na toto nemam slov :roll:
30.01.2009 - 14:59:05
00
takze az ked raz prezijem toho chirurga a psychiatra tak az potom budem nosit prilbu:)

Nebolo by jednoduchšie .... predtým ? :roll:
31.01.2009 - 07:00:43
00
Zdravim. Ako je to z vestami u deti za znizenej viditelnosti? Take velkosti som nevidel. A prilba je v meste povinna do 15rokov? Ked mam silnu bikacku pod sedlom, cervenu odrazku na blatniku a prilbe, oranzove na pedaloch spajlach 4ks, predne silne biele svetlo a biela odrazka staci to? Max.si dam na rukav pasiky. Ked vidim niekoho vo veste pripada mi ako udrzbar ciest. Keby robili aspon normalne kvalitne oblecenie s reflex vrstvou. Starsie zeny iduce rano do obchodu si to urcite neoblecu. Co im vezmu dochodok?
05.02.2009 - 23:31:56
00
dnes sa reflexné prvky dávajú fakticky na všetko cyklistické oblečenie, ktoré sa vyrába (pokiaľ nie je z Lídlu), ako aj na prilby atď. - možno to nevidíš, ale skús urobiť v tme foto bleskom a uvidíš ako ťa vykreslí spredu aj zozadu, ba aj zboku
a preto nijaký biker nebude riešiť trápnu vestu, hoci už som videl "predpisových trapošov" na celkom dobrých strojoch v sračkovozelenom reflexe po BA jazdiť - to je nebezpečné, lebo niektoré tupšie mozgy si môžu skombinovať práve tú trapošinu (ľudia majú radi "trápne označenia" na "protivníkoch", napr. žltú hviezdu na Židoch, aby vedeli, kto je nejako "iný" a "sa mohli triafať") s jej nutnosťou a začať programovo ignorovať, že slušne, "netrápne" dizajnované oblečenie na bike svieti aaaž dosť - napr. tupší policeman nebude mať záujem o to, ako ťa je reálne vidieť, ale "nemáš trapovestu - zaplať"
podobne s aurorkou na rajdoch a blikačkou vzadu ignorujem odrazky, VŠETKY, ten zákon ak som ho dobre prečítal obsahuje ako alternatívu odraziek práve dostatok reflexných prvkov v požadovaných smeroch (čo je jedine správne)
otázku s prilbou nem chápem, prilba na kokose je základ bez ohľadu na vek (červená odrazka na prilbe, to je čo za psycho?) - a opäť, skôr ťa niečo zvalcuje v mestskej premávke ako niekde mimo mesta
ožrani a nakupujúce tetky na ukrajinách aren't subject of our discussion here (a cyklistami by som ich nenazýval - skutočný cyklista je človek, pre ktorého je bicykel športová potreba a z vlastného presvedčenia a kultúrnej potreby ho má vo vzornom technickom stave a primerane vybavený aj v tom smere "vidieť a byť videný") - medzi cyklistom a užívateľom bicykla je HLBOKÝ rozdiel
raz tu v jednej diskusii niekto navrhoval, aby policajti pri výbere pokuty zároveň dotyčnému dali blikačku a predné svetlo, celkom good idea, to by asi aj tí dedinskí dedovia svietili ako vianočné stromčeky (lebo sellák rozmýšľa síce že "za takú kktinu ja nedám penáze", ale keď to už raz zaplatí v pokute, tak ho to skôr nalomí správnym smerom)
06.02.2009 - 00:20:09
00
Ja som si teraz objednal ciernu reflexnu samolepku a planujem to nalepit na bike a prilbu. Dufam, ze to bude stacit. :D
09.02.2009 - 00:07:16
00
pred tyzdnom som isiel po tme a nakolko skutocne nemam na cyklistickom obleceni nejake vyznamne reflexne prvky, okrem dvoch tenuckych pasikov na boku nohavic a jednom na bunde, ktory bol aj tak zakryty vakom bez reflexnych prvkov...a tiez som predpisovo traposil v srackovo zelenom reflexe...aj ked sa nepovazujem za cyklistu, ale iba uzivatela bicykla...samozrejme chystam sa zadovazit si nejake samolepiace reflexne pasky, ale zatial na to nebol cas, tak som improvizoval takymto sposobom...povazujem preto scestne vysmievat sa z toho, ze je to trapne (co istotne je), islo o ucel a ak si mam vybrat, tak radsej budem videny, aj ked trapny, ako zrazeny, ale "in"...je to vec nazoru
09.02.2009 - 09:02:29
00
pred tyzdnom som isiel po tme a nakolko skutocne nemam na cyklistickom obleceni nejake vyznamne reflexne prvky, okrem dvoch tenuckych pasikov na boku nohavic a jednom na bunde, ktory bol aj tak zakryty vakom bez reflexnych prvkov...

Ďakujem za ďalší tip do argumentácie, prečo nebyť batôžkárom...

Inak, nie je to tak dávno, čo som videl v predaji (a teraz si nepamätám, či u Lidla alebo v Hainburgu u Hofera) reflexné pásiky so suchým lepom na koncoch a navyše s niekoľkými červenými blikajúcimi ledkami. Dva v balíčku stáli asi 1,5 eura. Nekúpil som, lebo také niečo nosím už zo dva roky a niekoľkokrát som ich aj použil. Keď sa zošerí, tak dva pripnem na ramená, dva na nohy, zapnem blikanie, veľkú červenú blikačku pricvaknem na vrecko dresu alebo bundy a už som ako vianočný stromček.
09.02.2009 - 20:09:05
00
Joko ale reflexné pruhy sú aj na batôžku :-)
09.02.2009 - 20:22:04
00
...ktory bol aj tak zakryty vakom bez reflexnych prvkov...

Ale nie na všetkých!
09.02.2009 - 20:33:08
00
na mojom áno 8)
09.02.2009 - 20:35:21
00
Ďakujem za ďalší tip do argumentácie, prečo nebyť batôžkárom...

Inak, nie je to tak dávno, čo som videl v predaji (a teraz si nepamätám, či u Lidla alebo v Hainburgu u Hofera) reflexné pásiky so suchým lepom na koncoch a navyše s niekoľkými červenými blikajúcimi ledkami. Dva v balíčku stáli asi 1,5 eura. Nekúpil som, lebo také niečo nosím už zo dva roky a niekoľkokrát som ich aj použil. Keď sa zošerí, tak dva pripnem na ramená, dva na nohy, zapnem blikanie, veľkú červenú blikačku pricvaknem na vrecko dresu alebo bundy a už som ako vianočný stromček.

take nieco si chcem zadovazit, snad bude cas aj na chodenie po obchodoch...a co sa tyka batozka...tiez to nosim nerad, ale neda sa inak, ked idem do roboty, "kostolne veci" si nejako musim zobrat so sebou...bude aj horsie...ked budem mat batoztek aj vpredu :-)
09.02.2009 - 21:33:58
00
http://www.sme.sk/c/4301553/do-lesa-mozu-cyklisti-aj-bez-prilby.html
10.02.2009 - 08:37:45
00

.. A ja ju nosim prave iba v lese.
10.02.2009 - 23:34:16
00
Ale nie na všetkých!

na vsekych mojich troch.. treba si vyberat dobre batohy :)
10.02.2009 - 23:59:12
00
Ale nie na všetkých!


ale na väčšine cyklistických áno
11.02.2009 - 13:14:47
00
keyboard_arrow_up