Mozno dupol na brzdy a tie nic nerobili tak v panike chmatol za rucku. Mozno aj preto siel 70 lebo nevedel spomalit. Kto vie.
27.11.2022 - 13:54:50
00
A možno je to Maybelline
27.11.2022 - 15:50:49
05
dnes ma celkom pobavil jeden vodič ktorý išiel tak ako je nakreslená čierna čiara na obrázku,nechápem čo stváral, zle odbočil a potom zmätkoval???

Prílohy:

vvv.jpg
vvv.jpg 167.46 KiB thumb_up0thumb_down

28.11.2022 - 16:35:24
00
No mozno zabudol, ze dnes nie je na bicykli.
28.11.2022 - 22:29:46
03
Nechápem tieto ostrovčeky, na čo majú slúžiť. Vždy mám z nich stres, či sa nejaký kkt nerozhodne ma pred ním predbehnúť. A včera sa taký našiel. Je to 100m pred a 100m za kruháčom. Takže nie je dôvod ísť rýchlo. Zaregistroval som ho možno keď som bol niekde v prvej tretine, videl som ho vedľa seba, natlačil sa doprava a zadným kolesom nabehol na obrubník. Možno to bolo na začiatku a chcel sa tam pichnúť predo mňa. Neviem čo robil ale niečo si utrhol. Gumu neprerazil ale vydávalo to strašné zvuky.
Možno ten ostrovček nevidel. Bolo to po tme ale pod lampami. Každopádne tieto prekážky v strede cesty mi bezpečné nepripadajú. Ešte dajme tomu ak je tam prechod pre chodcov. Ale aj to je dosť nebezpečné.
Príloha:
Road.jpg
Road.jpg 201.26 KiB thumb_up0thumb_down

28.11.2022 - 23:58:18
01
Ked tam uz predchadzat, tak potom uz lepsie normalne v protismere, ak nic nejde.

A najlepsie su ked nasnezi a nepoznas to tam. Totiz tie zvisle znacky tam nie su vzdy osadne a ak aj boli, mozu byt uz zrazene.

Konkretne tieto mali vtipny vyovoj. Najskor to vysrafovali, potom dali tie cerveno biele pixloviny, ale boli permanentne zrazene a rozhadzane po krizovatke. Tak dostal niekto uzasny napad vyliat obsah asfaltom. Od vtedy su po krizovatke len disky z kolies a rozne plastove casti aut.
Príloha:
Capture.PNG
Capture.PNG 151.02 KiB thumb_up0thumb_down


Najuzitocnejsie su ked vychadza kamarat z tej dvojgaraze a cuva na cestu, on nevidi do zakruty ty nevidis ked odbocujes v smere foto a ked sa stretnete nemas kam uhnut, zvlast sranda na snehu je to este aj dole kopcom.
Proste upgrade.
Príloha:
Capture2.PNG
Capture2.PNG 158.17 KiB thumb_up0thumb_down

29.11.2022 - 00:17:08
01
'Nechápem tieto ostrovčeky, na čo majú slúžiť '

Uplne pochopiteľný primarny zamer - zamedzit predbiehaniu v tesnej blizkosti daneho miesta (ktory ale moze zle vypalit tym, ake ma vedlajsie dosledky)

Joe, predstav si tam 2 auta, nie cyklistu a auto.

Kenai,prvu vetu som akoze nevidel ... to nemyslis vazne, potom by musel aj kruhac dat v protismere alebo sa podla tvaru preradit v kruhaci ci tesne pred nim z protismeru
(a viac o tom ja nediskutujem)
29.11.2022 - 21:48:45
01
Takéto vynucovanie zákazu predbiehania mi príde nebezpečné. Mimochodom, slušne mi to zdvihlo tep. Tam mi to ani tak neprišlo. Garmin doma napísal, že som mal nový max. tep 182 bpm. Predtým som mal najvyšší 175. Tak som si to pozrel kde som ho dosiahol a bolo to tam.
Príloha:
Road2.jpg
Road2.jpg 63.75 KiB thumb_up0thumb_down

29.11.2022 - 22:37:29
01
Joe70 napísal:
Každopádne tieto prekážky v strede cesty mi bezpečné nepripadajú.

Rawcliffe Road ako ma byt :)
29.11.2022 - 23:05:22
00
Na slusnych soferov to moze fungovať, hulvat ta ohrozí kdekolvek a tu este viac.

Btw,aj JOLI mas takyto podobny HR zaznam z vikendovej nehody?

U mna,kedysi davno,bol narast z relativne pokojoveho tepu o +30az35 pri neocakavanom zavaleni skrinkou...bez nasledkov;), nahodou som mal holter ci HRmerac.
29.11.2022 - 23:20:33
00
Palo TT napísal:
Rawcliffe Road ako ma byt :)

No keďže okolo tej dediny je široko ďaleko rovina, takto ma nikdy nenapadlo sa na to pozerať. Ale dáva to zmysel :-)
29.11.2022 - 23:32:35
01
[quote="@1896872"
Btw,aj JOLI mas takyto podobny HR zaznam z vikendovej nehody?
[/quote]
Žiaľ nie. Ale ak sa dočkáme možnosti vyselektovať video zo spomienok priamo zo šedého mozgového tkaniva, tak rád poskytnem.
30.11.2022 - 09:05:03
01
;) tym som len chcel povedat (a len z osobnej skusenosti, bez googlenia prieskumov), ze pri/po necakanej stresovej situacii dokazu tepy vyletiet vyssie aj rychlejsie ako pri sporte ci fyzickej aktivite
30.11.2022 - 19:16:22
01
Marli napísal:
;) tym som len chcel povedat (a len z osobnej skusenosti, bez googlenia prieskumov), ze pri/po necakanej stresovej situacii dokazu tepy vyletiet vyssie aj rychlejsie ako pri sporte ci fyzickej aktivite

Aha, už ti rozumiem. Ty si chcel tento záznam. :D
Nie, v tomto ťa sklamem, tep som mal cca 160 v čase tej nehody, ktorá ma tesne minula a ako som zastavil tak hneď padol na 140. Len pre predstavu, priemerný tep som mal za celý výjazd 165 a v stúpaní Karlovkou a Dúbravkou proti severozápadnému vetru bol konštantný 180-182, ešte ďaleko pred Marcheggom.
01.12.2022 - 09:19:46
10
Marli napísal:
Kenai,prvu vetu som akoze nevidel ... to nemyslis vazne, potom by musel aj kruhac dat v protismere alebo sa podla tvaru preradit v kruhaci ci tesne pred nim z protismeru
(a viac o tom ja nediskutujem)


Pisal som vseobecne, tych umelych prekazok na ceste je neurekom vselikde. V AT ich maju na zaciatku a konci skoro kazdej dediny. Teda ak citas s porozumenim tak je lepsie predbiehat cez protismer ak neobmedzis ani neohrozis nikoho ako sa tlacit cez ostrovcek alebo cyklistu. Tipicky ked ta ten ostrovcek prekvapi v polke predbiehacieho manevru (chyba znacka, zakryte predchadzajucim autom, snehom...).
V AT maju aspon dost rozumu aby tam nebol obrubnik. Ale je tam pekne vidiet aj preco.Ti ich polovodoci sa akosi nezvladaju urzat na asfalte podla toho ako je to vyjazdene na oboch stranach :-) To je zrejme aj dovod preco udrzuju taky odstup od cyklistov, proste nevedia odhadnut, kolko je tam miesta a aku sirku zabera ich auto :rofl:

Marli napísal:
Na slusnych soferov to moze fungovať, hulvat ta ohrozí kdekolvek a tu este viac.

Slusny sofer co vie jazdit nepredbieha kde nevidi a nepotrebuje ani plnu ciaru, ani dvojitu plnu ciaru, ani zakaz predchadzat, ani ostrovcek. A hulvat ta ohrozi este viac, ako si spravne povedal.

Prílohy:

Capture.PNG
Capture.PNG 173.53 KiB thumb_up0thumb_down

01.12.2022 - 11:04:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up