Tak mna vcera zostrelil vodic na cyklochodniku pri Sade Janka Krala :( . Vychadzal z parkoviska pri petanquovom ihrisku a nevsimol si ma. Nabral ma bokom do pravej kluky, tak som si zalietal. Odniesol si to salter, patka, kosik, zadne koleso. Nastastie ja som len doudierany.
Zachoval sa celkom ferovo, odviezol ma do roboty a zaplatil aj predbezne odhadovane skody. Kedze sa mi nechcelo cakat na policiu a zdravotne to uslo, tak som to nechal tak.
26.10.2012 - 08:20:17
00
ach jaj ja som tam tiez sokro zahucal pred dvoma mesiacmi. nedal blinker a sup ho krizom cez cyklotrasu. sa mi zda ze nas cim dalej viac atakuju :x
26.10.2012 - 08:39:03
00
A tak stane sa, hlavne ze sa zachoval ferovo a uvedomil si svoju vinu, a tebe sa ako vravis nic vazne nestalo. Lebo pozri napriklad na walec-a, toho zrazil o dost horsie, nechal ho tam lezat a usiel.
26.10.2012 - 08:45:57
00
to walec: prajem bezkomplikovany priebeh uzdravenia a tiez trpezlivost :-).
Inac uz som to tu par mesiacov dozadu pisal, je to na cestach ozaj divocina a bolo by dobre s tym nieco spravit, ale nieco konkretne, pisanie na fore asi nepomoze... Vodici mozu autami dost ublizit, ale aj cyklisti niekedy vyrabaju situacie. Bolo by dobre posobit na obe strany. Myslim si, ze bicyklov bude hlavne z dovodu vysokych cien pohonnych hmot iba pribudat...
26.10.2012 - 09:18:14
00
Nj, bol seriozny. Chcel ma zaviest do nemocnice, ale kedze okrem narazenin a skody na biku sa nic vaznejsie neudialo, tak ma aspon odviezol do prace.
A presne, z jeho jednania mu to bolo evidentne luto a nechcel som mu prirabat problemy s policiou. Stat sa to moze kazdemu, tentoraz som bol tercom ja.
A to som isiel teraz po dlhej dobe aspon na hradzu nohy pretocit, pretoze som mal mesiac dlahu na zlomenom palci. Paradoxne dnes rano som mal kontrolny snimok a nic mu nie je. Toho som sa najviac obaval, ze po mesiaci budem musiet pretrpiet dlsie tyzdne s dlahou.
Najlepsie na tom je, ze vo stvrtok ma vytlacil z cesty autobusak na Kosickej. Retard, uz som sa videl pod kolesami. Ani nepriprzdil, ked sa zaradoval zo zastavky do pruhu. Vytlacil ma k lavemu obrubniku a isiel subezne so mnou, cisty debil. :tmi: :punch:
26.10.2012 - 10:03:50
00
Presne tak, ak si clovek co nehodu sposobi uvedomi svoju chybu, nemalo by sa s nim jednat tak ako s niekym, kto si evidentne svoju vinu nechce priznat, snazi sa z celej udalosti nejako vykluckovat, odlahcuje situaciu a podobne- u taketo je totiz vysoka pravdepodobnost, ze sa rovnakej chyby dopusti aj nabuduce a vobec to s nim nepohne az kym niekoho nezabije, možno ani potom.
26.10.2012 - 10:09:19
00
jj, ak by sa vykrucal, zlahcoval to, tak by som okamzite policajtov volal a nic mu nedaroval. Bol tam aj jeden svedok, ktory to videl a pristavil sa. Nemal by sancu, kedze ma zrazil na cyklochodniku.
Tento bol fer a cakat na policiu, zapis, vysetrenie v nemocnici...to by som prisiel domov k polnoci.
26.10.2012 - 10:13:33
00
Presne tak, evidentne si mu nebol ukradnuty, ked ta do nemocnice chcel odviezt, do prace ta zobral, skodu nahradil. Nabuduce si veru da pozor, to je na beton. Taka vec sa proste obcas moze stat kazdemu, rozdielom bude len kto sa ako k tomu postavi.
Keby mali vsetci rovnako zodpovedny pristup k veci, tak by bolo minimalne na cestach ovela bezpecnejsie. Lenze samozrejme jazdi vacsina takych, s akym ma skusenost napriklad tmax.
26.10.2012 - 10:26:19
00
zostrelovanie bikerov v poslednej dobe je nejake caste :|
26.10.2012 - 10:31:51
00
ak sa s tym nezacne nieco robit, vyzera, ze bude este castejsie..
26.10.2012 - 10:46:41
00
Je stale viac aut a viac bikerov. Nic ine sa nedalo cakat :)
26.10.2012 - 10:53:58
00
Roman, som rad, ze to dopadlo relativne dobre a si OK. Po precitani podobnych prispevkov sa stale v mysli vraciam k mojej nehode. Zvazujem, ci som postupoval spravne, ked som tiez nevolal policiu a zaujimal som sa viac o okamzitu nahradu skody na biku (zlomeny na dva kusy), nez o vlastne zdravie a spravodlivy trest pre vodica.
Dnes, takmer rok po tom, co ma typek na krizovatke v rychlosti 50km/h zostrelil, mam na stehne nepeknu jazvu a pretrvavajuce problemy s narazenym palcom na nohe. Vodic mi vyplatil len polovicu sumy, na ktorej sme sa dohodli a predpokladam, ze teraz prehana svoje nadupane BMW kdesi po Bratislave a ohrozuje dalsich cyklistov.
26.10.2012 - 11:10:40
00
dalsia vec je ze to skresluje aj statistiky. ked je vodic navine jasne ze vacsinou sa chce zmierit a bude robit vsetko preto aby sa nevolala policia. potom tu citame na nete ze bikerov ktori sposobili nehodu pribuda.
nechcem tym naznacovat ze roman reagoval nespravne. ja by som reagoval asi tak isto.
26.10.2012 - 11:44:06
00
hmm, je to dilema. Chlapik jazdi na starej Toyote, ziadny arogantny novozbohatlik. Mam narazeny bok, zboku lytkovu kost pri kolene a kost zapastia pravej ruky. Boli to, je to napuchnute, ale kedze chodim a nemam objektivne tazkosti s pohybom, bude to asi ok.
Totalky ako si mal ty so zdravotnymi nasledkami su osemetna vec, preto nasledky sa ukazu az po case. A vymahanie bolestneho je na dlhe lakte, pretoze vieme ako funguju nase sudy.

A ci volat alebo nevolat policiu...nie som odlud a nemam to v povahe tahat niekoho s neumyselnym cinom po "organoch".
Ale ako som pisal, ak by bola jeho reakcia ina, nevahal by som. O policii sa vobec nezmienoval, bol pripraveny na vsetko, zaujal defenzivny postoj.
26.10.2012 - 11:49:46
00
to romanx: to je fajn, ze si obisiel takto, teda bez nejakych vaznejsich zraneni. Je dobre, ze su aj vodici, ktori si uvedomuju svoju zodpovednost za svoje konanie aj ked niekedy za tym mozu byt nejake skryte pohnutky (vyhnutie sa stretu s policiou...)

to pet55: dakujem, pomaly sa zotavujem v domacej opatere mojej priatelky :)

Ako pisu viaceri, akosi sa roztrhlo vrece s atakovanim cyklistov.
26.10.2012 - 12:02:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up