze na slovensku sme boli vzdy 50 rokov za zapadom ked tu panovali rudi Zm rdi. A vlastne sa odvtedy neustale vzdalujeme.
24.11.2022 - 12:37:28
00
flegko napísal:
.
Programatorov kludne vacsina ludi ozelie, ale ak si za posledne roky vyuzival system naseho zdravotnictva aktivne urcite radsej uvitas v state dalsieho priemerneho lekara ako spickoveho programatora.
Momentalne treba riesit zdravotnikov, ajtakov si relativne lahko vyrobime/dovezieme, ale v zdravotnictve nas Ukrajinci donekonecna zachranovat nebudu.
Taka kvizova otazka...kolko poznate vo svojom okoli ukrajinskych zdravotnikov? Ja hoci zijem na zapade vdaka par dnom stravenym v nemocnici tohto roku zrazu plno. Som doteraz ani netusil, ze pomaly niet oddelenia, kde nie su.
Tipujem, ze v inych nemocniciach to nebude ine.



Nazor amatera, bezneho cloveka - to co pises je imo take naivne zdanie, z 2 dovodov:

1) ci sa im/nam to paci abo nie, o efektivnosti ani nehovorit, doktori (a napr aj ucitelia) uz dnes/davno velku cast svojho casu minaju na pracu s (neuzitocnymi) IT systemamy pripadne byrokraciou kt uz davno mala byt v it. A neostava im cas na medicinu (ucenie/vzdelavanie)

2) ci sa ti to paci alebo nie, schopny it system/clovek moze/zachrani viac zivotov a zdravia ako priemerny dr. Taka "prupovidka" od mojej pratety, niekdajsej (majitelky) lekarnicky, ked jeden dr jej dal lieky na riedenie krvi a druhy s zhustovacim efektom (jedno z toho tusim bolo "vedlajsi" efekt) - nemusis byt genius aby si si vedel predstavit ze fungujuci it system toto nedovoli

Takze si dovolim povedat, ze ano, na zdanie, pre babku/dedka/mamku/tatka ktori sa potrebuju ist povypravat k dr a dostat multispektralne antibiotika na virusove ochorenie a popri tom si supnut nejaky diozepam (ci jak sa to vola), bude ten priemerny dr davat zdanie dolezitejsieho oproti it
24.11.2022 - 12:59:21
02
Stale ale plati, ze pojdes radsej studovat IT, ako medicinu, lebo 1. lepsie platia a 2. neexne ti pacos niekde v meetingroome na vykrvacanie ci tak.
24.11.2022 - 13:04:32
00
vyborny pohlad z ineho uhlu...
"Ano, Katar takovouto pracovní sílu využívá. Nestará se o ni, neřeší sociální podporu, kterou bychom řešili my. Jenže na rozdíl od nás ji pouští do své krajiny v obrovském množství. My se postaráme o zlomek, který se k nám dostane, ale zbytku přibouchneme dveře."
https://blog.sme.sk/scobak/spolocnost/je-6-000-mrtvych-v-kataru-moc
24.11.2022 - 13:07:06
20
Jaroh pracoval som 15 rokov v zdravotníctve (nie som lekár) ale nemôžem zdieľať Tvoj názor, zdravotníctvo a súdnictvo sú dva posledné pozostatky "zlatého" socializmu, kde stále plati staré dobré MY a vy
samozrejme netvrdím, že zdravotníctvu netreba pomôcť, alebo ho riešiť, ale nie takto ako to robí LOZ
24.11.2022 - 13:15:41
02
stanos4 napísal:
Takze si dovolim povedat, ze ano, na zdanie, pre babku/dedka/mamku/tatka ktori sa potrebuju ist povypravat k dr a dostat multispektralne antibiotika na virusove ochorenie a popri tom si supnut nejaky diozepam (ci jak sa to vola), bude ten priemerny dr davat zdanie dolezitejsieho oproti it


prinos ITckarov je v prvom rade v tom, ze svojimi 3nasobnymi platmi oproti priemeru financuju zdravotne poistovne aj socialnu poistovnu. Asi by nase zdravotnictvo bolo este vo vacsich sr*ckach keby vsetci ITckari odvadzali len 35eur do zdravotnych poistovni tak, ako to robi stat za svojich poistencov.
24.11.2022 - 13:21:02
02
Tento pohlad, co sem dal Dudo je fakt dobry. Je to presne to, co si my v prvom svete neuvedomujeme.

Toto je podobny posun pohladu, ako ked mi hovoril kamarat co bol vo Vietname, ako Vietnamci zeru vsetko americke. Ako my za komancov. Myslel som, ze po vojne s amikmi to bude naopak. Ale on vysvetlil, ze v Azii si narody medzi sebou robili ovela vacsie zverstva a amici boli z ich pohladu este vcelku "humanni".
24.11.2022 - 13:22:35
00
Stanos4 ty si snad ani nebol este v nemocnici, ze?
Akoze primarny problem naseho zdravotnictva je podla teba nefunkcne IT?
Kolko lekarov poznas, ze tak zasvatene rozpravas o tom ako ich byrokracia z nefunkcneho IT okrada o cas a oni sa nemaju kedy vzdelavat? Ja poznam lekarov pomerne vela, pre zopar robim dokonca IT support a si predstav, ze tento argument som od nich za 25 rokov nepocul ani raz.
Co pocuvam od znamych, co som zazil na vlastnej kozi vidim problemy v zdravotnictve uplne inde ako ty,
IT je marginalnym problemom, nechapem preco to sem montujes.
24.11.2022 - 13:22:59
00
LL napísal:
Jaroh pracoval som 15 rokov v zdravotníctve (nie som lekár) ale nemôžem zdieľať Tvoj názor, zdravotníctvo a súdnictvo sú dva posledné pozostatky "zlatého" socializmu, kde stále plati staré dobré MY a vy
samozrejme netvrdím, že zdravotníctvu netreba pomôcť, alebo ho riešiť, ale nie takto ako to robí LOZ


Síce nerozumiem, čo je "staré dobré MY a vy", ale teda dobre, ako inak to treba riešiť?
24.11.2022 - 13:27:12
00
Treba si precitat aj uvadzane priciny umrti tych 6500 ludi o ktorych sa tu pise (na tej stranke obeti). prisnajte sa, kto kolko tych kart precital? Ci stacilo v nadpise ze ich bolo 6500? Vacsina to neboli pracovne urazy alebo choroby z povolania. To ze niekto zomrie doma na dovolenke na infarkt alebo mrtvicu a zaradia ho do zoznamu obeti katarskych zamestnavatelov len preto, ze pred dvoma tyzdnami este pracoval v katare je trocha pritiahnute za vlasy. Alebo tumor na mozgu, ci samovrazda alebo dopravna nehoda (mozno mimo pracovneho casu) ci uraz elektrickym prudom v ubytovni.
Kolki z tych uvadzanych 6500 by zomreli aj ak by v katare nikdy nepracovali? Mozno az prekvapujuco vela z nich.
Druha vec je ze tie bangladesske pakistanke ci indicke pracovne agentury ktore ich tam dostavaju sa s europskymi serioznymi ani nedaju porovnat. Tam treba hladat priciny.
24.11.2022 - 13:27:30
01
Prigozin si verí...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-kladivo-vagnerovci-jevgenij-prigozin-evropsky-parlament.A221124_110212_zahranicni_kha
24.11.2022 - 13:37:39
00
Jaroh napísal:
Síce nerozumiem, čo je "staré dobré MY a vy",

ak nerozumieš (alebo nechceš) tak si sa asi nepohyboval v bežnom každodennom "ostrom" zdravotníckom prostredí, riešenie Ti nedám, ale niečo by som vedel zlepšiť a bez chválenia, keď som to robil, tak som aj zlepšil
24.11.2022 - 13:39:54
00
Inými slovami: o tom, ako sa to nemá riešiť, pindať vieš, ale ako sa to má riešiť, to nevieš a namiesto toho argumentuješ ad hominem na toho, kto sa ťa na to riešenie pýta.
24.11.2022 - 13:52:02
00
kde som "pindal" a kde som argumentoval ad h ?
24.11.2022 - 14:03:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up