mas to na prvej strane v argumentacii od policie, staci citat :)
nehovoriac o tom ze VZN vynechavat nebudem uz len z principu - su nejake pravidla fungovania v meste a ak ich ako psickar nemienis dodrziavat tak bud sa prestahuj do mesta kde take VZN neplati alebo nemaj psa...
co myslis preco su oblasti v bratislave kde su cedule s napisom volny pohyb psa povoleny keby bol povoleny vsade? mimochodom zrovna na kolibe taka cedula nie je - a ako napisali mestski ten zakon na ktory sa ty odvolavas tam neplati.

ked sme uz pri tom - tesim sa ako budes ignorovat schvalene spoplatnenie parkovania v bratislave - to pojde len cez VZN - tu argumentaciu si pozriem ked pride prva pokuta - hej pani policajti sa ani neunuvajte so VZN ukazte mi zakon ktory mi platit prikazuje. sa stavim ze si cvrknu od smiechu.
12.05.2016 - 07:55:40
00
ehm no práve o to ide.. to VZN je v tomto neplatné :) zákon je nadradený VZN, a VZN nemôže ísť nad rámec zákona (teda len vetička "voľný pohyb je zakázaný všade" je kravina a bez označenia neuplatniteľné)
zákon 282/2002 §5
Vydávanie všeobecne záväzných nariadení obcami
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.

čo je celkom logické, kto by mal ovládať každé VZN kde sa kedy objaví..
a aby si veril že to VZN je fakt neplatné tu máš rozsudok súdu v danej veci http://otvorenesudy.sk/decrees/841006/document

takže ak je zakázaný voľný pohyb tak VZN+tabuľka vtedy to platí :bow:

parkovanie je úplne o niečom inom.. toto máš to asi tak ako by si vošiel do zákazu vjazdu definovaného niekde vo VZN a vjazd nebol označený značkou.. zaplatil by si?
12.05.2016 - 08:13:45
00
a vratime sa ku kolibe o ktorej sa bavime kde zakon na ktory sa odvolavas nie je platny :)
by ma potom zaujimalo na zaklade coho mestski pokutuju psickarov v meste ak je pravda to co pises?

a to fakt nevies rozlisit ci si v intravilane alebo extravilane obce ked kracas petrzalkou alebo starym mestom? :D
na ''dedine'' typu myjava sa necudujem ale v bratislave? :D

a este jeden edit - odvolavat sa na tento rozsudok je tiez zaujimave kedze ak si dobre pamatam VZNka Bratislavskych mestskych casti nie je "na uzemi mesta" ale na specificky vyhradenych oblastiach - ergo platna. vecer ti to najdem teraz uz nestiham.

a treti edit lebo pisem ako madar...


Naposledy upravil stax dňa 12.05.2016 - 08:36:03, celkovo upravené 3 krát.

12.05.2016 - 08:21:22
00
edy34 tak ako auta musia byt ohladuplni k cyklistom, tak aj cyklisti ku chodcom a detom na zmiesanom chodniku.
Dietatu chvilu trva kym sa nauci ze ma ist vpravo, a nevybocovat,
Ucit ho to na prazdnej luke nema vyznam, dopravne ihriska nasi zemepani zrusili,
Zmiesany chodnik je to najmensie zlo.
K psickarom sa nevyjadrujem, nema to zmysel...
12.05.2016 - 08:31:13
00
na základe neznalosti jak časti policajtov a väčšiny psíčkarov :) stačí si vyargumentovať na mieste (policajti vedia že nemôžu nič), prípadnenezaplatiť a dotiahnuť to do správneho konania a je vymalované zas a opäť.. btw policajti používajú našťastie zdravý rozum a ak vidia psa pod kontrolou neriešia.. ak pes nie je pod kontrolou psovoda je to porušenie zákona §4 napríklad ;)
ale to je už úplne iná vec, hlavné je že nie celoplošný zákaz voľného pohybu nie je a košíky u nás už vôbec nie..

čo v lesoch som sa vyjadril na predošlej strane, mám toho navysvetlovaného a nahádaného dosť aj s polovníkmi.. zo zásady neovládajú ani vlastný zákon a výcvik vlastných psov na 8 bodov zo 100.. počas každej debaty kým moje sedeli pri nohe on sa neustále snažil ho odvolať od mojich, alebo privolať od niekiaľ z tramtárie.. lesnú stráž som ešte nevidel, nestretol..

ale teda k téme, problém nie je pes (pes je u nás vec) ale psovod.. zákony majú trochu diery, čo na jednej strane umožňuje slušným psíčkarom a psom existovať "inak" ako na vodítku, ale na druhej strane akýkoľvek "prešlap" je zákonom podchytený.. takže ak sa chcete hádať tak vytlačené príslušné paragrafy (tak ako niektorí psíčkari nosia spomenutý §5 o VZN) a ak sa čokoľvek zomelie nahlasovať polícií (hlavne kúsance, škrabance)
na obranu buď nič a naučiť sa narábať so psom alebo potom paralyzér, spreje sú nahovno.. len otázka použitia na biku je diskutabilná, lebo "prostriedok" v batohu je jak keby nebol žiaden..
12.05.2016 - 08:42:54
00
http://www.ruzinov.sk/data/MediaLibrary/0/6119/vzn-c-6-2015.pdf
"Miesta kde je voľný pohyb so psom zakázaný
(1) Voľný pohyb psa na verejnom priestranstve na území Mestskej časti Bratislava - Ružinov
je zakázaný s výnimkou miest na to určených.
(2) Verejným priestranstvom sa rozumejú všetky verejnosti prístupné pozemky, ktoré sú
svojim charakterom určené na všeobecné využívanie, alebo inak slúžia všeobecnej
potrebe. Verejným priestranstvom sú najmä ulice, cesty, miestne komunikácie, chodníky,
námestia, chodníky, námestia, trhoviská, parkoviská, plochy parkov, verejnej zelene,
plochy medzi budovami sústredenej bytovej výstavby, cintoríny a pod."
Nehovori sa nic o extra - intravilane. nabuduce ked sa budes odvolavat na sudny spor - odporucam najst taky ktory je relevantny k bratislave a nie k myjave kedze VZN ktore napadli v myjave ma iny text ako to bratislavske. tu mas ruzinov ako priklad.

a keby si nahodou nevel co je volny pohyb psa
Voľným pohybom psa je pohyb bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov


(teda len vetička "voľný pohyb je zakázaný všade" je kravina a bez označenia neuplatniteľné - NA UZEMI MESTA MYJAVA :D kedze tam to VZN pisala asi upratovacka...)
12.05.2016 - 09:04:15
00
a tu mas petrzalku
http://www.petrzalka.sk/oblasti/zivotne-prostredie/chov-psov/
Dňa 1.1.2013 nadobudlo účinnosť Všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava-Petržalka č. 13/2013 (ktorým sa mení VZN č. 1/2008 účinné od 21.2.2008), ktoré bližšie upravujú niektoré podmienky držania psov na území našej mestskej časti a vymedzujú miesta, na ktorých je voľný pohyb psa povolený.



Voľný pohyb psov

Petržalská samospráva vyčlenila sedem výbehov pre voľný pohyb psov:
◾Zadunajská cesta – za Gymnáziom Mercury
◾Bosákova – pri nadjazde na Starý most
◾Jantárová cesta – Chorvátske rameno – Jungmanova – Rusovská cesta
◾Gessayova – Osuského – Chorvátske rameno
◾Topoľčianska – Jantárová cesta – Ústav lekárskej kozmetiky
◾Antolská – Betliarska – Chorvátske rameno – Hotel Bonbón
◾Antolská – Betliarska – Chorvátske rameno – oproti nemocnici

Tu sa môžu psi pohybovať bez vôdzky a vstup do takto vyhradeného priestoru je na vlastnú zodpovednosť.
12.05.2016 - 09:14:32
00
čítaj ZÁKON!!! post1103278.html#p1103278
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.

Keď ti raz zákon prikazuje že máš dané miesto označiť tak ho máš označiť, ak miesto nie je viditeľne označené, úprava len vo VZN je neplatná, bodka..
rozsudok sa vzťahuje na neplatnosť časti VZN ak je v rozpore so zákonom, je úplne jedno či je v BA či Myjave, zákon platí v celej SR.
12.05.2016 - 09:15:45
00
VOĽNÝ POHYB PSA v zmysle slovenskej legislatívy je na územi Mestských lesov zakázany. Voľný pohyb psov môže obec v zmysle §5, ods.1, zák. č.282/2002 z. z. obmedziť všeobecným nariadením. Hl. mesto SR Bratislava vydalo VZN č.6/2003, v ktorom v §3, ods. 3, a ods. 4, písm. c) voľný pohyb psa na verejnom priestranstve zakazuje. Rekreačné lesy v správe Mestských lesov v Bratislave sú v zmysle VZN 6/2003 §2, písm. c) verejným priestranstvom.

este raz
Voľný pohyb psov môže obec v zmysle §5, ods.1, zák. č.282/2002 z. z. obmedziť všeobecným nariadením.

toto ti nepripada ako vymedzenie?
"Miesta kde je voľný pohyb so psom zakázaný
(1) Voľný pohyb psa na verejnom priestranstve na území Mestskej časti Bratislava - Ružinov
je zakázaný s výnimkou miest na to určených.
(2) Verejným priestranstvom sa rozumejú všetky verejnosti prístupné pozemky, ktoré sú
svojim charakterom určené na všeobecné využívanie, alebo inak slúžia všeobecnej
potrebe. Verejným priestranstvom sú najmä ulice, cesty, miestne komunikácie, chodníky,
námestia, chodníky, námestia, trhoviská, parkoviská, plochy parkov, verejnej zelene,
plochy medzi budovami sústredenej bytovej výstavby, cintoríny a pod."
12.05.2016 - 09:17:49
00
ale mne tu nekopíruj kadejaké kraviny nejakého pisálka :tmi: vyššie máš presne odcitovaný zákon, čo na tom nie je jasné? čo určuje zákon? že pomocou VZN môžeš upraviť pohyb a zároveň toto miesto musí byť označené!
keď ho neoznačíš môžeš si na internete vypisovať kolko chceš.. a teda až označia celú Bratislavu značkami, tabuľkami atď. o zákaze pohybu môžme sa baviť ďalej o uplatňovaní VZN
12.05.2016 - 09:22:25
00
ti pisalkovia su mestske casti ktorych nariadeniami sa mas riadit. ak ty potrebujes cedulu na to aby si pochopil ze je to zakazane vsade okrem miest kde je to povolene mi ta je luto...
12.05.2016 - 09:25:46
00
čo ti k tomu poviem, jak hrach o stenu, čítaj a vzdelávaj sa.. lebo ja nepotrebujem tú tabuľu, tú tabuľu vyžaduje zákon.. :) vieš to je taký celkom zaujímavý zdrap papiera, ktorý dokonca má aj nejakú váhu :lol:
ja chápem to, že ak niekto nedodržuje zákon nemôže sa odo mňa ničoho dožadovať, ale že si nenechám srať na hlavu mi ľúto vôbec nie je :lol:
doteraz stále pre občana platí čo nie je zákonom zakázané je povolené, pre inštitúcie platí že majú robiť to čo im prikazuje zákon, cítiš ten rozdiel? či ani nie?
12.05.2016 - 09:34:34
00
CraObs napísal:
ale to je už úplne iná vec, hlavné je že nie celoplošný zákaz voľného pohybu nie je a košíky u nás už vôbec nie..

Kde ? V Starom meste mas povinny kosik pre psa na celom uzemi a volny pohyb psov je zakazany VZN, za to tam nafasujes pokutu kedykolvek. Ak to teda nezmenili, ale min. tak 5-6 rokov dozadu to platilo. Sice je to smiesne, pre kazdeho psa (povazujem za blbost).
12.05.2016 - 10:07:31
00
lto čítaš či nečítaš tiež? na celej strane vysvetlujem VZN a jeho platnosť.. takže kedykoľvek áno, kdekoľvek nie :)
12.05.2016 - 10:11:53
00
Tuna to mas vymedzene virtualnou tabulou .. kludne si to skus sudnou cestou vymoct :D , rad si to pozriem :) .. netvrdim, ze to nejde /da sa skoro vsetko/, ale ..

§ 4
Miesta, kde je volný pohyb psa zakázaný
(1) Volný pohyb psa je zakázaný na verejných priestranstvách na celom území mestskej casti
s výnimkou plôch oznacených tabulami s nápisom „Volný pohyb psov povolený“ na castiach
verejných priestranstiev Námestia slobody, Záhrebskej ulice, Medenej ulice, Chorvátskej ulice
a Mýtnej ulice.
12.05.2016 - 10:18:49
00
keyboard_arrow_up