Dnes mi bolo vynadane ale nech rozmyslam kolko chcem tak neviem ani preco ten clovek reagoval tak podrazdene. Asi ho irituju cyklisti :))
Idem si z Ruzinova po Zahradnickej a chcem odbocit dolava na Mileticovu. Vzdy sa pred prvym semaforom davam dolava, kedze je to tak bezpecnejsie - tam odobocuje menej aut ako prechadza dalej rovno. Takze som sa zaradil a kedze predomnou boli len dve auta, tak som sa ani netlacil stredom dopredu - ved naco, pojdem pekne za nimi. Zrazu nejaky pako zastal vpravo odomna a zacal mi nadavat ze som "Ty k**ot vyj***ny, preco nejdem po kraji a je**m sa do stredu". Kukam na neho co chce, ved som v odbocovacom pruhu, nie? :D Naskocila zelena a ten pako siel dalej rovno. Inac sofer predomnou, poznajuc ten dalsi semafor na krizovatke s Miletickou, tak siel pekne pomalinky, takze som mu bol nalepeny na narazniku. Ked je vela aut, tak jazdim stredom, ked menej, tak v strede, len pred krizovatkou sa vopcham do stredu pruhu, nech ma tam nejaky pako nepredbieha a nevytlaca. Vzdy sa okamzite po prejdeni krizovatkou vraciam na krajnicu.
Skoda, ze mi hned nezaplo a nepustil som sa do neho, ze preco jazdi autom, ked je tyzden mobility :))) Takze tymto pozdravujem chalana do Senca :)
18.09.2014 - 20:45:59
00
to je na slovensku normálne, chcelo by to podľa mňa nejakú výchovu už na školách, o tom že cyklista vie ísť v meste tak rýchlo ako auto... lebo veľa krát sa mi stalo aj pri chodcoch, že sa pozrú na obe strany a evidentne ma vidia a aj tak sa rozhodnú prejsť cez cestu mimo priechodu, pretože asi všeobecne počítajú s tým že cyklista = niečo pomalé ... tak isto ako ma evidentne vidia aj mnohí vodiči na križovatke a aj tak nedajú prednosť. ale tak celkovo mám dojem, že u väčšiny slovákov panuje taký názor, že čo tu henten debil na tom bicykli robí... možno by nebolo na škodu, keby súčasťou autoškoly bolo aj pár povinných hodín jázd na bicykli mestom, možno by si to niektorí viac uvedomili, keby to zažili na vlastnej koži a do budúcnosti by boli viac ohľaduplní a menej by ignorovali cyklistu ako súčasť cestnej premávky.
18.09.2014 - 21:01:09
05
Dnes mi bolo vynadane ale nech rozmyslam kolko chcem tak neviem ani preco ten clovek reagoval tak podrazdene. Asi ho irituju cyklisti :))
Idem si z Ruzinova po Zahradnickej a chcem odbocit dolava na Mileticovu. Vzdy sa pred prvym semaforom davam dolava, kedze je to tak bezpecnejsie - tam odobocuje menej aut ako prechadza dalej rovno. Takze som sa zaradil a kedze predomnou boli len dve auta, tak som sa ani netlacil stredom dopredu - ved naco, pojdem pekne za nimi. Zrazu nejaky pako zastal vpravo odomna a zacal mi nadavat ze som "Ty k**ot vyj***ny, preco nejdem po kraji a je**m sa do stredu". Kukam na neho co chce, ved som v odbocovacom pruhu, nie? :D Naskocila zelena a ten pako siel dalej rovno. Inac sofer predomnou, poznajuc ten dalsi semafor na krizovatke s Miletickou, tak siel pekne pomalinky, takze som mu bol nalepeny na narazniku. Ked je vela aut, tak jazdim stredom, ked menej, tak v strede, len pred krizovatkou sa vopcham do stredu pruhu, nech ma tam nejaky pako nepredbieha a nevytlaca. Vzdy sa okamzite po prejdeni krizovatkou vraciam na krajnicu.
Skoda, ze mi hned nezaplo a nepustil som sa do neho, ze preco jazdi autom, ked je tyzden mobility :))) Takze tymto pozdravujem chalana do Senca :)


Toto by mi nemohol bez dôvodu povedať, určite by neprešiel načas cez križovatku. :headbang: :headbang: Ale je pravda že keď sa to udialo rýchlo tak si ani nestihol reagovať.
Ludi jednoducho neprevychováš 100 ľudí 100 chutí.
Bikejoring ano cyklistov vôbec ludia/chodci aj vodiči nejakým spôsobom ignoruju a myslia si že chodia pomali. Niekolko krát sa to aj mne stalo. Dokonca som aj zrazil babu na prechode ale nie z mojej viny.
19.09.2014 - 10:18:46
00
ano cyklistov vôbec ludia/chodci aj vodiči nejakým spôsobom ignoruju a myslia si že chodia pomali. Niekolko krát sa to aj mne stalo. Dokonca som aj zrazil babu na prechode ale nie z mojej viny.

Najhorší sú chodci, ktorý chodia cez cestu a mimo priechod nie po zraku ale po sluchu. Nepočujú auto, tak sa proste vyrútia na cestu a ani sa nepozrú. Samozrejme, že taký bicykel ani nemôžu počuť. Už som mal veľa takých prípadov, kde mi vyslovene chodci skočili do cesty.
Ďalším prípadom sú tí čo stoja na semafóre na červenú. Prejdú vozidlá, ktoré dostali zelenú a za nimi idem ja. Vznikne diera medzi autami a mnou a chodci si len tak vkročia na červenú, pritom idem po ceste. Úplná ignorácia, takýchto prípadom veľa zažívam hlavne na nábreží pri moste SNP. Už som tam zopárkrát tesne minul zopár blbov na vlastných nohách
19.09.2014 - 12:55:44
00
ono aj auto možno nepočuť, dnes cestou do práce som šiel stredom takej panelky poza železničnú trať, medzi patrónkou a jaskovým radom .. a za mnou šlo auto ktoré som vôbec nepočul, až odletuvší kameň ma naň upozornil ... ale zdalo sa že pánko na lexuse sa nikam neponáhľal a vôbec mu neprekážalo ísť za mnou cca 15-16 km/h
19.09.2014 - 13:19:40
00
nebol to hybrid? keď šiel tak pomaly tak išiel na elektriku a preto ho možno nebolo počuť.
19.09.2014 - 13:37:04
01
Lexusy su vemi tiche. Aj ked primarne zvnutra. :D
19.09.2014 - 13:39:33
00
lapaloma Keby aj na mna niekto makal a same by sa sypali peniaze, tak by som sa tiez nikam neponahlal :) Takze mal cas. A mozno bol len cyklista... :)
19.09.2014 - 16:29:18
00
No mňa už zo dvakrát prekvapila Toyota Prius. Stál som na križovatke na červenú a zrazu bolo vedľa mňa auto... Normálne som sa zľakol... Tieto elektrické a hybridné autá by mali zakázať, sú obrovským nebezpečenstvom pre cyklistov... A možno aj chodcov.
19.09.2014 - 20:14:51
02
Proste si hluchý a máš niečo so svedomím. Ale pri tvojom veku je to vlastne bežný stav. Aj tie nové trolejbusy sú tiché aj tie chceš zakázať?
19.09.2014 - 20:43:56
01
Najhorší sú chodci, ktorý chodia cez cestu a mimo priechod nie po zraku ale po sluchu. Nepočujú auto, tak sa proste vyrútia na cestu a ani sa nepozrú. Samozrejme, že taký bicykel ani nemôžu počuť. Už som mal veľa takých prípadov, kde mi vyslovene chodci skočili do cesty.
Ďalším prípadom sú tí čo stoja na semafóre na červenú. Prejdú vozidlá, ktoré dostali zelenú a za nimi idem ja. Vznikne diera medzi autami a mnou a chodci si len tak vkročia na červenú, pritom idem po ceste. Úplná ignorácia, takýchto prípadom veľa zažívam hlavne na nábreží pri moste SNP. Už som tam zopárkrát tesne minul zopár blbov na vlastných nohách


Presne podobny pripad sa mi stal v stredu pri starom moste. Je tam obchadzak a aj kusok pomenene semafory. Samozrejme siel som z mesta smerom k eurovei a tam mame zelenu. Preslo auto ja za nim asi 50m a ludia prechadzali cez cestu ani sa nepozerali ci nieco ide. Tak som zacal po nich zjapat ci nevidia ze mame zelenu. Samozrejme aj auta za mnou isli dalej. Proste prechadzaju tam ako ovce.... No katastrofa
19.09.2014 - 21:00:11
00
Vela zdaru tmax, snad sa ti to dobre zhoji.
Zla doba je, ludia su bezohladni, drzi, slusnost pomaly vymiera.
19.09.2014 - 21:14:02
00
fofo050 Ono nestihol som zareagovat, kedze som nechapal co sa mu nepaci. Nikoho som neobmedzoval a ked som sa preradoval, tak za mnou nikoho nebolo. Len som cakal na zelenu a zrazu prisiel on ;) Ked sa vyburil, tak sme sa pohli. V kazdom pripade jeho som ani nahodou nemohol obmedzit.
19.09.2014 - 22:47:28
00


dá sa vidieť, že Stopka je aj zľava aj sprava, takže klasická americká All way stop križovatka, funguje tak, že by sa malo zastaviť normálne na stopke a potom ňou prechádza v poradí v akom sa tam prišlo, neexistuje nič také ako pravidlo pravej ruky, kto prvý príde ten prvý ide, čo je u nás nepredstaviteľné, ale v USA to funguje.
takže jednoznačne chyba vodiča prichádzajúceho zľava, nedal prednosť vozidlu čo prišlo do križovatky skôr.
to nezastavovanie ale iba spomalenie na stopkách je v Seattli a okolí úplne normálne, neviem ako v iných častiach
osobne tieto križovatky nemám rád, pravidlá sú sice jasné, ale vždy sa nájde nejaký blbec ako na videu, preto keď vidím, že prichádza do križovatky aj iné auto, tak čakám na tej stopke až kým nevidím, že zastavuje a dá mi prednosť.
20.09.2014 - 07:34:34
00
Tak toto mohlo dopadnúť o dosť horšie: http://www.liveleak.com/view?i=b89_1411165439
20.09.2014 - 07:38:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up