http://ekonomika.idnes.cz/stat-vyrazne-zlepsi-podminky-pro-cyklisty-ve-mestech-pfb-/eko-doprava.aspx?c=A150727_121456_eko-doprava_suj
27.07.2015 - 14:14:29
00
Ja by som chcel upozorniť nás cyklistov, či už tu z fóra alebo ostatných, že keď si to rúbu po chodníkoch, kde to láka ísť rýchlejšie a sem tam je chodník prerušený vjazdom s prechodom pre chodcov, tak aby spomalili, alebo aj zastavili pred priechodom.
Dnes som cestou do roboty vychádzal autom z vedľajšej ulice a na chodníku pozdĺž hlavnej si to rúbali dvaja bikeri rovno cez prechod.
Problém je, že ja a ani oni nevidia do križovatky, keďže ju lemuje nepriehľadný plot. Ja tam síce vychádzam pomaly, lebo musím dávať prednosť, a navyše mám to do kopca, ale taký bajker keď ide 20km/h tak prejde okolo 6m za sekundu, čo je asi tak šírka našej ulice, a napriek tomu, že vchádzam do križovatky pomaly, a nevidno nikoho tak je to okamih keď sa cyklista objaví predomnou.
Nie na darmo je v zákone uvedené že cyklisti musia pred priechodom zosadnúť a tlačiť bicykel.
27.07.2015 - 14:56:39
09
Neries. Takych treba zrazit a policia im to spocita. Teda snad... :)
27.07.2015 - 23:56:57
00
fakt takych treba zrazit? ty mas dost
28.07.2015 - 00:46:40
00
Neries. Takych treba zrazit a policia im to spocita. Teda snad... :)

Uz som to ja, alebo nieco uz pisal .. ani porusenie dopravnych pravidiel neznamena, ze ty vyviaznes bez trestu :) .. a ked mas zaludok na to, aby si vychovaval druheho cloveka jeho zrazenim, tak na to nemam slov.
28.07.2015 - 06:36:48
00
A pisem niekde, ze ich nahanam autom? :D Riskuju a tak raz niekto nedobrzdi....
Tamto bolo nadsadene. Ja si nastastie vsimam okolie, ale stat sa moze vselico.

btw...ak ste niekedy mali dopravnu nehodu, tak isto viete, ze je lepsie sa jej vyhnut, ako riesit rozflakane auto.
28.07.2015 - 09:44:10
00
Pouzil si malo farebny emoticon :D .. nj, cyklistov magorov som uz stretol vela. Napr. jeden tak fical z BK a vo velkej rychlosti mi prefical 10cm od rajdov , ked som slapal nahor.
28.07.2015 - 09:49:53
00
hehe, majstri sveta :)

http://zilinskekrimi.sk/index.php/nehody/504-foto-divoka-policajna-nahanacka-na-kysuciach
28.07.2015 - 10:10:02
00
Z pohľadu motoristu: obieham dvoch cyklistov na tom vyjazde z diaľnice pri Dúbravke - nejde s do tunela ale odbocis vpravo smer Patronka. Pri Mokrohajskej červená na prechode, všetky autá stoja v troch pruhoch. Zrazu jeeeeb cyklisti bez mihnutia oka prefrcia na červenú. Za takých sa hanbím. Ideme ďalej, svetelná križovatka smer Červený most, samozrejme cyklisti chcú odbočiť tam ale je červená, zelenú ma priamy smer na Patronku a z Patronky. Cyklisti znovu jeeeeb do križovatky a vtlacili do medzery medzi autami prichádzajúcimi z Patronky. Hanbím sa druhýkrát.
Pred časom cestou do práce som na bajku zastal na červenej v Dubravke pred prechodom pre chodcov. Stojím, čakám na zelenú a zrazu jeeeeb okolo mňa ziletkar na plné gule. Smutné :(
28.07.2015 - 10:16:07
07
Červená pri Mokrohájskej smerom na Patrónku by sa dala teoreticky odignorovať, pokiaľ nie sú na prechode chodci ako teraz počas prázdnin; počas školského roka je to riziko.

Podľa mňa by červená mohla byť cyklistom ignorovaná v niektorých špecifických prípadoch, t.j. keď nekrižuješ v križovatke žiadne autá a žiadnych chodcov, ktorí majú v tom čase zelenú.
28.07.2015 - 10:32:55
00
a preto tadiaľ nechodím nikdy a obchádzam dúbravku okolo záhrad a mokrohájsku poza tie biznis centrá
28.07.2015 - 10:42:04
01
Červená pri Mokrohájskej smerom na Patrónku by sa dala teoreticky odignorovať, pokiaľ nie sú na prechode chodci ako teraz počas prázdnin; počas školského roka je to riziko.

Podľa mňa by červená mohla byť cyklistom ignorovaná v niektorých špecifických prípadoch, t.j. keď nekrižuješ v križovatke žiadne autá a žiadnych chodcov, ktorí majú v tom čase zelenú.


Červená by sa nemala ignorovať nikdy, ani teoreticky, lebo takýmito úvahami začínajú vždy všetky prúsery... A to druhé: To kedy nastane taký prípad? Pretože červenú máš na semafore z nejakého dôvodu... A tým dôvodom je, že by si práve križoval tým, čo majú zelenú....
28.07.2015 - 13:25:59
06
ignorovat nemozes,ak svieti dodatkova zelena sipka vpravo ,tak mozes ist ...ale aj vtedy davas bacha ,napr. v ziline pri poziarnikoch su dva "rezimy zelenej sipky" v jednom pripade mozes ist ale v druhom davas prednost chodcom...
28.07.2015 - 15:40:32
00
Cervena by mohla byt cyklistom "ignorovana" rozumej, ze by cyklista mal vlastny signal. Nato musi mat podmienky, musi mat vlastny pruh. Toto vylucuje drvivu vacsinu krizovatiek na slovensku. Potom moze mat zelenu pri odbocovani doprava ak tam pokracuje do dalsieho cyklopruhu alebo volneho pruhu. Potom si este viem predstavit krizenie cyklochodnika ktory ide rovnobezne s cestou a cyklochodnika ktory krizuje cestu. Auta dostanu cervenu a cyklisti budu moct odbocit popred auta dolava.
28.07.2015 - 18:11:42
00
viem co myslis , pri teoretickom pravidle ze cyklista odbocujuci na krizovatke vpravo ju moze prejst bez zastavenia ked nemeni vzdialenost od okraja vozovky nekrizi nikomu drahu...ale su tu este chodci ktori maju zelenu - o com pisem + nie kazda odbocka je rovnako siroka a tisnut sa k autam z ineho smeru...pravidla maju koliznym situaciam predchadzat, nie ich vytvarat ;)
28.07.2015 - 18:35:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up