je to rovnake, oklamali ludi a ti im dali peniaze. rovnako ako ti bezdaci, oklamu ta ze chudak daco stratil, na lieky, na macku, na .....
rovnaky princip
09.06.2021 - 09:30:45
00
este ked som chodil na vysku stretaval som jedneho nepocujuceho v BA na stanici predaval privesky. nikdy som mu nic nedal ani nekupil. teraz po rokoch ho vidam u nas - niekto si ten privesok kupil a uz panko si siel kupit energetak a z tesca hned na kolacik do kaviarne. ale pekne dlho to uz takto taha.

dalsi tu zobre uz niekolko rokov - niekto mu hodi 40 centov a uz ide s tiketom krivym krokom a vypulenymi ocami vsadit. ked mu povies - pod kupim ti jest tak ti vulgarne zacne nadavat :-D

je mozne ze niekto peniaze naozaj potrebuje ale taketo zbierky na ulici ignorujem.
09.06.2021 - 10:14:27
01
Ja som osobne zazil "hluchu" babu v Ziline co predavala tie privesky pri ktorej je karticka ze aka je ona chuderka a ze je hlucha a ze od statu dostava len smiesnu podporu. Priznam sa nikdy som tymto ludom neveril a nikdy som si od nich nic nekupil...a pointa? Tu babu som minal oproti ked som siel z prace na vlak a ona mobil na uchu a bohovo sa vykecavala :) takze asi tak. Inac to nie je ani u ostatnych, 90% tych ludi si kupi za to chlast, 9% nieco ine ako to na co zobru a asi len jedno percento to pouzije na stravu ci ubytovanie.
09.06.2021 - 10:21:58
00
uz sme to par krat skusili
pytali prachy na jedlo, tak ze podte a kupime vam jedlo ake chcete
nieeeee on/ona chce len peniaze
tak to urcite bude na jedlo

pri tescu Lamac bola jedna co sme jej vzdy nakupili nejake potraviny aj bola rada, aj psika mala
potom si pamatam ze na vianoc sme stretli na parkovisku pri cintorine jedneho ktory bol rad aj za nejaku tycinku co som mal v aute tak som siel do najblizsieho obchodu, kupil som plnu igelitku potravin a veci co by sa mu hodili a vratil som sa tam mu to doniest. Ten bol tak stastny ako keby vyhral v loterii.

su taki a taki.
09.06.2021 - 10:22:04
00
ano su a mozno som to s tymi 90% prehnal, ale chapeme vsetci pointu.
09.06.2021 - 10:28:53
00
dnes ráno pribehlo k môjmu autu pred potravinami tak 10 ročné cigánča, že ujo dajte mi na jedlo, keďže som mal práve kúpené rožky, tak som mu jeden strčil rovno do úst.
mali ste vidieť ten sklamaný pohľad :)
09.06.2021 - 11:14:01
00
no teraz ho zbijú 2x, raz za chýbajúce peniaze a raz zato, že sa najedol bez povolenia
09.06.2021 - 11:15:01
01
Mňa nestve, keď dojde, že chce pár centov, je jedno čo mi povie, viem, že to skončí v bufete alebo v automate. Ale, "nazdar kamarát, nechceš hodinky, parfém hugobos, nože...) taký vedia byť otravný. Ale tí to robia pre svoju "korporáciu", tak sa tiež musia snažiť...
09.06.2021 - 11:18:05
00
Par centov, to asi este na orave 😁
U nas chodia ze Nedas mi gastrac?
09.06.2021 - 11:48:10
01
Este su aj taki, co sa tak trochu votru a zoberu napriklad nakupny vozik, ze akoze pomozu, ked si dovykladas nakup a vypytaju si este drobaky a ked nemas, tak presne ako scarinko pise, ci nemas gastrac. Minuly tyzden som takych stretol v lidli v Ruzovej doline v BA. Traja sa obsmietali okolo vozikov a potom sa rozprchli po parkovisku a pytali si od ludi peniaze.
Nas byvaly sused, ktory sa zial stal bezdomovcom, lebo po smrti jeho matky vodil domov kadejake individua, zacal predavat casopis Cesta, abstinoval, prestal fajcit atd. a stale pri obchode stal a ludom odopinal voziky s palickou od nanuku, ked videl, ze nevedeli najst drobaky alebo zeton :) Nevidel som ho uz niekolko rokov, tak neviem co sa s nim stalo. Bol to taky typ nie velmi priebojneho cloveka a mozno aj preto skoncil ako skoncil.

Alojz Hlina raz niekde povedal taku fajn myslienku - ked ho nejaky clovek bez domova poprosi o peniaze, tak mu povie, ze pod, dam ti robotu, zarobis si sam. Su taki, ktori idu, ale velka cast nechce...
09.06.2021 - 22:14:00
00
Jaký je rozdiel v tom, či chce pracovať alebo nechce? Ja tiež nechcem 😁 ale bič plieska bolestivo...
10.06.2021 - 06:14:38
00
Keď nechceš pracovať nepracuj,ale ani nepýtaj od nikoho nič,ani od štátu sociálku,keď už máme byť spravodliví
10.06.2021 - 07:16:08
01
Raz sa mi stalo, ze odomna bezdak specificky vypytal jedlo. Kupil som mu najvacsiu bagetu aku mali v potravinach, bol z toho uplne nadseny. Ale inak vzdycky pytaju peniaze a tych ignorujem. Celkom tomu pomohol covid. Drobne pri sebe nenosim takmer vobec a tak ani nemam co dat.

Minule som stretol poliaka v Ostrave. Pytal odomna "kacky". Na odpoved, ze mam len eura sa mu roziarili oci, ze mu to nevadi, ze poliaci aj eura aj dolare beru :D
10.06.2021 - 07:22:58
00
Však ale on si nepýta sociálne dávky. Jemu to dávajú. A prečo by nemal pýtať od iných, keď na to má gule? On to berie, že je to jeho "práca" - spôsob obživy. A "pracujúci" od teba pýtať nebude.
Každý si dovolí len toľko, na čo má gule.
Skús si predstaviť seba jak si pýtaš peniaze od ľudí...
Boli aj situácie, keď som si ja musel pýtať (aj viackrát) výplatu a necítil som sa pri tom nejak komfortne a pritom to boli peniaze, ktoré som už odrobil...
10.06.2021 - 07:24:06
01
Je rozdiel pytat si peniaze za pracu, ktoru si urobil a pytat si ich len tak, za pekne slovo.
10.06.2021 - 10:13:42
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up