Vcerajsi zazitok:

krasne jesenne pocasie slniecko este okolo 19tej, okolie Hamuliakova.

Idem si krasne po jednej "vnutornej" hradzi, XYkrat zjazdenej, oproti mne "panicka" so

zbastardenym psom. Prejdem okolo - kludne, ani nedomyslim a vzapeti cokel pri lavej nohe v behu

ustekany a nervozny. Letel som cez riadidla, hodil som tzv. "tigra".

Ciara nad kolenami (po riadidlach), lad laktami suchnute a narazene, rameno odnieslo svoje.

Oblecenie dosuchane, nastastie podklad bol strk (dve kolajnice od auta) a v strede trava a

sotolina.

Vyhodena retaz, dosuchane konce riadidiel a zamkove obruce, zvysok som nemal sil pozerat.

Monologom som jej vulgarne vynadal, skontroloval bike - vidla, tlmic, brzdy, kolesa, radenie
a este raz sa za nou poponahlal a opat krasne znadal a poprial vsetko zle.

CO ROBIT S TOUTO BANDOU LUDI S COKLAMI???? nebolo to prvykrat ze som mal potycku so

psom, samozrejme bez spagatu.

Rozmyslam vlacit so sebou petardy, ale kde ich mat handy? budem lepit skrkatko na rajdy???

Okamzite mam v plane kaser, budu dostavat aj majitelia a nebudem vahat udriet do tvare...
07.09.2010 - 12:56:32
01
Ty si nejaký drsný...
07.09.2010 - 13:00:46
00
A prečo si vôbec letel cez riaditka? Si sa zľakol štekotu pri nohe?
Ty neznášaš psy, chodci neznášajú nebezpečných cyklistov, cyklisti neznášajú vodičov, vodiči neznášajú cyklistov, lesníci neznášajú všetkých, turisti neznášajú neturistov .... všetci krížom krážom po sebe štekajú.
Chcem tým len povedať, že akékoľvek budovanie si vnútornej neznášanlivosti a intolerancie nás nikdy neposunie k lepšiemu zajtrajšku.
07.09.2010 - 13:11:30
00
turbi mas pravdu...
ale zase chapem, ze je nasraty...aj ja som to uz zazil, no zatial som cez riaditka neletel...XTR brzdy predsa len tak dobre nebrzdia :D (nastastie)
nasraty som bol tiez vzdy a tiez som dost vynadal majitelom psov...
chyba bola aj na strane cyklistu...da sa predsa zabrzdit aj bez toho, aby clovek lietal :)
07.09.2010 - 13:15:39
00
lesníci neznášajú všetkých
:rofl:

inak suhlas s turbim. ja pri psikoch vzdy radsej spomalim, pretoze moj pes napr. tiez nema rad vsetkych cyklistov :D
07.09.2010 - 13:18:25
00
Hej, častokrát ide iba o to na chvíľu spomaliť alebo obísť v bezpečnej vzdialenosti či už na bicykli alebo v aute a nestane sa žiaden "stret záujmov". hehe
Bohužiaľ je častokrát našim prirodzeným pudom pri obchádzaní niekomu spraviť čo najväčší šok.
07.09.2010 - 13:43:38
00
Tiež je mi divné, že si takto stresoval až si si ustlal. Pokiaľ ti nevbehol priamo pod predné koleso nevidím dôvod na nejaké úhybné manévre alebo prudké brzdenie, kde toto riziko hrozí. Ale pokiaľ sa ten čokel len za tebou rozbehol a štekal ti utekajúc popri prednom kolese alebo pri pedály tak to treba riešiť v kľude a zachovať konštantnú rýchlosť alebo zrýchliť. Toho psa to omrzí a vráti sa k svojmu pánovi alebo do dvora odkiaľ vybehol. Takýchto prípadov som zažil kopu a takto som to vždy aj riešil a bol som v pohode aj pokiaľ som žiadneho psa neregistroval a zrazu sa na mňa odniekal vyrútil, treba zachovať chladnú hlavu a nevšímať si ho a hlavne nestresovať.
Nikdy sa mi nestalo, že by ma nejaký pes idúc na bicykli pokúsal. Iné však môže byť, keď človek stretne útočiacu besnú svorku psov, toto sa mi našťastie ešte nestalo.
07.09.2010 - 13:53:31
00
Mňa jeden pes dva krát našťastie len slabo uhryzol. Keď som zastavil a zareval na neho, odišiel akoby sa nič nestalo. V tej chvíli som bol naštvaný a bolo mi jedno, či by útočil. Škoda, že som zo sebou nenosil búchačku. S 9 milimetrami by som mu spravil prehliadku telesných dutín. :devil: Kref by stříkala kolem a střeva lítali :lol: Na elasťákoch sa mu zuby zošmykli... ostali malé modriny. A dve slečiky čo boli s ním iba kričali stóóój! V prvej chvíli som nevedel či na mňa alebo na psa. Zrejme na mňa. Pes reagoval na pohyb. To ako ho mali cvičeného? Určite som nebol jediný, ktorého uhryzol. Psíček mal šťastie, že som nepočúvol fotra: Do lesa vždy ber bum bum. (samozrejme legálnu). Na psa som ešte nepoľoval :rofl:
07.09.2010 - 13:58:46
00
yautja
kašli na kaser, zaobstaraj si samopal, pár zásobníkov a nezabudni na modré sluchátka... :headbang:

joli, aj ja som si myslel, že omrzí...vlastne omrzelo ho bežať po pravej strane a rozhodol sa, že popred predné koleso prebehne na ľavú stranu...a dopadol som hore nohami na kríku...asi je to individuálne :)
ale v zásade sa dá súhlasiť s Turbim
07.09.2010 - 14:00:48
00
A dve slečiky čo boli s ním iba kričali stóóój! V prvej chvíli som nevedel či na mňa alebo na psa. Zrejme na mňa.

:rofl: :y:
Ja som doteraz ziadneho psika nezrazil ale par nahanaciek s agresivnym spicom uz hej...Kazdy pes je iny, nevies ako sa zachova aj ked je cviceny
07.09.2010 - 15:49:04
00
tak isto ako cyklista má dávať pozor a predvídať, tak má predvídať aj majiteľ psa aby ten jeho čokel nespôsobil nejaký problém. Každý z nás je iný a každý na také niečo reaguje ináč. Niekto si zachová chladnú hlavu, iný spanikári. Každopádne keď tam bol majiteľ, ten pes za ním nemal bežať. Keď tam majiteľ nebol, treba toho psa ... :-).
07.09.2010 - 16:03:57
00
..
Chcem tým len povedať, že akékoľvek budovanie si vnútornej neznášanlivosti a intolerancie nás nikdy neposunie k lepšiemu zajtrajšku.


Fíha, Turbo má nejakú melancholickú náladu. Zeby kvoli sobote :lol:
07.09.2010 - 16:06:59
00
to je proste dnešná doba.. ludia si kupujú psa len aby mali, plemeno si vyberajú podla xichtíku a farby.. skúsenosti žiadne.. dnes si rodičia nevedia vychovať ani deti, nieto niečo ďalšie..
07.09.2010 - 16:08:38
00
Okamzite mam v plane kaser,..

Bez kasera do terénu neidem.
Parkrát sa mi stalo,že na mojej trase pobehoval pes bez majiteľa.V tom prípade zastavím,kaser do ruky a pomaly prejdem popri havkáčovi.Zatiaľ sa to obišlo bez ataku,ale bez toho kaseru by som mal určite menšie sebavedomie.
07.09.2010 - 16:31:31
00
...sice neznasam psov, ale neriesim to ich strielanim ale tym, ze si ho nekupim... :?:

vidiet, ze si este mlady a nemas vodicak, lebo inak by si poznal jeden "blby" paragraf o neprisposobeni sa stavu a povahe vozovky... a tym padom v prenesenom slova zmysle to bola tvoja chyba (teraz abstrahujme, ze si nebol na vozovke ale na polnej ceste, princip je rovnaky)

§ 16
"Rýchlosť jazdy
(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä
svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu,
poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky
a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič
smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný
zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad"

treba byt tolerantny a treba predvidat, ak to ma clovek v krvi, tak moze jazdit autom aj na bicykli, po ceste aj po poli... ;)

samozrejme, ze volne pobehujuci psi ma vytacaju, hlavne pri behani, napriek spomaleniu a zrevaniu po majitelovi to nie vzdy pomaha, casto sa obavam o svoje lytka alebo len napr. goracove gate, neviem si predstavit vymahat skodu od majitela psa... ale modre sluchatka a samopal to neriesia...

(Turbi je laska... :inlove: )
07.09.2010 - 16:59:03
00
keyboard_arrow_up