To, že cyklista robí v strede cesty prekážku, keď má k dispozícii širokánsku krajnicu, tu asi pánom pripadá logické. Sancta simplicitas...
29.05.2016 - 11:24:44
01
Pochop, že cyklista nie je prekážka, ale účastník cestnej premávky.
29.05.2016 - 11:41:59
09
a preto sa snazim vyhybat sa cestam 1.triedy howgh,tie su v nasom okoli v horsom stave ako cesty 2.triedy howgh.....
Pali65 neberiem ti nazor,ale stojiim si za svojim,ze nebudem jazdit na krajnici kde je kopec/hromada bordelu a aby ma lizali vsetci 50cm...... ;) zatial mi to takto funguje a nikto sa nad tym nevzrusoval ako to jazdim a kebyze hej,tak mu to patricne vysvetlim na pive

UZAKONIT POVINNE PREDBIEHANIE ked to inde funguje,tak to ma fungovat aj u nas alebo vysidlit vsetkych co to nechapu a nastahovat sem holandanov,talianov,rakusanov apod
29.05.2016 - 11:46:19
01
Pali - nechaj tak. Ziletkari su predsa panmi ciest.
29.05.2016 - 11:54:17
02
iron.hide uz len ty si tu chybal s plodnou debatou sta adela banasova...... jazdite si ako viete, mne je to suma fuk cela tato debata nema ziadny vyznam iba flame medzi usermi!!!! a nikdy mat ziadnu vypovednu hodnotu mat ani nebude: 100 ludi 100 chuti

este ma napadla jedna IRON HIDE: ked tu pises nieco o cyklistoch, vy MTBckari ste tiez dobre ***** pani lesov: tiez som stretol takéhoto curaka,ktory si to ***** hlava nehlava dole Inovcom a skoro pozrazal ludi nehovoriac o malých detoch....... kebyze mam chut tak mu pocas jazdy taku vylepim,ze ho vlastna mater nespozna,.....takze by som sa zdrzal ze niekto tu je panom ciest.... :!:
29.05.2016 - 11:56:54
04
Pali65 napísal:
Nepochopil si. Zrejme nemáš predstavu, čo sa za volantom na cestách deje. Takto jazdiaci žiletkári vyfabrikujú takýchto rôznych kritických situácií hafo. Stačí trochu otvoriť oči.

A šofér osobáku? Nalepený bol, lebo sa chystal Ducato predbiehať, ale zreteľne mal tú smolu, že ani z diaľky toho žiletkára nevidel. Videl mňa na bajku v protismere, tak s predbiehaním čakal, až ma minú a otvorí sa tá fuga v kolónach v našom smere.

Ale to je jedno. Niektorí ste tu úplne zadubení, no dúfam, že aspoň časť čitateľov si uvedomí pointu a prestanú jazdiť ako cestní zapratávači.


*****, už pochop že cyklista nieje zapratávač ale plnohodnotný účastník cestnej premávky, cyklista má jazdiť V pruhu nie po krajnici...

takže sám priznáš že osobák bol nalepený bez bezpečného odstupu na ducato absolútne nemohol mať teda prehlad o tom čo sa deje pred ním, ale ***** je podla teba stále cyklista? počávaš sa vôbec?

z toho čo hovoríš totiž jasne vidieť že vodič osobáku neprispôsobil jazdu k danej situácii na tej ceste a zbytočne ohrozil seba aj ostatných účastníkov premávky..

nehovoriac o tom že v podstate môže byť rád že pred ducatom bol "iba" cyklista!!! si predstav že by sa pred ducatom vlieklo niečo širšie... traktor alebo niečo čo by ten vodič nevidel cez to ducato ale zaberalo by to na šírku viac miesta ako cyklista.. tak čo by asi tak urobil? keď mal problém vyhnúť sa cyklistovi ako by sa v tej situácii vyhol niečomu vačšiemu?

v tej situácii čo si opísal bol jasným problémom nedočkavý vodič osobáku predbiehajúci v situácii v ktorej nemal absolútne žiadny prehľad a v podstate išiel "na slepo"...
29.05.2016 - 12:16:14
03
panmi ciest su aj budu auta a kto si to neuvedomuje a neakcepuje skor ci neskor skonci pod kolesami...
29.05.2016 - 12:18:39
04
nie,chyba bol cyklista...... HAHAHAHAHA...... kebyze tam ide pan ciest alebo lesov,tak to je jedno,lebo PALKOVA teoria je ina,na to aky si stary cap Palo som cakal od Teba nieco ine :tmi:
29.05.2016 - 12:19:06
00
Ako vodič najazdím medzi 35 a 55k km ročne, na bajku asi tak 10x menej. Cyklistov obieham priam vzorovo, ale ich správanie je, bohužiaľ, často dôvodom prečo ich toľko šoférov neznáša. Psychopatov nachádzam v oboch táboroch.
Kto poznáte hlavnú cestu z BA do DS, tak asi chápete, že kto si na nej nezvolí na bicykli krajnicu, ten nemá v hlave všetko v poriadku. Jedna vec je byť účastníkom cestnej premávky a úplne iná vec je správať sa tak, že zdržiavam všetkých ostatných aj v prípade, keď to tak vôbec nemusí byť. Áno, poznám takých, ktorým to robí vcelku zvrátenú radosť.

A k tomu opisovanému incidentu: keby ten žiletkár niekde nečítal idiotské rady ako jazdiť, nestalo by sa tam vôbec nič, premávka by bola plynulá a nemusel som takmer prísť na bicykli na život. Ešte raz opakujem, že týmito príspevkami sa nepokúšam zmeniť názor vyhranených stredopruhových cyklistov (tým len poďakujeme až raz niekto navrhne za podobný štýl jazdy zabavenie cajgla), skôr sa snažím osloviť tých nevyhranených, ktorých ešte možno zachrániť.
29.05.2016 - 13:24:34
05
Na bicykli som zacal jazdit na jar 2014, predtym som so jazdil celkom dost autom, boli roky, ked to bolo cez 50k km. Vzdy som sa tak trocha cudoval, ked kamarati/znami nadavali na cyklistov, nespominam si na jediny pripad kedy by ma nejaky skutocne vytocil. Mozno je to tym, ze nie som egoisticky ch*j, co si mysli, ze ked musi raz za cas spomalit, tak sa mu stala najvacsia nepravost na svete. Co potom musi taky clovek co ho toto dokaze vytocit robit ked trci za kamionom vlecuc sa v horskych serpentinach do kopca 40tkou kludne aj 10-15 minut ?
29.05.2016 - 14:17:05
011
Ked je krajnica siroka tak, ze sa do nej vojdem na biku, dokazem v nej ist a nakladiak ktory ide v pruhu ma nevtiahne pod seba, tak je fajn ist po krajnici. Ale takych vela nie je. Potom su tu nepouzitelne krajnice. Tam je bordel, strk, kanaly a vytlky. Po nich sa neda jazdit, a ked ides cca na ciare tak ta auta obiehaju vo svojom pruhu lebo maju miesto. Spravi ti to nakladiak a vcucne ta pod zadnu napravu. Raz sa mi to stalo, a neprajem to nikomu. Ja som to ustal, druhy uz nemusi. Potom je tu druhy extrem a to je ziadna krajnica a kolaje. Takychto ciest je obrovska kopa a tam sa inak ako v kolaji tj v 1/3 cesty ist neda. Hoci ako velmi by som chcel nie je to rozumne ani bezpecne. Proste idem v kolaji a stale ked sa da pustim vsetko co je za mnou.
Ked uz idem na ceste ci uz na ziletke alebo MTB idem tak aby vodici vedeli co robim a preco to robim a od vtedy zacali byt ku mne ohladuplnejsi. Naozaj od kedy mam vodicak a snazim sa jazdit tak ako by to bolo dobre mne mam stale menej a menej konfliktov. Obrovsky problem co si vsimam je to, ze prvy ktory ma obieha neda smerovku. Len sa vysunie. Druhy si ma este vsimne a zareaguje. Treti aj keby chcel, nema sancu. Preto robim to, ze ked ma obieha auto a neviem kolko ich je za mnou, preventivne sa stiahnem co najviac na kraj ako to len ide. Predstav si, zeby som nebol v 1/3 pruhu ale uplne na kraji. Keket ta obehne a necha kusok miesta. Druhy ta lizne a treti trafi. A ty sa mozes uhnut akurat do jarku.
29.05.2016 - 14:31:48
08
Hosť napísal:
*****, už pochop že cyklista nieje zapratávač ale plnohodnotný účastník cestnej premávky, cyklista má jazdiť V pruhu nie po krajnici...

takže sám priznáš že osobák bol nalepený bez bezpečného odstupu na ducato absolútne nemohol mať teda prehlad o tom čo sa deje pred ním, ale ***** je podla teba stále cyklista? počávaš sa vôbec?

z toho čo hovoríš totiž jasne vidieť že vodič osobáku neprispôsobil jazdu k danej situácii na tej ceste a zbytočne ohrozil seba aj ostatných účastníkov premávky..

nehovoriac o tom že v podstate môže byť rád že pred ducatom bol "iba" cyklista!!! si predstav že by sa pred ducatom vlieklo niečo širšie... traktor alebo niečo čo by ten vodič nevidel cez to ducato ale zaberalo by to na šírku viac miesta ako cyklista.. tak čo by asi tak urobil? keď mal problém vyhnúť sa cyklistovi ako by sa v tej situácii vyhol niečomu vačšiemu?

v tej situácii čo si opísal bol jasným problémom nedočkavý vodič osobáku predbiehajúci v situácii v ktorej nemal absolútne žiadny prehľad a v podstate išiel "na slepo"...


Zrejme to tu ešte viac skomplikujem,ale ako to tu čítam, pripomína mi to súdnu sieň :-D alebo cyklisti a vodiči je ako AKTY X: Truth is out there.
Ešte chýbajú odpovede na otázky:
1, Prečo išiel cyklista v pruhu keď mal širokú krajnicu?


2, Prečo vodič osobáku za Ducatom išiel predbiehať keď Ducato dávalo smerovku?
a, Ducato neskoro vyhodilo smerovku
b, vodič osobáku neprispôsobil jazdu
c, v momente obiehania vodičovi osobáku zasvietilo slnko do očí
d...e...f...

Každopádne vždy rozhodujú stotiny sekúnd v takýchto veciach. Záleží potom na tom ako sa k veci kto postaví.
Nemal som ešte žiadnu nehodu na cestách a dúfam,že tomu tak ostane.
29.05.2016 - 15:42:43
00
nechapem ako ti pomoze bezohladne jazdenie na aute ak sa po 20km stretneme na semafore v meste, ak niede meskam tak neohrozim nikoho ale budem meskat, takych nedockavych a nedomyslavych idiotov co nevedia dat smerovku alebo pribrzdit a pockat stretavam denno denne dost a nieje mi to prijemne, ved mas pod kapotou motor, nie kona ze ti robi problem zastavit a rozbehnut, nie? alebo je pohyb potrebny k zapnutiu smerovky taky namahavy ako nakalat 10 metrov dreva? stacilo by byt menej arogantny a mat uctu k zivotom tych druchych, co je na slovensku asi nerealne, vie ma to vzdy vytocit, odkedy aktivne soferujem tak este 100x viac, pretoze som si v praxi vyskusal, ze je to najmnej co mozem urobit ak jazdim ohladuplne a pokojne, snazim sa predvidat a jazdit vzdy s ohladom na inych :)
inac k tomu aby sofer autom zrusil cyklistu staci naozaj malo a pri tom co sa nachadza popri vecsine ciest na svk je jednoduche prist k urazu a obchadzanie cyklistov na cestach je ten najhorsi problem slovakov...
29.05.2016 - 16:14:16
00
mayo138 napísal:
Ešte chýbajú odpovede na otázky:


1. Siroka je jedna vec. Ale bola zjazdna? To ci sa na MTB ani nevsimnes, na ceste nemusi byt prejazdne. Napr vyfrezovany asfalt z teba vytrasie dusu.

2. Tipujem to na to, ze Ducato nedalo smerovku vobec. Sak sa vojde...
29.05.2016 - 18:46:46
01
110mat110 Krajnica je široká až až. Navyše je čistá, nebýva na nej bordel. Jazdia po nej skoro všetci cyklisti, len s úplne zriedkavými výnimkami. Preto som presvedčený, že sa nejednalo o potrebu jazdiť v pruhu, ale o istú formu deklarácie, ako keby ten chlapík niečo chcel dávať najavo. Ale do hlavy nevidím.
Ducato najprv ubralo plyn, pomerne ďaleko pred ním, vyzeralo to tak, že bude musieť najprv brzdiť. Potom prešli autá v mojom smere a začal blikať, no sotva stihol zo dva krát a urobil dosť ostrý manéver. Ešte ostrejšie musel reagovať ten za ním, tomu už zjavne pomáhali kadejaké asistenčné systémy. Podľa mňa si šofér osobáku myslel, že uberá plyn, aby odbočil ku golfu.
Určite mohli šoféri reagovať lepšie, aj ja blbec som nemal jazdiť po krajnici, ale ísť hádam po tráve, kde som takmer aj tak skončil. Ale kto to tam pozná, tak musí uznať, že ten žiletkár sa tam správal úplne idiotsky.
29.05.2016 - 19:33:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up