A hlavne takeho, co ked ti bude utekat a ty zacnes hulakat po nom, tak sa bude tvarit ze ta nepocuje. Samozrejme potom len zakricis: Nebojte sa, on nic nespravi, on sa chce len hrat ;)
24.01.2017 - 22:48:38
04
tým nespĺňaš bod zákona o ovládatelnosti ;)
25.01.2017 - 07:12:21
00
A ktora hliadka policie bude riesit ovladatelnost psa? Resp. ako ju hliadke dokazes? Ze si psa dokazes posadit? Alebo ze ho privolas, ked bude zakusnuty v ruke mojej dcery? Alebo budu majitelia ratlikov ukazovat preukazy o vycviku?
Alebo bude stacit, ze policajt vyhlasi, ze pes je neovladatelny?
25.01.2017 - 08:36:30
00
funguje to tak že pes navoľno ide pri nohe, netreba ho vôbec privolávať.. a keď už tak poslúcha.. ak je navoľno a lieta si krížom krážom a majitela má v paži bezproblémov pokuta.. doteraz som nikdy s policajtami problém nemal, ono je väčšinou na prvý pohlad vidno či ten pes je zvládnutý alebo má mať vodítko.. ale taktiež je možné že som ešte nestretol nejakého blba :)
ak niekoho napadne sme už úplne inde..
25.01.2017 - 12:43:17
00
Pes nemusí ísť iba pri nohe, ale musí ovládať príkazy: ostaň, ku mne, a fuj, alebo nesmieš alebo obdobná verzia toho istého príkazu.

Sadni, ľahni a podobne sú pekné príkazy, ale nepodstatné.
25.01.2017 - 12:54:59
00
ak chceš s ním chodiť bez vodítka tak by mal.. ale teda bavíme sa o chodení cez civilizáciu, nie lietaní dakde na lúke..
fuj a nesmieš nie sú príkazy ;) a v princípe zostaň je to isté čo sadni či ľahni (dokonca možno aj spolahlivejšie, lebo psa dokážeš zalahnúť kludne aj v behu).. no keby aj pes absolútne nič nevedel tak "ku mne" je základ, bez toho nemôže ísť z vodítka..
25.01.2017 - 13:17:27
00
dobré vycvičený pes mi mal ovládať aj gestá
25.01.2017 - 13:26:53
01
inak práve gestá sa naučí skôr ako povel hlasom
25.01.2017 - 13:35:03
01
Axel ak chceš venčiť nevoľno krokodíla odporúčam si najprv preštudovať toto Vyhláška č. 143/2012 Z. z.
Vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o chove nebezpečných živočíchov :D To že pes nie je ovládateľný ľahko dokázať napr. Kamerou. Musí byť však k tomu vôla a ja nehodlám svojho psa držať na vodítku len zato, že niektorí majitelia psov sú nezodpovední. Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť. Kamerový zaznam, vypočúvanie svedkov, zabezpečenie materiálnych dôkazov to sú všetko nástroje ktoré možné použiť ak sa chce.
26.01.2017 - 11:11:23
00
Pekny zoznam nebezpecnych zvieratiek. Zvlastne, ze pes dostal vynimku a moze ho chovat ktokolvek...
----
A ja sa pytam, ako sa policajtovi dokazuje sposobilost psa ovladat...
Ked ho dokazem privolat na luke z 20 metrov? Alebo staci, ze ked zakusne policajtovi do nohy, tak pusti na povel? Alebo ked ostane na povel zostan lezat 20 sekund? Alebo minutu? Alebo hodinu? Ak fizel chce, tak pokutu udeli. A odvolavat sa mozes aj s kamerovym zaznamom o tom, ze pes beha navolno. Pises, ze psovod ma predchadzat tomu, aby pes utocil. A ja ako gumeny mozog si to mozem vylozit tak, ze predchadzanie = voditko. V ktorej vyhlaske je uvedeny opak?
27.01.2017 - 19:54:01
00
tak trochu si mimo.. policajt ti nemôže udeliť pokutu lebo chce ale musí to na niečo "našiť"
v zákone nemáš voľný pohyb psa všeobecne zakázaný a pre občana platí čo nie je zákonom zakázané je povolené.. takže za voľný pohyb psa ti pokutu dať nemôže, ak pes na niekoho zaútočí, obťažuje (ale nie obťažovanie len svojou samotnou existenciou na planéte), loví, ničí atď. potom áno, to si policajtovi nabil..
27.01.2017 - 20:13:20
00
No ja poznám psy, ktoré by ani muche neublížili, takže by bolo nespravodlivé, aby sa tam zaradili všetky psy bez rozdielu nemyslíš? Na druhej strane neviem, či aj taký krokodíl sa dá vychovať tak, aby ti neublížil :D. Ale môžem sa mýliť možno ty máš inú skúsenosť ja som len lajk v oblasti chovania krokodílov. Ty ako gumený mozog si samozrejme môžeš vysvetliť predchádzanie = vodítko, to ale však naozaj asi ako iba ten gumený mozog :D. Žiaľ naša právna elita si myslí niečo iné tak ako občanovi Slovenskej republiky ti zostáva len akceptovať zákon taký aký je. Existujú ľudia, ktorý dokážu ovládať psa v každej situácii aj bez vodítka.Sú psy ktoré jednoducho neublížia, či sa ti to páči alebo nie. Policajtovi sa nedokazuje spôsobilosť psa ovládať ničím. Policajt má tebe dokázať, že ho neovládaš napríklad kamerovým záznamom a vypočúvaním svedkov. Funguje to tak, že niekto dosvedčí alebo sa zaznamená na kameru, že pes sa túla po ulici bez majiteľa, pes skáče po iných ľuďoch hoc aj za prítomnosti majiteľa, pes šteká na iných a majiteľa má v paži, ten na neho kričí a pes si šteká ďalej. Taký pes, ktorý hryzie bez toho, aby si mu nejkým spôsobom ublížil má mať náhubok (aj toto sa dá kontrolovať ak sa chce, každý pes ktorý niekoho niekedy pohrýzol musí byť nahlásený v evidencii, že ta učinil). Inak povedané podľa zákona policajt môže udeliť pokutu každému kto umožní, aby psa viedla osoba, ktorá nespĺňa podmienky ustanovené v § 4 ods. 1 a 2. t.j. osoba ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť. Myslím, že tým je povedané všetko. Ak polícia chce, vie za nerešpektovanie tohto ustanovenia dávať pokuty. O tom, že naša polícia je neschopná a lenivá takéto niečo kontrolovať nepochybujem, no ja za to nemôžem.


Naposledy upravil jakubzemko dňa 28.01.2017 - 20:24:41, celkovo upravené 1 krát.

28.01.2017 - 20:02:05
00
A keď chceš vedieť presne ako to môže policajt dokázať pomerne veľmi jednoducho tak, pes je z právneho hľadiska vec. Podľa zákona o policajnom zbore, policajt je oprávnený vykonať ohliadku miesta priestupku, ohliadku veci, ktorá môže súvisieť so spáchaním priestupku a v súvislosti s tým zisťovať a zaisťovať stopy. Ak policajt požiada vodcu psa o to, že si chce psa ohliadnuť prípadne že chce skontrolovať známku ktorú má pes na krku, vodca ho bude musieť privolať. Ak neposlúchne, spáchal automaticky priestupok, pretože psa môže viesť iba fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná osoba ho ovládať v každej situácii :D Takže tu je nástroj ako veľme jednoducho zistiť ovládateľnosť psa,
28.01.2017 - 20:16:07
00
fuuu ty o čom? :lol: fakt som sa stratil :^)
30.01.2017 - 07:13:25
01
Pekná momentka na "zobudenie" témy.

Prílohy:

FsLm.jpg
FsLm.jpg 356.06 KiB thumb_up14thumb_down

01.06.2017 - 10:43:08
09
keyboard_arrow_up