Jano1987 uprimne, tuto debatu povazujem za ukoncenu - ja jazdim s radarom a ked je moznost sa uhnut, tak sa uhnem - ale na druhej strane, je v zasade jedno, ci od tych zaparkovanych aut ides 10cm alebo 1,5 metra, pri predbiehani s bezpecnym odstupom musi byt v protismere tak ci tak volno... a ked je v protismere volno, tak ma auto na predbiehanie priestoru dost, aj keby som siel po stredovej ciare (teoreticky)..
30.03.2022 - 12:12:39
00
No praveze ked si natlaceny na aute vpravo tak citia sancu to liznut v tvojom pruhu.
30.03.2022 - 12:14:21
01
aj to tak samozrejme robia - ale bavime sa o bezpecnom odstupe... a ako som pisal, pri bezpecnom rozostupe sa auto a cyklista v jednom pruhu nezmestia (pri idealnom 3.5 metra sirokom pruhu - auto siroke 2 metre, cyklista siroky aspon 80 cm - ostava 70cm a to uplne bezpecny odstup fakt nie je...)
30.03.2022 - 12:34:00
00
keď idem do práce cez dúbravku a v tom stúpaní od tunelu idem po krajnici a pomaly ma obiehajú autá, vždy si spomeniem na toto fórum a predstavujem si ako idem v strede pruhu a za mnou sa tvorí kolóna cez tunela až po kruháč pri hornbachu ... mám sa od vás ešte veľa čo učiť
30.03.2022 - 12:36:16
00
az do momentu ked ta jeden z nich zlozi spatakom budes tieto ironicke komenty pisat ;)
30.03.2022 - 12:39:59
00
vieš čo, chodím do práce bajkom často, min rok som chodil skoro výlučne bajkom a podľa mňa sú takto ráno vodiči extrémne ohľaduplní .. oproti tým rokom predtým sa dosť zmenili

ešte edit, vodiči osobných áut ... autobusári sú trošku iný level
30.03.2022 - 12:43:28
01
Jano1987 napísal:
Nečakám, že cyklista pôjde 10cm od zaparkovaných áut, ale jazdiť bicyklom v strede pruhu je z môjho pohľadu chrapúnstvo.

Prečo? Učiť vodičov otvárať dvere nazornou ukážkou nehody, aby sa zbavili zlozvyku, asi nebude ideálne. Cyklista vždy skončí horšie. V meste je aj tak max. 50ka, a v obytnej zóne 20. Ak sa ponáhľa nikoho nebude obmedzovať a ak tú 50ku nezvláda aspoň na tom krátkom úseku, môže ísť ten kúsok 10km/h a v prípade potreby stihne zabrzdiť. Ani to auto za bicyklom nemôže ísť 50km/h, ak ide vedľa zaparkovaných aut. Ľudia nemajú kde parkovať a najradšej pred domom.
30.03.2022 - 12:48:11
00
uz par rokov nechodim rano ale ked som chodil tak sa vzdy nasli taki co by ta najradsej sundali ale vyzeralo by to velmi okato tak to len skusaju tak jemne ci sa z toho pototo
od tunela do dubravky hore tym kopcekom je to take.. musis si uvedomit ze mas MTB plaste cize tebe je sumak co je na kraji tej cesty
najvacsie peklo je ked musim ist v nejakom strednom pruhu lebo pravy odbaca kamsi kam ja nechcem, napriklad od tesca lamac do lamacu. je tam sice 50tka ale nikto tam 50 nechodi vratane busov.

v pondelok som siel okrem ineho aj po tej devinskej ceste smerom do mesta, za mnou autobus ale kedze oproti stale nieco islo alebo mal zastavku tak nemohol predbiehat. No a on musel ist tak 2-3 metre za mnou nalepeny. Kebyze spadnem na tych dierach co su tam tak nema sancu a prejde po mne.


Naposledy upravil scarinko dňa 30.03.2022 - 12:51:45, celkovo upravené 1 krát.

30.03.2022 - 12:49:21
00
ono, je dost rozdiel ked mas siroky pruh s nejakom pomerne zjazdnou krajnicou a klasicky mestsky pruh so zaparkovanymi autami...
30.03.2022 - 12:49:49
00
nemám mtb pášte, mám 35mm
30.03.2022 - 12:51:01
00
trekove, gravelove to je fuk, nie cestne hladke nachylke na kazdy ostrejsi kamen alebo nebodaj sklo ktoreho je po krajniciach viac nez dost
ale o to nejde, proste cyklista nema vymetat ten najposlednejsi kraj cesty len pre to aby panko v plechovej krabici na 4 sirokych gumach nemusel ani zlozit nohu z plynu a mohol spat dalej za jazdy
dokial sa toto bude ludom vtlkat do hlavy ze cyklista je skodna na ceste tak sa nic nezmeni
30.03.2022 - 12:52:54
09
@stevo9 to počúvam vždy, že cyklista skončí horšie. Preto asi pravidelne vidím v noci neosvetlených cyklistov, cyklistov ignorujúcich značky ako STOP, Daj prednosť v jazde, červenú na semaforoch, zákaz vjazdu, jazdiacich v protismere.

mám 23c plášte na commuteri Schwalbe Lugano, za 2 roky a nejakých 6000km som dostal v BA na ňom len 3 defekty, aj to boli také, že to by som prerazil aj pneumatiku určenú na down hill. Asi robím potom niečo zlé. Je zaujímavé, že v Nemecku, Rakúsku, Anglicku, či Španielsku nemajú problém jazdiť pri pravom okraji cesty. Či tam tam majú len tupé kamienky? Zaujímavé. Tieto legendy o sklom vysypaných cestách, ostrých kameňoch počúvam už roky.
30.03.2022 - 15:57:00
00
Ty si fakt troll. Tvoje jazdenie bude zjavne ine ako moje. Takze si kludne jazdi po kraji cesty a my ostatni budeme jazdit bezpecne 😉
30.03.2022 - 16:06:39
06
scarinko napísal:
trekove, gravelove to je fuk, nie cestne hladke nachylke na kazdy ostrejsi kamen alebo nebodaj sklo ktoreho je po krajniciach viac nez dost
ale o to nejde, proste cyklista nema vymetat ten najposlednejsi kraj cesty len pre to aby panko v plechovej krabici na 4 sirokych gumach nemusel ani zlozit nohu z plynu a mohol spat dalej za jazdy
dokial sa toto bude ludom vtlkat do hlavy ze cyklista je skodna na ceste tak sa nic nezmeni


Tvoje plaste nikoho nezaujimaju. To je tvoja a iba tvoja osobna vec co si obujes a ako sa na tom bojis defektu. Nikoho v premavke to nezaujima a na nic ta to neopravnuje.

A budem trosku diablov advokat.
Z pohladu plynulosti cestnej premavky je zial cyklista skodna, podobne ako stary traktor a kombajn. Aj preto cyklisti, podobne ako pomale traktory a kombajny nemozu chodit vsade.
Idealne by bolo, keby sa so stavbou cyklotras zacali aj viac oznacovat kriticke useky, kam cyklista ne/moze chodit. Vseliake uzke stupania, useky kde su paralelne cyklotrasy a podobne. Dospelo by to do stavu, kedy by roznych konfliktnych a stresujucich situacii v oboch taboroch vyrazne ubudlo a prestali by sme sa vytlacat a obmedzovat na uzkych cestach.

Lebo realita je taka, ze cyklista v hustej premavke proste nerobi dobrotu, tak ako auto s povolenim na plnej hradzi (raz som dokonca videl, ako nejaky chudak na bicykli vynadal na hradzi pomalovanemu policajnemu autu, ten bol top)


Naposledy upravil cokupit dňa 30.03.2022 - 16:30:32, celkovo upravené 1 krát.

30.03.2022 - 16:26:46
01
prisámvačku posledný príspevok ... a kde preboha si zobral, že tvoje jazdenie je správne a bezpčené? Ja napr nie som Jano a do menších kruháčov vchádzam v pruhu aby ma v ňom neobiehali autá ... ale fakt nevidím dôvod jazdiť pol metra od čiary ohraničujúcej jazdný pruh ... a napr na devínskej ceste v tom rozbitom úseku smerom do mesta je to na kraji, miestami na hline oveľa hladšie a lepšie ako v pruhu ... ale ty si jazdi ako len chceš, len už si odvykni prezentovať svoj názor ako to najlepšie na svete ... si len obyčajný šašo z myslením rovnako zabedneným ako má Jano1987 alebo pár iných exotov tu ... a nemusíš mi na to odpovedať,

zbohom
30.03.2022 - 16:26:54
00
keyboard_arrow_up