jj Pali, zopar krizovatiek takych naozaj je, uz som zazil :-)
20.10.2012 - 09:16:56
00
Problem je, ze ludia si pletu 2 rozne zelene. Zelenu a doplnkovu zelenu. Pritom rozoznat ich je jednoduche. Klasicka zelena ma nad sebou rovnaku zltu aj cervenu. Tj kompletny semafor. Doplnkova je samostatne (nema nad sebou nic). Ta doplnkova znamena tolko, ze mozes opustit krizovatku v jej smere, ale musis dat prednost vsetkym (chodcom aj autam) tj obdoba toho americkeho, ze mozes odbocit doprava ale musis dat vsetkym prednost.(akurat v amerike to mozes spravit hocikedy, u nas len ked svieti tento signal). V podstate je to celkom jednoduche, len ich treba rozoznavat.
20.10.2012 - 20:06:16
00
aj pri klasickej "trojfarebnej" zelenej je ešte rozdiel či je plná zelená gula alebo konkrétna zelená šípka (to sa týka prejazdu križovatkou pri odbočení do ľava)
20.10.2012 - 20:19:42
00
Ta doplnkova zelena je dost nelogicka (pravidlo prednosti je presne opacne ako zelena v protilahlom rohu), mala by to byt oranzova sipka alebo americke pravidlo.
20.10.2012 - 20:29:04
00
BA-boys, klobuk dole pred vami :bow: jazdit v BA, kde je aut na mraky, casto nie stastne riesene useky, ci krizovatky, mozno obcas chaos, rozmanita skladba soferov od nadrogovanych vymletov ci bezkrkych nadopvancov az po pristahovalcov z najmensich dedin, ktori predtym jazdili max. na traktore po poli ....tak to si vyzaduje kopec odvahy a nervov :tmi:
20.10.2012 - 21:40:45
00
Ja ked kazde rano idem do roboty (BA) tak celou cestou až po polianky idem po ceste, a tam prejdem na druhu stranu a smerom na patronku sa uz vleciem po chodniku kluckujuc medzi chodcami, odbocim na vojensku nemocnicu a dalej na kramare vyslapnem tiez po chodniku... Radsej ako po ceste, v tej blave je to nehorazne...
Mam este moznost cyklotrasy - bud pri morave alebo cez karpaty ale oboje mam o 10km naviac, navyse karpatska CT = moc velke prevysenie na rano - tak radsej takto chodim...
20.10.2012 - 22:07:15
00
Walec - siel som okolo ked dosla sanitka. Len som sa modlikal pri pohlade na ten bajk, ze hadam nic vazne. Vinnika som nevidel, prislo mi to divne. Clovek ktory necha len tak niekoho lezat na zemi nemoze byt normalny.. zial pravda je ina, skoda reci.
SKORE UZDRAVENIE!
21.10.2012 - 19:44:59
00
Ja ked kazde rano idem do roboty (BA) tak celou cestou až po polianky idem po ceste, a tam prejdem na druhu stranu a smerom na patronku sa uz vleciem po chodniku kluckujuc medzi chodcami, odbocim na vojensku nemocnicu a dalej na kramare vyslapnem tiez po chodniku... Radsej ako po ceste, v tej blave je to nehorazne...
Mam este moznost cyklotrasy - bud pri morave alebo cez karpaty ale oboje mam o 10km naviac, navyse karpatska CT = moc velke prevysenie na rano - tak radsej takto chodim...


podla toho co pises asi chodis z dnv, cesty sa daju obist okrem 1km useku cesty vw-metro (je tam velka krajnica takze aj to je v poho) okolo cisticky a policajnej skoly po betonke, potom poza metro chodnikom az ku kruhacu a popod trat do dubravky, poza hasicov a vylezies tymi bocnymi cestickami pri dialnicnom privadzaci dole v dubravke, odtial v podstate po ulickach az na polianky.

A presne ako si pisal, do krizovatky po vojensku nemocnicu sa da ist v pohode po ceste, nie su tam az take frekventovane alebo nebezpecne krizovatky. Raz som pokracoval aj cez patronku smerom na prazsku a uz nikdy viac. Nakolko sa mi nechcelo ist tou bocnou ulickou tak som isiel po hlavnej. Aj napriek tomu ze tam je bus pruh, tak som mal blby pocit, ked su autobusari zvyknuti, ze v ich pruhu su krali oni a priedbiehali ma na tesno medzi autami v 70ke, obist vtedy nejaku jamu tak uz robim dokladnu inspekciu podvozku.
21.10.2012 - 20:10:26
00
Tam ako píšeš palo pred Patrónkou pri tom novom komplexe nie je žiadna krajnica, keby si aj chcel uhnúť nemáš kam, jednoducho biela čiara, 10 cm asfalt a obrubník. Je to tam na bajku naozaj o hubu.
21.10.2012 - 20:31:03
00
no vcera/dnes som zas isiel cez tu krizovatku, a stretli sme tam cyklistov ktori isli smerom ku kruhacu a fukli si to veselo do protismeru :) nesli tak kus doprava a tym pruhom hore ku kruhacu. len som tak cumel a vobec asi o tom ani nevedeli ze su v protismere :-o

inac vcera niekde pri patronke zrazilo vecer kamosa na bajku, detaile zatial neviem ze co kde, ale asi to bola ina krizovatka. ale tak je v poho, max nejaka zlomena ruka, este behal po vysetreniach tak vcelku este dobre dopadol
21.10.2012 - 21:48:58
00
Walec - siel som okolo ked dosla sanitka. Len som sa modlikal pri pohlade na ten bajk, ze hadam nic vazne. Vinnika som nevidel, prislo mi to divne. Clovek ktory necha len tak niekoho lezat na zemi nemoze byt normalny.. zial pravda je ina, skoda reci.
SKORE UZDRAVENIE!


Zrejme ma tam videlo dost ludi aj odtialto z fora, neviem, ci su aj svedkovia celeho priebehu nehody. Bike dopadol dobre, ma iba vyhnute predne koleso a osuchane sedlo. Ostatne som blizsie nepozeral. Prezrel som prilbu, spadol som priamo na lavy spanok, prilba je v tejto casti aj prasknuta :( A dakujem, uz sa zotavujem :)
22.10.2012 - 18:54:34
00
no vcera/dnes som zas isiel cez tu krizovatku, a stretli sme tam cyklistov ktori isli smerom ku kruhacu a fukli si to veselo do protismeru :) nesli tak kus doprava a tym pruhom hore ku kruhacu. len som tak cumel a vobec asi o tom ani nevedeli ze su v protismere :-o

inac vcera niekde pri patronke zrazilo vecer kamosa na bajku, detaile zatial neviem ze co kde, ale asi to bola ina krizovatka. ale tak je v poho, max nejaka zlomena ruka, este behal po vysetreniach tak vcelku este dobre dopadol


Nech sa kamos skoro uzdravi :y:
22.10.2012 - 18:59:35
00
Dnes sme ťa s palo1707 spomínali na výjazde, že ti asi vzali po operácii mobil keď o sebe nepodávaš žiadne správy. Tak ako? Si zoskrutkovaný?
22.10.2012 - 21:15:50
00
nj asi mu vzali mobil a toto forum je teraz to posledne co ho zaujima ;)
22.10.2012 - 21:42:49
00
podla toho co pises asi chodis z dnv, cesty sa daju obist okrem 1km useku cesty vw-metro (je tam velka krajnica takze aj to je v poho) okolo cisticky a policajnej skoly po betonke, potom poza metro chodnikom az ku kruhacu a popod trat do dubravky, poza hasicov a vylezies tymi bocnymi cestickami pri dialnicnom privadzaci dole v dubravke, odtial v podstate po ulickach az na polianky.

Nie z DNV nechodim, este to mam asi o 20km dalej.
A presne ako si pisal, do krizovatky po vojensku nemocnicu sa da ist v pohode po ceste, nie su tam az take frekventovane alebo nebezpecne krizovatky. Raz som pokracoval aj cez patronku smerom na prazsku a uz nikdy viac. Nakolko sa mi nechcelo ist tou bocnou ulickou tak som isiel po hlavnej. Aj napriek tomu ze tam je bus pruh, tak som mal blby pocit, ked su autobusari zvyknuti, ze v ich pruhu su krali oni a priedbiehali ma na tesno medzi autami v 70ke, obist vtedy nejaku jamu tak uz robim dokladnu inspekciu podvozku.

Ja som zvykol rano normalne v strednom pruhu nadrzo ist ale skoro rano ked je tam par aut. Po chodniku je to predsa len pomalsie. Ale ked idem uz okolo 6:40 idem na chodnik, niesom samovrah
22.10.2012 - 21:46:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up