Nielen ziletkari,mna dnes skoro zrusili dvaja na MTB na 5bojarovi co nehodlali ani spomalit ani uhnut ked sli oproti mne dole kopcom. O tom ze zrdravenie je len pre inteligentov pisat nemusim 🙁
02.10.2022 - 22:28:14
00
Jano1987 napísal:
Papier už dávno nie je tá prírodná látka čo kedysi...

Do odpadov má ísť to, čo tam spracovateľ podpadov určí. Nevymýšľať blbosti zbytočne.

Prečo tak útočne hneď. Použité vreckovky a kuchynské utierky (nevlhčené) do bioodpadu môžu ísť (niekde aj dovoľujú napr. vlasy v malom množstve aj nechty, niekde aj živočíšne produkty).

To s tým papierovým obalom vajíčok a roliek od toaleťáku je komplikovanejšie. Vravelo sa aby sa to hádzalo do komunálu, teraz sa preferuje aby sa to dávalo do papiera a spracovateľ to vyradí ak bude v odpade neprimerané množstvo. Ale čítal som o využití na dno bioodpadu ako zároveň nasiakavý materiál...
04.10.2022 - 14:07:41
00
Papierové vreckovky a utierky vraj môžu ísť do kuchynského odpadu a práve za tým účelom nasiaknutia vlhkosti. Tak to písali aj v letaciku z OLO :D
05.10.2022 - 23:15:14
00
normálne je mi smutno z toho čo ste tu vyplodili, posledných 10 strán sa dá prehlásiť ako prezenčná listina ludí o ktorých je presne tento topic ;( nadávať na všetkých okolo, ale keď príde problém "doma" tak je vymalované rovnakým spôsobom arogancie.
Jezus napísal:
apeluje na ludi pohybujucich sa v blizkosti tohto priestoru, aby sa tam nepohybovali,

apeluje na ludí aby nechodili krížom cez priestor nie v blízkosti :)
scarinko napísal:
A ako pisem ta cesticka je VYJAZDENA od bikov nie vychodena od psickarov.

ako už bolo viac krát napísané, (opäť) sa mýliš.. ten zelený priestor sa psíčkarmi využíval v dobách kedy MTB priestor na Slovensku ešte ani nebol :) dokonca ani tá cyklocesta vedla kanála ešte nebola cyklocestou, na kanáli sa kúpalo a člnkovalo nie bicyklovalo :inlove: a aj stromov tam bolo násobne viac.
to ale nič nemení na veci že tam nemá bicykel čo hľadať, vychodená cestička cez trávu nie je chodník a je na ňu nahliadané ako na súvislú trávnu plochu! TO bežne jazdíte cez hoc akú trávnu plochu v meste kade sa vám zachce, lebo je to bližšie a nikto iný tam nezavadzia? a ešte je to zábavnejšie než cesta? nehovoriac o tom že tam k tej lúke sú minimálne dve alternatívy (cyklocesta aj normálna cesta)
rovnaký prípad je napr. so zaparkovaným autom, policajta nezaujíma že parkuješ na hline a tráva tam v skutočnosti nerastie..

ale tak nostalgia bokom, doba sa samozrejme mení, ale riešenia neprichádzajú naraz.
Výbeh na druhej strane Bosákovej sa zrušil a zastaval. Aktuálne fungujúci výbeh (ten spomínaný) utrpel niekoľko zásahov ktoré zintenzívnili frekvenciu pohybu osôb. Stavba električkovej trate, drevený most cez stred kanála, rekonštrukcia cyklocesty + osadenie lavičiek.. Takže do riadne označeného dlhoročného výbehu sa urobilo niekoľko zásahov ktoré už na výbehu neboli reflektované, predtým sa tam človek nemal kade (legálne) dostať než sú tabule. Otázka je ako to riešiť? Zakaždým keď tam niekto niečo pristavia osádzať nové tabule? (btw nič neriešiace lebo ľudia sú ignoranti, viď tento topic? viem že je tam tabula, že sú tam psy, že je tam výbeh ale aj tak tam idem lebo MNE JE TAK LEPŠIE a yebem ostatných :muscle: )

a kto by nevedel tak Runesko je môj mladší brat :hai: takže presne viem o čom píše
06.10.2022 - 09:46:26
12
Takže do riadne označeného dlhoročného výbehu sa urobilo niekoľko zásahov k...


Jedna osadena tabula neznamena, ze je riadne oznaceny! Okolo vybehu v intravilane obce patri plot, aby sa vymedzil jeho rozsah. Ten tam chyba.

Vytvoril som podnet na odkazprestarostu.sk (este nie je zverejneny) s navrhom na oplotenie, nech sa tym samosprava zaobera...
06.10.2022 - 11:00:49
00
a teraz sa zamysli a povedz mi prečo? :) ty fakt potrebuješ plot aby si neliezol niekam kam nemáš? aj miesto obrubníkov dáme ploty? s bránkou pri priechode pre chodcov?

je to síce úplne irelevantné v tomto probléme ale: je (resp. pôvodne bol) riadne označený na jednom aj druhom vstupe. áno to znamená riadne označený a je tým naplnené a v súlade s VZN mesta (ktoré je so zákonom v rozpore keď sme pri tom). Ploty sú výplody len vo vlastnej hlave, nie z legislatívy.

starosta môže riešiť to aby to tam ošetril tak aby nevznikali problémy, TU si ale riešime problémy vo svojich radoch. A reakcia našich radov je tu aká? Ja tam proste arogantne a drzo pôjdem a hotovo aj keď tam nemám čo hladať. Ale keď mne niekto toto spraví na ceste, alebo singli alebo kdekoľvek inde tak mám plnú hubu kecov ako mi je ubližované :finger:
toto celé nie je problém plotu ale vlastnej arogancie vás čo ste sa tu vyjadrili v duchu že aj tak tade chodiť budete :!: ja mám riešiť v prvom rade svoju ohľaduplnosť a správanie a až potom ostatných :bow:
06.10.2022 - 12:03:06
14
Ten plot nema byt kvoli pesim/cyklistom, aby nechodili do vybehu, ale opacne, aby psi nechodili mimo vybeh a neohrozovali/neobtazovali ludi. :-)
06.10.2022 - 12:21:15
01
Pár takých oplotených výbehov je aj u nás, ale viac ľudí zo psami je mimo nich.
06.10.2022 - 12:24:15
00
user_id napísal:
Ten plot nema byt kvoli pesim/cyklistom, aby nechodili do vybehu, ale opacne, aby psi nechodili mimo vybeh a neohrozovali/neobtazovali ludi. :-)

takže problém, že cyklisti jazdia kade nemajú, vyriešime plotom, aby psy zostali na mieste kde majú a kade im tí cyklisti jazdia? :o úžasný obrat riešenia problému :n:
06.10.2022 - 12:29:53
05
Nie som natolko naivny, aby som sa snazil cyklistov presviedcat kadial nemaju jazdit, ale mam istu naivnost v ohlade psickarov, ze budu svojich milacikov pustat z vodzky len na mieste na to urcenom :-).
06.10.2022 - 12:57:29
01
Hosť napísal:
Pár takých oplotených výbehov je aj u nás, ale viac ľudí zo psami je mimo nich.

Mimo neho byť pes môže, len by sa nemal pohybovať voľne, bez vôdzky.
06.10.2022 - 12:59:26
00
Dnes na Zabitom (nad Doľanmi) stál pánko cyklista uprostred cesty oproti prameňu otočený chrbtom smerom k stúpaniu, bicykel mal vedľa cesty. Ako idem dole, spozorujem ho a tak brzdím, aby ma počul (mám nadpriemerne hlučné brzdy na žiletke). Ako som sa približoval, všimol som si, že mal v ušiach slúchadlá. Vôbec ma nepočul. Pri pomalom obiehaní som sa bál, aby mi neskočil do cesty, kedže bol ku mne chrbtom...
08.10.2022 - 18:54:35
00
Na ten výrazný nepomer šofér vs cyklista na ceste je to dosť alarmujúce. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02kHLGFib71cQQmTKpYvrfk4gWq5MaG8gXG7WTcDAhjDb5RZVFraDZW8ev8va85xNhl&id=1488631054500445&eav=AfbbYB19H_0b-gzO5WIZgft_coz89p1SWj2pn0n1MWKLuQrliduajW9vXAXncKVYj2I&paipv=0
11.10.2022 - 13:08:24
01
Jano1987, uved, prosim, ake percento vodicov motorovych vozidiel si myslis, ze soferuje s alkoholom v krvi, nasledne uved, o kolko si myslis (percentualne), ze je to viac rozsirene medzi cyklistami, a nasledne si povieme velkost vzorky, na ktorej by bolo potrebne vykonat toto pozorovanie, aby sme jeho vysledky pri 95 % statistickej signifikantnosti mohli povazovat za alarmujuce.
11.10.2022 - 13:20:38
15
Pozri si foto z pred lubovolnej krcmy/bufetu kolko je tam bicyklov a kolko aut. Vedecka studia, urcite nie, ale pomer napovie.
11.10.2022 - 22:04:44
00
keyboard_arrow_up