U nás pred krčmou nie je nijaké parkovisko, takže tam nijaké autá byť nemôžu... Takže výpovedná hodnota tejto formy štatistického prieskumu je v tomto prípade nulová... :-D
12.10.2022 - 10:19:38
01
tak hlavne je diametrálny rozdiel viesť ožratý bike a nejaké motorové vozidlo... v prvom prípade je človek hrozba viac menej len pre seba a v druhom najmä pre okolie... jasné že aj na biku može niekoho zraziť, ale určite to nebude mať také fatálne následky ako v akomkoľvek motorovom vozidle.. tým ale nechcem obhajovať chlastanie na biku... ale keby všetci tí čo niekoho zabili ožratí autom v ten deň šli radšej na biku, tak by sa 99,9% tých tregédii nestalo.
12.10.2022 - 10:36:16
012
Nazgul napísal:
U nás pred krčmou nie je nijaké parkovisko, takže tam nijaké autá byť nemôžu... Takže výpovedná hodnota tejto formy štatistického prieskumu je v tomto prípade nulová... :-D


Ma zmysel reagovat ? ... No ked uz som tu.
Ako vam tu krcmu zasobouju ? Vynaskou na chrbte ? A keby to hned aj tak bolo. To ze je u vas nieco nejako je presne ako pises vypovedna hodnota nulova ak ide o statistiku. Rovnako si mohol zvolit aj krcmu na BK ci nikde inde kde je zakaz vjazdu motorovym vozidlam.
12.10.2022 - 12:15:34
00
Ty si začal s kravinou, tak to tu teraz nehádž na mňa... :-D Zásobovanie vždy stojí na krajnici... A nie, nemá zmysel reagovať, takže pokojne nereaguj... :-)
12.10.2022 - 12:26:30
03
Kenai, co teda napovie pocet bicyklov a aut pred lubovolnou krcmou? Lebo mne to teda nie je jasne. Ty predpokladas, ze krcmy su vacsinovym zdrojom alkoholu na cestach? Ludia predsa piju aj doma, na rodinnych navstevach, v restauraciach, na oslavach a svadbach atd. Mam sa pozriet na to, kolko ludi chodi autom na svadbu a kolko ich chodi na svadbu na bicykli? To mi tiez nieco napovie?
12.10.2022 - 12:27:01
05
JoNesbo napísal:
tak hlavne je diametrálny rozdiel viesť ožratý bike a nejaké motorové vozidlo... v prvom prípade je človek hrozba viac menej len pre seba a v druhom najmä pre okolie... jasné že aj na biku može niekoho zraziť, ale určite to nebude mať také fatálne následky ako v akomkoľvek motorovom vozidle.. tým ale nechcem obhajovať chlastanie na biku... ale keby všetci tí čo niekoho zabili ožratí autom v ten deň šli radšej na biku, tak by sa 99,9% tých tregédii nestalo.


Uplne, ale uplne, chybny ramec myslenia.
Skusi par prikladov ...
Ak pobehujem po pesej zone pod vplyvom alkoholu s nozom je to lepsie, ako ked s pistolu a ak zo samopalom, to je uz velky pruiser ?
Ci ked riadim pod vplyvom auto, je to maly problem, ale ked kamion tak velky a ked autobus tak mega problem?

Ak dojde k nehode vzdy je tam viac ako len jedna obet. Obet je zraneny, rovnako ako ten co jeho zraneneie sposobil. Jeden ide do nemocnice/marnice druhy ma neskutocne opletacky alebo skonci v base. Dve rodiny su rozbite a poznacene na mesiace alebo na vzdy. Z tohto pohladu je totoalne jedno, ci padne ozraty ciklista pod auto, alebo ozraty motorista zrazi tirezveho cyklistu. Nasledky su zhodne.
Alebo ak zide autobus z cesty lebo mu padne pod kolesa ozraty cyklista a je tam n mrtvych, je to mensi problem ako ked je ozraty vodic autobusu a sposbi nehodu kde je ucastny triezvy cyklista? Jeto stale to iste.


Ako sa tu do nekonecna omiela CYKLISTA JE ROVNOCENNY UCASTNIK CESTNEJ PREMAVKY, tak ma aj plnit poziadavky ROVNOCENNE.
12.10.2022 - 12:31:07
00
Rachela napísal:
Kenai, co teda napovie pocet bicyklov a aut pred lubovolnou krcmou? Lebo mne to teda nie je jasne. Ty predpokladas, ze krcmy su vacsinovym zdrojom alkoholu na cestach? Ludia predsa piju aj doma, na rodinnych navstevach, v restauraciach, na oslavach a svadbach atd. Mam sa pozriet na to, kolko ludi chodi autom na svadbu a kolko ich chodi na svadbu na bicykli? To mi tiez nieco napovie?


Samozrejme mozem vychadzat len z bezneho scanaru tu na dedine, iny kraj moze mat iny mrav. Ale verim, ze kazdy sa lahko rozpomenie na to co vidi okolo. Kazdy dedincan na vzdialenost 2-3km po dedine ide do krcmy na biku. Na peso mu to je dalko a auto bud ani nema, alebo sa mu neoplati ho startovat. Cize u nas je 99% ozratych ucastnikov cestnej premavky cyklistov. Ano, ide o lokalnu prepravu v ramci obce.

Nasavanie na zurkach, je trocha iny scenar. To nie je alkoholizmus, to je prilezitostne pozivanie o ktorom tu uz vela ludi pisalo. Tam je uplne jedno cim clovek pride, dolezite je ci je kkt alebo nie. Ak nie je kkt tak tam prespi, alebo si zavola taxi alebo nepije. Koniec vysielania.
Vodici casto jazdiaci pod vplyvom nie su ludia vracajuci sa z kamarotovych nariodiek, su to alkoholici ozrati kazdy den.
12.10.2022 - 12:38:54
02
Kenai napísal:
Uplne, ale uplne, chybny ramec myslenia.
Skusi par prikladov ...
Ak pobehujem po pesej zone pod vplyvom alkoholu s nozom je to lepsie, ako ked s pistolu a ak zo samopalom, to je uz velky pruiser ?
Ci ked riadim pod vplyvom auto, je to maly problem, ale ked kamion tak velky a ked autobus tak mega problem?

Ak dojde k nehode vzdy je tam viac ako len jedna obet. Obet je zraneny, rovnako ako ten co jeho zraneneie sposobil. Jeden ide do nemocnice/marnice druhy ma neskutocne opletacky alebo skonci v base. Dve rodiny su rozbite a poznacene na mesiace alebo na vzdy. Z tohto pohladu je totoalne jedno, ci padne ozraty ciklista pod auto, alebo ozraty motorista zrazi tirezveho cyklistu. Nasledky su zhodne.
Alebo ak zide autobus z cesty lebo mu padne pod kolesa ozraty cyklista a je tam n mrtvych, je to mensi problem ako ked je ozraty vodic autobusu a sposbi nehodu kde je ucastny triezvy cyklista? Jeto stale to iste.


Ako sa tu do nekonecna omiela CYKLISTA JE ROVNOCENNY UCASTNIK CESTNEJ PREMAVKY, tak ma aj plnit poziadavky ROVNOCENNE.


Idem sledovať tvoj smer uvažovania:
Aj chodec je rovnocenný účastník cestnej premávky. A či padne opitý cyklista pod auto, alebo opitý chodec, následky sú podobné. Čo z toho vyplýva? ;-)
12.10.2022 - 15:40:32
00
Budeš vysvetľovať osobe, ktorej padne ten opitý cyklista/chodec pod auto, že sa nič nestalo? Že to je v pohode?
12.10.2022 - 16:15:04
01
tr3mp napísal:
Idem sledovať tvoj smer uvažovania:
Aj chodec je rovnocenný účastník cestnej premávky. A či padne opitý cyklista pod auto, alebo opitý chodec, následky sú podobné. Čo z toho vyplýva? ;-)


Za prve to nie je moj smer uvazovania. To je smer uvazovania vtlkany nam vsetkym do hlavy uz roky. Za cias mojho deda by vzivote nikto taku sprostos ze cyklista je rovnocenny ucastnik cestnej premavky z ust nevypustil. Alebo, ze cesty nie su pre auta....
Cize to nie je moj smer uvazovania, aby bolo jasne. Ja by som sa na biku nikdy za rovnocenneho nepovazoval s niecim co ma 100x vacsiu hmotnost a 5x vacsiu rychlost. Ale uz niekolko krat som su bol za to kamenovany, tak sa pomaly ucim...

No naozaj neviem co z toho vyplyva tebe. Mne len, ze je to nestastie pre vsetkych zucastnenych.
A tiez by som doplnil, ze ak sa niekomu stane cokolvek pod vplyvom alkoholu a navodil si tento stav dobrovolne, tak ma byt automaticky plne zodpovedny za skody ktore utrpi on alebo kotkolvek zucastneny na zdravi ci mojetku. Rovnako ako zlodej, ked ho zabije pes, el. pruid, pad do jamy, naslapna mina, majitel... pocas lupeze, si ma za to niest nasledky a ma to byt posudzovane ako asistovana samovrazda. Tak isto aj ozran, ked je zrazeny na krajnici, nema mat za to vodic co ho zrazil ziadnu trestu zodpovednost. Ale to chapem, ze moze byt kontaverzne, vela notasom a zlodejom sa to pacit nebude. Ani vyrobcom liehovin.

Aby ste sa pobavili:
Ked som bol mlady a sprosty, tak som raz prebral na kamosovej oslave a na kolko som nechcel dojst o 4:30 domov na mol (byval som s rodicmi) dostal som fantasticky ozraty napad, vyliezt na strechu 10 poschodaku a trocha si tam zdriemnut. Viete co by sa stalo, keby som sa odtial zrubal dole ? Nas spravca bytovky by skoncil v base, za to ze nemal petlicu na okne veducom na strechu. Tolko nasa spravodlivost. (A ano, isiel som aj na zurku, aj spat, peso. Da sa to, ja ked to bolo 10km. Ta cesta spat mi asi zachranila zivot, lebo som vytriezvel dostatocne, kym som sa dostal na tu strchu.)
12.10.2022 - 17:06:32
00
Uz som sa k tejto teme nechcel vracat lebo to nema zmysel ale po dnesku musim. Zasa vybeh pre psov petrzalka no dneska trosku smutnejsie. Ak si tu tak gratulujem cca 17:10 muz odhadom 40. Chalanisko vencil psa siel po tom uzkom chodnicku zrazu smerom od mesta super truper geroj biker cca rychlost 20-25kmh , pes uz ostril chalan zastal privolal si psa k sebe a ostal stat na tom chodnicku. Nas super biker si potreboval dokazat ze je tu doma tak krutil pedalmi priamo na neho, tesne ho minul akurat ze ho az tak neminul ale trafil do ruky riadidlami do oblasti zapastia ako je vybezok klbu. Dilno sa ani neotocil a fical dalej. Chalanisko siel na chirurgiu pravdepodobne so zlomenim zapastim. Dufam ze to fakt je zlomene a dufam ze pojde na policiu a poda trestne oznamenie. V tom pripade mu pojdem svedcit ze to bol jednoznacne umysel a pokial viem doba liecenia je v takom pripade 4 tyzdne co je 28 dni PN co by mal byt trestny cin len pre dakoho vymastene EGO. Gratulujem povysil si uz nie si len ch.j na 2 kolesach
14.10.2022 - 21:33:06
12
RunesSVK napísal:
Dufam ze to fakt je zlomene a ...


Ty vole, dúfať, že účastník nehod je zranený, to je už iný level... Niekedy aj rozmýšľaš o tom, čo píšeš?
14.10.2022 - 22:34:02
03
Asi si nepochopil zámer toho tvrdenia...určite dotycnemu nepraje, aby to bolo zlomené z toho dôvodu, aby trpel a bol PN.
14.10.2022 - 22:52:56
03
RunesSVK napísal:
Uz som sa k tejto teme nechcel vracat lebo to nema zmysel ale po dnesku musim. Zasa vybeh pre psov petrzalka no dneska trosku smutnejsie. Ak si tu tak gratulujem cca 17:10 muz odhadom 40. Chalanisko vencil psa siel po tom uzkom chodnicku zrazu smerom od mesta super truper geroj biker cca rychlost 20-25kmh , pes uz ostril chalan zastal privolal si psa k sebe a ostal stat na tom chodnicku. Nas super biker si potreboval dokazat ze je tu doma tak krutil pedalmi priamo na neho, tesne ho minul akurat ze ho az tak neminul ale trafil do ruky riadidlami do oblasti zapastia ako je vybezok klbu. Dilno sa ani neotocil a fical dalej. Chalanisko siel na chirurgiu pravdepodobne so zlomenim zapastim. Dufam ze to fakt je zlomene a dufam ze pojde na policiu a poda trestne oznamenie. V tom pripade mu pojdem svedcit ze to bol jednoznacne umysel a pokial viem doba liecenia je v takom pripade 4 tyzdne co je 28 dni PN co by mal byt trestny cin len pre dakoho vymastene EGO. Gratulujem povysil si uz nie si len ch.j na 2 kolesach


Niekolko veci mi tu nepasuje, mozes mi prosim dovysvetlit.
1. Aky bicykel to bol? Cestny/mtb/kros/city ?
2.Trafil ho do oblasti zapastia,, to znamena chalanisko nemohol mat ruky pri sebe lebo v tom pripade by mal zapastie minimalne 20-30cm nizsie ako su cyklistove rieditka. To znamena ze ho bud mohol trafit do lakta, alebo musel ten chalan drziac psa mat ruku v nejakej podivnej poze. Pripadne nou nieco ukazovat gestikulovat.
3.Neviem kde tam presne vidis umysel, sam pises ze chodnik je uzky. Ak psickar hybal rukami mohlo sa stat ze biker nestihol reagovat. Ak by aj nehybal rukami obcas sa zadari nico liznut rajdami neumyslene, v MK su stromy popri trailch toho dokazom a nehovor mi ze geroji cyklisti tie stromy naberaju naschval.
4. z coho predpokladas, ze si to biker vobec vsimol ?
Dakujem

Dobre mienena rada, ak nevies dokazat umysel nesvecil by som tym sposobom na sude ani to netvrdil v zapisnici na PZ. Totiz ak to nedokazes, sam si mozes privodit trestne stihanie za krive obvinenie. A to narozdiel od tvojho tvrdenia dokazat nebude problem. Tiez ak si presvedceny, ze si bol svadkom umyselneho poskodenia zdravia a nikto nekontaktoval PZ si tak povinny urobit. Cize si si isty, ze si to videl a ze tu o tom chces pisat ? Ja som tie zakony nevymyslel len vatrujem.
14.10.2022 - 23:11:02
00
Jaroh: tak ako pise misoR

Kenai: 1 MTB,
2 neviem ako ale nestal tam ako pionier vzpriamene btw akurat som dal lavu ruku do vacku mikiny a presne vyska riadidel mojho MTB, hlavne psa mal z prava a cyklista ho trafil z lava
3 to bol jednoznacny umysel prelistuj par stranok do zadu uz sa tu ten vybeh pre psov riesil, to bol vyslovene atak ze nech mu psickar uhne dokonca aj dakto s fora sa tu priznal ze mu s tym psickari lezu tam na nervi ze sa neuhnu (vo volnom vybehu pre psov sa ma psickar uhybat cyklistovi ktory je hnili opustit vyslapany koridor) a teda hlavne na seba obaja pozerali predtym, ale zasa sa mi lubi ze tu pako naschval ohrozi cloveka a ty to tu ides obracat. Chod si to tam ocihnut a pochopis
4 chalan nanho zhucal "jau nej.e ti" a cyklista daco zhucal spat ale nerozumel som ale neotocil sa slapal dalej
14.10.2022 - 23:42:12
10
keyboard_arrow_up